376
milyen alaplapot thunderbird-hoz?
  • dr
    #229
    sziasztok!beruhaztam egy epox 8kt3l lapba es egy 200-as 1ghes Tb-be. sajna nem tudtam szerezni 266-osat pedig azt akartam.szoval az alaplapon ugye csak egy jumper van,ami az orajelet valtoztatja?mindegy szoval az van raiirva h 133 or 100. na, ha rarakom a szazasra,akkor a lap 1,3-as 266-os Tb-nek ismeri fel a procit.ha meg a 133-asra dugom a jumpert, akkor meg 1gh-es 200-asnak.arra gondoltam,h el lehet szitazva a felirat a nyak-on.szerintetek lesz baja, ha atdugom,h 1,3-asnak lassa?mert ugye ez csak 200-as,de akkor 266ot ir ki!
  • Anee
    #227
    A kérdésed:
    -Hol lehet ilyet szerezni sehó sem láttam
    A válasz:
    www.e-connect.hu
    És mennyit kell leszurkolnod érte??
    37300+áfa
    Amúgy már ebben a boltban lehet kapni duál asus alaplapot is!!csak 90 bruttó:-)
  • Anee
    #226
    Annak a lapnak van egy Fasza változata is A7A266-E néven...na ha teheted csak az vegyed...PC2700 is szerepel a listán úgyhogy ha elterjed akkor arra is cserélhetsz...amúgy gyengébb a KT266Anál de a 760at veri...266os rammal....
    wicck:olvass teszteket s azután állísd ezt....5oldalból 4ben gyorsabb az epox
  • kingosy
    #218
    AMD 761 vagy VIA KT266A?
  • Anee
    #217
    az kurvajó lap vedd meg nyugodtan
  • RaZoR
    #215
    Hi!
    Az Epox 8KHA+ alaplapról tudna valaki infot irni (szorzók, frekvenciák stb).
    Mert ha most veszek egy ilyet mondjuk egy XP 1700-al, akkor meddig nem kell lecserélnem újra, azaz fogja-e vinni 2000+ utáni procikat?
    Egy évet kibír?
  • Anee
    #213
    szerintem a KR7A nem ér meg +10 rugót az epoxhoz képest
  • supervisor
    #212
    Pont ezt szeretném hangsúlyozni hogy ez a lap nem stabil!!Mindegy lesz végr egy KR7A.Ezt nem fogom megbánni.És lehet végre a RAMnak is plusz feszültséget adni,erre nagy szükség van ezeknél a lassú nehezen húzható DDR ramoknál.CAS LAT=2,5.
  • Anee
    #211
    jó csak nem mindenki akarja húzni...
  • Laalee
    #210
    vegye shuttlet :) de most komolyan rosszat idaig nem hallottam rola jot meg sokat, a socket7 es lapom is shuttle izomstabil mar vagy 3-4 eve megvan, soha semmi problemaja nem volt, az uj kt266a s lapokrol is ugyanezt irjak gyors olcso es stabil.
  • supervisor
    #208
    A Gigabyte GA-7VTXE KT266A alaplapja mglepően olcsón 27+fa körül már kapható!
    A dobozán a felíratok:
    -full overclockable
    -jumperless
    -easy tuneIII
    -dual bios
    Az a nagy helyzet hogy a szorzolock nélküli 1200es TB egy fikrcnyit sem tudom húzni mert NEM LEHET A SZORZÓT ÁLLÍTANI!!!!.
    LEhagyták a DIP kapcsolósort az alaplapról bár a beállítás rá van szitázva, a bios meg sem említi.
    Ráadásul rejtélyes fagyásokat tapasztaltam ha bekapcsolom a performance kapcsolót a biosban.
    Ja elöző alaplapom egy ABIT kT7a-RAID volt,sokkal gyorsabbnak tűnt lehetett a ram feszültségét külön állítani.Visszasírom de sajnos V1.2-es verzióju és nem kezeli az XPt.
    szóval:GIGABYTEOT NEEEEE!!!
  • Anee
    #205
    hát sd-s vagy ddr-es?
  • Anee
    #203
    a gigabyteok stabilak emellet vagy asus vagy msi vagy soltek vagy epox...amelyik szimpi
  • Laalee
    #201
    igyvan abitot ne :) hiaba irjak hogy igy tuning ugy tunin, szinte mind tudja ugyanezeket a funkciokat... csak nem annyira ganyok, anno 1 pozitivumot lattam az abitban, hogy az idiota cnr slot helyett isa volt rajta, mostmar az sincs szoval inkabb ne.
  • StarFist
    #199
    Ha az Athlon XP-re gondolsz, akkor a Soltek mobót nyugodtan megveheted, bele fog menni. Nagy valószínűséggel viszi majd a .13 mikronos XP-t és a Bartont (.13 mikron+SOI) is.
  • Propeller
    #195
    Azóta kis tuninggal már 44 fok.. francba. ;( igaz radiátor mellett van...

    StarFist : hehe az abit integrált raidek tényleg legendásak.
  • StarFist
    #194
    Lehetőség szerint integrált Raid vezérlő nélküli alaplapot válassz (pl. Epox 8KHA+, Soltek SL75Drv2 stb). Nekem egy Asus A7V266-E mobóval vannak tapasztalataim (integrált Raid, CMI hangkártya, ethernet vezérlő, bár ez utóbbi csak ACR kártyával elérhető). A mobó nagyon jólenne, de... a dolog úgy indul, hogy az AGP és a 2. PCI slot, valamint az 1. és 5. PCI slot közös IRQ-t használ. Viszont az Integrált Promise Raid vezérlő is az 1. és 5. PCI slot által használt IRQ-ra települ (és ettől semmilyen módom nem lehet eltántorítani, ami gáz, mert a Raid vezérlők nem csípik az IRQ megosztást). A dolgot tetézi, hogy az alaplapi USB vezérlő (ami jobb helyeken fixen a 10. IRQ-ra települ) minden áron a Promise vezérlővel kíván IRQ megosztást csinálni. Szóval kész horror IRQ terén az alaplap. Egyetlen megoldás, ha nem használod az 1/5 PCI slotot (mondjuk az 1. slot általában úgyis használhatatlan, mivel rálóg a VGA kártya hűtőventije/hűtőbordája), a 2. PCI slotba pedig olyan kareszt teszel ami nem használ IRQ-t (pl. Voodoo 1-2). Tehát érdemben marad a 3. és 4. PCI slot. Ethernet kártyához vehetsz ACR kártyát (csak éppen baszott drága 6-10000 gyártótól, kiszereléstől függően), de igazából működőképes hálókártyát már olcsóbban is lehet venni.
    Szóval, ha esetleg kell a Raid, akkor sokkal jobban jársz, ha egy külön PCI-os kártyán veszed meg.
    Tehát mégegyszer vagy Soltek vagy Epox, mindkettő egyformán jó. Ha mindenképpen az Asus mellett döntesz, végül is nem rossz ez sem,(tuningra pl. nagyon jó, nálam az XP1600+ fesz emelés és szorzó feloldás nélkül ment 1800+-ként, 10,5x146 MHz-en), én is úrrá lettem a problémái felett, de elég macerás lap.
    Az Abit mobókat a magam részéről kerülöm, nekem rossz tapasztalataim vannak ezekkel (végül is mindenki arra tüsszög, amivel már pórul járt).
  • Anee
    #192
    nem
    A7V266-E ha asus de egy epox 8kha+
  • Propeller
    #187
    Tudom ?? :)

    Rockety : nem az MSIvel van bajom hanem az abittal...
  • Anee
    #186
    Honlap?
    hol van?
  • Laalee
    #185
    nevröl :)

    az tuti kezeli de en abit ot nem vennek, eleget szivtam mar vele
  • Protozerg
    #184
    KG7-et ismered?
  • Laalee
    #183
    az abit kt7a az az kt133a csip re epülö alaplapjuk, és az hivatalosan csak az 1.3 as verziotol tamogatja. a többi ceg kt133a ja viszi jol
  • Protozerg
    #182
    Mi az, hogy kivéve az abit(kt7a sem)?
  • Laalee
    #181
    tk133a és felfele barmelyik kiveve az abit 133a jat...
  • Protozerg
    #180
    HELP!
    Mely ABIT alaplapok tudják kezelni az Athlon XP procikat?
    Sűrgős!!!
  • Propeller
    #178
    Névszerint "szofver abc" > compmex kft. asszem ahol a coolert vettem, de ez nem pesten van ;)
  • Anee
    #177
    névszerint melyik bolt?
  • Propeller
    #176
    F-L : nálad ? :) mondjuk a ram kicsit karcsú még nettóért is, de te tudod.

    Anee : br. kisker pont egy ötös. :( de ezüstpaszta jár hozzá :) rutin200 meg nemtommi.
  • Anee
    #175
    titan hűtő mennyi volt?
    illetve csak a rutin200-nél szerezhető be?
  • Propeller
    #172
    Rockety : ;)) még jó hogy nem veled van tele a net.

    Naszal, értelmesebbje, akit érdekel, megvettem. Epox 8KHA+ . Benne egy xp1600+, titan ms1ab coolerel, etc. Nem olcsó még nagyker áron se, de maximálisan megérte. Atomstabil rendszer, alig van még húzva, de így is brutál... a proci 39 fokos. Aki már látott epox alaplapot a vörös kijelzőjével, az tudja, hogy muszáj a fémlemez helyett egy üveglapot felrakni a gép oldalára :))
  • Propeller
    #170
    valahol volt itt egy topic ahol írta valaki az ecs-t 21ér, de a picsába se találom hol volt :-)
  • Propeller
    #169
    nehogymá elsüllyedjen... na vagy ecs lesz vagy kt266a epox... 12vel több az epox,nemtom megéri-e, hétvégére kiderül.
  • Anee
    #168
    simán viszi maxx biosfrissités
  • Propeller
    #167
    Tudja vki hogy egy ECS K75SA (735ös) elvisz gond nélkül egy XP1600+ t ?
  • Anee
    #166
    az hogy támogat 133as FSB-t. a nem asok nem támogatnak s az kell a morgan/palomino magnak
  • Anee
    #164
    Csak annyi a kikötés hogy az alaplapi csipszet nevében virítson az A betű/azaz nem főleg Abitéknál:-))))))))))/
    amúgy teljesen jól megy igen egy KT133As alaplappal
  • Anee
    #162
    a faszt
    Ali Magik amúgy is rula főleg hogy mindkét ramot kezeli
    TB1000hez még elég a mostani sd majd ha megy bele nagyobb rak bele pc2700at ami már lesz elérhető áron akkorra......
    a lap meg ezen hónapba kijön
  • Pheel
    #161
    Vagy vegye meg azt a lapot, amit majd 2 év múlva jelentetnek meg, mert az tuti jó lesz akkor :-PPP
  • Anee
    #160
    ami hamarosan megjelenik:-)