15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Ombika
    #4850
    Majd akkor itelj,ha kiprobaltad bar szerintem te se vegyel jobban jarunk! :D :P
  • Peetboy
    #4849
    Tavaly én is akartam venni egy G25-öt, de aztán mivel nem sokat játszok autós játékkal ezért nem vettem. Azóta jócskán lement az ára, most már 48-ért dobálják. De ahogy lentebb olvastam, nem annyira élethű vele autózni mint egy igazi autóval.
  • Solt
    #4848
    Tökéletes párosítás! Az a kormány ezekhez a játékokhoz való, olyan embereknek akik fél évente előveszik egy kicsit.
  • Peetboy
    #4847
    Nekem is ilyen kormányom van. Én meg vagyok vele elégedve. Igaz már fél éve nem használom, de néha ha rámjön az autóversenyzés, akkor előveszem és autózok vele. Eddig az NFS-Underground 2-höz volt a legjobb használni.
    De a Ford Racing 3-hoz is jó volt használni.
    Meg a Toca 3-hoz és jó volt. Máshoz nem volt jó az irányitás kormányról.
  • Dietrich
    #4846
    szimbe az rfactort én a GTR2 elé helyezném..
  • Solt
    #4845
    Kötelességünk türelemmel hirdetni az igét, hogy felnyíljon a nyáj szeme!
  • SimaSuna #4844
    nekem noname kagylóm van...kényelmes :D

    bemész autóbontóba..nézzél vmijen sport ülést :)
    azok is megteszik szvsz..
    vagy van 1-2 autós boltban 20k-ért rendes RECARO kagyló :)
  • SimaSuna #4843
    sajnos a mostani játékipar az olyanokra épül aki NFSben élte fel gyerekkorát és azt hiszi hogy:
    a Drift az arról szól h NFS Calgon..ahol helyetted ellenkormányoz a verda
    a világlegjobbszimulátorjátéka a Zenefes Calgon, prósztrít stb...
    (holott korántsem...de a vérpistikkel kár ezen vitatkozni)
    nemtudják h léteznek igazi szimek..
    (GTL, GTR, GTR2, LFS, RBR) ahol a vezetési és setupolási tudás a lényeg...
    de mit tudunk tenni azért h parányi agyuk mindezt felfogja? :D

  • Solt
    #4842
    Az a kagylós swift ülés nem jó? Én azt akartam venni, mert szerintem kényelmesebb hosszabb távon ücsörögni benne, de csak párban adják... :S
  • pointer4
    #4841
    Azt a pihent higgadt hozászólást :)
    Ténleg, nem tud valaki Recaro ülést olcsón ?
  • KoS
    #4840
  • Ombika
    #4839
    Mennyire turelmes voltal es szerintem szankbol vettek ki a szot csak nekunk nemvolt turelmunk a sok baromsaga utan ilyen kimerito HSZ-t irni!! :) Remelem felfogta es alabb hagy minden hulye linkelgetessel es HSZ-eivel!! DE ezt mar probaltuk es nem fogta fel sajnos!! :(
  • Solt
    #4838
    Ez kikívánkozott... nem akartam a pszichiátrián kikötni az idegi túlfeszültség miatt! :))

    fsb=ffb :S
  • Solt
    #4837
    Na ez az idézet megint egy szép példány! Hol vannak benne a tények? Saját maga vallja be, hogy 10 percet használta, ráadásul a váltót fel sem tette! Ezen túl több helyen dicséri. Konkrétan mi ebben a csalódás? Megint az ostoba felhasználó esete forog fenn! Lecserélte a kombi Astrát egy Ferrarira, és csodálkozik, hogy bevásárlásra nem jó!! Ez a rögzítés dolog... most nincs előttem a kormány, de emlékeim szerint legalább egy 10 centiméter vastagságú asztalra feltehető! Kinek van ennél vastagabb asztala? És, ha van, minek? :)) Kezdem azt hinni, hogy azt hiszitek, ezzel a kormánnyal majd űr időket autóztok, és mivel ez nem sikerül, a kormány a hibás. Ez a kormány komplexen szimulátor rajongóknak készült! Szimulálni lehet vele a régi idők GT autóinak vezetésétől az F1-en át a kamionok vezetéséig mindent! Ezért van 900fok, H váltó, pillangó váltó, kuplung, és szinte a végtelenségig variálható fsb!!! Vannak hibái (pl a H váltó is lehetne fém), de ezért a pénzért, ilyen élményt, és ilyen komplex szolgáltatást más nem tud adni! Ebben a tekintetben kiváló és egyedül álló termék! Azoknak készült akik megszállottak, ergo feltételezhető róluk, hogy valamilyen szinten képben vannak az autóversenyzést illetően! Egy ilyen embernek Te hiába magyarázod, hogy bezzeg a gamepad, mert a gamepad pusztán egy lapon említése egy autószimulátorral már alapjában kiveri a biztosítékot! Én amikor megláttam, hogy egyesek egérrel játsszák az LFS-t, szívem szerint üvölteni tudtam volna a fájdalomtól! Egérrel, régi kormánnyal (amin nincs kuplung, gyenge a fék pedál), vagy gamepad-al persze, hogy könnyebb jobb időket menni, mivel például a töredékét kell technikailag kivitelezni egy visszafordító előtt mint a G25-el! Amíg te gombnyomásra, ujjal gázt adsz, fékezel, kuplungolsz (már, ha nincs autómatára állítva), és egy pecket, vagy egeret birizgálva ívre helyezkedsz, addig ugyanez G25-el egy ici-picit bonyolultabb, elég, ha csak a fék plusz gázfröccs plusz kuplung sztorit említem. Minden porcikád dolgozik izomból, plusz fél kézzel tartod a kormányt ami ki akar ugrani a kezedből, mivel a másik kezeddel próbálod megtalálni azt a fokozatot, amit jó esetben előre kigondoltál. Már önmagában az fárasztó idegileg, hogy ezt a mozdulatsort összehangold, és akkor a fizikai fáradtság még ezután jön. Ehhez képest, Te hátradőlve fogsz egy rezgő kütyüt (lehet ez az év kütyüje, akkor is csak egy kézben tartott valami) és egy ilyen manőver sort játszva, erőfeszítés nélkül végrehajtasz! Érzed az árnyalatnyi különbséget? Érted, hogy miért áll égnek a hajunk amikor összehasonlítod a kettőt? Mi a vezetési élmény miatt vettük ezt, nem azért, hogy gyorsabbak legyünk! Na most egy egér, vagy egy gamepad, mindent ad, csak vezetési élményt nem! A régi kormányok közt is van nagyon jó, de ezt a komplex tudást egyik sem nyújtja, ráadásul arról nem is beszélve, hogy bőr és fém van előttem, ami még fokozza az élményt vizuálisan is! Én megőrülnék, ha egy ilyen sárga, műanyag, ránézésre gagyi valami vigyorogna vissza rám! Ezek tipikusan az NFS és társai tábornak valók. Én már azért haragszom, hogy a G25 csatlakoztatható ps-hez is! Szintbeli eltérések vannak, ezért tűnik úgy, hogy mi nem értünk meg téged, te meg nem értesz meg minket! Azt szeretném kérni tőled, hogy ezeket a laikus, tény nélküli, teljesen a józan észnek ellentmondó (utcai autók kormányának belinkelése, és hasonlítása a G25-höz, valamint szervós utcai autók, hasonlítása szimulált versenyautókhoz) hozzászólásokat egyszer és mindenkorra fejezd be. Nőt hasonlítasz férfihoz, igaz, hogy mindkettő ember, de szerintem neked sem lenne mindegy, hogy melyikkel kéne a nászéjszakádat töltened! :D Előre is nagyon-nagyon köszönöm, és, ha esetleg valahol sértésnek vetted az írásomat, akkor utólag is elnézésedet kérem, nem állt szándékomban!

    Ui: Ez már nem neked:

    Az Ikarus buszokat nem szidni! :) A maguk korában (70-es évek) világszínvonalon képviselték a Magyar ipart! :) Már az is csoda, hogy egyáltalán még működnek... némelyikben több millió km van! :)

    Ja és még valami az ffb-hez. Igaz, hogy ez busz, de amikor engem annak idején tanítottak buszt vezetni, bizony egy fapálcával rácsapott az oktató a kezemre amikor belülről, alányúlva akartam a kormányt megfogni, és tekerni, mert bizony, ha véletlenül padkát fogunk, vagy nagyobb lyukba megyünk, bizony akkorát "rúg" vissza a kormány, hogy simán eltöri a csuklónkat. :)
  • pauly
    #4836
    én is így vagyok vele :DD
  • Ombika
    #4835
    Nah jah tudom,de nembirom megszokni sehogysem! Pedig mar megfogadtam,hogy ha meglatom HSZ-eit semminek veszem,de nembirok atsiklani felette,mert akkor BAROMSAGOKAT IR folyamatosan!!
  • pauly
    #4834
    Maszka ezt már több topic-ban is bebizonyította :P
  • Ombika
    #4833
    Kar eroltetni neki..... Szerintem agy...g 8 ev alatt van!!!!
  • Solt
    #4832
    Figyelj, nekem semmi bajom Veled, ebből következően sértegetni sem szeretnélek, de elképesztő zöldségeket beszélsz! A leírtakkal csak azt bizonyítottad megint, amit pár hozzászólással lejjebb ecseteltem. Csak azt tudom neked javasolni, hogy ülj be egy gokart-ba és körözgess vele egy kicsit. Ne lepődj meg, ha majd úgy érzed le akar szakadni az alkarod. Tudom, egy versenyautó megint más... de, ha egyszer lesz szerencséd beülni valamilyen versenyautóba, akkor azért szívből javaslom, hogy nemhogy kisujjal, de még fél kézzel se fogd a kormányt kanyarodás közben!

  • MaSzKa
    #4831
  • Tomo15
    #4830
    Én kérek elnézést mester
  • MaSzKa
    #4829
    miért gamepaddal mikor van ilyennem is??????????

  • Tomo15
    #4828
    Add el és játsz a gamepadoddal. Ezek után már csak tényleg az való neked.
  • MaSzKa
    #4827
    PS: meg valami. Szerintem nagy tervezesi hiba, hogy a kormanybol 4 drot jon ki. Egy megy a tapegyseghez, egy a pedalhoz, egy a valtohoz, es meg egy az USB. Mivel en a szamitogepet elg sok mindenre hasznalom, a kabel rengeteg nem hianyzik. (A regi piroskormanyhoz egy drot megy. Sokkal egyszerubb le- es felszerelni.)
  • MaSzKa
    #4826
    a srác is megmondta a régi fajta Logitech után csalódás


    akkor nekem is igazam van

    és a logout cikk is igaz volt
  • MaSzKa
    #4825
    most találtam

    Re: Logitech G25
    Idézet:
    Eredeti szerző Honk Üzenet megjelenítése
    Kíváncsian várjuk majd a tapasztalataidat a cuccról!
    Ma megjott a kormany. Aki nem akar tovabb olvasni, akkor roviden osszefoglalom. Csalodas.

    Eleg sok kormanyom volt mar. Gyakorlatilag az osszes Logitech verzio, Microsoft Sidewinder, Guillemot Ferrari stb. Igy van mihez viszonyitanom. Ebben a pillanatban egy regi piros Logitech Force kormannyal vezetek, amit atalakitottam fem csapagyas verziora. Ebben meg kabeles az ero. Nagyszeru kormany. Pedalnak a Momo Racing pedaljait hasznalom.
    Az elso csalodas a kormany rogzitese volt. Hasonlit a regi fekete gumi Momo Racing rogzitesehez, de szerintem rosszabb. Sajnos az en asztalomra nem tudom felrogziteni rendesen, mivel az asztallap alatt van egy fem vaz, ami tul vastag ahhoz, hogy a bilincsek megszoritsak. Ideiglenesen sikerult felraknom, de valtot fel sem tudtam szerelni egyaltalan.
    A kormany maga borboritasu, de nekem nem volt tul kenyelmes. A valtok a kormany mogott fembol vannak, de semmivel sem jobbak, mint a regi piros vagy a boros piros (nem emlekszem, hogy mi annak a neve) valtoja. Ezzel nem azt mondom, hogy rosszak. Teljesen korrektul mukodnek, semmi gondom veluk. A 900 fokos fordulat nagyon jo. Ez talan az egyetlen tulajdonsaga a kormanynak, amit szeretnek. Nem hiszem, hogy GTR2-ben ez kihasznalhato, azonban. Szamomra egy 360 fokos fordulat boven eleg lenne. Sajnos a regi piros csak 220 fokot tud, azt is csak modositasokkal.
    A pedal sokkal nehezebb, mint a Momo Racing pedalok. Termeszetesen a kuplung egy extra, de szamomra az nem jelent tul sokat. A fek joval kemenyebb, mint a korabbi Logitech fekek, de szerintem egy "squash" labdaval modositott fek sokkal elthubb, mint ez az uj fek. Szoval nem rosszak a pedalok, de nem is estem hanyatt toluk. Tomoren a kormany es a pedal nagyon jo minosegu. Biztos, hogy rengeteg veztest kibir, azonboan, akinek mar van egy jo kormanya, annak nem hiszem, hogy megeri lecserelni.
    A valto sajnos nem sikerult olyan jol, mint a tobbi resz. A valto maga nagyon "flimsy". Sajnos mivel fel sem tudtam rakni az asztalra, ezert nem tudtam kiprobalni. Csak kezzel valtogattam, de nehez volt eltalalni, hogy milyen sebessegben vagyok eppen. Gondolom ez a gyakorlattal majd javul, de az biztos, hogy ennek a komponensnek a minosege kozelebe sem jut a kormany vagy a pedal minosegehez.
    Az FF persze akkorat rug, mint egy bika. Azzal sosem volt gond a Logitech kormanyoknal. En megszoktam a kabeles FF-et. Es a fem csapagyas-kabeles kormanynal finomabb dolgot meg nem talaltak ki. Ilyen szempontbol en elfogult vagyok es szamomra a fogaskerekes megoldas sosem lesz olyan jo. Mindezeket figyelembe veve biztos vagyok benne, hogy a FF-ben senki nem fog csalodni.
    Csak 10 percet vezettem osszesen, igy nagyon melyre hatoan nem tudom elemezni a kormanyt.
    Talan azzal tudom magyarazni a csalodottsagomat, hogy tul sokat bogarasztam a neten es tul sokat olvastam a G25-rol, igy az elvarasaim tul magasak voltak. Az igaz, hogy az egyik legjobb Logitech kormany a G25, azonban szamomra nem er meg 300 dollart, igy holnap kuldom is vissza az Amazonhoz.
    Szerintem ennyi penzert sokkal jobb kormanyt lehetne osszerakni. En szeretnem ha tudnek venni egy bor boritasu piros MOMO-t. Esetleg ha lenne valakinek elado, en erdeklodnek. Ebbol a 300 dollarbol inkabb veszek egy A1 valtot.

    Csaba
  • leho94
    #4824
    Másra kell a zséé... Nemsokára egy Zoo Python büszke tulajdonosa leszek:D
  • MaSzKa
    #4823
    megveszed?
  • Yoda001
    #4822
    mennyi bajod van neked... valakinek pénze sincs ennivalóra, nem hogy G25re, Te meg itt fikázod, így nem jó úgy nem jó.. akkor add el a francba, beállításokhoz pedig tudom ajánlani tiszta szívemből a GOOGLEt.. egyébként meg használni is kellene azt a rohadt kormányt, nem csak nézegetni és csodálni.. [bocsánat a kifejezésekért]
  • leho94
    #4821
    Add el a faszba..
  • MaSzKa
    #4820
    valaki segíthetne már hogy mit állítsak be ami neke jó lesz az lfs és a gtr2 és az rfactorba

    meg a logitech centerbe
  • pauly
    #4819
  • MaSzKa
    #4818
  • Tomo15
    #4817
    Ritka irritáló az emberke
  • Ombika
    #4816
    Jezusom ba..meg neked lada kormany kellene vagy traktor vazze!! Add el es szallj ki ebbol a topikbol! Lattal mar te versenyautot 50 cm-es kormannyal !! JEZUSOM!!! Nah itt nembirom tovabb,eddig is tudtuk nemvagy 100%-as,de most mar azt kell mondjam,hogy atleptel minden hatart..!!
  • Dietrich
    #4815
    DFP 3 cm kisebb mint a G25 ha jól tudom..és kurvára semmi bajom vele..
    baszod egy sport kormányt ne akarjál már utcai autókhoz viszonyítani!!!

    fék kemény? mert életedbe nem vezettél autót..ha az nem kemény 200-nál MEGHALSZ egy kanyar miatt..
  • MaSzKa
    #4814
    az e28-as is van szervo ha nem tudnád
  • dashed_
    #4813
    akkor mesz veszel eggyet es rarakod gs5re
  • wander01
    #4812
    hát baszod nekem a jettában volt ekkora kormány, amiben NINCS szervo. oda azért kell NAGY kormány, mert különben be nem parkolsz sehova. ülj már be egyszer egy 20 évnél fiatalabb szervos kocsiba (nem kadettbe meg rozsdaette 20 éves bmw-be). most a golfban kicsit nagyobb csak a kormány mint a g25. faszán kényelmesen kézreáll az is, ez is. ikaruszkormány már a kommunistáknál lejárt volt :D
  • MaSzKa
    #4811
    Kormány - MOMO Power
    ez a legkisebb azért van 30mm eltérés

    Cikszám: 06.0/POWER
    Leírás: A kormány átmérője: 300mm
    Link: MOMO letölthető árlista...