3752
PC-s vágás és home video
  • bagi1992
    #3712
    Melyik szoftver ez drob? Kíváncsi lennék rá, szívesen kipróbálnám.
  • drob
    #3711
    "premiere pro egy nagyon gyors program a többi vágó szoftverhez képest"
    van gyorsabb is és nem kell izom gép hozzá...
    anno azért hagytam el a premit, mert mp4-et nem bírtam 2 magon vágni, áttértem másik progira és úgy ette mint ahogy a kés vágja a vajat...
  • Rockynhooo
    #3710
    Köszi a velős választ. Nem indokolt, hogy laptopot vegyek. Így építeni fogok majd egy gépet idővel, ahogy javasoltad. Persze majd ha eljutok arra a szintre, hogy ez szükséges legyen. De legalább most már tudom mi felé kell haladnom. Köszi a pre render tippet, ezzel ki tudom védeni most már azt is , hogy szaggassak :) Nyomom tovább a tutorialokat, csak vártam a kérdéseimre a választ.
  • bagi1992
    #3709
    Rockynhooo: A gépeddel el fogsz tudni vágdosni egy ideig még, mivel a premiere pro egy nagyon gyors program a többi vágó szoftverhez képest. A 4 gb ramot viszont minimum 8-ig feltolnám minél hamarabb, ez nem is olyan túl nagy pénz, de viszont nagyon sokat számít a vágásnál, effectelésnél. A premiere pro és mint általában az összes vágó szoftver, intel + nvidia párti, ezekre optimalizálják első sorban, szóval ezt is érdemes építeni. Én egy 15-ös retina macbook pro-n vágok, és igazából nincs semmi bajom vele, de tegyük hozzá, 740 ezer forint… ha nem indokolt, ne vegyél laptopot, fele ennyiből brutális asztalit lehet építeni. A piros, sárga és zöld csík pedig egy visszajelzés, hogy a playback mennyire lesz folyamatos, amikor megpróbálod visszajátszani vágás közbe, amit éppen csináltál. Ahol zöld csík van, az real time-ba fog menni akadás mentesen, a sárga még valószínű akadás mentesnek fog látszódni, de ott már beszaggathat, a piros csíknál pedig kb 100 százalék, hogy meg fog akadni a playback. Ezt részben erős videókártyával ls a Mercury engine használatával lehet javítani. Viszont olcsó, de picit időigényesebb megoldás erre, ha fogod és nyomsz egy pre render-t arra a szakaszra, ami nagyon szaggat.
  • Hzsolesz
    #3708
    Talaltal valami megoldast a problemadra 5BunyósPityu? Mert nekem is hasonlo jelenseg huzza az idegeimet...
  • Slyron
    #3707
    De úgy tudom, hogy nem támogatja a Premier azt a karit...
    Quadro-t is néztem. Borsos, de legalább nem kéne évente venni egy kártyát.
    Abból a K2000-ben gondolkodtam.
    De ha jó a GTX660 akkor nem vennék dupla annyiért egy Quadrot.
  • Rockynhooo
    #3706
    Sziasztok!

    Az én kérdéseimre, szerintem bárki válaszolni tud aki használt már premieret és kicsit otthon van a számítógépek erősségében.

    Tv-s szerkesztőségben szeretnék majd dolgozni, ehhez már csinálok is egy sulit. Operatőri meg riporteri feladatok, meg tanulgatok vágni is. Alapból Ediusban tudok valamennyire dolgozni. Azt a gépem bírta semmi gond nem volt vele. Szeretnék magamtól valami komolyabb programban is megtanulni dolgozni, így jött a premiere. Belevetettem magam a tutorialok világába, már az alapok mennek is. A kérdésem az lenne, hogy az én gépem ha komolyabb dolgokat akarok csinálni akkor piszok gyenge lesz ehhez? 2100as I3-as proci. 4 giga ram, Radeon HD 6470M 1Giga. Kisebb videokat tudtam vágni, úgy hogy nem halt be a gép. De néztem videot ahol eleve 8 gigát ajánlanak a program futtatásához. Ja meg valahogy, az jött le, hogy a program nvidia kártyákhoz van ? Fél év múlva tervezek új gép vételét, az is a kérdés lenne, hogy akkor milyen teljesítményűt vegyek meg melyik alkatrészből milyen fajtát? Laptop nem alkalmas erre? Mindenképp egy asztali gépet kéne felépítenem?

    Egyelőre ezzel a géppel is tudok dolgozni, meg a tutorialokat végig bírom rajta nyomni. Utolsó kérdés:
    Mikor behúzok egy videot a timeline-ra akkor felette van, hogy piros, sárga, zöld csík jelenik meg? Ez pontosan mit is jelent? Angolul nézem az oktatókat, így kb csak 80%-ban értem őket.
    Ahogy néztem úgy szokták ezt orvosolni, hogy project -> project setting -> general : Mercury playback engine software only-t kell átállítani és akkor a video részletet átrendereli. Na most nekem ezt a mercury playback engine dolgot eleve nem is engedi átállítani. Nincs rá opcióm. Ez azért van mert szar a videókártyám?

    Sorry a sok noob kérdésért. Annyira alap dolgok amikre magamtól nem tudom a választ, hogy muszáj volt leírnom és megkérdeznem valakit. Köszi előre is ha valaki válaszol.
  • bagi1992
    #3705
    Az, hogy nem jó videó vágásra, az úgy ahogy van egy baromság. Inkább úgy mondanám, hogy van nálla jobb, a quadro sorozat. De azok igen csak húzós árban vannak, legalábbis a friss modellek. A GTX 660 egy igen jó kis kártya szerintem, én is szemezgetek vele a hacklihoz, ami szintén vágásra lesz építve.
  • Slyron
    #3704
    Sziasztok!
    Elszállt a videokártyám ezért egy újat veszek.
    70 és 80 körül költenék rá, de nem tudom milyen vegyek.
    NVIDIA-t szeretnék. FULLHD video szerkesztéshez.

    GTX660 nal szemeztem, de olvastam hogy az nem jó videó vágáshoz, inkább game-re. Legutóbb az 570-et néztem ki.

    Ti mit ajánlanátok?
    Előre is köszönöm!
  • Hzsolesz
    #3703
    Mi van, ha nyomsz egy RAM Preview-t? Ott is szaggat? Mi van ha bekapcsolod a Motion Blur-t?
  • drob
    #3702
    Eladó Sony PMW EX1 fullhd xdcam kamera
  • 5BunyósPityu
    #3701
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem, nem bírok rájönni, hogy mi a baj. A feladat viszonylag egyszerű, képet kell vízszintesen scrollozni (Motion), de bárhogy exportálom (akár Premiere-ben, akár After Effects-ben), a végeredmény szaggat, ráng, akadozik, stb. Rossz nézni. Többféle formátumot is megnéztem, erős gépen játszom le, nem számít.
    A kép függőleges felbontása megegyezik a exporttal (1080).

    Vimeo

    Fontos lenne jól megcsinálni. Köszönöm előre is!
  • Gladiator
    #3700
    köszi, de miután újraindítottam a Premiere-t, jó lett. Fene se érti ezt a mai technológiát...
  • akyyy
    #3699
    eredményt meg lehet valahol nézni ?:P
  • bagi1992
    #3698
    A warp stabilizátort használtad? Mert ha igen, és van a felvételben hirtelen mozdulat, hajlamos elhomályosítani egy két részt, plusz vág a felvételből is. A warp stabilizer beállításainál a Method-ot állítsd át simán position-ra, az sokat tud javítani. Milyen render beállításokat használtál?
  • Gladiator
    #3697
    baloldali az állítgatások után, de még renderelés előtt, jobb oldali renderelés után.
  • Gladiator
    #3696
    Helló

    Felvettem ma egy videót GoProval 720p-ben 30 FPS-en. Miután menyomtam Premiere-be, kicsit állítgattam a színeket, elforgattam, "rezgéstelenítettem", és jól is néz ki, de amint renderelem, levágja a videó alját, megváltoztatja a színeket és homályos lesz. miután meg kiexportáltam a videót, még meg is akad 1 másodperc után. Valakinek valami ötlet? Így néz ki:

  • Mátémáté
    #3695
    Üdv mindenkinek!

    Nemrég nyitottam egy új csatornát, ahol terveim szerint játékokat fogok bemutatni és játszni. Szeretnék kicsit komolyabb lenni, mint egy átlagos Let's player és esetenként hasznos infóval is szolgálni a nézőimnek, nem csak sikoltozással és vinnyogással. :)
    A csatornám neve WAvGamer (http://www.youtube.com/user/WAvGamer/videos?view=0&flow=grid ) örülnék, ha tudtok építő jellegű kritikával szolgálni! :)
    Egyelőre csak három videó van fent (1 Awesomenauts és 2 Chivalry), de tervezek új(újabb) játékok bemutatását is.
    A videókhoz többek között Adobe premiert használok, amiben elég kezdő vagyok, így nézzétek el nekem az esetleges technikai hibákat!
    Ha időtök és kedvetek engedi, nézzetek be!

    Máté
  • 505thZajcev[PT]
    #3694
    Koszi, kozben meglett.
  • kormen
    #3693
    Szia!

    Az Edit>Preferences>General és itt a 'Video Transition Default Duration' ami általába alapból 25 frames.

  • 505thZajcev[PT]
    #3692
    Jah, premiere 5.5-ot hasznalok.
  • 505thZajcev[PT]
    #3691
    Haliho,
    Vki meg tudja nekem mondani hogy lehet a video transitions-onoknel a dip to black effect default hosszat atallitani? Sehol nem latok opciot erre, es nem tudom hogy kereshetnek ra. Ha van vmi jo otlet, akkor elore is koszi.
  • akyyy
    #3690
    valszeg nem pipáltad be az audiot. vagy hogy érted hogy nincs hang? exportnál, vagy a programban behúzva? ha behúzva, akkor kodek valamit premiere probléma, frissits valamelyiket.
  • nutty
    #3689
    Sziasztok!

    Abban kérném a segítségeteket, hogy MTS fil-nak miért nincs hangja. illetve a fontosabb, hogy szerintetek melyik az aformátum ami a legkevesebb vesztesége
    Köszi
  • narumon
    #3688
    23fps? Azt meg hogyan sikerült?
  • bagi1992
    #3687
    Szervusz!

    Amikor létrehozol egy project-et, akkor ne válassz ki semmilyen beállítást, csak cancel-ezd le azt a részt, vagy ha mégis létrehoztad a sequence-t, akkor töröld ki. Importáld be a videó fájlt, majd húzd rá a timeline-ra. Eméletileg ekkor beállít mindent maga és tökéletes beállítás lesz a project-ben. Ha így is szaggat, a videó ablak alatt közvetlen, a play gomb környékén találsz egy gombot, amivel állíthatod a lejátszás minőségét. Ez csak ott a szerkesztő ablakban ront a minőségen, a végső render után nem lesz lerontva. Ha így se elég, olvass utána a proxy beállításoknak!
  • böröczk
    #3686
    Hali, bár nagyon kihalt ez a fórum, azért megpróbálkozom.

    A problémám a következő:

    23fps-es videókkal szeretnék dolgozni, viszont egyszerűen szerkesztő nézetben szaggat. Nem értem, miért, mik lennének az optimális beállítások projekt létrehozásakor?
  • bagi1992
    #3685
    Hali!

    Él még ez a fórum? :) Jólenne, ha lenne egy hely, ahol meglehet beszélni a premiere pro-s problémákat :)

    Amúgy aki a felbontásról kérdezett, nézzen utána a proxy készítésének és használatának!
  • Rick4U
    #3684
    Hello mindenki :) Olyan kérdésem lenne hogy régi fényképekből készítek összeállítást. Azonban miután beillesztettem őket a képek levágva jelennek meg nem az eredeti méretükben. Ehhez kérném a segítséget hogy tudom megjeleníteni őket eredeti méretükben. Előre is köszi :)
  • zerveidt
    #3683
    miért van az,hogy ha egy mp4 filmet importálok a premierebe, akkor kb a film 3/4-éig jó a hang, de onnantól nagyon elcsúszik?
    valami codec-probléma?
    (az mp4 film mkv-ból lett konvertálva, nem tudom, ez számít-e vmit)
  • kormen
    #3682
    Szia !

    Az EDIT>Preferences>General Preroll-t és Postroll-t vedd le 0-ra!

    Üdv
  • akyyy
    #3681
    help. az miért van hogy ha capturézek kameráról felvételeket, és be van állitva hogy a jelenetek különbözö fájlba legyenek, akkor a jelenet végén kb 1-2 frame-ben ott van a következő jelenet kezdőképe? elég zavaró mindig ezeket levágni :(
  • zerveidt
    #3680
    igen azt tudom, de köszi. Én arra lennék kíváncsi, hogy olyasmit lehet-e a cs5-ben csinálni, mint az ediusban, hogy átkonvertálja, valami nagyon buta cuccba, de aztán nagyfelbontásban exportálja a megvágott anyagot.
  • Hzsolesz
    #3679
    Ha CS5-t használsz, akkor a Program ablakban jobb klikkel le tudod butítani a lejátszási felbontást.
  • zerveidt
    #3678
    sziasztok! a következőben szeretném a segítségeteket kérni:
    szeretnék trailereket összevágni filmekből, és képminőség nagyon fontos szempont, tehát nagy felbontású filmekről lenne szó. Hogy lehet ezt a legokosabban megcsinálni? Milyen formátumot válasszak (ha egy két-három gigás filmet húzok be, teljesen lelassul a progi, csúszik a hang stb)?
    Meg lehet azt valahogy oldani, hogy valami iszonyú lebutított cuccot importáljak be, azt vágjam meg, de aztán hd minőségben tudjam kiexportálni?

    előre is köszi
  • Szewy
    #3677
    köszönöm szépen, kipróbálnom :)
  • kormen
    #3676
    Szia!


    Akkor pedig itt van ez ennek már van CS4 utáni verzió is:
    http://www.borisfx.com/units/optical_stabilizer.php

    Ha pedig crop-ot használtál akkor két drop shadow kell az egyiknek a direction-t -90-re a másikat 90-re kell állítani a distance-szel pedig a vastagságot tudod bár nekem régi premiere-m van lehet, hogy azóta van valami másik lehetőség is van.

    Üdv



  • Szewy
    #3675
    Szia! köszi a gyors választ!

    és hogyha újabb premierem van? :D

    Border With sajna nem sikerült, mert a klipeket crop effektel vágtam méretre, és az eredeti képterületre rakta a fekete csíkot.
  • Twinee
    #3674
    Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy a premiere cs3ba mp4 videok mért szaggatnak ? Mikor megvágom a videót ki exportálom akkor is zavaros a kép.
    Mi lehet a probléma ? (Quicktime van fent meg erős gépem van)
  • kormen
    #3673
    Szia!

    A 2d3 steadymove pro nevezetű plugin, abban az esetbe ha a premiere-ed CS4 előtti.

    A másikra a válasz amennyiben ha push illetve slide esetén a Border With és Border Color lehet beállítani keret szélleséget illetve szint.

    Üdv