15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Solt
    #13499
    Igen, én elégedett voltam vele... :)
  • Solt
    #13498
    Kell hozzá türelem és kitartás az biztos... nem jön könnyen a siker, de ez benne a szép! :))
  • bardocz
    #13497
    Akkor az a joy jó vétel lenne? Ez a genius szörnyű, jobbra-balra nem lehet vele pontosan forogni, mert elfordítom, és ugrik egy nagyot, majd vissza.
  • bardocz
    #13496
    RoF-ban addig lőttem, meg pörögtem össze vissza, amíg ki em fogytam a lőszerből/besül a puska(nemtudom), de találatom alig volt :DDD Ez nehezebb, mint amikor szimulátorozást elkedztem RBR-rel, pedig az sem egyszerű dolog.
  • Solt
    #13495
    Ott a pont... a saját képekig nem jutottam el! :D Elég kuka, hogy a random képpel hirdeti...
  • Fehercsoki
    #13494
    Ne vicceljetek már:D Első képen egy ezüst színű joystick van, de az csak egy random netről szedett kép, a saját képein látszik hogy arany, főleg a 3. képen.
  • Mersant
    #13493
    ez valoban ezust es nem force-os, nekem iylen van.
  • bardocz
    #13492
    Szerintem is szürke. FFB joystickokat alig látok, boltokban sem hirdetik túlzottan.
  • Solt
    #13491
    Hát én isten bizony ezüst színűnek látom! :D No meg a leírásban sincs benne, hogy FFB-s, csak a nevében a force... :) Na mindegy, arra jó volt, hogy lehet még kapni... :))
  • Fehercsoki
    #13490
    Amit én linkeltem az arany színű és benne van a nevében a "force", szóval gondolom FFBs, de amúgy nem tudom csak rákerestem hogy mennyire nehéz beszerezni, és csak ezt a vaterásat találtam, semmi mást.
  • Solt
    #13489
    Csak figyelj oda, mert van nem FFB-s is... ha jól emlékszem csak az arany színű az FFB-s, amit a kolléga linkelt az szerintem nem az... :) FFB nélkül a kéziféket is cseszheted! :D

    @Ombika: Valamelyik külföldi shopból... rákérdeztem, hogy adják-e áfa nélkül... azt mondták adják, én meg mondtam, akkor küldjétek! :D Postával és a ledes kütyüvel együtt olyan 45000.-Ft körül jött ki...
  • Ombika
    #13488
    Rendes bolti aron vetted TrackIR 5-ost?
  • bardocz
    #13487
    Hm, ez elég szimpatikus. Ha bejön ez az egész, akkor lehet ilyenre benevezek. Ha nem, akkor ez a joy megmarad kéziféknek :D
  • Fehercsoki
    #13486
    Vatera.
  • Solt
    #13485
    Nekem egy G940 + TIR5 párosom van a repüléshez... :) Plusz ott a G25 + loadcell... olcsó hobbi ez! :DDDD
  • Solt
    #13484
    Keress egy ILYET, hátha lehet még kapni.

    FFB-s, tekerhető ( rudder ), nagyon jó kis cucc... nekem is ilyen volt az első joyom! :)
  • bardocz
    #13483
    Megnéztem, a pedál meg joystick annyi, mint a kormányom+loadcell. Lehet még most kéne abbahagynom :DD
  • bardocz
    #13482
    Az ingyenes, ledekből összerakott trackir szerűséget ár nézegettem
    Jelenleg egy legolcsóbb genius joystickom van, ez volt egyedül szimmetrikus. Bal kezes vagyok, szóval ki kellett próbálnom, hogy melyik kéz fekszik nekem, de szerencsére a jobb. Viszont a driverben már most látom, hogy remeg, miközben irányba tartom. Egyelőre légi célpontot követni alig tudok, nemhogy lelőni :DD földibe meg belezuhanok.
  • Solt
    #13481
    Ha rácsúszol, akkor az drága mulatság lesz! :D TrackIR, Hotas + pedál szett...
  • bardocz
    #13480
    Igen-igen! :)
    Sikerült a kábelt lehúznom a potméterről, kettőt felcseréltem, nem is működik. Oké, akkor vissza. Most 100% helyett 80%-on van a fék, szóval még elrontani is sikerült... Majd beállítom a kormányt max, és ha nagyon kell, használom úgy. Úgyis csak tanulgatom ez a repülőszimulátor dolgot.
  • Solt
    #13479
    Ja, hogy rudder-nek akarod használni... ebben az esetben passz! :)
  • bardocz
    #13478
    A-aa. Az a baj, hogy nekem kombináltan kell. Ha a játékban állítom inverzre, akkor annyit csinál, hogy a függőleges vezérsíkot a másik irányba tekeri el koppra. A driverben a játékhoz próbáltam rendelni egy profilt, és abban beállítottam, hogy inverz legyen a fék, de ugyan olyan. most szétszedtem, hogy a potmétert fordítva kössem be, de le se lehet húzni a kábeleket róla.
    Szóval mégegyszer érthetőbben: nekem kombinálva kell a fék meg a gázpedál. Mivel alapból úgy érzékeli, hogy a fék tövig van nyomva, ezért kombináltnál akkor kapok 0 értéket, ha az egyiket kinyomom, tehát az egyenes haladáshoz az kell, hogy valamelyiket folyamatosan tapossam.
  • Solt
    #13477
    Játékokon belül beállítod a tengelyre az "inverse" funkciót... ha nincs, akkor driverben is meg lehet cserélni, de fejből nem tudom hogyan...
  • bardocz
    #13476
    Basszameg, a féket fordítva érzékeli. Ezzel lehet valamit kezdeni? Mert amúgy jó lenne. Most alapból ki van nyomva a fék, ha benyomom, akkor nulla.
  • bardocz
    #13475
    Google csak olyan találatot ad ki, ahol fordítva van :DD
  • bardocz
    #13474
    Jól emlékszem, hogy a DFGT pedálját simán rá lehet kötni G25-re? Repülős játékhoz kéne a kombinált tengely. Elvileg nincs megoldás arra, hogy egyik irányba mozgassa a loadcelles fék, a másikba meg a gáz. A kuplungom meg túl rövid úton jár ehhez.
  • Norby646
    #13473
    Vettem 3e-ért egy donor pedált meg egy nyákot (a kormányban lévő vezérlő), kicseréltem az alkatrészeket, most megy faszán. :)
  • Norby646
    #13472
    Persze, ez nem is kérdéses. :) Ha tudok biztosan beruházok egyre, csak egyelőre nem megy, addig meg jó egy ilyen megoldás.
  • Dietrich
    #13471
    pedig jobban járnál mint egy új momoval is akár..
  • Norby646
    #13470
    Ezzel én is szemezgettem de sajnos nincs momentán 30e-em kormányra. Egyelőre ott tart a dolog hogy talán sikerül szereznem alkatrészt 3e körül. :)
  • Dietrich
    #13469
    link
  • Norby646
    #13468
    Na kész van, sajanos nem megy. Az aljzatot egy villanyszerelő ismerősöm csinálta meg, a többit én, de semmi. Hiába nyomom a pedálokat meg se moccan.
  • Norby646
    #13467
    Épp csinálom a kormányt. 4 kábel van a vezetékben, zöld-fék, fehér-gáz, piros-+5V, fekete-föld. 2-t nem kell bekötni, 1-5-st. A gázt, a féket és a földet "2x" kell bekötnöm? tehát 3 megy 3 lábhoz, és a 3 bekötött lábtól menjen 3 kis kábel újjabb 3 lábhoz? Nem tudom érthető-e... :D Mert eredetileg volt 3 kék kábel a csatlakozóban amik 3 lábhoz csatlakoztak illetve 3 másikhoz is a másik végükkel, amiken volt a gáz, fék és a föld.
  • Norby646
    #13466
    Na az asszony holnap hozza a dolgaimat. Egy 9p-s d-sub dugó, egy nyákba ültethető aljzat ami szintén 9p-s, és a ház a dugóhoz. Nem vagyok egy forrasztó mester de talán menni fog, bár lehet végül megkérem egy ismerősöm. :)
  • Norby646
    #13465
    :D Csaknem... A pedált szépen megcsináltam, tisztogattam is rendszeresen. Azzal nem nagyon lesz már gond. :)
  • arty
    #13464
    ha ez kész, megint kezdi majd a pedál .... :D
  • Norby646
    #13463
    Közbe sikerült megérteni. Tehát aljzat+dugó. Kábel levág, forraszt, csatlakozóba beköt, szevasz. :) Köszönöm a segítséget még1x!
  • Norby646
    #13462
    De a kormányba hogy dugjak 9 lábast? Azt is ki kéne cserélni?
  • pointer4
    #13461
    Nme mindegyik láb van bekötve.
  • Norby646
    #13460
    Közben most látom hogy amit linkeltél az 9 lábas, az enyém csak 7. :/