15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • guardian hero
    #4570
    Egyébként nem tudom mi a faszért kell ezen lovagolni, a srác leírta a magánvéleményét, sok dologban igaza is volt szerintem, ha nem értesz egyet, akkor írjál Te is egy cikket, vagy _kulturált_ hangnemben közöld az ellenvéleményed, neadjisten szard le az egészet.
  • pointer4
    #4569
    No itt van amit töröltek
    itt
    És ez az amire föl megadta magát a srác és mártírt játszik mert én rasszista vagyok
    itt
  • Ombika
    #4568
    Pontosan ezt akartam irni ,de nemakartam megserteni!
  • Bucser
    #4567
    Egyetértek... Sajnos MaSzKa kb egy 14 éves értelmi szintjével fórumozol. Nem bátásból csak kicsit oda lehetne figyelni, hogy összeszedetteb legyen amit írni akarsz.
  • Ombika
    #4566
    Nem direkt baxogatasbol kotok beled,hanem az idegesit,hogy amit olvasnek topict ertelmetlen HSZ-eket generalsz ! :( Mikor benezek,hogy 70 Hsz-t irtak ebbol 80% te o...segiddel van tele es folos linkekkel!! DE ezt nemcsak en mondtam mar neked! Udv
  • pointer4
    #4565
    Na ez jellemző rád
  • wander01
    #4564
    kölkök-kölkök ne veszekedjetek mert mindenkit bemószerolok az admin-ovonéninél XDD
  • MaSzKa
    #4563
    te meg mindig azt nézed hogy én mit csinálok

    és nem tetszik semmi amit én csinálok, direkt belémkötsz
  • pointer4
    #4562
    Jaaa igen :D De legalább kormányokkal fogalkozó dolgokat linkelt ide :D
    Bár csak annak a szellemileg sérült Zuppermannak a cikkét ne linkelte volna ide. Lett volna nekem is pár nyugodt percem, és az a szellemileg sérült se játszadozna most mártírt, mint egy fürdős q*va.
    Szívesen bekommentelnék neki, hogy igazából jó színész, és a cikket nem azért vette le mert leki sérült hanem mert rájött hogy nincs igaza.
  • Ombika
    #4561
    Ez a MAszka minden topicot szetcsesz es ovodas szintu,sertobbeket nem is irok inkabb!!! Nem veszi eszre magat! :(
  • wander01
    #4560
    ja már láttam, az eredeti cikket valaki belinkelte a 100-adik hsz körül a forumában :) beirtam amugy ide is és lőn megint kimoderáltak. pedig eskü csak annyit irtam hogy egyetértek a fikázókkal mert igazuk van... utána a modi MEGKÉRT (szó szerint) hogy ne csesztessem direkt (ingereljem, huzzam az agyát, valami ilyesmit irt) a csávót... mondom wtf, éljen a demokrácia meg a pártatlan modik :D
  • pointer4
    #4559
    Nimá Wander, boltvezetőből boltossegéd lettem.
    Te meg nemtommiből "mezei tapló" :P :D
    El nem hiszem, hogy egymástól függetlenül kb 1x re irtunk hozzászólást ugyanúgy emlitettünk valmai keszttyűt meg kolbászt :D akkor mégiscsak az illető lökött.
    itt
  • pointer4
    #4558
    Maszka nyugi, mer leelőzzük hozzászólásokban a TestDrive topicot :D
    Próbáld ki 1x a G25 öt valahol, ahol jól be fel van syerelve, és sose fogod alább adni :D
  • wander01
    #4557
    néha még kicsik is, nekem elhiheted... tényleg.
  • MaSzKa
    #4556
  • MaSzKa
    #4555
    Grebber-nek fél évig eltartott mire kiválasztotta és megvette a vga-t

    nem akarom elkapkodni én se :D
  • MaSzKa
    #4554
    ez az igazi fém





    ezek nem olcsókk az biztos

  • Bucser
    #4553
    Nem unalmas még?
  • MaSzKa
    #4552
    régi momo is jó volt:

  • Tomo15
    #4551
    Ha ez így halad lassan eljutunk, a "elég lesz a gamepad is" szintig
  • MaSzKa
    #4550
    sok kormány
  • MaSzKa
    #4549
  • MaSzKa
    #4548
    ez gyönyőrű

    egyedül a bajszok nem tetszenek kicsit nagyok
    az lenne jó ha olyan lenne mint a régi 1999-es Wingmanba pont jó nekem

  • MaSzKa
    #4547


    az a vátó olyan játéktermi hangulatot áraszt bennem
  • bertino
    #4546
    konzolos beütés ? ez a problémád vele ?
    nem vagy semmi...
  • MaSzKa
    #4545
    most néztem már 44eFt a G25

    ilyet meg használtan 6-7eFt-ért is kapnék

    a múltkor volt 1 a ph-n de egyből el is vitték előlem

    nem vagyok gazda így jól meg kell fontolnom

    a DFP a konzolos beűtés miatt nem tetszik
  • zolo
    #4544
    Ezzel a sok rizsával mit akarsz elérni? Ezzel magyarázod be magadnak, hogy a G25 miért nem jó neked?

    Ne untass már vele minket...Vegyél DFP, stabil az asztalon, kényelmes, jó a váltó, és sokat fordul:) Nekem és sokmindenkinek ilyen van , 20 Ft volt:)
  • MaSzKa
    #4543
    mert ez az I-force késöbb sok más sokkal drágább kormányba is ezt használták az újabb verzióját

    nagyon szar nem lehet

  • MaSzKa
    #4542
    ez jó mechanika sztetek?

  • MaSzKa
    #4541
    nekem régi Logitech-em van

    szétszedtem és akár hiszed akár nem minőségi

    Microsoft SideWinder Force Feedback ehhez képest alapanyagilag, illesztésileg meg se közelítí

    ilyenem is volt:

    ez viszont 1 kisporólt gagyi
  • Bucser
    #4540
    A régi logitech az minden csak nem minőség... (mondjuk az új dolgai sem arról híresek)

    Az Act-labs Force RS-e viszont baromi állat. nekem mai napig működik.
  • MaSzKa
    #4539
    és miért nem?

    akkor ez mi?
    Logitech Wingman Formula Force EX


    szerintem van olyan akinek nincs sok pénze de minőségi kormányt szeretne az vesz régi Logitech-et és azt érdekli
  • MaSzKa
    #4538
    ezek is i-force-ot használnak:

  • guardian hero
    #4537
    Elhiszed, hogy senkit sem érdekelnek ezer éves cikkek?? Minden topicot szét kell cseszni? Elárulom, Wingman Formula kormányt évek óta nem gyártanak...
  • MaSzKa
    #4536
    A Logitech mindig is jeleskedett PC-s egerek és joystickek területén. Az utóbbi időben ráadásul kormányokkal is elkezdtek foglalkozni, bővítve ezzel amúgy sem csekély választékukat. Legújabb modelljeikben pedig már megtalálható a force feedback technológia is, tehát nem csak mi hathatunk erővel a joystickre vagy kormányra, hanem visszafelé is, tehát érezhetjük, ha nekimegyünk egy falnak autóversenyzéskor, vagy lövünk egy szimulátorban vagy akciójátékban.

    A Logitech kormánya a WingMan Formula nevet kapta. Ez egy kényelmes tervezésű, négy gombbal rendelkező kormány, melyhez pedálok is tartoznak. A két pedál eltérő keménységű, mint az a valóságban is van. A pedálok mellett egy elkülönített lejtős rész található a fékpedál mellett, a láb pihentetésére. Ha az autós játék manuális váltóra van beállítva, a kormányon lévő két karral válthatunk sebességet, míg egyéb esetekben ezeket is tetszőlegesen programozhatjuk, akárcsak a kormány középső részén lévő négy gombot. A kormányt 270 fokos szögben forgathatjuk.
    A WingMan Formula kormánynak van egy force feedbackes változata is, a WingMan Formula Force, mely az Immersion Corporation I-FORCE 2.0-ás force feedback technológia alkalmazásával készült. A technológia lényege az, hogy a hagyományos fogakerekes megoldás helyett drótokat használ az erőhatás kifejtésére. Ezt a kormányt USB portra is csatlakoztathatjuk, mely jóval gyorsabb adatáramlást biztosít, mint a hagyományos soros illetve párhuzamos port.
    A két kormány november végétől lesz kapható a boltokban, dobozukban a UbiSoft F1 Racing Simulation programjával és a Gremlin Motorheadjével. Az egyszerűbb változat 60 font (kb. 23000 Ft) körüli, a force feedbackes pedig 107 font (kb. 40000 Ft) körüli áron lesz kapható.
  • MaSzKa
    #4535
    ez is Logitech


    Logitech WingMan Formula Force
    A Logitech WingMan Formula Force dobozában - a többi erővisszahatásos kormányhoz hasonlóan - egy kormány, egy pedál és egy tápegység található. A kormány átlagos méretűnek mondható, a Microsofténál nagyobb, de az ACT Labsénél kisebb. Az asztalra rögzítéshez két kar van, melyeket csavarokkal szoríthatunk az asztalhoz. A magas peremű asztal ezúttal is gondot okozott, de pár könyvvel megoldható volt a rögzítés problémája. A kormány kényelmes kialakítású, a kéz számára külön kialakított kisebb bemélyedéssel, ráadásul pedig az egész kormány gumis borítású. Négy gomb található a kormányon, és két váltókar a tengely felőli részen. Ez utóbbiak az eddigi legjobbak, melyekkel találkoztam: jó nagyok és megfelelő hosszúak, a kormány minden helyzetében kényelmesen használhatók. Sajnos ez az összesen hat gomb nem mondható elegendőnek a mai játékoknál - például a Need for Speed: Road Challenge-ben rendőrként sokkal többre van szükségünk. A pedálok talpazata elég nagyméretű, így kényelmesen elfér rajta a láb, és nem is csúszik hátra, viszont maguk a pedálok viszonylag kicsik, ami kisebb hátránynak tekinthető kényelmességi szempontból.

    Szokatlan megoldás, hogy a tápkábel és a gépbe menő kábel nem a kormányba, hanem a pedálokhoz megy. Ez végülis ésszerűbb, mert a konnektor úgyis a föld közelében van, és a kábelek így nem zavarnak az asztalon, csak a kormányt a pedállal összekötő kábel. Ezt a kormányt a soros portra kellett kötni, de létezik USB-s változata is. Az installálás egyszerűen ment, a WingMan Extreme gamepad miatt már korábbról fent volt a játékvezérlő-meghajtóprogram, ez a gép indításakor rögtön felismerte a kormányt, és beállította a megfelelő dolgokat.

    A force feedback effektekhez az I-Force technológiát alkalmazza ez a kormány, mely nem fogaskerekekkel, hanem acéldrótokkal valósítja meg az erővisszahatást. Az eredmény igen jó, csak kicsit gyengébb, mint pl. a Microsoft kormánynál volt. A finomabb effektek (pl. kisebb rázkódások) területén viszont ez a technológia szerepelt jobban. Teszteléshez a Need for Speed III-at használtam. Játék során minden effektet rendesen érezni lehetett, megfelelő erősséggel. A 180 fokos elforgatási szög is megfelelőnek bizonyult.
  • MaSzKa
    #4534


    ennek az elődje volt:


  • MaSzKa
    #4533
    enneél jobbara ugysincs pénzem

    15eFt ez a legjobb

  • MaSzKa
    #4532
    gyönyőrű

    végig gumírozott vagy 5kg van
    a rőgzítés kitűnő, nem lehet letépni

  • MaSzKa
    #4531
    rájöttem nem kell nekem G25

    tökéletesen meg vagyok elégedve evvel jó nehéz régi és van benne anyag

    ezért ugyanilyen kell jó állapotuba

    ráadásul ebbe fém fogaskerekek vannak nem ugy mint az újakba

    nekem ilyenem van már régóta nagyon jól müködik


    aki ilyet tud jó állapotba olcsón az szóljón
    :