142
Kábelinternet
  • izb
    #142
    azon a szerveren álítja be ahova feljelentkezel.
    ott tárolva van hogy milyen neted van és milyen jogosítványaid vannak hozzá.
    ennyi nagyjából.
  • Hun Vándor
    #141
    modemen keresztul ha kabelteven keresztul gondoltad.

    ha nem kabelteven gondoltad akkor a telefont hasznajak.


    de minden esetbe modem kel.
  • mcs10
    #140
    Helló!

    Azt szeretném megtudni,hogy ha előfizetek egy kábelnetre akkor a szolgáltató min(ken) keresztül állítja be a netem sávszélességét?

    (swich?)
  • Hun Vándor
    #139
    sziasztok

    nagy bajom van.
    Arris touchstone CM450 kabel modemet hasznalok.
    Valaki mondja mar meg hogy tudok rajta ezt azt alitgatni, marmint hogy tudok ra fellepni ipen keresztul.
  • izb
    #138
    ide nyomd a kérdésedet
    fibernet
  • RussT
    #137
    Üdv, eddig ADSL volt most lehet hogy Kábelnetre fogunk váltani (fibernet, Gödöllő) Van valakinek ezzel a szolgáltatóval tapasztalata esetleg ezen a területen? vagy úgy általában mik a hátrányai a kábelnetnek az ADSL-el szemben és ez gyakorlatban hogy látszik meg?

    Pl ez a rész nemtetszik a ÁSZFböl:
    1024/256os - garantált - célérték
    letöltési - ≥ 64 kbit/s - ≥ 512 kbit/s
    feltöltési - ≥ 32 kbit/s ≥ 128 kbit/s

    szóval 1024/256-os nettel örülhetek hogyha 512/128 felett van egyátalán, és akkor se csodálkozzak hogyha 64/32-ön megy ? :S
    Vagy gyakorlatban jobb a helyzet?

  • AdaKiller
    #136
    sztetek a NAT korlátozásnak számít?

    ugyanis a szerződésben korlátlan netet ígértek, és közbe meg NAT-os netet kaptunk több százan. így se online gameszerver, se ftp szerver, sok dc-s hub nem enged be, mert egy ip-ről túl sok a konnektálás. mert ha korlátozásnak számít, akkor ugye szerződés szegés...
  • izb
    #135
    nem
  • Pheel
    #134
    Létezik külön DSL és Cable router?
  • izb
    #133
    asus,linksys,x-micro
  • krisz21td
    #132
    Chellos net elosztásához millen routert ajánlotok?mindegy hogy dsl v cabel router?????
  • Pheel
    #131
    Nem nekem fontos, én csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.
  • izb
    #130
    az egy kábelmodemen elviekben futhat 2 modem.
    elviekben.
    Ha 2 kapcsolatot köttetsz be,akkor szerintem mindkettőhöz kell tv előfizu,mint az adsl-hez is.
    De legegyszerűbb,ha felhívod őket.
  • Pheel
    #129
    Szerintetek lehetséges egy lakásban egy kábelen 2 kábelmodemet használni? (tehát duplán fizetni elő)
    Illetve hallott már valaki arról, hogy két kábelt kötnek egy lakásba és azon mehet 2 modem?
    Harmadikként pedig szükséges feltétele a nethozzáférésnek a TV előfizetés?

    T-Online Kábeles Net
  • llacee
    #128
    Oké köszi szépen !

    Megérdeklődöm mi ahelyzet az Enternetnél,ha lejár az 1év....
  • shabba
    #127
    A Suxi kábelnet mindig is az egyik legdrágább volt. Elsejéig volt valami akció hogy az első év 12500, de utána úgyis 14 rongy lett volna életed végéig. Jah és ez mindig is 2 év rabságos volt. Mellesleg ADSL is 12500 átlagban, eddig csucs.net-et láttam a legolcsóbbnak az is 11. Drága a szélessáv mindenütt. A Suxi kábelnet egyik jó pontja az alacsony ping, gamereknek ez döntő jelentőségű érv lehet, persze mindenkit korlátoz a pénztárca.

    TvNetwork kábelhálózatán van tudtommal korlátlan net, ott most a kevés számú első felhasználók 100-200-400k-val leledzenek, de ha gyarapszik a brigád ott is végetér az aranykor. És alig van valahol, ha jól tudom XIV.ker SztárTV hálózaton.

    TvNet még ami jó sebességben 2Mbps, de húzós beugró és szintén alig van valahol.

    Jah Suxi kábelnet ügyben írtam a srácnak csináljon pár tracert tesztet és írjon sebesség adatokat. Talán holnapra válaszol
  • llacee
    #126
    14eFt még bekötési akcióval is ? Hááát annyit nem ér meg az a 10K :-/
    Köszönöm az eddigi infót,aztán ha még hallotok valamit szivesen veszem :)
  • shabba
    #125
    Újpalotán 1 hete kötötték be egynetes ismerősnek. Az volt az első napja, azóta nem beszéltünk. Neki akkor stabilan vitte a 60k-t, de pingeket nem kérdeztem tőle, nagy valószínűséggel normális gigabit ethernet gerincen lógnak így van kraft. Körülnézek dc-n hátha összefutok még vele.

    Suxi kábelnet kemény 14 rongy, a határozatlan idejű szerződésük meg egy vicc.
  • llacee
    #124
    Enternetnél vagyok...volt beugró,ha jólemlékszem 15eFT és durván 10 nap alatt bekötötték,mikor az axelero/interware 2-3 hót késett...Néha kisebb fennakadások vannak,de csak az induláskor vol jellemző..bár akkor mindegyik ISP-nél volt.

    Kicsit parázok,hogy beköttetem a kábelt drágábban és chellos kapcsolatot kapok(minőségben)..Jóvolna tudni a kapacitást XVkerben..
  • shabba
    #123
    Rég volt már december, de anno melyik ISP adott 7+fáért 1 éves szerződést? Nekem ennyiért csak 2-3 évesek rémlenek.
  • shabba
    #122
    És ez most pont XV.kerre vonatkozik? Mert te is tudod ahány területe van Suxi kábelnetnek annyiféleképpen teljesít. Pl. Budakalász egy tragédia(150 user 2x2Mbps-es "gerincen" lóg, ping kurva magas), Pesthidegkút átlagos(40k down, 50ms BIX), Kaszáldűlő(65k, 10ms BIX). Pedig mindhárom elég közel esik a másikhoz. Szóval amit írsz az a jobb helyeken van, kérdés XV. ker is ebbe a körbe tartozik-e?

    IP változik, de nem túl gyakran tudtommal. Pure upload 18-20k(Kaszásdűlő, Békásmegyer). Persze ez is aszinkron így upload rossz hatással van a downra. :(
  • llacee
    #121
    Ez jólhangzik :) Mit jelent a "néha sokkal több?" :) Kimenőben nézted mennyit bir ? Ill változik az IP vagy teljesen fix ? Hülyén hangzik a kérdés,de pl az ismerősömnek úgy havonta változik a Chello-n.
  • Xboxman
    #120
    Ha Axelero Cablere gondolsz annál 65K körüli(néha sokkal több) a letöltés és <10ms BIX-re a PING.
  • llacee
    #118
    Belső forrásból tudom,hogy képtelenek minden Userre figyelni...a Forgalmi limit megy...Szúrópróba szerüen megy.
  • mozesapo
    #117
    Nalam a chello stabilan 50-60 kbyte kozott megy lefele
  • llacee
    #116
    Hi !

    Nekem jelen pillanatban ADSL-em van már 1-2 hónap és lejár az egy éves szerződésem. Jelen pillanatban 6990+büntit fizetek az elérésért ennél csak többért jutok ajd hozzá tudom.
    Viszont a héten elrángatták a Matáv Kábelt a ház előtt és be lehet a Kábelnetet is kötni.

    A kérdésem,hogy mik a tapasztalatok a XV.ker-ben a Matáv kábelről ? Mennyire megbízható ? Mennyi a max letöltési és az átlag sebesség be/ki ?
    Tudom,hogy 512/128 papiron,de pl az ADSL is 384/64,de mégis 51/14K ,bár a chello bővel alulmúlj egy két helyen ezt igy kiváncsi vagyok érdemes-e a kábel...
  • mozesapo
    #115
    Tudja valaki, megy már a forgalommérés a chellon ? Hol lehet megnézni?
  • Lammer
    #114
    bazd meg én meg itt 14ben szenvedek a chelloval, a qrva életbe
  • dashed_
    #113
    en tvnetes vagyok.. XXII ker.. itt 200/60 Kbyte/sec Le/fel toltes van..
    altalaban 100-200 kozott jon is a cucc.
    Jelenleg is 170Kbyte/seccel toltok , pedig most nem a legjob a net.. van egy kis loss
  • Lammer
    #112
    Mostanság milyen speedje van a TVnetnek?
    mert én már télleg unom a cselló dueste 40Kját!
    a genyó hajnalban meg délelött megy 54K-t!
    szerintetek ár/download/stabilitás arányban melyik a legjobb kábelnetes szolgáltató?
  • bolic
    #111
    Hát persze, szóval tökös megint a HDSNet kiszolgáló? Hmm... Meddig halogatok az ADSL beépítését a 10. kerületben... Grrr...
  • danesz
    #110
    A kábeles kapcsolatot nem lehte megszakítani, csak ha lezárod a hálózatot... de minek??? az nem percre megy!!!

    Amúgy nekem is HDSNet van, és elég egy köcsög bande... (mármint nem a szerelők, azok rendesek)
  • Xboxman
    #109
    Most nézem ,hogy TVNEt-ed van:)
  • Xboxman
    #108
    Komoly?Sima Suxxi Kábel-el?
  • Evil
    #107
    nem tud valaki boltot ahol lehet ocsoert venni kabelmodemet ,mert a szolgaltato szerintem pofatlanul dragan adja ,a berelesrol meg nem is beszelve.Meg ha 3Com lenne dehat valami noname szar.
  • nagylaj
    #100
    Nem tudjátok, hogy a XV. ker_ben van-e kábelinternet?
  • Long_Gun
    #99
    Megkeresésre, tehát ha valami disznóságot csináltál és ip alapján rádtaláltak, akkor mindent amit tudnak (honnan mikor mennyit merre jártál stb.),
    de egyébként a kutya nem törődik azzal hogy mit töltesz.
  • Cableguy
    #97
    Ha belepofázhatok:
    Kábeltévés vagyok és én is kiprobáltam egy két dolgot. Bár nálunk nincs még net (alán idén) egy két dolgot. Ha van kábelnet akkor érdemes avval foglalkozni sebesség és a telefonproblémáktól távol. A szolgáltatók általában nem korlátoznak adatletöltést de kirívó estekben nem jelenti azt hogy nem is teheti meg. Hallottam hogy 50-60Gb havi letöltésnél megkérték az ügyfelet hogy lehetöség szerint hagyjon a sávszélességböl másoknak is. következő hónapban 10Gb-al megnött a letöltés. persze több gép volt egyszerre rajta. Ezekután bent tettek vettek és néhánygombnyomás után csak havi 10gb-ot kapott. Ugyhogy csinján.
    Még valami esetleg akinél nem elérhetó sem a tvnet semaz ADSL annak ajánlom a satelitet.Az Europa Online serveréről 1-1,2 Mb-os online és 2MB-os OFFLINE!!! letöltés valósitható meg.
  • Laci
    #96
    Az én ADSL-emnek meg basztak egy nagyot. Decemberben amíg még a akciósnak nevezett volt szerződést beküldtük nekik. Aztén tegnapelőtt felhívnak, hogy a telefonszám nem az otthoni névre van írva és 5000éves vágottfaszúrafinbériával a mATÁVék kitalálták, hogy most többe kerül havonta nem beszélve az elhallgatott ÁFA nélküli 6990-es árajánlatról. 12000éer már nem éri meg ez a szar. Most úgy döntöttem mérgemben visszamondom ezt a jelenlegi modemes szart is, mert ez aztán még úgy sem éri meg és megyek a kórházba internetezni, ha meg akarom nézni az emailt, a mATÁV meg elmehet a jó anyukájába...
  • shabba
    #95
    Gratula hozzá. Itt továbbra sem történt semmi fatávkábel részéről, sőt csak romlott a helyzet. Végleg eldöntötték hogy nem lesz csillagpontosítás a ltp.-en, ergo nem lesz kábelnet sem. Közben a fatáv is döntöt nem lesz az optikán sem ADSL, így még marad pár ezer évig a modem. :((( Te melyik szerencsés kerületben laksz?

    Egyébként azóta sikerült már felfogni amit mmffmmppf:) magyarázott vagy csak a bekötéskor esett le a tantusz. Megjegyzem volt áremelés az Axenál +2000, és a sávszél emelés csak tűzoltás képpen követték. Meg talán azért mert így már nagyon nevetségesek lettek volna a Chelloval összehasonlítva, igaz ez az Axe-t egyáltalán nem érdekli.

    Egyébként hogy döntöttél, megvetted 75000-ért a modemet(amit odakint kiskeráron $100-ért árulnak, ebből gondolom el tudod képzelni mennyit nyerészkedik rajta az Axe. K..va anyjukat), vagy fizeted a + havi 4000 modembérletet két évig. nevetséges hogy milyen indokot ki nem talál a Axe csak hogy mégtöbb pénzhes jusson. Pedig máshol ingyen kapod a modemet, vagy a te általad emlegetett jelképes 10ezer letétért. Ilyet meg hogy modembérlet csak az Axe pénzéhez PR-osai tudtak kitalálni, ez a sajátjuk, de nem lehetnek büszke rá. :((