15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Norby646
    #13459
    Köszönöm, egy próbát megér. Agyrém mennyi gond van ezzel a momo-val... Már szarakodott a pedál potmétere, megcsináltam. Volt vmi gond a kormánnyal, azt is megcsináltam. Most már minden jó lenne de kábel szar. :D Remélem ha ezen túl van már nem lesz semmi baja, bár sztem ha megcsináltam akkor lassan el is adom. Ideje lenne váltani.
  • pointer4
    #13458
    Kábelből levágsz egy 20cm-ert (ha tudod hol tört meg, akkor azt a részt) és forrasztasz rá egy új csatit.

    Szín szerint, ki tudod "lámpázni" melyik láb hova megy, de itt a leírása:

    DFGT/DFP/Black MOMO pedals pinout:
    1:
    2: Throttle
    3: Brake
    4: Ground
    5:
    6: +5V
    7: Throttle
    8: Brake
    9: Ground

    http://www.arwill.hu/portal/Budapest_/Elektro_alkatresz/Csatlakozok/Adat/DSUB/Dsub_csatlakozo_dugo_9p_1_447571_688906.html + házat is vegyél hozzá.
  • Norby646
    #13457
    Nem tudja valaki honnan tudok a pedálhoz kábelt szerezni? Logitech momo-ról van szó, a kábel a csatlakozónál kontakthibás lett.
  • zzeN
    #13456
    Hali!


    Szeretném lecserélni a G27-nek a váltóját egy szekvenciálisra, mert a mostani gumis megoldás nem az igazi:) Amiket nézegettem az a TH8RS és a TSW váltók, mindkettőt minőségi, jó váltónak mondják. Tit tudnátok ajánlani hasonló minőségűt, olcsóbbat, jobbat? Vagy hagyjam a picsába és vegyek mondjuk egy jobb pedált?:)
  • Norbi1990
    #13455
    Köszi.
    Majd megpróbálom. DFP pedáljával megszenvedtem először, de másodszorra már hamar összeszereltem.
    Gondolom ennél is úgy lesz :D
  • Hecker007
    #13454
    G25-ét szedtem szét, nem egy nagy valami szétszedni/összerakni, a vékony vezetékekre kell vigyázni hogy visszarakd a helyére rendesen, nehogy belógjon olyan helyre ahova nem kéne és elszakadjon.
  • Norbi1990
    #13453
    Valaki szerelt már szét G27 pedált?
    Úgy néz ki ki kéne takarítanom, mert már néha nem érzékeli a padlógázt illetve magától nyomja a gázt.
    Sűrített levegővel próbáltam javítani a helyzeten de nem segített sokat.
    Összerakni milyen nehéz?
  • Banki67
    #13452
    Az a kis pöcök sajnos egy ideje már letört róla, viszont úgyis működött, hogy szereztem helyette egy másik csavart, de egyszer csak nem maradt meg többé a menetében.
    Nekem az is jó, ha valaki tud valami alternatívát arra, hogy más módon erősítsem fel a kormányt.
  • IXEMGabeo
    #13451
    hogy érted, hogy elnyíródott? Lehajtottad a kis pöcköt és forgattad rendesen? Lehet túl szorosan tetted rá próbáld meg óvatosan kipörgetni...
  • Dietrich
    #13450
    Thrustmaster Ferrari GT Cockpit 458 Italia
    86 360 Ft és csak 1 év a garancia!!
  • Banki67
    #13449
    Sziasztok!
    Egy az alábbi képen jobb oldalon látható Thrustmaster RGT FFB Clutch kormány tulajdonosa vagyok. Az alján van egy elem, ami arra szolgál, hogy rá tudjam erősíteni vele az asztalra a kormányt. A problémám az, hogy a benne lévő csavarmenet úgy néz ki elnyíródott, és fogalmam sincs, mit lehet ilyenkor kezdeni vele. Tudnátok ebben segíteni?

    Előre is kösz!
  • mester1987
    #13448
    Akit érdekel egy nem nagy szám, de jól működik: Speed Link PS2/PC-s.

    Tartozékok: 2 fajta asztalra függesztés, rezgővisszacsatolás, PC->PS2 átalakító, adapter.

    Minden Windows támogatás. Ár: 4000 FT
    Lehetőleg Pest megyén vagy Budapesten.
  • somdav95
    #13447
    Logitech G27, alig használt ( garanciális csere volt egy G25 helyett ) érdekelne esetleg valakit? Nem igazán van már rá szükségem..
  • bardocz
    #13446
    A-aa. Írtam nekik, még egy tippet sem írtak, hogy mit csináljak vele :DD Viszont minden szarra válaszolnak email-ben, szóval ez azért pozitív.
  • arty
    #13445
    és már nem volt garis?
  • bardocz
    #13444
    Porsche 911, már nem is árulják. Egyik irányba az ffb nem működik benne. Egy gumimelegítésnél megadta magát.
  • Dietrich
    #13443
    két féle momo volt..azt mondták anno a piros a ferrari stílusúnak más volt ezáltal jobb is.
    DFP-ben javították a momo betegségét.
  • arty
    #13442
    melyik kormány volt hozzá? mi a "története"?
  • bardocz
    #13441
    Szerintem nagyon kényelmes cucc, jól használható. Kár, hogy nekem a kormány része halt meg.
  • Solt
    #13440
    Engem RBR alatt szopatott meg... egész nap setupot babráltam, de egyre lassabb lettem... mire a nap végén rájöttem miért, úgy elöntötte a szar az agyamat, hogy a szoba egyik végéből a másikba dobáltam addig, amíg atomjaira nem hullott! :DD

    Aztán vettem egy másikat, mert akkor más még nem nagyon volt... az tovább bírta, de a pedálja annak sem százas, plusz előfordult, hogy a közép állást is elfelejtette... Most már vagy 3-4 éve G25 (+loadcell) van, ezt nagyon szeretem... semmi baja. Kicsit hangos, de elnézem neki! :) Bajban leszek, ha kileheli a lelkét... :S
  • arty
    #13439
    jah, érdekes az az alap-pedál! viccből kipróbáltam és meglepően jó volt némi megszokás/átszokás után! a műanyagságából ki se néztem ilyen "real" viselkedést!
  • bardocz
    #13438
    G25-höz már nincsen loadcell átalakító? PTR, magyar gyártmány.
    Nekem a fanatec alap pedálom tovább bírta, mint a momo pedálja, és az az alap pedál is már felkeményedett a fékút végén, mert volt benne vmi szivacs, ami azért nem elhanyagolható szerintem.
  • arty
    #13437
    nem csodálom :)) én is napokon át nem értettem, miért nem tudok továbbjutni GTL-ben a karrierben, amikor leesett, hogy vszeg megint elmozdult a ragasztócsik/érzékelő... asszem talán 5k-ért eladtam mérgemben a ph!-n a momo-t, gyorsban :) de jah, legszívesebben én is kettárugtam volna.

    azóta g25, majd g27, ezek pedáljával soha semmi nem volt.
    van egy fanatec alap pedálom is, az állítólag nem túl megbízható, szerencsére a fana kormányom is megy a g27 pedáljával.

    igazából el kéne mindent adni és venni egy csr elite-t valami hájend pedállal :)) (csakhát 300 az EUR, a tetü fanatec is felemelte 500-ról 600-ra az elitet, lehet a következő xboxal már kompatibilis se lesz (MS-nél nem is csodálkoznék, ha ekkora gennyek lennének ..és akkor hol van még a pedál :/ )
  • Solt
    #13436
    Dettó... bár másodjára azért jobb volt... egy ilyen szopatása után törtem ripityára az egyiket! :D
  • arty
    #13435
    én 2x is orvosoltam, de minkétszer csak pár hónapot bírt a fix :( a legrosszabb az volt, h alig-alig tűnt fel, hogy gond van, hiszen éppcsak lasabb lettem .... :(((
  • Solt
    #13434
    A Momo pedálja tényleg fos volt... nekem kettő is beszart, bár orvosolható volt a hiba.
  • arty
    #13433
    dede, tutira azzal!
  • Dietrich
    #13432
    Főleg a pedáljára gondolok, mert a logiknak az a gyengéje
    DFP-t 3 évig használtam semmi baja a pedálnak.
    DFGT-t 3. éve használom semmi baja a pedálnak. Mindkettőnél ugyanaz a pedál van.
    Nem a Momo pedállal kevered?
  • arty
    #13431
    elromlanak :) majdnem olyan szinten, mint a momo pedáljai... csak itt ugye árban van egy ötszörös szorzó, így méginkább elszomorító...
  • Hecker007
    #13430
    Köszi az infót!
    Igazából túra autózás a cél(WTCC, GT, V8), esetleg f3000, toyota atlantica, de ezeknél a G25 korszakomban se használtam a kuplungot.
  • bardocz
    #13429
    Ezt gondolod, de alapjába véve a DFGT pedálja sokkal jobb, mint a G25 pedálja, a kuplungot leszámítva. Lévén, hogy az gyárilag olyan, hogy a fékpedál útjának a vége felé felkeményedik, míg a G25 ezt nem tudja. Az meg hogy műanyag nem jelent semmit, nem fog eltörni, meg szétkopni. Van itthon DFGT-m meg G25-öm is, és nem a DFGT az, aminek a pedálja lötyög jobbra balra. Persze ettől függetlenül a G25 pedálját használom, mert loadcellre át van alakítva, és a kuplung is kell nekem, de ha csak két pedálos autókat vezetnék, meg a kuplungot leszarnám, akkor gyári állapotban maradnék a DFGT pedáljainál.
  • Fehercsoki
    #13428
    G27 nem 80k, mindenki logitech kuponnal vette átlag 55k áron.(de még boltban is 62k körül volt amikor legutóbb néztem, persze 80k-ért is lehet találni, de tőlük ki veszi meg?)
  • Hecker007
    #13427
    Abból kimaradtam, kb 3 évet hagytam ki. Mi a probléma a Fanatec pedálokkal? Nekem annyi rémlik hogy sokat kell várni a cuccokra, meg a szoftverrel vannak kisebb-nagyobb problémák, de utóbbiban nem vagyok biztos.
    DFGT-ben már kb biztos vagyok mert 30k körül nincs jobb, vagyis én nem találtam. Ha a pedál meg nem jó, maximum neki állok eszkábálni egyet, LeoBodnar elektronikával elvileg meg is lehet oldani. Az építésnek jobban utánajártam, legalábbis az elektronikáknak :D
  • arty
    #13426
    fanatec pedálmizériákról tán nem olvaastál? :) vásárlás előtt érdemes lenne gugliznod majd...

    (mondom ezt egy logitech és egy fanatec kormány tulajdonosasként)
  • Firerock
    #13425
    Hát én ezért nem vennék DFGT-t. Ha kiadok 30.000 Ft-ot kormányszettre akkor ne legyen már ilyen buta műanyag pedálja...
  • Hecker007
    #13424
    A G25-nek jó a pedálja, viszont a műanyag pedálosokkal csak a gond volt EX-emnek is 2 év után buherálni kellett a pedálját, MOMO-nak kb másfelet bírt. Azért gondolom hogy a DFGT-nek sincs egy 2-3 évnél tovább élő pedálja, viszont annyit jó lenne ha kibírna aztán ha másnak nincs baja, max beújítok hozzá valami jobbfélét, csak ezekből a mókolásokból kezd elegem lenni.
    80k-t nem tudok kiadni G27-re, meg nem is adnék érte annyit, akkor inkább Fanatec vagy T500RS.
  • JUVEfun
    #13423
    A "loginak az a gyengéje" .......ezt tőled hallom először . Kezdetektől használom rallyra (kb.:7éve), de sosem volt vele semmi gondom (G25)
  • Hecker007
    #13422
    Urak! Ezek a DFGT-k mennyire megbízhatóak? Főleg a pedáljára gondolok, mert a logiknak az a gyengéje főleg. G27-et nem akarok a 25-től se voltam elájulva, a kormány szerkezete nagyon nem tetszett.
  • Solt
    #13421
    G27 azóta sincs a logitech shopban... nem túl biztató! :S
  • Szabi84
    #13420
    Köszi, ez a legolcsóbb eddig amit láttam!