15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bosco05 #7732
    Múltkor ugyanezt mondta pointer is. Játszál fEX-el 1 hetet majd játsz DFGT-vel egy hetet és rájössz mivan. Nemtudom nektek miért az a napi örömötök, hogy szidjátok a DFGT-t, de én ezen még röhögni se tudtam sajnos, inkább elszomorít. De egyszer majd biztos lesz nagyobb örömöd az életben ;)
  • pointer4
    #7731
    800Ft-os billentyűzeten van 102 gomb :P
  • cselt
    #7730
    Nana azért ne ócsároljuk a DFGT-t nagyon is jó kormány. Hol van a G25-ön 25 gomb? :P
    Az mondjuk igaz, hogy a pedál lehetne valamivel minőségibb.
  • pointer4
    #7729
    Anyukám is mondta, hogy jó a humorérzékem :D és jó rálátsom van a világra :D
  • bertino
    #7728
    "Azt a DFGT-t meg hadjuk, 900°-os ForceEX, a pici kínyai "pillangó váltójával".

    hát nem szoktam értelmes emberekkel szemben ennyire tapintatlan lenni, de ezen kurv@nagyot röhögtem...
  • pointer4
    #7727
    Gyenge az FFB G25ön ? Lehet állítani kéne rajta, vagy nem napi 8 órát lógni a konditeremben :D
    Azt a DFGT-t meg hadjuk, 900°-os ForceEX, a pici kínyai "pillangó váltójával".
  • lamerrichard
    #7726
    Nekem konkrétan G25-öm van, és egyrészt nem tudom mit értetek azon hogy bugos a H váltó, másrészt azt személyszerint én nem használom azt, autós játék is szerintem csak egy van ami jó és az a Richard Burns Rally, ja és azt a szekvenciálist használom a kéziféknek. Tényleg nem jó hogy nincs ilyen a G27-ben. Nem tom milyen játékkal játszottál hogy szerinted gyenge az FF. Arról meg annyit szerintem minél erősebben használod annál rövidebb élettartama lesz a kormánynak. A pedálokról meg annyit hogy ha egy Gázos acélpedál kényelmetlen akkor biztos jobb egy DF GT-nek az a **** műanyag pedálja. A kormány azzal is sokkal jobb mint egy DF GT hogy 28cm széles a kormány. Ja és az árról meg annyit hogy 1 vagy 1,5 év múlva úgy is a G27 is csak vagy 70 lesz újonnan, az amazonon ha meg valaki most rendelne ott most csak 96ezer ujonnan.
  • attila2323
    #7725
    Így van. Igaz , nekem nincs G25, de gyakran használom haveromét. A FF gyenge, a pedálok nekem nem kényelmesek. Én ezekre gondoltam konkrétan. Ha kormányt vennék akkor is csak Driving Force GT-t és átalakítanám az ízlésem szerint ugyanis CNC gépen dolgozom.
  • [HUN]FaTaL
    #7724
    Ugyanaz a bugos H váltó, kivették a szekvenciális módot. :( Remélem a sok hülye olcsón, használtan eladja majd a G25-t és cserélnek G27re:D Az a baj hogy ezt a kategóriát már nem a hülyék veszik. :( :D
  • lamerrichard
    #7723
    Mit értesz azon hogy minden rossz megmaradt?
  • attila2323
    #7722
    Tyűűűűűűű, de jó. Ez a G25 butított változata. Szinte minden megmaradt benne ami rossz volt.
  • milk4
    #7721
    Ja.
  • lamerrichard
    #7720
    Láttátok?

    Logitech G27
    http://www.logitech.com/index.cfm/gaming/pc_gaming/wheels/devices/5184&cl=gb,en
  • [HUN]FaTaL
    #7719
    Szerintem koszos a poti, ugyanezt csinálta a Vibration Feedbackem, csak az mindkét irányba. TDUban belső nézetben még lehetett is látni, hogy rángat a kormány miközben tekerem, a kerék is úgy fordult. :D Ha garis cseréltesd ki, ha nem, akkor meg szedd szét és tisztítsd meg a potit.
  • neilszab
    #7718
    ezt nem értem..
  • ZTM
    #7717
    Akkor csak játékba baszakodik, FFb-vel a kormányon is:/
  • neilszab
    #7716
    Kikérem magamnak, én intéztem el, hogy má' mos kinlegyen :P

    ZTM: kikapcsolt FFB-vel is csinálja? Illetve mindig csinálja, vagy csak bizonyos jól körülhatárolható esetekben?
  • ZTM
    #7715
    Sziasztok!
    Van egy kis gond a Logitech EX kormányommal!
    Tehát, mikor jobbra fordulok, olyan hibát produkál, mintha nem érzékelné, fordul fordul, aztán elkezd akadni visszammegy kicsit, teljesen jobbra van fordítva és barla-jobbra rángat, ilyen szakaszosan, mintha étrzékelési problémam lenne:S
    A driver frissítés nem segített!
    Szét még nem szedtem, de csak akkor csinálja ha jobbra van fordítva:/
    Valami ötlet?
  • pointer4
    #7714
    Hamar kirakták, biztos punnyadás van a szerzők között:D
  • neilszab
    #7713
    Elkészült a Kormány Kalauz folytatása a házmesterúr közreműködésével: :D

    Tippek, trükkök, turpisságok
  • neilszab
    #7712
    egy kis off... :)

    Azoknak, akik szeretik a régi verdákat szeretném a figyelmébe ajánlani ezt:

    5. Hungarian GTL Masters Bajnokság

    Szept 10.-én tartunk egy kis "bemelegítő" futamot, ahol kipróbálhatjátok magatokat, további részletek a linkben....
  • pointer4
    #7711
    Nem ismerem azt a kormányt, de adaptere ha van, csatlakoztattad?
    USB közvetlenül a gépbe dugva, nem hosszabbítón át?
    Drivere fel van rakva? Az alatt látszik?
    Windows gamecontroller-ében megy?
    Hogy érted, hogy hiába kalibrálod ?
  • ast00
    #7710
    Trust NF340 Race Mastert használok, és van 1 kis gondom: hiába kalibrálom, nem jó. Miért?
  • attila2323
    #7709
    Üdv! A force GP-m amint kitesz a pályára és nem fogom a kormányt, olyan szinten elkezdi rángatni, hogy csak úgy csikorog a gumi. Próbáltam a Profilerben sok mindent és a játékban is de nem szünt meg. Amúgy minnél nagyobb kormány elfordulási szöget állítok annál jobban csinálja. Mi lehet a baja? Már kipróbáltam XP-n is és ott sem jó. A driverben mindent kipróbáltam és a játékban is. Volt ezelőtt egy rezgő kormányom amin ha bekapcsoltam a rezgést LFS-be allandóan ment különböző intenzitással akárcsak ez. Egy fórumban azt írták hogy a kalibrálással lehet bajom. de kb 6X kalibráltam újra és semmi.
  • Atti0822
    #7708
    Megvan, kösz!
  • pointer4
    #7707
    Logitech Profilerben ?
  • norbi09
    #7706
    Énsem vagyok érte odáig:) Úgy kaptam én is a szekrényaljábol :D gondoltam feljavitom mivel most nincs pénzem komolyra. De tavaszra összekuporgatok egy G25re, mire jön a gt5, rF2
    Köszi a válaszokat Pointer
  • arty
    #7705
    első kormányom nekem is Logic3 volt ... nem sírom vissza :D
  • Atti0822
    #7704
    Hello!
    Tudnátok segíteni, hogy az EX kormánynál hol lehet beállítani az érzékenységet?
    A választ kösz, üdv: Atti0822
  • pointer4
    #7703
    Hát ha a driver nem ajánl fel más lehetőséget, akkor az olyan marad. Erősen kétlem, hogy ez a logic3 nevű cég írna másik drivert neki, mert csak ők szolgálhatnak neked ilyennel.
    Nem tudom, hogy milyen eszmei értéke van annak a kormánynak számodra, de tedd el mélyen a fiókba.
    Inkább fennt a bannerban olvasd át ezt: "Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz
    " ha már -mint látom - komolyabb szimu programokkal szeretnéd játszani.
  • norbi09
    #7702
    Gomb, azért kérdezem hogy valami másik illesztővel, nem e lenne jó, nincs valami "univerzális"?
  • pointer4
    #7701
    Sajnos ebből az "adatlapból" nem sok derül ki számomra.
    Ha bemész a windows játékvezérlő teszteléséhez, ott egy csúszkának vagy gombnak jelenik meg ? itt
  • norbi09
    #7700
    pontosan arra, konkrétan gombnak érzékeli a driver programjával. rfactor és gtr-e
    A rfactorral játszom többet, de kipörgésgátló nélkül nehezen boldogulok így, a beálitássokkal próbálkozok orvosolni
  • pointer4
    #7699
    Arra gondolsz, hogy nincs köztes állása a pedál érzékelésnek? Vagy nem nyomod, vagy fullra benyomottnak érzékeli, mintha gombra lenne állítva az irányítás ?
    Hmm, milyen játékkal próbálod?
  • norbi09
    #7698
    Hi all. Lenné néhány hülye kérdésem, mivel egyáltalán nem értek ehhez a kormány témához.
    Következő a helyzet: van egy olcsó logic3 asszem topdriver GT kormányom, a gázadással és a fékkel lennének problémáim nem lehet a gyári driverrével szabályozni a gázadás és fékezés mértékét és ez kipörgésgátló nélkül nagyon nem ok.Van valami ötletetek vagy nem lehet sehogy szabályozhatóvá tákolni?
    Ja múltkor szétszedtem a pedált és ott potméterek vannak, szal az alapján szerintem lehetne szabályozni, de még egyszer irom egyáltalán nem értek hozzá ha hülyeségeket irtam volna.
  • Ferrari25
    #7697
    Hát vacak is!És remek...6 Hónap után tönkre is ment....
  • neilszab
    #7696
    Én így ránézésre nem értem, hogy lehet jó egyszerre a DFGT-re és a G25-re is, mert így ránézésre nem úgy néz ki, mint amin 2 bemeneti csati van...
  • atenza
    #7695
    Milyen joy-t érdemes venni? Minnél olcsóbbat vagy drágább a jobb erre a célra? A benne lévő motort fel kéne használni, például lehetne a fékpedálhoz rögzíteni valahogy... Most így hirtelen egyből 3 ilyen joy kéne, egy g25 pedálhoz, 1 a fékhez (motorja kellene csak, de ahhoz meg kell a nyák h érzékelje mikor csúszik meg az autó), és végül egy a kézifékhez :) Az első kettőt lehet h össze lehet vonni mivel közel vannak egymáshoz :)
  • pointer4
    #7694
    Átalakító ~8000 HUF.

    Jaa, vagy van ottohn, vagy Vaterán-Prohardveren szerzel valami kiszuperált gamepadot, vagy Joy-t, USB csatisat. Max annyit veszítesz, hogy 2 USB csatit kell majd a gépedbe dugni, mert a játékok ugyan úgy fognak működni (kivéve PS3)
  • atenza
    #7693
    Az átalakító mennyibe kerül kb?