3752
PC-s vágás és home video
  • Szewy
    #3672
    és azt megtudjátok mondani, hogyan lehet megcsinálni, hogy a rázkódó felvétel ne rázkódjon?
  • Szewy
    #3671
    Sziasztok! már halad a dallasos projektem :D
    Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy amikor jönnek a beúszó klipek, azoknak legyen egy vékony fekete csík a határain?
    mert most így néz ki (még elég kezdetleges :D )
  • janihunk
    #3670
    Sziasztok mi ez a hiba?: KÉP Tegnap még semmi baja nem volt, ma meg nem tudok konvertálni.
  • Szewy
    #3669
    igen, ez kellett nekem :D
    köszi még egyszer a segítséget!
  • #3668
    igen meg lehet oldani.
    a clip végére húzod a push nevű effectet. ugyanott találod a slide-okon belül.
    Igazából most, hogy megnéztem, ez jobb is mint a slide effect, ez jobban hasonlít a Dallasoshoz.
    a dvd-s problémádra meg sajnos nem tudok segíteni, ennyire még nem vagyok benne a premier-használatban :)
  • Szewy
    #3667
    meg az vajon mitől lehet amikor egy dvd-ből importálok be (.VOB) a hangot az elején jól viszi, de egy idő után elrontja. Olyan dúrván droidos lesz.
    Amúgy a dvd-re a tartalmat kamerával vettem fel.
  • Szewy
    #3666
    köszi a segítséget! :)
    már csak az a kérdés, hogy ezzel azt is meg lehet csinálni, hogy a klipek kiússzanak?
    Mert úgy kéne, hogy bal oldalról bejönnek, jobb oldalon pedig távoznak. Nekem most csak úgy sikerült, hogy megállt a klip középen
  • #3665
    Szia.
    Effektek/video átmenetek/slide/slide
    (effects/video transitions/slide/slide)
    Ezt az effectet ráhúzod azon két videoclip közé, ahová szeretnéd az áttűnést. Az effect controls ablakban tudod változtatni a paramétereit az áttűnésnek(pl: hogy melyik oldalról jöjjön be és hány mp-ig tartson stb stb.),de előtte jelöld ki az effectet.
  • Szewy
    #3664
    sziasztok!
    hogyan lehet olyat csinálni, mint ami a Dallas intróban van?: egymás után balról jobbra úsznak be a klipek!
    fontos lenne! :)
  • acsati
    #3663
    sziasztok
    kezdő vagyok, most ismerkedek a progival. az miért van, hogy a programban csúszik a hang a videón? amúgy meg nem, ha lejátszóval nyitom meg. a nyersanyag .mp4 formátumú, hd video
  • Hzsolesz
    #3662
    Divx Xvid legyen fent, azon kívül semmi más. (főleg ne kodek pack)
  • Shiwo
    #3661
    huh, ezt most így fejből nem tudom, de szerintem 32 bites XP
  • Hzsolesz
    #3660
    Milyen op. rendszer?
  • Shiwo
    #3659
    hát, rákérdeztem közbe, hogy több videóval is próbálkoztak-e, és ugyan az a helyzet, tök mindegy, hogy mit húz be, mindig elszíneződik, szóval eléggé a 2. tipp felé hajaz a dolog...csak kérdés, hogy melyik zavar be neki..
  • Hzsolesz
    #3658
    1. Vagy a videófájl lett valami igen érdekes módszerrel tömörítve.
    2. A gépeteken egy olyan kodek van fent, ami bezavar a programnak
    3. Sz.r a tört verzió (Ha CS3 és CS4-nél is ez van, akkor ezt talán ki lehet zárni)
  • Shiwo
    #3657
    Hali,

    sógornőm ütközött olyan problémába a premierrel, hogy amikor egy videót behúz a sávba, akkor a bal oldali kis ablakban nem mutat semmit, a jobb oldalt lévő addig elkészült rész meg elszíneződik
    ha ezek után megpróbál kilépni a programból, akkor az egész premier összeomlik

    ugyan ez a jelenség premiere cs3-mal és cs4-gyel is

    van esetleg valami tippetek, hogy mi okozhatja?
  • Maszk01
    #3656
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem! Nemrég láttam egy olyan slideshowt, ami a képek váltakozásánál az adott személy arcára fókuszált. Tehát a képek változtak, de az arc ugyanazon a helyen jelent meg. Ezt melyik programmal lehet megcsinálni?
  • Hzsolesz
    #3655
    Tudom, hogy ez nem az a hely, de hátha valakit érdekel: eladó a Sony FX-1-es kamerám.
  • NNaa
    #3654
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki véletlenül, hogy megoldható-e Premiere-el meg After Effects-el az, hogy összekössek több gépet és úgy rendereljek???
  • kormen
    #3653
    Szia!

    Igen abba kell renderelni, ezután szükség van egy dvd készítő progira mamár a nero-hoz is adnak nagyon egyszerűen kezelhetőt. De van az adobe encore dvd amivel ugyancsak lehet dvd-t készíteni az talán azért is hasznos mert akár konverzió nelkül is tudsz egyből az encore-ral kapcsolodni ezt hivják dynamics link-nek itt meg lehet tudni többet is:

    http://help.adobe.com/en_US/premierepro/cs/using/WSbaf9cd7d26a2eabf53ab041041081290f-7fe8.html
    .
  • Jagumo
    #3652
    Csáó

    DVD formátumban ugye úgy kell renderelni videó-t, hogy MPEG2-DVD. Akkor lesz 2 fáj audio+video. Na most ezt hogy kell kiírni DvD-re, hogy működjön is?
  • kormen
    #3651
    Szia!

    Az avi export-nál a Keyframe and Rendering-nél be kell állítani a Deinterlace Video Footage-t.

    Ha meg van a be illetve a ki és becsuszás akkor még szükség van két másik keyframe-re ami a közbenső szakaszra kell csinálni úgy,hogy a képernyőn kis távolságot jelentsen, de időbe azaz a Effect Control ablakba a két keyframe távolabb kerüljön egymáshoz ha neked a 2,3 mp kell, akkor rakd 2 vagy 3 másodperc-re egymástól.


    Üdv

  • Gladiator
    #3650
    Nagyon rég videóztam már, de most ismért rávitt a szükség, viszont totál elfelejtettem mindent.

    Mikor kiexportáltam a videót (CS4-ből) Aviba, akkor tudjátok, olyan csíkos lesz, amikor mozog, és valamit ki kéne jelölnöm, hogy ne legyen csíkos a kép:D Nem tudjátok, hogy mi az és hol?

    A másik, hogy olyat akartam csinálni, hogy oldalra beúszik gyorsan a szöveg, utána 2-3 mp-ig lassan csúszik tovább, majd utána megint gyorsan kicsúszik. A gyors ki és becsúszás megvan, viszont amikor azt akarom, hogy lassan csússzon, akkor akármit csinálok, mindig oda-vissza csúszkál, nem pedig csak simán egy irányba. Ez minden szöveggel így van, ha teljesen újrakezdem, akkor is. Ezzel találkoztatok már?
  • Gyöször
    #3649
    Megvettem tegnap a GTX560at, nem Ti, csak sima, 336 CUDA maggal.
    Amit belinkeltél oldalt, ott találtam meg, hogy kell bekonfigurálni CS 5.5 alá, van egy TXT file, amibe bele kell írni a videokártyám nevét, mert a premiere hivatalosan nem támogatja (meg vagy nem is akarja)
    Vagy pedig azért nem volt benne, mert úgy telepítettem fel a CS 5.5öt, mikor még nem volt videokártya a gépben, csak az alaplapi HD4250.

    Szóval a lényeg, hogy használja a GPU-t de egyenlőre nem nagyon véltem felfedezni azt a nagy tüzet amiről prédikálnak az nvidia oldalán, hogy 200%al gyorsabb egy 8 magos procinál, stb :)

    Sőt épp az az érdekes, hogy ha lejátszom a videót a timeline-ban renderelés nélkül akkor alapból 30%on fut az amd x4 965 procim 4 magja, ha teszek rá effektet, akkor be is szaggat a kép, proci felmegy 100%ra. Ezután betettem a GTX 560at, feltelepítettem, és sosem megy 15% fölé a GPU kihasználtság, viszont a proci 100%on marad.
    Mikor exportáltam a kész projektet, akkor a proci 40%on dolgozott, a videokártya meg 11%on. a HDD se darált, hogy az fogta volna vissza. Mi lehet ennek az oka?
  • sznus
    #3648
    Hasonló gondolatok forrongtak az én fejemben is, és végső soron arra a döntésre jutottam, hogy GTX 560 "alá" nem érdemes adni. Olcsóbb kártyákkal is összehozható a dolog, de azokban lényegesen kevesebb a CUDA mag, és így nincs lényeges gyorsulás.
    [URL=http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm]Itt van egy jó kis "összefoglaló" a lehetőségekről![/URL]
  • Gyöször
    #3647
    Helló! Tudtok nekem mondani arra valami kézzelfoghatót, hogy az nVidia videokártyák a CUDA-val mit gyorsítanak és mennyit a Premiere-s dolgokon?
    Szükségem van egy videókártyára, most jó árban ATI radeont tudnék venni, de ha enkódolásban, vagy akár csak effektezésben valamit tud segíteni a procinak egy nVidia VGA, akkor inkább azt vennék és akkor inkább keresgélek még, nem veszem meg ami a képbe került.

    Egyébként GTX 460 vagy 550Ti esetleg 560 nem Ti-s férne bele nekem.
  • Gerygrey
    #3646
    Ez nem magyar, de nagyon jó, én ezzel tanultam meg az alapokat:

    Total.Training.Adobe.Premiere.Pro.CS5.Essentials.
  • REPS0L
    #3645
    Köszönöm, közben találtam egy oktató videósorozatot, itt van-e
  • kormen
    #3644
    Szia!

    Alapra jó nem mai, de csak ez van legalábbis magyarul:
    http://www.designshop.hu/book/adobe_premiere_tanfolyam.php


    Üdv
  • REPS0L
    #3643
    Sziasztok!
    Tudtok ajánlani magyar könyvet vagy angol, de inkább magyar linket ami teljesen kezdőknek ajánlott? Eddig Sony Vegast használtam, de valahogy köze nincs a premiere-hez :) Köszönöm!
  • fighter111
    #3642
    Jól van, köszi szépen, majd még próbálkozok!
  • Hzsolesz
    #3641
    Nálam ez volt a hiba. Először sztereóként ismerte fel, aztán később valamiért monóként. Átkonvertáltam monóra, és megette.
  • fighter111
    #3640
    Köszi a választ!
    Biztos, hogy ez az oka? Merté n átkonvertáltam, és úgy se működött.
  • Hzsolesz
    #3639
    A probléma okát ismerem, a megoldást sajnos nem. Azért nem fogadja el most, mert valami oknál fogva mononak látja az audió csatornákat.(vagy fordítva, eredetileg monó, csak most sztereóként látja)
    Párszor már én is belefutottam, megoldani viszont nem sikerült. Illetve nem akartam úgy megoldani, hogy átkonvertálom az eredeti videót monóra. Ez talán megoldaná...
  • fighter111
    #3638
    Heló!
    Olyan problémám lenne, hogy újratelepítettem a windows-t, de elmentettem minden fájlt egy adobe premiere 6.0 projecthez. A fájlok meg is vannak, csak a program azt írja ki, hogy a videófájl nem olyan típusú, mint amilyen a projectben van. De, ha egyszer kimentettem, akkor miért nem jó neki?
    Előre is kösz!
  • Broafka
    #3637
    hali, volna egy kis gondom. Melyik effects teszi a hangot távolabbinak hallhatóvá?
    Pl: van 2 szereplő az egyik a kamerától fél méterre áll, a másik 5 méterre. Az 5 méterre álló embernek a szövege föl van véve fél méterről is, de azt a hatást akarom kelteni, mintha 5 méterre állna a kamerától.
  • Bukusi
    #3636
    Köszi!
    Ezt már én is próbáltam, de az eredmény ugyanaz.
  • kormen
    #3635
    Én ezt találtam:
    http://pro.sony.com/bbsccms/ext/hdv/z7u_s270u_m35u/HVR-Z7U/unit_software.html
  • Bukusi
    #3634
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám Premiere CS4-el, remélem tudtok segíteni.
    Szóval egy Sony CF kártyás rögzítőt használok Sony Z5ös kamerához (4:3 DV avi formátum).A Cf-ről bemásolom a videót Firewire segítségével a gépre, majd innen beimportálom a premiere-be az avi fájlt.Itt jön gond , mert a avi képe a kontroll monitoron remeg(szellemképes) viszont az lcd-nem.Ez nem is lenne akkora probléma csak miután exportálom az anyagot szintén avi-ba a remegés megszűnik viszont a tűéles kép életlen lesz.Amikor simán beírtam az anyagot digitalizáló kártyával majd exportáltam akkor nem volt ilyen minőségvesztés.Nem tudom,h a Premiere-el vagy az exportálással van a gond!?Ha van valami ötletetek kérlek osszátok meg. Köszi!
  • Gerygrey
    #3633
    A JPG természetesen a Maya által exportált képformátumra vonatkozik, ami lehet TIFF, vagy bármi más is. Lényeg, hogy ne kódold át a képsorozatot AVI-ba, teljesen felesleges.