142
Kábelinternet
  • Alien!
    #94
    Én most töltöm Imesh-en,keresztül a Terminator 2-öt,189KB/s-el....Ez nem szar...
  • Coine
    #93
    Bekötötték :)

    eltelt pár hónap, de azóta legalább normalizálták (felemelték) a sebességet 512/128-ra
    szal most virulok, jah meg töltök
  • Coine
    #92
    Rohadt MATÁV küldött levelet, hogy technikai gondok miatt késnek...hábáze elegem van belőlük !
  • shabba
    #91
    Scooter:
    Ha a Pók ltp.en laksz akkor szinte alig van remény, ha kertesházas területen(pl. Csillaghegy) akkor szinte semmi, a többi területre az Axelero szerint már létesíthető, de senki nem jelezte hogy neki már van. Flórián környékén és Békáson van ADSL a köztes sárga területen soha nem lesz. Sajnos aki III.kerben lakik az szív, szélessáv tekintetében ez egy nagyon silány terület, habár én a többi szolgáltatót sem nevezném szélessávúnak, kivéve talán a TvNetet. Örüljön mindenki más aki annyira szerencsés hogy TvNet vagy Chellos kerületben lakik.(nekik könnyű felvágni a DUN-osok előtt). Az Axelero tényleg a legszarabb a többihez viszonyítva, de mit csináljon az aki csak ezt tudja válastzani DUN helyett.

    Gyere ide, itt már elég sokan vagyunk III.keresek akik erre a silány, de a kerületben egyedül választható szolgáltatásra várnak már évek óta:
    http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9036618&uq=481
  • TIBI
    #89
    Ja valamikor úgy volt hogy bementem tesómhoz az egyetemre és most itt nálunk is lesz.Eddig meg amúgy nekem is szar modemem volt.
  • Laalee
    #88
    gondolod neki lesz? beköltözik valami koleszba vagy a munkahelyen...
  • Scooter
    #87
    TIBI: T1 az SZAR! Építess T3-as optikait, ha ennyi pénzed van!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Scooter
    #85
    Dugjátok föl minden kábeleteket!!! Mert nekem nincs!!! Ide mindenki csak felvágni jön!
  • TIBI
    #83
    Nekem most lesz T1-es OPTIKAI kábelem 1mb/s Eza legjobb!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Laalee
    #82
    nalunk is upc van. teny hogy van nala jobb is, de nem panaszkodok, elvagyok vele a feltoltes lehetne kicsit gyorsabb, de a letöltes szamomra pont eleg.
  • Scooter
    #81
    Neked könnyu dumálni, hogy olyan helyen laksz ahol minden ki van építve.
  • Scooter
    #80
    Fa****ba, hogy nincs egy rohadt szolgáltató a 3.kerületben aki Kábelt vagy ADSL-t szolgáltat!
    Úgy tudom, hogy az ADSL-hez csak telefonvonal kell! Na meg kiépítési díj.
  • Laalee
    #79
    akor modemezel tovabb... :)
  • narumon
    #78
    "ennel talan egyszerübb és hatékonyabb egy NAT technologiat hasznalo megoszto progi talan a winroute esetleg sygate vagy wingate"

    Nem tudom miért irtam winproxyt amikor nálam is a wingate megy :) :P
  • Dikkma
    #76
    Baa ma bejött ey csávó CSézni, 15-ös ping....
    :O))
  • Scooter
    #74
    Nem tudja valaki, hogy a 3.kerületben ki szolgáltat kábelnetet? Nagyon kéne! Csak ne UPC legyen meg Chello (mert azok gagyik).
  • Scooter
    #73
    Lopod a nevem, koma? Én is Henrik vagyok de csak egy k val :)
  • Laalee
    #72
    ennel talan egyszerübb és hatékonyabb egy NAT technologiat hasznalo megoszto progi talan a winroute esetleg sygate vagy wingate. winroute eseten a kliens gepnel meg kell adni gatewaynek a szerver gep ip cimet és innentol mar megy is.
  • narumon
    #71
    panizzi. Az egyikbe két hálókártya kell. Aze gyikre csatlakozik a modem, a másikra meg a másik gép. Felraksz egy proxy progit és már megy is (pl winproxy)
  • panizzi
    #70
    Hi All !
    Azt hogy lehet a legegyszerübben megoldani, hogy két gépet (egyszerre) használjunk kábelnetre?
    Gondolom LAN stb.
    Bővebben tud valaki, esetleg már bevált megoldást?
    Ha jól tudom, a szolgáltató egy géphez ad eszközt az internet eléréséhez.
    thx.
  • Laalee
    #69
    majdhogynem.
    beraknak egy halokartyat amiegy kulsö kabelmodemhez csatlakozik. a kabelmodem dolga hogy az ethernet altal küldött jeleket atalakitsa a tv kabelen is sugarozhato jellé. na kb ennyi az egesz amit te fogsz latni a dologbol. a többi mar szerveroldali kerdes :)
  • Tomi13
    #68
    Királyak vagytok,köszi!!
    Akkor asszem megrendelem a tvnet-et.Még egy kérdés:Ez gyakorlatilag hogy müködik? Bejelentem hogy kell a net és kijön egy emberke,betesz valamilyen kártyát a gépbe amiböl megy fel egy zsinór a kábeltévéhez?? Bocs ha hülyeséget kérdezek de tök sötét ez nekem :))
  • Coine
    #67
    Napokon belül (legroszabb esetben 2 hét múlva) én is kábeles leszek, NO MORE 56k WOOOOOOOOOOOOHHOOOOOOOOOOO :-D

  • Efreet
    #66
    Tvnetnél a kábeltv-re nem kell fizetni, a drót ha bent van, lehet netre szerződni. (persze ha a hálózat bírja)
  • Laalee
    #65
    semi en is ugy hasznalom :)
    a chello szerzödesben van az upc vel hogy a kabelet hasznalhatja, tehat nem feltétel hogy legyen upc csatorna a lakasotokban. matavnal meg tvnetnel nemtom hogyvan, de nemhinnem hogy ott is köteleznének rá
  • Tomi13
    #64
    Sziasztok!
    Egy kérdés a kábelnettel kapcsolatban:
    Ahhoz hogy bekössék,kell valamilyen papír arról hogy van kábeltévéd?Mi van akkor ha valaki illegálisan használja a kábeltévét?
  • CSOCSO
    #63
    ezt mondtam meg hogy mindeképpen 60 rugot fizetsz a modemért AMIT NEM IRTAK LE A TÁJÉKOZTATÓBA CSAK A NETEN VAN LEIRVA!! MENJENEK A K.ANYUKBA!
  • Efreet
    #61
    Ritka szerencsés az a kerület, ahol (minden bajával, pinghullámzással meg szakadásával együtt) van TvNet :))
    ár-sebesség arányban a legjobb :)) ráadásul forgalomkorlát nélkül :))
    (nekem a mandrake8 nem 80perces CD volt.. :))) de 800millió byte az .iso, az kétségtelem :D
  • Coine
    #60
    Itt meg nincs TVNET :(
    de mar mind1
  • Efreet
    #56
    mb az nálad megabit? mert akkor stimmt. 1.5 megabit az a 200Kbyte/sec. ritkán jön ki annyi, de akkor nagy a vigyor :D
  • CSOCSO
    #53
    nem kamuzik mert létezik söt!!!!!arról volt szó hogy a matáos tv net is ilyen lesz szal rohadt nagyot csalodtam az a tv net pedig itt a 3kerben nem elérhető!! nah küldöm a haveromat ide hogy leirja hogy hogy is van ez....
  • Efreet
    #52
    régebben TvNeten nem volt korlát, gyakorlatilag LAN-sebesség volt egy szolgáltatón belül. 6-800K-sec abszolut nem volt ritka, sőt. Azóta a TvNet is le lett korlátozva, de még mindig 200/60. (és lehet, hogy ez is megszűnik idővel)
  • N1
    #50
    Petyus_:Suxx az egész broadband,és vajon mikor szünik meg már a korlát és mikor lesz gyorsabb?????mert amugy a nettel semmi baj,sose szakad meg ,csak hát a többi tényezö:/
  • panizzi
    #47
    14 kerben merre lax? A chello honlapja szerint nálunk nincs még kiépítve (újváros park).
    Vagy csak nem naprakész a site?
  • Pheel
    #45
    Ez meg a kisebbik baj. A nagyobbik, hogy nem erheto el mindenhol...
  • Petyus_
    #44
    Ááááá. nálunk nem Chello van (Debrecen), hanem Broadband suxxxx... 10 rongyért 1 GB, 15ért 3 GB max. adatforgalom :((((
  • Efreet
    #43
    rengeteg ismerős van csellós. kellemes, jó szolgáltatás, a kábeles net szokásos bajaival (pingtüskék, leszakadás), de kábelbe vagy DSL-be be KELL szállni.
    Chello le-feltöltés olyan 40-100K / 8-20K körül van, a ping játszani jó, bár ha épp tüskézik, akkor azt a pörgősebb játékok megsínylik.
  • panizzi
    #42
    Hi All!

    Van valakinek UPC Chelloja? Érdemes beleugrani?
    Gondolom itt is változó a letöltési speed.
    Ha van vkinek véleménye, ne tartsa magában.
    thx.
  • Coine
    #41
    De miért bontanánk fel a szerződést, 1ébként ez mindenhol így van.
    Továbbá az a 10k Ft csak 1x van, az egy letéti díj, nem havi a modemért.

  • narumon
    #40
    "Szegeden a korlátlan ktv, 15e+6e a modem, amit minden hónapban perkálhatsz, vagy megveszed a modemet, amit a tiszanetes bandánál decemberben volt 89e+FA.
    Volt itt egy földi, igazolhatja :))"

    Igazolom bár én nem ott vettem a modemet és igy olcsóbb is volt...