3752
PC-s vágás és home video
  • Gerygrey
    #3632
    Erre mondtam, hogy használj JPG-t.

    Egyébként ha a timeline-on állva entert nyomsz, a premiere lerendereli a preview-t a sequence settings panelen beállítottak szerint, és akkor nem szaggat (annyira) a lejátszás. Próbáld ki.
  • Crgriseus
    #3631
    Igen ezek a formátumok megőrjítenek. A presetet nem állítottam át. Kiválasztottam a HDV-ből az 1080p 25-öt és kész. Az én nagy problémám az volt, hogy milyen formátumú videóanyagot használjak premiere-ben, hogy ne szaggasson. :) A videóm képkockákból VirtualDub-al összefűzött tömörítetlen 1080p méretű videó volt ami szerkesztésnél sajnos szaggatott (virtualdub-ban a neve uncompressed RGB/YCbCr).
  • Hzsolesz
    #3630
    Először is szeretném kijavítani magam: nem AVSHD, hanem AVCHD.
    Aztán... DV-ben nincs 1080p-s projekt. Ne állítgasd át a gyárilag létrehozott preset-eket. Ha egy 1080p-s videót szeretnél létrehozni, akkor válaszd indítás után valamelyik 1080p-s Presetet. Ez lehet HDV, AVCHD,XDCAM,stb, attól függ, hogy milyen formátumú a rögzített vagy szerkeszteni kívánt videód.
    Nagyon azt érzem, hogy Neked az alapoknál kellene elkezdeni az egészet, ugyanis nem vagy tisztában a formátumokkal.
    Lejátszás butítása: jobb klikk a Program ablakban, és Playback resolution.
  • Crgriseus
    #3629
    Egy DV 1080p-s projektben dolgoztam. Látom írod itt a HDV-t. Nem nagyon tudom, hogy mi az. Esetleg úgy kellett volna, hogy az elején kiválasztom a HDV-t, majd a pal 1080p-t? Akkor nem fog szaggatni? Az AVSHD micsoda pontosan? CS5-ben hogyan lehet butítani a prewiev-t?
  • Hzsolesz
    #3628
    Én nem nagyon értem Crgriseus a problémádat. Ha 1080p videót szeretnél, akkor létrehozol egy 1080p projektet, ha DV-t ,akkor PAL DV-t. Azzal meg ne törődj, hogy szaggat szerkesztés közben. HDV nem fog szagagtni. AVSHD sajnos igen, ezt el kell fogadni. Egyébként ha CS4 vagy 5-el dolgozol, ott lehet butítani a videót lejátszás közben. Aztán ha kimented, akkor azt teljes felbontásban csinálja.
    A kép szekvencia beimportálására a legegyszerűbb, ha megnyitod az import ablakot, és a bal alsó sarokban kipipálod azt, hogy "Numered Stills". Ekkor egy videófolyamként fogja beimportálni.
  • Crgriseus
    #3627
    Értem.

    Nos amit csináltam az egy maya animáció és az volt a lényeg, hogy hangeffekteket tegyek alá, címet, néhány videoeffektust stb. Ugye ilyenkor nem árt ha nem szaggat a dolog, de belegondolva azért annyira nem zavaró. Mindenesetre ha nem videóanyaggal fogok dolgozni ilyen méretekben hanem frame-ekkel akkor nem fog akadni jól mondom? :)

    Még megkérdeznék valamit hátha tudsz segíteni. Valami programot keresek amivel házilag tudnék készíteni szinkront a videóimhoz. A premiere-ben ugye szaggat, meg nem tudom hogyan kell egyszerre indítani a felvételt és a videót csúszás nélkül. Pinnacle nem rossz, de nem elég jó (bár ebben szinkronizáltam le a cuccot). Nincs benne pl több sávos timeline. Próbáltam még a Soundbooth-ot is, de azt meg nem ismerem.
  • Gerygrey
    #3626
    A DV avi egy szabványos formátum, se a bitráta, se a felbontás nem változtatható.

    Ha beimportáltad a képsorozatot, nestelheted a sequence-et (jobb klikk a timeline-on az összes képet kijelölve és nest) így tudod vagdosni, ha akarod. Sajnos a full HD elég erőforrásigényes dolog, nekem négymagos Core i7 és 4 GB RAM ellenére is előfordul, hogy szaggat.
  • Crgriseus
    #3625
    Bevallom őszintén azért fűztem össze VirtualDub-al, mert elfelejtettem hogyan kell beállítani benne a frame-eket. Így már tudom. Köszi a segítséget.

    Egyébként hogyan lehet benne dolgozni fullhd anyaggal? Szét kell szedni frame-ekre? Vagy lehet csinálni 720x576-nál nagyobb DV avit?
  • Gerygrey
    #3624
    Én a virtualdub-os összefűzést kihagynám, a Premiere-rel is megoldható a dolog.

    edit -> preferences -> general: a "still image default duration" értékét állítsd 1 frame-re, importáld be a képsorozatot és egyben húzd a timeline-ra, ekkor össze lesznek fűzve a képeid a seqeunce beállításainak megfelelő framerate-tel.
  • Crgriseus
    #3623
    Hali!

    Premiere pro-ban 1080p-s videót készítettem. A videó el is készült, nagyon jó minőségű lett. A készítésével viszont volt egy nagy problémám...

    Elmondom az elejétől. Maya-val készítettem egy animációt amit lerendereltem 1920x1080 méretű képkockákban. A képeket összefűztem VirtualDub-al. A beállításoknál 25 fps-t adtam meg. Mást nem állítottam át így elvileg egy tömörítetlen videót kaptam. A premiere-ben prewiev nézetnél a videó szaggatott(a proci kicsit gyenge két magos 2,31ghz, a többi viszont jó 4gb ram 512mb vram). Azt tudom, hogy DV avi-val érdemes dolgozni. Viszont abból nem tudok fullHD méretűt csinálni mivel a dv avi az 720x576 méretű. Komolyan a világ egyik legegyszerűbb programja lenne ha nem kéne ennyit szenvedni a videó formátumokkal. Viszont így egy kicsit összezavarodtam. Hogyan oldjam meg ezt a problémát?
  • pepemovies
    #3622
    ja most látom hogy BGabor nem is nekem írta :D fogyelmetlen formám :D
  • pepemovies
    #3621
    Köszönöm szépen a segítségeket.
    Ahogy BGabor írta lehet a divx a ludas, frissítem.
    Akkor megfogadom Greyhound javaslatát a H.264 tömörítésel kapcsolatban, akor áttérek erre.

    köszönök mindenkinek mindent, minden jót :D
  • BarGab85
    #3620
    közben rájöttem a problémám megoldására: frisebb divix kell a fél évnél régebbi lassulást és fagyást okoz. felraktam a legújabbat eddig 3 nap alapján stabil.
  • Gerygrey
    #3619
    Ja... Én azt hittem, olyan kockásodásról van szó, mint ha pixeles lenne a kép (ez főleg akkor fordul elő, ha a beállított bitráta nem elegendő)

    Ugyanilyen piros kockásodást már én is láttam, amikor DVD-n kértek anyagot és emiatt MPEG-2 tömörítéssel kellett exportálnom. Codec probléma biztos nem lehet, mert soha, semmilyen plusz codec nincs a gépemen, úgyhogy valószínűleg a Premiere MPEG-2 tömörítőjével van valami gebasz.

    Ha nem feltétlenül ragaszkodsz az MPEG-2 formátumhoz (kicsit már egyébként is elavult szegényke), akkor javaslom, hogy próbálj ki más tömörítést, pl a H.264 ugyanazon a bitrátán látványosan szebb képet ad, mint a MPEG-2 (cserébe lényegesen lassabb az enkódolás, bár ha jó géped van 64 bites procival és CS5-tel, az sokat javít a dolgon) és H.264-gyel tömörítve még sosem találkoztam ezzel a jelenséggel.
  • Hzsolesz
    #3618
    Ezt a hibát már én is tapasztaltam, de ezzel sajnos nem tudsz mit csinálni. A videókat, amikor behúzod a programba, akkor átkonvertálja saját magának a saját formátumára, és ekkor hibázik néha a premiere. Nekem néha az After Effects is belerak ilyen képeket.
  • pepemovies
    #3617
    nem a gyors mozgásoknál pl legutóbb két állókép váltakozásánál volt ez a kockásodás de tudok példát mutatni mert múltkor már nem volt időm kivenni ezt a hibát feltöltés előtt. 4:39 nél van ez a kockásodás.

    http://www.pepemovies.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=134:bgkse-tavaszkoeszoent-verseny-2011&catid=46:rendezvenyek&Itemid=163

    alap beállításokkal exportálom ki mpg2 1440 es felbopntásba mivel 50i a nyersem. de ha jól visszaemlékszem most amióta HD ba dolgozok azóta van ez a kockásodás. és csak HD anyagnál és véletlenszerűen.
  • Gerygrey
    #3616
    Nem a gyors mozgásoknál kockásodik? Mert akkor valószínűleg a bitráta kevés és/vagy a tömörítési eljárás nem a legjobb. Milyen beállításokkal exportálod a videót?
  • pepemovies
    #3615
    még valami a cs3 ba való kockásodást úgy korrigálom hogy behúzom újra a kiexportált videót majd ahol a kockásodás van oda feléteszem ugyan azt a videót ahol még jó volt és ujra kiexportálom és ugy már jó :D
  • pepemovies
    #3614
    helló mindenki
    lenne egy kérdésem ami eléggé idegesítő már
    Mitől lehete az hogy premiere cs3 ba ha kiexportálok egy videót akkor lesz benne valahol egy képhiba ilyen kockás lesz a kép 1 másodpercig de ez csak kiexportálás után van addig nincs ilyen hiba míg program közbe nézem meg
    a másik hogy cs5 be pedig szntén kiexportálás után néhány snitt szintén véletlenszerűen szaggat lejátszáskor ha kiexportálom újra akkor más helyen jelentkezik ez ezek a dolgok mitől vannak? nem tudja valaki?

    gépem megfelelő ezekhez a célokhoz bírnia kell. esetleg kodek baj lehet ez? mert én nem használok semmilyen kodeket mert minden film minden lejátszódik tökéletes.

    köszönöm a válaszokat előre is

    minden jót
  • BarGab85
    #3613
    Járt már úgy valaki, hogy az export ablak iszonyúan belassul ha mpeg2 exportot választok ki?
    Az export az továbbra is jó sebességű, csak maga az ablak amikor előhozom Ctrl+S-el töltöget vagy 20-25 másodpercig. Ha előtte avi-t exportáltam akkor pillanatok alatt felugrik. Ha mpeg volt vagy mpegre váltok akkor meg töltöget és rendszeresen fagy is?
  • Hzsolesz
    #3612
    Én pont nem olyan rég szenvedtem ezzel a kérdéssel.
    Először a Windows Media Encodert próbáltam.(ingyenes) Jó volt egy darabig, aztán valamiért behülyült, és nem volt hajlandó már felvenni jó minőségben. Hozzáteszem nagyon macerás a beállítgatása.
    Aztán jött a Camstudio.(ingyenes) Egyszerű, viszont nem tudtam vele 16 biten felvenni, és miután beraktam a felvett anyagot Premierbe, össze-vissza játszotta le.
    Végül a BB FlashBack Pro Recordernél kötöttem ki.(fizetős) Egyszerű, tökéletes minőségben vesz. Kicsit várni kell a konvertálgatásnál, de szerintem kifogástalan.
  • drob
    #3611
    kicsit off, bocsi
    milyen progival tundom felvenni a képernyőn lévő ablakot? konkrétan ppt-t kell videóba raknom.
  • dettoboy
    #3610
    Igen, köszi, idő közben megtaláltam és felmerült smét egy probléma, amitől a falra másznék. Beküldtem egy másfél óás seqens-et Encoreba és fel szerettem volna irni dvd-re mindenféle menü nélkül, hogy leteszteljem. El is kezdi csinálni a dolgát, de 15 százaléknál kiirja, hogy Encoding Failed. Ennyi. Semmi hibaleirás vagy valami, megáll és kész. Ilyenkor mi a tehendő?
  • kormen
    #3609
    Erre a kérdésre:
    "PL: hová lett az Export to Encore menü, helyette ott a media menü, amiben egy rahedli beállitás van, de az encore az elküszült filmeket csak hangsáv nélkül értelmezi. Van valahol erre egy speckó menü???"

    Itt találsz választ:
    http://help.adobe.com/en_US/PremierePro/4.0/WSfa191a2823fdc6b4-2714894e123ce8a830e-8000.html

  • asde3
    #3608
    Köszi. Melyiket ajánlanád ?
  • dettoboy
    #3607
    Üdv.
    Tapasztalt Premiere felhasználók segitségét kérném. Eddig a videóimat a cs3-ban vágtam tűrhető eredményekkel. Legutóbb az akasztott ki, hogy project mentés után újonnan megnyitás után nem látja a sequensben lévó file-okat. Vagyis az a piros logó szerű kép jelenik meg. Az áttünések sem mennek, csak élvágás van. Nos, ha belepiszkálok, akkor azonnal felismeri és használja is, vagyis ide-oda húzom, vagy módositok benne valamit, vagy egy másik sequensbe húzom, akkor megy. Elegem lett és nem foglalkoztam vele, miután az Export to Encore menüben a megjelenő ablakban a settings gomb megnyomása után hibát irt ki és leállt, mondanom se kell, elszállt minden addig munka.
    Megnyugodtam és felraktam a CS4-et. Hát elsőre szép, de a módositások idegesítőek. PL: hová lett az Export to Encore menü, helyette ott a media menü, amiben egy rahedli beállitás van, de az encore az elküszült filmeket csak hangsáv nélkül értelmezi. Van valahol erre egy speckó menü??? Már nincs energiám keresgélni és kísérletezni. A másik: ha beteszek egy képet, slideshow-ként és lassan mozgatom, akkor az elkészült filmben szaggatva úszik a kép. A PC-m Itel Core 2 7500, 4 giga ram, 1 tera vinya és egy nvidia videókártya. Nem hiszem, hogy egy tetves 6 megapixeles képet nem bír elmozgatni szépen. A Canpus sián csinálja az ilyen dolgokat, de nincs kedvem átszokni, anyira más az egész folyamat rajta.
    Tele van ilyen bosszantó apróságokkal, amikre nem találtam sehol választ. Remélem, itt majd akad valaki aki segít, és bocsi, ha hosszúra sikeredett a hozzászólásom...
  • drob
    #3606
    Pinnacle jó kezdőnek, de korlátolt képeségekkel rendelkezik
    Rakd fel a premit. Melyik verzióra gondoltál?

    Megcsinálod a szöveget, szöveg ablakban pl roll és úszik...
    Logot psd-ben mentsd el, háttér nélkül
  • asde3
    #3605
    Sziasztok! Bocsi hogy ide írok. Eddig még nem foglalkoztam videó szerkeztéssel, most szerzek be szerencsére egy videókamerát, és 1,2 dologra lenne szükségem ha van aki tud segíteni egy kezdőnek, megköszönném. Tudom hogy premire haladó. Milyen programra lenne szükségem amivel kezdhetném ? Vagy telepítsem a premiere-t.

    Ha csak lépéseket is tudnátok, nagyjából megoldanám. :)

    Amit megszeretnék oldani elsősorban az:

    - egy állandó logó videó alá
    - esetleg effetel beuszó szöveg videó közbe, (pl aki szerepel annak neve stb)

    (logót csináltam pl PS-be kimentettem jpg, pinnacle-ba probáltam betenni, de háttérrel együtt dobja be ami nem jó) stb stb
  • kormen
    #3604
    Az adobe fórum az ilyen jellegű hibákra a reinstall-t javasolja. Illetve a verzióváltást. Mert ez a program mélyéről jövő hibaüzenet.

  • drob
    #3603
    próbáld exportálni dv aviba és 5 perces (vagy kissebb) darabokban, ha ez megvan, akkor összefűzöd az 5 perceket és mehet egybe az export
  • sznus
    #3602
    Egy üzit kaptam, továbbítom ide, hátha ti tudjátok a megoldást:

    Szevasztok!!!
    Nagyon-nagyon kéne segítség nekem. Aki megmondja a megoldást, nyer 2db fishing on orfű fesztiválbérletet!!! Ugyanis megvan vágva az új kispál dvd, de nem tudom kiexportálni...
    Premiere Pro 2.0-ban vágtam, mivel dvd-n jelenik meg, blue-ray-en nem, ezért egy sima PAL WS project-be lett megnyitva, és lettek megvágva az mp4 kiterjesztésű HD-s fájlok. semmi extra nincs benne, néhány átúszás, de még csak színezés sem, mert nem volt indokolt.
    Elkezdem exportálni, majd egy idő után, mindíg máshol megáll, (eddig max 80%-ig írta ki) és azt írja, hogy:
    Premiere Pro has encountered an error.
    [\dev\stingray\MediaLayer\Src\VideoFrame\VideoFrameManipulators.cpp-1806]

    Majd megáll. Viszonylag gyors válasz kellene. KÖSZI előre is!
    tamas kukac fishingonorfu.hu (Így írtam,hogy ne legyen spamáradata. Ha van megoldás azért ide is írjátok, hátha más is járt már így. Előtte küldjetek mailt! ;))
  • sznus
    #3601
    Hirtelen ezt találtam. Leírás alapján képes arra, amit szeretnél. Jómagam sosem próbáltam.
  • drob
    #3600
    próbáld analógon behúzni, akkor van esély rá, hogy ott lesz a dátum
    ha akkor sem lesz, akkor nagyon egyszerű, de kicsit macerás: behúzod az anyagot, timeline sávra rakod, kamit pörgeteg, látod mikor milyen dátum, idő van, mikor változik, megkeresed progiban, beírod az időt, pörgeteg...
    így csináltam régen, mert nagykamim nem fárasztottam behúzásra, olcsó bolti kamin pedig nem volt analóg...
  • Hzsolesz
    #3599
    Hát nekem elég hihetetlenül hangzik.
  • socicsabi
    #3598
    Akkor ezek szerint nem lehet megoldani, a néhány sorral lejjebb feltett kérdésemet. Sajnálom mert számomra nagyon hasznos lenne.
    Jó lenne néhány év múlva a gyerekről készített felvételeket pontosan tudnám mikor készültek.
    Nincs ötlet?
  • cucma
    #3597
    Köszönöm szépen! :)
  • kormen
    #3596
    És itt van némi segítség hogyan kell csinálni:
    http://www.youtube.com/embed/FdglnruCfC8
  • Hzsolesz
    #3595
    Magyar szakmai nevet én még nem hallottam rá, az angol nyelvben vignette néven emlegetik.
  • cucma
    #3594
    Sziasztok!
    Mi annak ez effektnek a neve, ami a videó sarkait, vagy egy részét besötétíti?

    pl: itt a videó elején van

    http://www.youtube.com/watch?v=JAONvFYBTEY
  • Hzsolesz
    #3593
    Az Elements-et nem ismerem sajnos. A projekt ablak a bal felső sarokban van, ahol gyűjtöd a videódban részt vevő fájlokat.