139
Mitől jó egy MMORPG?
  • Hunnenkoenig
    #139
    Egy kerdöiv
  • Jockey
    #138
    hmm...
  • Bucser
    #137
    Az Item Mall az egyik legjobb.. de sokszor nem előnyhöz juttató dologról van szó hanem kényelmi szolgáltatásról...
  • _Atti_
    #136
    sok a fanatista akiknek mindenféle item shopokat nyitnak meg stb:)
    meg általában bevezetnek vmi premium memberes akármit ami szép kis előnyhöz juttatja az ilyen játékosokat
  • Salty
    #135
    Én nem értem, hogy a japók, hogyan tudnak probléma nélkül, jó minőségű, játszható MMORPG-okat havi díj és a játék vásárlásának igénylése nélkül? Most tudom van ez az e-games.com láncolat, ami nagyon sikeres ezen a téren, ők ezek szerint megtudják fizetni a szerverek fenntartását?
  • Dr DeViLKiNG
    #134
    ez a sorban állás nekem kicsit meredek~
    nem az én stílusom... inkább megrendelem neten :)
  • Hunnenkoenig
    #133
    csak mivel olyan negativan alltal hozzza, azert irtam, hogy majd ha kesz lesz a fejlesztes, valoszinüleg te fogsz az elsö sorban allni, hogy megvehesd :-)
  • Dr DeViLKiNG
    #132
    persze, ez igaz (oldszkúl gamek is milyen "rondák" voltak, mégis éveket töltöttünk mellettük, nem a grafika miatt) de manapság már nagyon sokat nyom a latba
  • Dr DeViLKiNG
    #131
    majd meglátjuk... mondjuk én szurkolok nekik, mert azért mégiscsak magyar fejlesztés, és mint ilyenben még nagyon nem csalódtam
    viszont ezt az utolsó mondatot nem értem
  • Hunnenkoenig
    #130
    Amugy meg egy ilyen jatekban nem mindig a grafika a mervado...nezd meg hanyan jatszanak meg ma is a Gothic1-el es annak milyen a grafikaja?!
  • Hunnenkoenig
    #129
    Azok a kepek egy technikai demobol szarmaznak es nem grafikara mentek, hanem az engine bemutatasara.

    Az, hogy te az engine-t nem lattad elöben, az egy kellemetlen dolog, de hidd el, a grafika kb 100 jobb lesz.

    Had aruljak el annyit, hogy az engine raadasul ujra lesz programozva es olyanok dolgoznak rajta, akik többek között az utolso hitman jatekon dolgoztak valamint magyarorszag legjobb grafikusai közül nehanyan.

    De hat vegülis nem akarlak gyözködni, mert mi közöm hozza.

    Kivancsi leszek majd, hogy hogy fogsz az elsö sorban lökdösödni annak idejen...
  • musha
    #128
    Ha még nem volt:
    http://www.muonline.com/
  • Hmuda
    #127
    Kihagytad az SWG-t ami 14 napos.
  • Kraptor
    #126
    Gondoltam ide összedobom, hogy mik azok az MMO játékok, amiket ingyen lehet játszani egy darabig minedn előfizetés nélkül:


    Prisontale (http://eng.pristontale.com/) Lvl39-ig lehet játszani ingyen, koreai, nem ismerem, de olyan japános konzol RPGnek néz ki.

    Asherons Call 2 (http://www.turbinegames.com/x/) 15 napig játszható

    EVE Online (http://www.mmorpg.com/eve_trial.cfm) 14 napig játszható

    Everquest (http://everquest.station.sony.com/trilogy/download.jsp) 30 nap

    Conquer (http://www.conqueronline.com/index.html)Ingyenes, elvileg, nem tudom, hogy milyen.

    Horizons (http://www.europe.istaria.com/trial/home.htm)
    7 nap

    Runescape (http://www.runescape.com/)Ingyenes

    Outpost (http://www.outpost.com.my/download.asp) Beta, katonai lövöldözös.

    Jó szorakozást.
  • Ferro_TwL
    #125
    Na van aki erti is amit mondok. Igen szinte teljesen felesleges a MMORPG-ba az RPG szocska mert nem sok kozuk van hozza, max annyi, hogy mindkettoben van karakterfejlodes:D

    A single Rpg-k jobban visszadajak az RPG-k izet, de az igazi akkor is a pen&paper szvsz. Bar a KOTOR valami istencsaszar volt:D

    ps. Jakuza a Pk es PvP kozott nagy kulonbseg van am:D
  • Dr DeViLKiNG
    #124
    az nem én voltam... (legalábbis én nem emléxem ilyenre...)
    hát figyelj, igen megnéztem a képeket... egy dolog lejött, ilyen szögletes grafikával nem fogják megállni a helyüket 2 év múlva... (már most sem állnák meg, mégha a texturákon tuningolnának)
    a másik meg h 2 év alatt közel sem fognak JÓT alkotni...
  • lwb
    #123
    "Ja es sokan nem elvezik ezt a "hu de nagy szerepjatekot", komolyan mondom ha igazi RPG-t akarsz azt csak a pen&paper adja vissza nem egy szamitogepes jatek."

    ez nem így van. a planescape-torment igenis visszadta az élményt, a bg széria is, a falloutok is, az arcanum is stb. persze, pnp jobb (lehet, meg rosszabb is), de nehezebb is megszervezni. 4-5 ember (esetünkben felnőtt, házas, családos, dolgozó emberek) szabadidejét kell összeegyeztetni, ami nem egyszerű.
  • lwb
    #122
    hehe. aki rpg-zni akar, az messzire kerüli az mmorpg-ket. ez nem is lenne baj, csakhogy:
    1. benne van az rpg szó az mmorpg-be (tök feleslegesen szvsz)
    2. az mmog-k megöli a szingli rpg-ket (kotor óta nem jelent meg épkézláb szingli rpg, mert minden rohadt gyártó a multikat nyomja mer' abból jön a nagy pénz). pedig ez az egyetlen stílus, amiért hajlandó vagyok és voltam is pénzt áldozni.

    :(
  • [Jakuza]
    #121
    Azert hivjak a jatekot MMORPG-nek es nem MMOPK-nak vagy MMOPvP-nek, mert RPG nem pedig mas.
    A sok PK es PvP csak indulatokat szul es tovabbi PK-kat.
    Az MMORPG-nek meg nem errol kell szolnia.
    Ug erzem neked eleg ferde elkepzeleseid vannak az MMORPG-krol.
    Mas.
    Az oszetett klanrendszer felepitesevel magasan eddig nalam a Fun Wang Online vitte el a palmat.
    Nagyszeruen talaltak el a keszitok a klanrendszert es ugyesen otvoztek a Hero pontokkal.
    A klanhaborukkal probaltak megallitani a szerveren a PK-t.
    Teljesen a haboru kereten belulre szoritottak, megkimelve a rendes jatekosokat a fajankoktol.
    Klanrendszeren kivuli PK egy ido utan annyi minusszal jar, hogy elkell gondolkoznia a jatekosnak, hogy megeri-e neki ezt csinalnia. Ha meg valakinek problemaja van valakivel akkor eldontik a haboruban.
  • Hunnenkoenig
    #120
    Igen, sajnos en is lattam...
    Valami tönkrement naluk..
    Remeljük hamarosan javitjak :-)
  • magus
    #119
    Warning: Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: YES) in /home/webroot/3dmagic/www/connect.php on line 2

    Warning: MySQL Connection Failed: Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: YES) in /home/webroot/3dmagic/www/connect.php on line 2
    Nem lehet csatlakozni a MySQL kiszolgalohoz!
  • Hunnenkoenig
    #118
    Es mire alapozod a kritikadat?
    Lattad? Nem.
    Abbol a nehany screenshotbol, ami kint van a honlapon, te eldöntötted, hogy nem sok jot josolsz nekik. Szep.

    Es mi az, hogy maximalista vagy?
    Miben? Az elvarasokban es a lenezesben az alapjan, hogy lattal 4 kepet valamiröl? Gratulalok.

    Es te eddig mit tettel az asztalra?
    Abban is maximalista voltal? Vagy csak a negativumban tudsz az lenni...

    Asszem a nevedet ismerem mar a magyaritas peticio topikbol is nem? Nem te vagy az, aki benezett, kijelentette, hogy nem sok jot josol neki es utana kilepett?

    Fasza gyerek vagy! Sok ilyen kell magyarorszagra!...ja varjal...mar sok ilyen van...
  • Ferro_TwL
    #117
    Nem ertelek.
    Kit erdekel mennyi bunko van a serveren ha te olyan jatekosokkal jatszol akik jo fejek. Persze igy se tudod kikerulni mind, de mint mondtam arra ott a PvP es az /ignore. Mindenhol vannak bunkok ezen tul kell tennie magat mindekinek, csak szerintem itt mar tul soteten festitek le a dolgokat, mintha a servereken a jatekosok nagy resze ilyen lenne, holott errol szo nincs (sot mivel itt fizetni kell altalaban sokkal jobb a kozosseg mint mas ingynesen jatszhato jatekoknal).
    Szoval vannak hujek az teny, de ha nem hagyod zavartatni magad es van egy jo klanod akkor ezek nem tudjak elrontani a szorakozast. (Egyebekent a Wow-nak lesz szvsz valami felelmetes community-ja, bnet kids meg a tobbi. Na ott egy jo klan nelkul szerintem nagyon gazos lesz.)

    "Pl; Hallottam egy kozeli sotet erdorol, amelyben sorra tunnek el a helyi lakosok. Allitolag gonosz kutyafeju lenyek elnek a sotet melyen. Sok bator tapasztalt kalandozo veszett mar odabent. Errol rajohet ha van egy kis esze, hogy nem neki valo a hely."

    Ezt a szoveget azert ideztem, mert igy jatszik MMORGP-ban aki szerepjatekot akar jatszni. Nem a tobbseg az biztos, de sokan vannak, ezert szuletnek az RPG serverek (alltalaban unofficial RPG serverek). En es sokan masok nem akarnak szerepet jatszani egy MMORPG-ban. Azert jatszunk, hogy szorakozzunk, fejlesszuk a karinkat, nagy RAID-kre menjuk, PvP-unk stb. Mikor egymasssal dumalunk nem a karinkkal jatszunk szerepet, hanem egyszeruen csak beszelgetunk, okorkodunk. Nekunk ez a szorakozas, igy jo, az RPG-eknek ha belelik magukat a kariba, ugy beszelnek stb. Kinek ez kinek az jon be. Es igen, ha jon egy haver vagy egy ismeros es ker az elejen segitseget, segitek neki (mert nekem aztan tok mind1 hogy szerepjatek szempontbol az egy idegen, en a jatekost ismerem) igy vagy ugy. (A legtobb MMORPg-ban ugyis szinthez, skill-hez van kozve mit hasznalhat, hiaba adsz neki barmennyi penzt az elejen ugyse tudja a legjobb cuccokat hasznalni, csak a legjobb kezdo cuccokat.)

    Tenyleg elkanyarodtunk a tematol, bar egy jo MMORPG egyik legfontosabb feltelele milyen a kozosseg szoval azert megiscsak ide tartozik:D
  • [Jakuza]
    #116
    Igen valoszinuleg en mar akkor jatszottam MMORPGvel amikor meg semmi ilyen csicsa nem volt, mint most.
    Es meg kell mondjam hogy akkor joval kevesebb bunko volt mint mostanaban.
    A masik attol hogy te egy klanban vagy attol meg a szerveren hemzseghet a sok maki, ennek semmi koze nincs hozza.
    A masik, hogy a legnagyobb csit ha kezdo jatekost teletomsz penzzel.
    A masik fele ha feltudod dolgozni a mondandomat; "tortenetet mesel a kornyeken levo szornyekrol"
    Mesel benne a varazsszo, nem leirast ad a HPjarol, a sebezhetosegerol es spoilerezik , hanem "mesel".
    Pl; Hallottam egy kozeli sotet erdorol, amelyben sorra tunnek el a helyi lakosok. Allitolag gonosz kutyafeju lenyek elnek a sotet melyen. Sok bator tapasztalt kalandozo veszett mar odabent. Errol rajohet ha van egy kis esze, hogy nem neki valo a hely.
    Kb ennyi.
    Nem teletomkodni barbar modra a zsebeit mindenfele joval es penzzel. Elvegre az ossze fantasy vilagban (konyvekben), arrol hiresek az emberek, hogy ezerszam szorjak vadidegeneknek a penzeket. LOL
  • Ferro_TwL
    #115
    "SWG vs Lineage2 lett belöle...nem tudom, erre van szaz masik topik..."

    Azt hiszem valamit nagyon felreolvastal.

    Ez nem fikazas ami itt megy csak kulonbozo velemenyek utkozese, meg szep, hogy nem ertunk mindenben egyet:)
  • Dr DeViLKiNG
    #114
    nem fikázás... csak ahhoz hozzá kell szokni h én NAGYON kritikus vagyok... maximalista, és főleg játékok terén...
  • Dr DeViLKiNG
    #113
    én sem ezt akartam belőle... dehát ez lett...
  • Hunnenkoenig
    #112
    Amugy meg elö pelda a negativ hozzaallasnak es a fikazasnak...

    Te sem vagy jobb mint a többiek...
  • Hunnenkoenig
    #111
    Hat en meg sokat josolok nekik, mert en ismerem a csapatot es lattam a fejlesztest.

    A magyar forumokon mindenböl csak fikazas lesz...ertelmes vitat nem igazan lehet kezdemenyezni.
    En mar el sem olvastam ezt a topicot, mert lattam, hogy SWG vs Lineage2 lett belöle...nem tudom, erre van szaz masik topik...
  • Dr DeViLKiNG
    #110
    meg ahogy látom, itt sem az folyik amiről ennek a topicnak kéne... csak fikázás van... én nem ezt akartam...
  • Ferro_TwL
    #109
    Jatszottal te mar egyatalan MMORPG-al?
    Az, hogy hogyan segitek egy kezdo jatekosnak az rajtam mulik. Inkabb adok neki 10k-t vagy 100k-t sokkal tobbre megy vele (es jobban orul) mintha elkezdem leloni a poenokat hol milye mobok vannak, vagy osztom az eszt ezerrel, hogy mit hogyan csinaljon. Es ha szerepjatekos szempontbol ez nem tetszik, hat ezt a legkonnyebb megmagyarazni csak egy kis fantazia kell hozza.

    Ami a sok bunkot illeti. Hujeseg. Kell egy jo kis klan (a legjobb ha olyanokkal akiket innen onnan ismersz) es maris megvan a jo kis tarsasag. Persze akkor is fogsz bunkokkal talalkozni, de arra van a PvP meg az /ignore parancs. Ez a jatek Massiv Multiplayer jatek sok ezer jatekossal, persze, hogy vannak bunkok vagy eppen rossz napja van egy jatekosnak es rajtad vezeti le. Ezt el kell fogadni. De ha van egy jo tarsasg amivel rendszeresen egyutt jatszhatsz, segititek egymast mindjart teljesen mas az egesz. Az viszont a TE privat problemad ha nem vagy kepes talalni egy neked megfelelo klant, pedig klanokban aztan nincs hiany.

    Ja es sokan nem elvezik ezt a "hu de nagy szerepjatekot", komolyan mondom ha igazi RPG-t akarsz azt csak a pen&paper adja vissza nem egy szamitogepes jatek.
  • Dr DeViLKiNG
    #108
    nem sok jót jósolok nekik ~
  • Hunnenkoenig
    #107
    az ötleteiteket inkabb irjatok a keszülö uj magyar MMORPG forumara!

    Reneszánsz honlap
  • [Jakuza]
    #106
    Igen akadnak segitokesz emberek, de azt mar tulzasnak tartom, ha kezdeskeppen 10K-t nyomnak az ember zsebebe.
    Odaig rendben van, hogy tortenetet mesel a kornyeken levo szornyekrol es azzal segitti igy a kezdo jatekost, hogy ne egybol valami nagy monsta essen a nyakaba. Esetleg odalok neki valami kis coint-ot, hogy nesze te nyomorult koldus, latom meg ruhara se telik, vagy olcsobban ad el neki cuccokat.
    De az mar tul nyulik a szimpla segitsegen ha kezdeskeppen 10k-t ad.
    Adjon inkabb munkat a kezdonek, mint fegyverhordozoja fizetesert vagy talaljon ki akarmit, de ne essen tulzasba.
  • Hmuda
    #105
    Hát azért az ő leírása enyhén szolva túlzás volt.
  • magus
    #104
    segitokeszseg az azert neha megvan, en tok orultem mikor kaptam 10k-t az elejen. meg mikor magyaraztak, segitokeszek altalaban, de en meg nem talalkotma paraszta
  • [Jakuza]
    #103
    Erdekes az hogy egyedul te nem futsz bele ilyen bunkokba, pedig amit leirt az fedi a valosagot.
    Ilyen bunkokkal van tele az osszes ilyen tipusu szerver.
  • Hmuda
    #102
    Ebben mi a vita? Csak megmondtam, hogy amekkora esélyem van szerencsésnek lenni, ugyanakkora esélyed van szerencsétlennek lenni ezen a téren.
  • ronhaven
    #101
    Jo rendben, ilyen szintu vitakba inkabb mar ne sullyedjunk.
  • Hmuda
    #100
    Ennyi erővel te is lehetsz ultra szerencsétlen. Lehet, hogy te futottál össze véletlen csak bunkókkal.