• Alien69
    #34824
    Pedig 1xű. Illetve, nem. Elvileg, mivel egyirányú utca, egy sáv van! Semmi se utal arra, hogy kettő lenne, se út burkolati jel, se tábla! A buszok, "parkolnak", és ennyi (elöl megállni tilos tábla). De, ugye, a végén a jogalkotó nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Normál esetben ugye nem szabadna behúzódni a busz elé, a busz elindulásnál NEM mehetne egyenesen, hanem be kellene sorolnia a normál sávba. Sehogy se jó. Én is, meg minden autós igenis, be fog állni a busz elé, mert az ugye nem része a forgalomnak. Max, ha jelzi indulási szándékát. Azért, mert így két autó is be tud fordulni, és amúgy relative, de rövid a lámpa zöldre váltás után, illetve, a körúton közlekedőek is szarnak a kreszre, és behajtanak a kereszteződésbe, úgy, hogy ugye nem tudják elhagyni (akadályozván a kanyarodni szándékozók jogos szándékát). Ergo, igenis, jogos a két sávos kanyarodás. Volt rá példa, hogy elöl álltam, és a zöld lámpa ellenére se tudtam volna szabályosan bekanyarodni, úgy, ahogy a nagykönyvben le van írva. Elvi síkon, a megoldás ugye az lehetne, elvileg, ha egy benyúló járda szigettel megakadályoznák, hogy a busz elé be lehessen állni, és egy sávra szűkíteni ezt a részt. Igaz, ebben az esetben egy busz se tudna kikanyarodni innen.