193
Melyik a legjobb?
  • Anee
    #193
    hát ja...nVidia szégyenei
  • KBB
    #192
    Ez kb olyan, mint a vanta 32 rammal :))

    by kbb
  • Anee
    #191
    hát ha van píz s igány rá mindenre képesek
  • [Walaki]D`Lair
    #190
    Visítoztam is egy sort. :LOL sok hülye kínai..... :DDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #187
    Az MX-re visszatérve én láttam olyan kínai mx-et amire 128 MB-t raktak de a kártyára csak 64Mb VOLT BEKÖTVE!!!! Magyarul 64 mega fölöslegesen ott volt és drágította.....
  • Anee
    #178
  • Anee
    #177
  • Anee
    #176
    ott van a vasárnapi piacba!!!!!!!!
    gondoltam hogy ez lesz a reakciód:))))))))))
    Már a V5re is sokkalták de erre:))))
  • KBB
    #175
    Én egyébként röhely tárgyának ezt a tételt vettem: MX200 64 MB :D:D:
    De eeez :DD:D

    by kbb
  • KBB
    #174
    Micsoda?! 128 mb? MX?! Mi a fsznak ? :D:D:D:D:
    :D:D:DDDDDDDDDDDDDDDD
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
    Trident 2D 32 MB ram ::D:D::D:D
    Annyira kell MX-nek 128 mega, mint a babakocsinak a spolier :D

    by kbb
  • Anee
    #173
    ha nvidia akkor nézd meg a szuper 128MBos GF2 mXest:))))))))))))))))))))))))
    Röhögni fog egy évig!!
  • KBB
    #172
    Na igen, lehet hogy maga az nForce chip-set jó lesz, de nem kéne rá ennyi varázslat, a sok integrált szar csak a húzást akadályoztatja.
    Én pl húzással egy hét alatt hazavágtam az AC97'-emet, de amúgy semmi gáz az epoxal...
    Húzásnál tényleg stablilabb a lap, jobb és több kondik vannak rajta, 3 fázisú energiaellátás....stb.

    by kbb
  • Zoi
    #171
    En biztos, hogy megvarom az uj VIA KT266A-t, es akkor fogok csrelni. Nekem nem volt bajom a Via-val meg soha. Most is egy Abit KT7-esem van, es az uj lapom is varhatoan Abit lesz, megpedig KR7!

    Elnezegetve az nVidia uj chipkeszlet, nagyjabol azt hozta az N-force, amire szamitottam, se jobb se rosszabb. Viszont en ockodom az integralt cuccoktol, inkabb olyan elemeket rakok a gepbe a mi szinpatikus.

    Zoi
  • Fred
    #170
    Bigbear:
    Ja igen elirtam a tipusat a lapnak, termeszetesen 8K7A a mobo. Tehat ugyanolyan mint a tied csak raid chip nelkul. Nem volna a cuccal semmi gond ha az USB-s Logitech Ifeel egeremet kezelne a via win98 driver es a mobo. ATAPI problemam is volt, ha mindket CD-ROM-on be volt kapcsolva a DMA akkor CRC hibas volt minden amit beolvastam a CD-krol. Erdekes modon az iras nem volt CRC-s. Az USB szerintem VIA vagy mobo hiba(egyebkent eleg vicces a problema de most hosszu volna leirni), az ATAPI problema egyertelmuen VIA driver bug. Egyebkent rosszul detektalja a CD-ROM-okat a bios, es ha auto-n van a mode felismeres akkor boot utan kezdve (addig amig amig ki nem kapcsolom a gepet) kb. 1 masodpercenkent felvillan az IDE led es a CD-ROM ledje. Arrol nem is beszelek hogy audio CD-lejatszaskor is villog az IDE-led is... Egy stabil es hiba nelkul mukodo 300@466 Celeron+IntelBX chipset utan eleg frusztraloak ezek a dolgok egy overclock nelkuli rendszerben! (Sot underclock mivel a memcsi csak 2x125-on megy...)
  • KBB
    #169
    NEm tudom, nekem jobban bejött ebben a kategóriában (KT133A) az epox, mint az Abit, vagy a Soltek, ASUS-t nem ltátam még.

    by kbb
  • Anee
    #167
    Hát lassan megjelennek az ócsó duálos alaplapok
    Végülis az az MX nem lesz olyan rosz-4.2GB/seces átvitel miatt-de maga a chip tudása a tré
    nha ja meg azért egy duálos lap mennyivel jobban fest mások szemében is:)
  • KBB
    #166
    Nem hinném, hogy el fogja foglalni, épp ezért lesz krv lassú, kb olyan lassú, mint a mostani MX200-asok

    by kbb
  • Fred
    #165
    Arrol nem is beszelve hogy az intergalt MX valoszinluleg elfoglalja majd az AGP portot. Ergo videokartya upgrade (mondjuk GF3 MX :-) eseten irany a kuka! Ha lesz SYS chipset-es alaplap mar itthon akkor en is cserelem a lapomat mint a pinty.
  • KBB
    #164
    Mondjuk lehet, az már pettyet drágább, de akkor is... kinek kell egy integrált MX.

    by kbb
  • KBB
    #163
    Na igen, és akkor elgondolkozik az ember, nem lenne jobb ennyi píízért (egy márkás cuccért) nekem egy dual-os alaplap? :D

    by kbb
  • Anee
    #162
    ahh sajnos megint késik.............................
    majd talán karácsonyra sikerül összehozni...
    jobb de az integrált gecik miatt nem éri meg
    mert a GF2 MX pro biztos tesz rajta vagy 20000ret integrált hang meg ha egyátalán lesz-külső lesz-az is rádob vagy 5ezret
    És máris kb 55000ért lesz egy noname
    na jó acorp 50
  • KBB
    #160
    Na igen, nForce, de ne feletkezzünk meg a sis-ről sem. Állítólag jónak ígérkezik, majd meglátjuk. Az nForce-ra is ezt mondom, kicsit félek is tőle, nem kelle így felExtrázni, Geforce MX, Dolby decoder, ehh, mennyibe fog ez nekünk kerülni?

    by kbb
  • Anee
    #159
    jaj mintha 600*jobb lenne
  • Fred
    #157
    Tilla:
    Az amd-vel semmi bajom, az alpha licenc es a proci k*va jo, es gyors! Viszont a VIA-t nem en egyedul szidom, tessek korulnezni egy kicsit a (nemcsak itthoni) forumokban, csostul van via chipsettel problema. Ez volt az oka annak hogy AMD761 northbridge-es lapot valasztottam. Asus lapom volt regebben de nem estem hasra tole. Igazabol olyan amd lapra volna erdemes beruhazni aminek a chipsetjei es foleg a driverei nem felkeszen mennek a piacra a hatalmas verseny miatt. Es persze a via mindig az olcsobb alternativat kinalja az alaplapgyartoknak... Egyszoval az epox lapommal mar semmi baj nem volna, tokre belottem minden parameteret, csak azt a via southbridge-et tudnam felejteni... Tudtok olyan mobot amin NINCS via chipset?
    diegho:
    Abit lapom volt,- tobb is - ebbol az egyik eleg gyorsan behalt. Ergo abitot tobbet nem veszek. Egyebkent nem ettem meszet hogy cool111+ ra "upgradeljek" en szeretem a csendes PC-ket foleg az otthonomban... Ha vennek uj coolert az csakis a Thermaltake Dragon Orb 3-a lenne, ez ugyanis 1-2 fokot raver a CAK38-ra is 37db(!) 7000-res fordulatszam mellett. 28-35 dolcsi kozott mozog az online store-okban. Ja es a legujabb epox bios-t kb. 3 hete adtak ki...
  • diegho
    #156
    ÉN is sokat hallottam meghalt Epox alaplapokról, majdnem az vettem, de szerencsére az Abitnál maradtam és az bevált. Én azt mondom, hogy ha normális helyen vetted az az epoxot, akkor cseréltesd vissza egy AbitKG7-re, azzal tuti nem fogsz ennyit szívni, mindig van hozzá új bios...
    A WBK68-at meg cseréljed le col111+-ra, azzal tuningolni is tudsz, ha nem akarsz tuningolni, akkor Coolermaster EP6i11(ha jól tudom ez a neve) a megfelelő választás, 2800Ft bruttó és semmi, azaz semmi hangja. Most a 143FSB-n hajtott 650@932 duronomat 42fokon tartja, az 1.4-es TB-öt pedig 54fokon.
  • Fred
    #153
    Tilla:
    Az Epox tudtommal egyaltalan nem rossz marka es az az elonye megvolt (ennek a lapnak) hogy nem hulladek VIA chipset a northbridge. De azt nem gondoltam volna a VIA southbridge ennyire szar. Egyebkent az USB kivul voltak atapi problemak is aminek egy cd-nyi adatvesztes lett az eredmenye. Mindenesetre azt megtanultam hogy soha a budos eletbe ne vegyek _nem_ Intel chipsetes mobot.
  • Fred
    #151
    Ugy latom hogy doglik a forum, nem baj feldobjuk ekkicsit :-))
    Kicsit korabban kerdezoskodtem arrol hogy milyen hutes kell 1.4tb-hez, meg egyeb problemakkal is fordultam a forumlakokhoz. Alljon most itt egy kis osszefoglalo az eddigi (nem tul jo) tapasztalataimrol:
    Epox 8KT7A: Mar az elejen komoly problemakkal neztem szembe. Egy KKC74B procihutovel 2 tapot kinyirt. Most mar biztos vagyok benne hogy az alaplap volt a hibas, mivel a huto mashol teljesen jol mukodik, es az osszes tobbi alkatresz nem valtozott a gepben. A masodik nagy problema a floppy-drive volt. Kiprobaltam az eddig jol mukodo tobb mint 7 eves Chinon driveommal de nem volt hajlando jol meghajtani, irasnal, formazasnal hibazott vagy egyszeruen nem is mukodott. Olvasni is csak neha birta a floppykat. Egy uj drive-al (matsushita) is hasonlo volt a problema. Persze egy rakas kalbelt is kiprobaltam de hiaba. Vegul egy sony-ra kicsereltettem az uj matsushitat es azzal azota kifogastalanul muxik... Nna ezzel idaig kb. el is ment egy hetem plusz egy nap szabit is ki kellett vennem. Suxx.
    Es ezzel meg nincs vege! Az alaplapon talalhato VIA686B southbridge miatt meg most is szopok mint boci. (Szerencsere, es az elorelatasomnak koszonhetoen a northbridge az AMD gyartmany). Van egy USB-s Ifeel Logitech patkanyom amit ha bedugok akkor a win98 bootolas alatt windows protection errorral elszall. Az eger driveret frissitettem de ez nem hasznalt. A bootlog.txt-t elemezve arra jutottam hogy amikor az egeret kene az usb buszon detektalni akkor hasal a rendszer. Az epox help deskje az usb driver keresemre kuldott egy olyan usb filter drivert amit felinstallalva nem rakja be a systembe a viausb.sys drivert a rendszerbe, es semmilyen registrymodositast nem vegez. Nincs sem inf file a .sys-hez se semmi mas. Inteztem egy masik kerdest is bios frissites ugyeben az epoxhoz de gyakorlatilag mindket esetben hulyenek neztek. Ez azert egy kicsit eros....
    AMD 1.4 TB:
    Egy WBK68-al jaratom 1435-on (250MHz FSB okokat lasd kesobb), es a max homerseklet amit tapasznyaltam az 55 fok volt tobb orai max payne utan. Atlagban 50 fok korul van a hom. Kellene egy nagyobb huto az oc-hoz de ha eladom az egesz hobelevancot akkor nem erdemes...
    DDR ramok: lasd az elozo hozzaszolasomat.
    Osszegezve:
    Szar. Az egesz. Ugy ahogy van. Vszinuleg megszabadulok a cuccostol es P4-est veszek. Nem baj ha lassabb. De csondesebb lesz es kifogastalanul fog mukodni...
    AMD fanok! Ha erdekel a lap a proci meg ramok egyutt az afas artol 10-20%-al olcsobban akkor irjatok! (A Sony floppy-drive-ot ingyen odaadom).
  • Fred
    #150
    Aki mostanaban akar DDR-es lapot es ramot venni az gondolja meg 2x. Allitolag itthon nagyok a keszletek a PC1600-as (200Mhz) DDR ramokbol es egy kis hamisitassal eladjak PC2100-asnak. Nekem van egy 128MB-os ramom amin a raragasztott cimken ugyan 266 MHz all de ilyet a hulye is tud csinalni. A memoriachipekrol viszont ha jobban megnezem, lemarattak vagy lecsiszoltak a felirat egy reszet. Ennek megfeleloen a max amit birt a ram (megemelt voltszam mellett is) az 2x125 MHz. Ezt a ramot egyebkent a Mikland-ban vettem. Egyebkent van egy 256MB-os ramom is ami hasonloan csak kb. 125-ot bir, ennek a tipusa Samsung, nincs lecsiszolva de a chipeken a felirat nem utal arra hogy PC1600-as vagy PC2100-as. 266-os cimke persze ezen is van. A hibat egyebkent a nagykerekben keressuk ne a kiskereskedokben , ugyanis ok nem tesztelhetnek le minden nagykertol beszerzett ramot. (bar egy csiszolt chip eladasa elegge durva dolog). A nagykerek egyebkent meg menjenek a k. anyjukba.
  • Anee
    #148
    Nem vagyok kolis s még csak gimnazista vagyok
  • TIBI
    #146
    Anee kolis vagy ha igen akkor a Borsos Józsefben?Ismered Rácsot sajna az igazi nevét nem tudom,egyébként csövezik.
  • Mathias
    #141
    Gondolom, mert tutira akar menni.
  • Fred
    #136
    F-L: azota masik ram van benne. AMD miniport driver van fenn az AGP-hez, az IO eszkozokhoz meg a via686b-s driver. Egyebkent az nem elkepzelheto hogy az AMD761 ennyire szar AGP-ben?
  • Fred
    #135
    vrob98: Nem MX200 hanem sima MX. Ez meg akkor jelent meg amikor meg nem volt MX400 meg MX200... Elmeletileg a tesztek szerint egy kicsit gyorsabbnak kene lennie mint egy MX400.
    kowajano: vszinuleg nem birta az alaplapra dugott hangos es nagy ventit a gep. Bar en ezt is kisse furcsalom...
  • kowajano
    #134
    táppal mit csináltál? nekem simán müxik az 1,2 ghz egy 235 W táppal
  • Fred
    #131
    diegho: A 64 megan kivul, tegnap mar beallitottam azokat amiket mondtal. Lehet hogy csak ennyit tud az Nvidia Geforce MX 64MB? 30 fps Quake 3 alatt? Dehat 466-os prockoval is 32 volt! Legalabb a duplajat vartam!
  • diegho
    #129
    A biost rakjad optimized default-ra, AGP4x be 64 megát adj neki, rakjad fel az Nvmax-ot Vsync off, AGP 4x be, Allov Via Motherboard AGP4x be, ha úgyse megy, akkor írjál mailt!
  • Fred
    #128
    12.41-es Nvidia driver van fonn. 1024-ben 32 biten 30 fps hoz az 1.17-es quake3. 466-os celeronnal is 32 volt... Majd megprobalom ujra a win98-at felrakni, ugyanis idaig a win98 nem ment a geppel... windows protection errorral ugy elszall mint gyozelmi zaszlo. 2 napi szivas utan egyre kevesbe meggyozo az AMD letjogosultsaga otthonomban :-( (Azokutan hogy 2 tapom is kidurrant 1 nap alatt - 1 300-as Codegen es egy noname 250-es)
  • kowajano
    #127
    talán videodrivert kéne cserélned
  • Bandee
    #126
    nekem spec 433v szuger ...
  • Fred
    #124
    Emberek! Osszeraktam az Tb+Epox8KTA parost de WINME alatt a D3D es az OpenGL lassabb mint a 466-os gepemen (GF2MX). Mi a pocs van? Legujabb VIA 4in1 fenn van.