szerinted?!
  • mikike
    #462
    no akkor én is copy-paste-zok
    :
    "
    Van-e élet a születés után…

    Egy várandós anya két gyermeket hord a méhében.
    Az egyik egy "kis hívõ", a másik egy "kis szkeptikus".

    A szkeptikus azt kérdezi: Te hiszel a születés utáni életben?

    Hát persze. - mondja a kis hívõ. Az itteni életünk arra való, hogy felkészüljünk a születés utáni életre, hogy elég erõsekké váljunk arra, ami ott kint vár bennünket!

    Hülyeség! - mondja a szkeptikus. - Ez nem igaz! Hogyan nézhet ki a kinti, külső élet?

    Pillanatnyilag még nem tudom,- mondja a kis hívõ - de biztos sokkal világosabb, mint itt bent! Talán, lehet, hogy a szánkkal fogunk enni és a lábunkkal fogunk menni!

    Nonszensz, lehetetlen! - mondja a szkeptikus. - Megyünk a lábunkkal és eszünk a szánkkal!? Micsoda hülyeség! Ez egy fura ötlet, hogyan is működhetne!
    Itt van a köldökzsinór, ami biztosítja a táplálékot. Nem lehetséges élet a születés után, hiszen ez a zsinór már így is túl rövid!

    Hát persze, hogy működni fog, csak minden egy kicsit másként fog kinézni. -mondja a kis hívõ.

    Soha sem fog működni! - véli a kis szkeptikus. - Még soha senki nem tért vissza a születés után! Születés után vége az egésznek!
    Az élet nem más, mint egy nagy sötét tortúra!

    Még ha nem is tudom pontosan, milyen lesz a születés utáni élet, - mondja a kis hívõ - de azt tudom, hogy találkozni fogunk az édesanyánkkal, és ő nagyon vigyáz majd ránk!

    Anya!? Te hiszel egy anyában? Hol van? - kérdezi a kis szkeptikus.

    Itt van körülöttünk, mi benne vagyunk, és általa létezünk, nélküle nem létezhetnénk! - válaszolja a kis hívõ.

    Mire a kis szkeptikus: Soha nem láttam még semmilyen anyát! Nincs is ilyen!


    A kis hívõ elgondolkozik egy pillanatra. - Néha, amikor nagyon csendben vagyunk, hallhatod, ahogy énekel, vagy érezheted, amikor megsimogatja világunkat! - mondja aztán halkan - Mindenesetre én hiszem, hogy az igazi életünk a születés után kezdődik!
    "