15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #7772
    LFS-t csak 900°+kuplung+h-váltóval játszom pont az élvezet miatt, de más játékok nem igazán jönnek be úgy. Szekvenciális váltómat nem is használtam nem tudom mióta... rF-ben meg automata kuplungot kikapcsolom, de nem kuplungolok, csak rajtnál, meg boxból kijövet.
  • Ulvar
    #7771
    Nem. Mondjuk én azt nagyon utálom ha valóságban valaki automata váltóval megy vagy félautomatával. Én ha elmegyek mittom én nagymuterhoz 80 km-er helyett 150 km-ert utazok hogy élvezzem a vezetést. Szimbe ha kuplung van azt nem tudnám szerintem úgy élvezni mint valójában. De ez én vagyok.
  • pointer4
    #7770
    "H váltót nem tudod jól kihasználni"
    Maxx nem tudja használni :D , azt eldfogadom hogy lassul az ember, de csak úgy élvezet vezetni. Vagy más úgy nem szokott játszani hogy élvezni is akarja a vezetést csak én? Mindenki csak a tizedeket hajszolja ?
  • Ulvar
    #7769
    H váltót nem tudod jól kihasználni, ezt G25 felhasználók mondták...igaz 2 éve azóta ugyanez van a fejembe. És ahhoz kell a kuplung, ÉN SZERINTEM. De persze ez én vagyok nem tudom pontosan a hallották alapján mondom amit mondok.
  • Ombika
    #7768
    Attol meg nem kellene azt mondani,h tok folosleg stb, nemde?! :OMG
  • Mersant
    #7767
    nem, csak olyan szimmel nyomjak ahol nem kell...
  • Ombika
    #7766
    Itt mindenkinek elgurult a gyogyszere aki azt irta folos a kuplung, jezusom mi megy itt NFS tabor rajongok szajcsataja?
  • bosco05 #7765
  • bertino
    #7764
    ja, ok, azt meg én nem olvastam.
    hát... jók vagyunk
  • bosco05 #7763
    #7733
  • bertino
    #7762
    látom sikerült teljesen félreértelmezned amit írtam.
    azért röhögtem nagyot rajta, mert oltári nagy badarságot írt, ergo egy oldalon vagyunk, de mind1.
    valoban félreérthető volt így utolag átolvasva, szal... tul van tárgyalva.
  • cselt
    #7761
    Azért szerintem ez a 900 fok nagyon is jó dolog. Én mikor megvettem a DFP-t 200 fokban használtam nagyon sokáig és úgy gondoltam, hogy ez jó. De a kocsi így nagyon ideges volt mindig, gyakran kiforogtam.

    Egyszer valaki tanácsolta, hogy állítsam be nagyobb értékre és érdekes mód, egyből jobban viselkedett a kocsi. Most általánosan 360 fokon használom, de pl iRacingben annyit használok, mint amennyi az autóban alapból is van.
    Csak egy kicsit meg kell szokni, hogy tovább is lehet tekerni a kormányt és szerintem sokkal feelingesebb lesz a dolog.
  • Ulvar
    #7760
    900 fokhoz csak a kormányzárat állítod be meg az FFBt, ez már csak beállítás kérdés...és aki áttud szokni az "elvileg" gyorsabb is tud lenni, de hát ... egy V8 futamon használtam, az meg nem sikerült jól, viszont a 300 Fokot aktívan használom
  • Toby0501
    #7759
    Egyébként mennyire igaz az, hogyha felhívom a Logitech magyarországi garanciaképviseletét, bemondom, hogy mibaja a kormánynak, ők elhiszik azt, kérnek egy referenciaszámot és kicserélik a kormányt? Lehet érdemesebb lenne újat kérnem a foltozgatás helyett..
  • Toby0501
    #7758
    Nekem MOMO van és egyedül a pedálhiba jött elő, de az rögtön az elején.. Illetve mostmár kicsit kotyog a kormány is a helyén, de ez betudható a 2 és fél éves aktív használatnak, nameg a lustaságomnak, mert nincs kedvem szétszedni, megcsinálni.. :P Nameg inkább legyen egy (szerintem) dekoratív, jó fogású kormányom, fülekkel, mintsem egy 900°-ban elforduló, amit úgysem használok ki.. Még ezt a 240°-ot sem igazán használom, koppanásig még egyszer sem forgattam el verseny közben.. Az elkalibrálódást meg csak a gyári (lemezen mellékelt) driverrel csinálta, azt is csak akkor, ha hülyemód rángattam. :)
  • neilszab
    #7757
    Húú mi vót itt tegnap este... :)

    Elgurult a gyógyszeretek, vagy ez a meccs hatása? :D :D


    Én nem tudom minek mentetek bele ebbe a buta DFGT/G25 szópárbajva, tök értelmetlen. A DFGT egy igazán remek kormány, ami méltón felveszi a G25-tel a versenyt, egyáltalán nem kell fikázni (a váltópöcke is egyébként nagyon jó), mert nincs miért. A lényeges különbség köztük egyedül csak a pedálban (nem a volánban) van, abba dobbanott nagyott a G25...meg hát ugye a H váltó, akit ez érdekel (F1-hez, modern sportautókhoz fölösleges, ahogy amúgy a kuplung is)

    a DFGT pedálja is amúgy teljesen korrekt, a G25-é meg már magasabb kategória (nem összevethető), de mehetünk tovább is Fanatec ClubSport... és akkor még bele se melegedtünk a felsorolásba

    De lényeg igazából az, hogy ha ügyes vagy, akkor egy mezei Ex-el is simán lealázhatsz bárkit, a nagyja nem ezen múlik ;)

    Písz
  • Ulvar
    #7756
    azt rákalibrálhatták volna DFPre is ... az idegesít csak ennél a kormánynál.
  • pointer4
    #7755
    Hát igen, a MOMO javításról ódákat lehet zengeni, de legalább volt neki rendes FÜLE :P
  • Ulvar
    #7754
    Amúgy ez MOMOnál van ez az elkalibrálódás. Mennyit szenvedtem vele :(. Végül kidobtam a 3.ról elegem volt...80% -os futás mellett 20.000 Ftér. Félév aktív használat után..

    nekem sima DFPm van most 1,5 éve egyszer nem volt baja...annyi volt hogy néha felváltott egy helyett kettőt...aztán beállítottam játékon belül és simán működött...
  • pointer4
    #7753
    Akkor én egy jó szériát csíphettem meg :D még a 350mm-es kormánnyal sincs baja. És még tényleg sose kellett belenyúlnom (műszaki hiba elhárítása végett :D ) , bár a gyári kormányereket eltörtem ahogy rávágtam, ebből is látszik hogy azért nem kímélem :D
    Három ismerősömnek is van, és még ők sem fordultak felém panasszal, báár az új széria elég hangoska, de nem mindenkinek. Ez lehet már a G27 szele, vagy sorozat gyártási probléma.
  • bosco05 #7752
    Azért abba is gondolj bele, hogy sztem mo-n, ahogy Ulvar is írta kb 5x annyi ex van forgalomban mint g25 és akkor még nagyon keveset mondtam...
  • lamerrichard
    #7751
    Ez igaz.

    Én már csak annyit fűznék hozzá hogy ha valaki rally-s szimulátorral akar játszani akkor szerintem ahhoz G25 kell. A DFGT igaz az valójában pályaautókhoz van. Ja és a kormányra visszatérve tudom haveromnak is baszódott már el(elfüstölt) 1 éves volt az RBR-el 'széthajtotta' visszavitte és adtak neki egy újat mert nem lehetett megcsinálni.
  • Ulvar
    #7750
    mivel az EXet többen tudják megfizetni mint a G25öt. És mondom amikor kiadták már mondták. És ez nem túlzás, maguk a forgalmazók mondták... sorry ez az igazság.
  • bosco05 #7749
    Amikkel tolom: rFactor, GTL, GTR2, Race07, Evo, Rbr. Ezeket szeretem és hol egyikkel csapatom hol másikkal, de online csak rFactor egyelőre (sajna nemigen van időm). Amúgymeg én nem szidtam semmit, csak sosem értettem ezt a DFGT fikát. Senki nem mondta hogy csúcskategória, de utálom mikor alsó-középkategóriás kormányként beszélnek róla.
  • Ulvar
    #7748
    Tyűűűha...

    próbáld ki: rFactor - CTDP 06. RBR jó, de gondolj bele, Francia plugin fos. Magyar meg nem változatos...ugyanazok a pályák, már csak nehezíteni lehet rajta hogy hogyan menjen rajta végig az ember...

    Ajánlom még az IndyCar-t amibe Blitzer Martin, meg tesód is próbált, valamint rengeteg rallys (RBRes) indul nálunk (Tommy78, Kopi, sanya, RPeti, Bodzzzaa...) csak hogy a nagyobb neveket mondjam. És ők indycaroznak, F1eznek, és szervezik a rallycrosst rFben...úgyhogy az RBR messze nem éri el ezt a szintet, persze természetesen az RBR a világ legjobb rally szimulátora, csak több pálya kéne...
  • pointer4
    #7747
    Szerintem ez nagy túlzás, persze nincs semmilyen tény sem a kezemben, de ha a G25 ilyen rosz sorozat volna, akkor csak hallanánk itt is róla. Talán ha egy ember jött ide, hogy valami baja van vele. ForceEX el meg harmadnap kb. Bár a DFGT-ről is csak azt hallottam, hogy ha oldal irányba eltolod a pedált, akkor elkalibrálódik a poti.
  • bosco05 #7746
  • Ulvar
    #7745
    Kipróbáltam. G25 -öt elkezdtem úgy használni mint a DFP-t és puff...szarrá ment. H váltó semmire nem jó, szekvenciálist is csak megzavarja. Pillangója király, Pedálja király, (bár szerintem kuplungot nem használsz, én amúgy ki is kapcsolom).

    Egyik haverom mondta amikor kijött a G25, hogy mindenki panaszkodott neki hogy szarrá ment, persze mert úgy használták.

    + Ninja (cselt tudja kiről beszélek) ismeri a magyar logitech forgalmazókat és ők mondták neki amikor kijött hogy ne vegyen. Ha hiszed ha nem ez így van.

    Menj szerintem pálya autózni (rFactor, LFS, GTR2..stb.) Ott alapból sokkal jobban kihasználod az egész settet. Aztán leesik majd hogy ez mégsem olyan jó. Nem istenítem a kormányokat, mert tudom melyik a legjobb...de azokat egyikünk se használja. Mindegyiknek vannak hibái.
  • pointer4
    #7744

    Ha szeretnéd hogy ezt a hatalmas csacsiságot kitöröljem neked, csak szólj. Addig mi jót mulatunk rajta.
    A RBR ami a rallis játékok kirája - persze ezt csak hallomásból tudom - ugyan megvan nekem is, de még celofános. Nem bírom a rallit.
    Szimulátor meg akkor lesz az NFS ből, majd ha a 8 diplomás rendőr lesegíti a munkából hazafelé jövő megfáradt cigányt a négyes metróról.
    Szimulátor amivel játszom:
    rFactor, iRacing, LFS, GTR2, GTL, GTR-EVO, netkar-Pro
  • lamerrichard
    #7743
    Nem-nem én nem azért írom csak ha valakinek rosszabb van akkor ne 'irigykedjen' azon hogy most a jobb kormánynak ez a baja, az a baja. Tudom a G25-nek meg a 27 nek is vannak hibái, meg a DFGT-nek is, mert nem csinálnak tökéletes kormányt.
  • pointer4
    #7742
    Majd eljő a kánaán, és nem enged majd a játék kulpung meg H váltó nélkül online versenyezni :D Akkor fogom én a markomat dörzsölgetni! Bár ugyan úgy hátul végzek majd a versenyen :D
    Túlkapás, mint túlzás :D Az eredeti állításom alapján :D
  • lamerrichard
    #7741
    Amúgymeg itt vitatkoztok, és milyen játékkal játszotok hogy fikáztok össze-vissza mindent?
    Mert tényleg a Richard Burns Rally-n kívül nemhiszem hogy most van igazi szimulátor.
    Talán most fogják kiadni az új szimulátort.(NFS Shift)
    Azt mondják hogy a Richard Burns Rally-nak a továbbfejlesztett autósfizikája lesz abban a játékban remélem nem b*sszák el.(pedig az NFSU2-n kivül utálom az összes NFS-t)
  • bosco05 #7740
    Tipikus Magyar hozzáállás. Jobbam van mint amiről szó van aztán fikázódom me raj vagyok. Mindíg felbaszom magam ezen a rohadt sg-n...
  • bosco05 #7739
    Túlkapás? :D
  • bosco05 #7738
    A versenyzéshez nemigazán jó a h váltó mert lassú, a kuplung is lassabb ha jól belövöd az automatát, innentől fölösleges ez a két dolog és én akkor se használtam amikor volt. De ez is mind mind attól függ mire szeretnéd használni a cuccot. Az meg hogy egy váltó látványra gagyi 679. szempont. Persze ha építgetni akarsz belőle, meg tuningolni, meg a csajodnak mutogatni akkor nem a dfgt a megfelelő választás, de azt ugye tudod, hogy te vagy az a bizonyos 100-ból 1 ;)
  • pointer4
    #7737
    Ezt nevezném polgár pukkasztásnak talán :D Kis túlkapás :D
    Písz!
  • lamerrichard
    #7736
    Játszál fEX-el 1 hetet majd játsz DFGT-vel egy hetet utána meg játsz a G25-el egy hetet és utána szerintem legszívesebben kidobnád a kukába mind a kettőt.(fEX, DFGT)
  • cselt
    #7735
    Csak azt mondjuk elég nehéz ráerőszakolni a kormányra úgy, hogy verseny közben jól hozzáférhető legyen :P
    Egyébként meg a G25 ára 50.000Ft + 800 Ft billentyűzet = 50.800Ft
    DFGT ára (alapból sok gombbal) 25.000 Ft
  • pointer4
    #7734
    Annyiszor ajánlottam már ismerősnek és idegennek - akiktől pozitív visszajelzést is kaptam - hogy ennyi kötöszködés igazán belefér.
    A kormány maga jó, csak pár gondom van vele, a pillangó kapcsolók látványra ratyik, a kormánykereket nem lehet lecserélni, és ne mondjátok már hogy nem mentek olyan autóval amiben van kuplung pedál, meg H váltó.
  • bosco05 #7733
    Sorry félreolvastam :D , nah mind1 akkor pointer itt is elsütötte a poénját. Kicsit ugye elröppentünk attól, hogy kormányokat alakítgatunk át meg ilyesmik ;)