69
  • rolandi3500
    #69
    Én nem feledem ám ezt el, na és ti itt vagytok?
    Lassan eltelik 20 év. Rémisztő milyen gyorsan megy az idő..
    A cikkre visszatérve, 256MB ram.. már egy karórában is több van.. :D
    Visszajövök újra amikor már TB ram lesz mindenki zsebében, talán megsaccolhatnánk hány év..
  • rolandi3500
    #68
    Én lenni rolandi350 csak vmiért azzal nem tudtam belépni.

    Na mi újság skacok?
    A mostani 32Gb Ramommal már eldöcögne szerintetek, vagy még gyúrjak rá egy kicsit? :(
    Ja, hogy múlthéten virtualba futott a gépen egyszerre 16 XP? Vegyük nem megtörténtnek a dolgot :D

    15 év távlatból azért ez szép, hogy hova fejlődtünk.
    Vajon mi lesz 15 év múlva?
  • skyhero911
    #67
    Terminátor vagy :D "Vissza tértél" a jövőbe :P 10 év eltelt, ez szép idő :)
  • Déta
    #66
    Visszatértem és igen, ahogy ígértem, kiröhögöm magam.
  • madar111
    #65
    Tényleg vicces!
  • rolandi350
    #64
    Uram isten használjatok win7-et
    Majd visszanézek kb 2010-be :P
  • droland
    #63
    És 5 év múlva is röhögni fogunk hogy mennyire sírtunk, hogy 512 helyett 1024 vagy utóbbi helyett 2 giga kell :)

    Itt sírnak 10.000.00an úgy is beadjátok a lepedőt a végén, úgy hogy pszt :)
  • Déta
    #62
    No... Hát 5 év távlatából nézve tényleg elég érdekes volt visszaolvasni a régi gondolatokat. Persze, jelen esetben is ez a helyzet XP/Vista között, ezért is inkább tartózkodom, mert még a végén kiröhögöm saját magam 5 év múlva.
    U.i:Nyugi, 5 év múlva visszanézek.
  • Benedekco
    #59
    SZAR FOS RETEK

    LINUX A ISTEN!!!!
  • Bradock
    #58
    /A HDD és a RAM az mindíg kevés, a proci pedig jó lenne ha gyorsabb lenne!/
    Így volt ez mindíg és ezután is így lessz.
    Egyébként mi az a 256MB RAM, a mai árak mellett ennyit célszerű beépíteni a gépbe.
  • Lez
    #52
    Konkrétabban az előzőt. Nem az a baj, hogy mennyi kell neki, hanem az, hogy azt mire használja el.
  • Lez
    #51
    Végülis nem is olyan gyenge ez a poén. ;))
    Ghost23: Nem a szükséges RAM árával van gond, hanem azzal, hogy míg az ME simán elfut 64MB-n, a 98 32-n, addig ehhez 256-ra van szükség, és ez még csak az OS! És eközben semmi hasznos szolgáltatást nem nyújt cserébe, nem gyorsabb, nem jobb, csak egy rakás hülyeséget csinál amit legszivesebben letiltana az ember, ha lehetséges volna. Na ez a baj.
    Mellesleg feltűnt nektek, hogy a dobozos P4-eket 128 mega RDRAM-mal szállítják? Azaz, ha valaki vesz egy ilyet a gépébe, gondolván, hogy neki most milyen csúcs gépe lesz, az szívott. :)))
  • KaanGr
    #50
    kosz .)
  • KaanGr
    #48
    Igen!!!

    Köszi SuperGamez, megy a bejelentkezésem :)
  • Pali
    #41
    A winnek igen sok köze van a Unixhoz. Gyakorlatilag a DOS egy erősen lebutított Unix verzió. Azonos fogalamrendszer, lásd standard input, standard output, átirányítások, csatornák.
    A Linuxnak úgyszintén sok köze van a Unixhoz:)
    A windows rendszerek folyamatosan haladnak a Unix felé, csak nem látod ezt a fejlett, felhasználóbarát interfész miatt. Lásd egy az új IP maszkolási szolgáltatás, ami miatt itt nyígtak a biztonsági szakemberek.
    Nekem egyébként ez a "fejlett" interfész a legnagyobb gondom, mert szeretem azt csinálni, amit én akarok, emiatt nem szeretem a wint (néha). Viszont szeretem ezt könnyen tenni, emiatt a Linuxot se csipálom igazán.
    De a lámáknak a Win az igazi, és tényleg nagy dolog volt ezt így megcsinálni, de én a Win98SE-vel is igen kiválóan elvagyok. Úgyhogy IMHO várok azzal az XP-vel, mert amúgy is csak 333 Cel-em van, igaz 256 mega RAMmal, dehát a RAM az már ingyen van szinte.
    Persze elgondolkodtató, hogy az embernek nem az alkalmazásaihoz, hanem az operációs rendszeréhez kell gépet cserélnie. Szerintem nem nyújt annyival többet az XP, hogy ekkora hardvert igényeljen. Valószínű direkt csinálták ilyen lassúra, és ne vádoljon senki paranoiával. Szarrá röhögöm magam, hogy 256 mega RAM kell az OS-nek. Itt már tényleg a Unixos munkaállomások felé tartunk, vagy nem tudom hová.
  • abel_crc
    #26
    És szerinted mi a jobb? A Linux? Azt talán nem a UNIX-ból lopták össze? Mer` szerintem a windowsnak abszolút semmi köze a unixhoz és a c64-hez sem. Az pedig hogy Billy fiú WC pucolóként kezdte vagy sem kurvára nem érdekel senkit..
  • Alamos
    #25
    Kezdjük azzal, ha nincs a UNIX, nincs az IBM, és a Commodore 64 akkor Billy bátyó takaríthatna csak.
    Magyarán:
    1) Billy bátyó előszőr is a fizetését a C64-re megírt bejelentkező "ablakért" kapta.
    2) Billy bátyó az IBM--től kapta másodszor a fizetését, és onnan csábította el az embereket.
    3) A rendszer felét a Unix rendszerekből lopták össze régen.
    Magyarán ne a windows-t ugasd, hanem azt ami nem bizonyítható, de olyan szembeötlő hogy hamarosan elmehetnél szemészhez hogy vak vagy.
  • AnarchoiD
    #12
    256megz ram minimumba.. emberek ez szornyu .. reged dosos idokben meg 4mega is hatalmasnak tunt... ebbol is latszik hogy mikroszofteknal mar nincsenek programozok csak salaes managerek...

    GEPIGENYRE optimalizalnak.. na koszonom....

    AD
  • Szilasz
    #8
    Öröm látni mikor az ember gépét egy Op. rendszer? eszi meg. Én hiú vagyok ,s buta. S még aztat hiszem, hogy a gépet a játékok eszik meg. S nem pedig az op rendszer. Kérdem én. Mennyi ram, s milyen gép kell ahoz, hogy játszak alatta?
  • #3
    anyád, 256M ram minimálba. ezek mutánsok.