3009
Mit kene vennem?
  • endorphinz
    #2929
    Razer Goliathus-hoz hasonló egérpadot tudtok? (szövet)
    Ez már kicsit felhajlik a széleinél, látom van belőle 2013-as változat de ott kib.szottul zavarna a rikító zöld minta, az enyém régebbi széria és jóval sötétebb árnyalatú. Nem tudom miért lett ilyen tolakodó a design, nekem nem jön be
  • S8DJ
    #2928
    Gigabyte XM300 vélemény?
  • Jim Morrison
    #2927
    Razer mantis controlt hasznalok vagy 10 eve. Nem tudom kaphato e meg, de szerintem fasza.
  • MerlinW
    #2926
    Steelseries, Razer, Logitech, Madcats.
    Steelseries-nek is vannak lágy darabjai, nekem is olyan van.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.12.06. 23:42:39
  • oneal1
    #2925
    sziasztok!

    szövet egérpadot keresek, melyik márkákat érdemes nézni?

    régen volt egy gigabyte szövet padom, az nagyon tetszett, most fél éve van egy steelseries 9hd-m, de ez a kemény felület nekem nagyon nem jön be.
  • MerlinW
    #2924
    Ami neked kényelmes:) Teljesen egyénfüggő.
  • yossarianHUN
    #2923
    Végül váratlanul egy G402-re esett a választás, ha már a hétvégén 13 ezerre van leárazva edigitalban. Ezt mekkora dpi-vel ajánlott haszálni?
  • yossarianHUN
    #2922
    Sziasztok, egérvásárlásra szántam magam és valami strapabíró, de azért borderline-megfizethető cuccot szeretnék, lehetőleg a 10 ezer forint környéki/alatti kategóriában, elsősorban fingertip gripre. Amiket az első, felületes körbenézés után félretettem, azok a Hama uRage Reaper NX, a Mars Gaming MM3, illetve az A4Tech TL9. Amennyire tudom, ezek mind Avago szenzorosak, Omron kapcsolókkal (hogy kínai vagy japán, azt nem tudtam kideríteni). Első blikkre azt mondanám, hogy az MM3 formája a leginkább szimpatikus, az uRage kicsit palm gripes, de azt már a saját káromon tapasztaltam, hogy képről baromi nehéz megállapítani, hogy jó-e az egér formája az ember igényeihez (vettem már látatlanban palm gripes egeret, ment is a kukába pár héttel később). Az A4Tech-ről meg jó emlékeim vannak, volt egy V7M-em egyszer, nagyon jó kis egér volt, az árához képest kiváló minőség, csak a formájával nem voltam tökéletesen kibékülve.

    Ha valakinek volt dolga ezekkel, vagy tud valami tuti tippet, kérem ne fogja vissza magát:)
    Utoljára szerkesztette: yossarianHUN, 2016.11.12. 15:46:57
  • skinnyman
    #2921
    Ja igen, a sniper gombbal lehet olyat is.. Ilyenem van nekem is amugy, csak nem tudtam mire gondoltal :)
  • MerlinW
    #2920
    Van egy profil választó gomb meg egy profil modifikátor. Azaz kiválasztasz egy profilt és egy másik gombot nyomva tartva (hüvelyk ujj begyénél) átvált egy alprofilra (pl magas dpi-vel játszol FPS-t, előveszel egy sniper-t a modifikátor gombbal átvált 200dpi-re amíg nyomva tartod, így pontosan tudsz célozni. Vagy photoshop-ban precíz műveleteket végzel). Tehát mind a három profilnak adhatsz 2 profilt :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.11. 20:08:23
  • skinnyman
    #2919
    A 3 profilt ertem, de hogy lesz x2? :)
  • MerlinW
    #2918
    Nekem G502-őm van, nagyon kényelmes okos, 200-12000dpi között programozható 3x2 profilban
  • MerlinW
    #2917
    Rendelj normális mikrokapcsolót és szereld/szereltesd be az egeredbe. Jó pár évig el leszel vele.

    TTC - Razer használja, nem tudom hány kattintásra van hitelesítve
    Omron D2F-D2FC-F-7N(MS) - 10 millió kattintás
    Omron D2FC-F-7N - 5 millió kattintás
    Omron D2FC-3M - 3 millió kattintás

    Minél kevesebbet bír egy kapcsoló, annál "kellemesebb" a kattintása. Logikusan a strapabíróbb kapcsolók keményebbek. Ha szereted az egeredet és nincs vele más baj, célszerű kapcsolót cserélgetni bennük - 1-2 ezer forint egy szett kapcsoló (általában 3-6 darabos csomagok), és max 15 perces művelet a csere (tele van a net képekkel, videókkal a műveletről, illetve bármelyik számtech szervízben megcsinálják neked).
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.11.11. 18:47:38
  • Borg
    #2916
    Attól függ árban mit akarsz, mert amúgy a G900-at :)
  • Panzeradler #2915
    Pixel-ben kitudod
  • Kaszi46
    #2914
    Sziasztok budapesten van valami bolt ahol gamer egereket/padokat arulnak es ki is lehet oket probalni(legalabb a fogasat)?
    Steelseries/zowie/razer/logi erdekelne

    Illetve erdekel ki mit ajanl 21cm/11cm es tenyerhez claw/palm grip-es eger fogagashoz low sensivel fps-re

    Köfi
  • Borg
    #2913
    Mindegyikben ugyanaz a kínai omron van, szóval egyik se lesz statisztikailag tartósabb a másiknál.
    Mondjuk még nekem se fordult elő egyik egeremmel se, hogy 2 éven belül ilyen hibát produkált volna.
  • skinnyman
    #2912
    Nalam sem nagyon fordul ilyen elo, talan egyszer volt ilyen. Sokkal tipikusabb, hogy peldaul nem minden kattintast erzekel, vagy drag-and-drop-nal felenged, es ezt pedig ugy tudom a gombok alatti mechanikus kis cucc elhasznalodasa okozza (neha csak elhajlik rajta valami, vagy bemegy oda valami kosz amit kezzel is ki lehet javitani), nehany 10 millio kattintast birnak ezek tipikusan - szoval ilyenbol lehet ujat is rendelni 1-2 ezer forint nagysagrendekert.
  • Jim Morrison
    #2911
    Szerintem rosszul hasznalod az egeret, szerencsere velem ilyen sose tortent :D (3-4 logitech, 1ss)
  • Sippie
    #2910
    így jobban belegondolva, asszem a microsoft csinálta, hogy nem kattolt, máskor meg duplán. Egy idő után jött a kalapács :D
    G400-nál pont most nézem a videókat. De elég dühítő, hogy a 20ezer forintos egér is ugyanazt csinálja mint a 4ezer forintos :/
  • SzirmosSzisza
    #2909
    Nekem a Razer egerem 5 év után nem kattol egyáltalán, ha azt összeadjuk a tieiddel pont kijön az 1 katt (amúgy youtubeon keress rá, hátha könnyen lehet javítani, pl ahogy néztem valami Logitech egérnél csak egy fémet kell visszahajlítani)
  • Sippie
    #2908
    létezik olyan egér, ami nem kezd el duplán kattintani pár éven belül? Valahogy az összes egeremmel ezzel futok bele, microsoft, logitech, a4tech...
  • Jaffa 2843
    #2907
    Baconszalonna? Az olyan, mint a mouseegér?
  • Maala
    #2906
    Baconszalonna van csak. :(
  • Borg
    #2905
    G502-nek kb mindegy, a sajtos párizsin is elmegy :)
  • Maala
    #2904
    Megvettem a G502-est, remélem, nem jár úgy, mint számtalan noname elődje... Legutolsó épp most vasárnap. :-)

    Logitech 240-es egérpadot vettem hozzá, elmegy?
  • cibi17
    #2903
    billentyűzet pl 6ig?
  • Jaffa 2843
    #2902
    Definiáld az "olcsót".

    Egeret innen.
  • Mozes
    #2901
    Razer DeathChrome-om van, 1 hónap kellett mire megszoktam, addig ki akartam vágni :) mert nekem nagyon könnyű volt a súlya. A szoftver nagyon jó hozzá, tényleg mindent be lehet állítani, technikailag is nagyon jó a cucc, nekem egyedül talán azért nem 10/10 mert nagy tenyerembe nem "cuppan" bele teljesen, de ettől függetlenül nagyon jó cuccos
  • cibi17
    #2900
    hallo!
    tudnátok mondani pár alternatívát olcsó, de tűrhető billentyűzetre és egérre?
    billentyűzet (világítós, nem kell több színű, vagy piros, vagy kék, vagy fehér, vezetékes, olcsó)
    egér (nem kell világítós se, pontos legyen, max 1-2 plusz gomb, jó, kényelmes, olcsó)
    köszi
  • MarkBlade
    #2899
    Ha a freeroll ki van kapcsolva elég stabil a középső gomb. Mondjuk én sem használom rendszeresen :)
  • MerlinW
    #2898
    Én szeretem, nincs bajom a középső gombbal. G400-asét persze jobban szerettem, ezt is megszoktam 1-2 órán belül. Viszont összesítve tipikus Logitech prémium minőség, ajánlom. A súly dolog meg ízlés kérdése, én speciel az összes súlyt belepakoltam:)
  • Maala
    #2897
    Én benne vagyok, hogy hozol nekem 40ojrós G502-t. Vagy hazaküldöd nekem géelessel. <3
  • Borg
    #2896
    A középső gomb, és a görgő nem ugyanaz a téma.
    A "gombot" azért szidják, mert a freeroll görgő bizonytalansága miatt kényelmetlen kattintani vele. Nem áll meg az ujjad alatt, szal a forgását is meg kell tartanod ahhoz, hogy kattintani tudj vele.
    Ettől még maga a freeroll görgő baromi jó, de olyannak nem ajánlanám, aki a middleclicket rendszeresen használni akarja. Én pl semmit se bindelek oda soha, ahogy a görgőre se. 2 évig használtam G502-t, szerintem baromi jó egér. 20 ezret mondjuk már nem adnék érte, így, hogy amazon is 40 euróért osztogatja szét. Rövid időn belül mindenhol is olcsóbb lesz szerintem, de ezt már nem fogják tovább gyártani, szal a készlet is elfogyhat.
  • Maala
    #2895
    A súly nem gond, hozzászoktam már a nehéz dolgokhoz. *kacsint*

    Akkor bepróbálom, hátha beválik. :-) Az alja tényleg hamar "bekopik"? Gyak. érdemes hozzá szövet padot venni, vagy sem?
  • MarkBlade
    #2894
    Abszolute nem. Van gomb rajta amivel ki be kapcsolod a scroll pörgetést. Ha netezek hang nélkül lazán pörög.. Játéknál pedig kattogva fokozatos a scroll. Így a gomb sem csúszik ha nyomni kell. Egy baj van vele.. Nagyon nehéz. A súlyokat bele sem raktam. Illetve picit lehetne nagyobb talán. De nagyon pöpec kis egér.
  • Maala
    #2893
    Nem túl kaka a scrollja? Nekem is most ajánlotta ismerősöm, utánaolvastam, de kb. mindenhol a hihetetlen fos minőségű középső gombot szidják. "Egyébként meg jó".
  • bfbc2
    #2892
  • bfbc2
    #2891
    +
  • bfbc2
    #2890
    noname alamonium keretes egér paddal.