24777
1231mod2kep2.jpg
Elég, ha a reklamált topic címét linkeled, a hsz. számát pedig kiírod!
Ha házigazda szeretnél lenni, kell a topic neve és linkje, a jelölt neve és linkje (az adatlapra), és azok a hozzászólások, ahol a jelöltet elfogadja az adott téma közössége. Ezeket írd be ide, és pár napig várj türelemmel.
A privát üzenetekkel - mivel nem tudják elolvasni - nem foglalkoznak a moderátorok, ne panaszkodj miattuk.
altalanos.png

Mielőtt ebben a modtopicban folytatnád a veszekedést, !! KLIKK IDE !!
  • ximix #24653
    Kiváncsiságból kérdem, melyik a legöregebb topik az Sg-n ?
    pl: Az Anime topik most lett 20 éves .
  • coolpet
    #24652
    Megtörtént. Másik böngésző, cache törlés cookie törlés minden megvolt.
  • Dzsini
    #24651
    jelentkezz ki és vissza
  • Szabi #24650
    Hali, elméletileg nem vagy kitiltva.
  • coolpet
    #24649
    Tisztelt moderátor!

    Jelenleg is azt írja a chat, hogy nem írhatok rá. Legyetek szívesek elmondani, miért vagyok még mindig kitiltva róla.

    Köszönettel!
  • Dzsini
    #24646
    Amíg tapsolnak a bohócnak, addig nincs vége az előadásnak.
  • coolpet
    #24644
    Moderátorok figyelmébe: Rossz a chat. Azt írja nem írhatsz üzenetet. Segítettem J0nNyKa-nak egy kérdésben, azóta nem tudok írni.
    Csak nem le vagyok tiltva a segítségnyújtás miatt?
  • Tetsuo
    #24639
    Ezt miért kell bannolni? Mert bocsánatot kért vagy mert a többség nem ért egyet vele?
  • j0nNyKa
    #24638
    koszonjuk, nyugodtan kiszedheted a velemenyed ezekbol a hszekbol
  • Tinman #24635
    A topik nem a fogyásról szól, az csak egy mellékága... eszem ágában sem lenne úgy fogyni, hogy nem eszek, ez nem erről szól, de ennek megértéséhez pl. el kellene olvasnia a topik témáját, de nem teszi, inkább személyeskedik. És akkor én megyek szembe az úton... jó vicc.
  • j0nNyKa
    #24634
    nem biztos hogy a forum a "nyomorult" azert mert veled mindenki szembe megy
    az egyiranyu uton se... na erted
    ra van szolva
  • Tinman #24633
    Tényleg muszáj ezen a nyomorult fórumon állandóan személyeskedni? Másképp tényleg nem megy?

    https://sg.hu/forum/uzenet/1573492999/23
  • j0nNyKa
    #24628
    valaki szótárat ehhez?
  • j0nNyKa
    #24626
    most belinkelsz még 1 profilt meg 1 törölt usert
    mesélj még kérlek
  • j0nNyKa
    #24624
    és belinkelsz egy adatlapot
  • Dzsini
    #24621
    Itt beszélgess arról, amire itt nem mondjuk, hogy "ne" (a legjobb jelzés erre az, hogy nincs zárva, törölve). Nem vagy köteles csak itt létezni az interneten, nem haragszik meg rád senki, ha regisztrálsz máshova is, ha még nem tetted volna.

    Rengeteg másik fórum van az Interneten. Ha valahol azt mondják neked, hogy "itt ne", az nem azt jelenti, hogy "sehol se". Keress egy olyan helyet, ahol nem mondják azt, nem tűnik úgy, hogy az ott a határok feszegetése, és beszélgess ott kedvedre arról a témáról. Azért se haragszik meg senki, ha azokat, akikről úgy gondolod, hogy szívesen beszélgetnél velük a témában egy-egy privát üzenet útján meghívod oda.

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.09.28. 06:12:11
  • j0nNyKa
    #24620
    ne, légyszi, ne
    tényleg, kérlek, ne.
  • Tetsuo
    #24619
    Értem, köszi.
    Ellenben az általam előbb említett téma (liberalizmus) nem politikai, illetve jóval átfogóbb annál. A társadalomkritika sem feltétlenül politika, sőt... ráadásul a néhány évtizeddel ezelőtti politika már történelem; ha vártok egy kicsit, az itteni pol témák is azok lennének, főleg, hogy így repül az idő. :-D
  • j0nNyKa
    #24618
    1. mert nem törvények döntenek, hanem a főszerkesztő által hozott szabályok
    és belpolitika != politika

    2. mert 2 funkció van, téma lezárása, és téma törlése, előbbi csak tiltja a további hozzászólást, utóbbi elpusztítja minden nyomát a topicnak
    előbbi ha helyesen van használva, arra jó, hogy visszakereshetőek legyenek az amúgy hasznos hszek, utóbbi akkor jó, ha nincsenek is ott hasznos hszek

    3. ámen
  • Tetsuo
    #24617
    1. Nos, 2-3 éve nyitottam egy "topikot", ami a liberalizmus visszásságairól szólt volna... úgy bezártátok, mint a huzat. Semmi törvényellenes nem volt benne (rágalmazás, törvény által védett "tények" tagadása stb.), ráadásul köze sem volt belpolhoz.
    Ott mi lehetett a gond?

    2. Néhány nyitott, majd bezárt témára rá lehet bukkanni, akár a nyitó személy fórumlistájában, akarom mondani topiklistájában de bizonyosak még az adatbázisból is ki vannak törölve, pl. a fentebb említett, általam nyitott.
    Ennek mi az oka?

    3. 16 éve?!?! :-O Hogy repül az idő! Azóta megkomolyodtam és talán bölcsebb lettem. :-)

  • Renegade
    #24616
    Hát igaza van Dzsininek, pontosan tudod mi fér bele, ugyanúgy elfér a te hozzászólásod, mint az enyém egy-egy kényesebb témában, ha az vállalhatóan van megfogalmazva. Piszok megengedőek ám a modik szerintem (én, pl a Biztonságpolitikát már rég átraktam volna a gumiba). Persze, ha elgurul egy topik a nyájas közönség miatt, akkor byebye.
  • Dzsini
    #24615
    Van sok nyitott téma, és be is zártunk többet. 16 éve itt vagy a fórumon, remélhetőleg nyitott szemmel közlekedtél idáig, és elég tapasztalatod van, hogy eldöntsd magad.

    (egyébként topic vagy téma szokott lenni amit megnyit valaki, a fórum az ezek összességét jelenti)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2019.09.27. 20:37:01
  • Tetsuo
    #24614
    Ideológiákról, világszemléletekről, társadalomkritikus fórumot lehet nyitni?
  • Dzsini
    #24613
    Azt mondta a főszerkesztő, hogy nem. Amíg az épp aktuális főszerkesztő azt nem mondja a moderátoroknak, hogy igen, addig nem.
  • j0nNyKa
    #24612
    javaslat alatt nem javaslatot szoktam erteni. eleg lesz. szoltam 2x ezzel egyutt.
  • kamionosjoe
    #24611
    "ez egy tech forum"
    Ilyen alapon elég sok mindent le lehet törölni innen.

    javaslom engedd el a temat
    Köszönöm, de nem érdekel a javaslatod.
  • j0nNyKa
    #24610
    on account of ez egy tech forum
    javaslom engedd el a temat
  • kamionosjoe
    #24609
    Témák törlésére vonatkozó szabályok:
    1. Törlésre kerülnek azok az újonnan létrehozott témák, amelyek az adott fórum témájától jelentősen eltérnek.
    2. Hasonló tartalmú/című téma már létezése esetén.
    3. Nem a téma tartalmára vonatkozó cím, illetve semmitmondó cím esetén.
    4. Továbbá minden egyéb feltétel teljesülése esetén, amely a hozzászólások törlésére is vonatkozik.


    1. Az eszmecserébe sok minden belefér, régebben is ott volt a politikai topik, tehát ez miatt nem látom indokoltnak.
    2. Hasonló téma jelenleg nincs.
    3. Ez nem lehet indok.
    4. Hozzászólások törlése:

    Hozzászólások törlésére vonatkozó szabályok:
    a, Mások szólásszabadságának csorbítására alkalmas hozzászólások, fenyegetés, személyeskedés, rágalmazás, emberi méltóság megsértése, a vitapartner lejáratása, szidalmazása, minősíthetetlen hangnem.
    b, Üres hozzászólások, illetve a véletlenül duplán beírt hozzászólások egyike.
    c, Moderátor által törölt hozzászólások visszamásolása.
    d, A kulturált, folyamatos társalgást feltűnően és szándékosan akadályozó és zavaró, agresszív vagy off-topic hozzászólások.
    e, Céltalanul vitát szító hozzászólások.
    f, A szándékosan nagyméretű képek, szövegfájlok indokolatlan felmásolása ami a rendszer működését lényegesen lassítja.
    g, A moderálással és szerkesztéssel kapcsolatos véleményeket, észrevételeket kifejezetten az erre a célra létrehozott "Moderátor figyelmébe" topicokba lehet beírni, ellenkező esetben törlésre kerülnek.
    h, Bárki személyes adatának (pl. név, munkahely, lakhely, beosztás) engedély nélküli közzététele.
    j, Szándékos flood és reklám esetén.


    a, Egyik elem sem indokolja a törlést.
    b, Nem üres, nem dupla.
    c, Ilyenről nincs szó.
    d, Egy ilyen topic lehet teljesen kulturált is, ez a hozzászólókon múlik csak.
    e, Itt célja van a vitának.
    f, Nem akadályozza a rendszer működését.
    g, Nem a moderálással és szerkesztéssel kapcsolatos.
    h, Senki személyes adata nincs közzétéve.
    j, Nem reklámozás vagy flood.

    Ha a moderálási elvek nem tiltják, akkor mi alapján lesz zárva?
  • Szabi #24608
  • Dzsini
    #24607
    Lehet, de be lesz zárva.
  • kamionosjoe
    #24606
    Lehet már Politika topicot nyitni?
  • cenobite
    #24605
    Megyek megöngyilkolom a testemet.
  • Szabi #24604
    már jött rá válasz, szóval mindegy.. tönkre tetted a játékot.. :p
  • cenobite
    #24603
    Ezt a postomat töröljétek már kérlek. Elkéstem.

    Köszi!
  • Tetsuo
    #24602
    Csak hogy tisztázzuk: Itt nem a zsidók kritikája volt a probléma - hiszen annak is megvan a helye -, hanem az, hogy összefüggéstelenül hablatyol és ráadásul offol. Nekem sem tetszik, de nem szeretnék erősebb cenzúrát, mert ma már nagyon kevés helyen cenzúráznak normális értékek mentén.
    A Klubrádiónak nincs valami fórumos felülete? Neked szerintem tetszene és ott házmesternéskedned sem kellene ilyen serényen.
  • j0nNyKa
    #24601
    10bol 9et, foleg azokban a topicokban ahova ok jarnak
    nem is ertem
  • Dzsini
    #24599
    Nincs a lent említett szövegben az, hogy ennek bármilyen köze kell, hogy legyen bármilyen cikkhez :)
  • Tetsuo
    #24597
    Nézd, amit linkeltél egy baromság, de ennyi erővel minden második hozzászólás törölni lehetne.
  • Dzsini
    #24596
    Emberi Jogok Európai Egyezménye (1993. évi XXXI. törvény az emberi jogok és az alapvető szabadságok védelméről szóló, Rómában, 1950. november 4-én kelt Egyezmény és az ahhoz tartozó nyolc kiegészítő jegyzőkönyv kihirdetéséről)

    9. Cikk - Gondolat-, lelkiismeret- és vallásszabadság
    1. Mindenkinek joga van a gondolat-, a lelkiismeret- és vallásszabadsághoz; ez a jog magában foglalja a vallás vagy meggyőződés megváltoztatásának szabadságát, valamint a vallásnak vagy meggyőződésnek mind egyénileg, mind együttesen, mind a nyilvánosság előtt, mind a magánéletben istentisztelet, oktatás és szertartások végzése útján való kifejezésre juttatásának jogát.

    2. A vallás vagy meggyőződés kifejezésre juttatásának szabadságát csak a törvényben meghatározott, olyan korlátozásoknak lehet alávetni, amelyek egy demokratikus társadalomban a közbiztonság, a közrend, közegészség vagy az erkölcsök, illetőleg mások jogainak és szabadságainak védelme érdekében szükségesek.

  • j0nNyKa
    #24594
    igazabol egyikuk sem valo forumra, de a moderator csapat mar regen megtanulta elengedni oket, a bohoc is addig jatszik amig tapsolnak neki, vagy hogy szol a mondas
    nem azzal van baj hogy negativat ir valaki, hanem hogy a vilag osszes temajaba beviszi a beragadt terapiait, ez az emlitett tagnal eppen a zsidosag, masoknal mas, egyvalamiben kozosek: valahogy egyiknek sem technikai jellegu terapias becsipodesei vannak, pedig azok legalabb elfernenek egy tech forumon... dehat ezt magyarazd el valakinek akinek 1bites elete van, es amugyse kivancsi senki velemenyere, meglatasaira

    szoval tldr: oszoljunk, nincs itt semmi latnivalo