15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • atenza
    #7692
    Köszi az infókat :)
    Azt hittem egyforma a kettő, mivel valaki írta h ő is így használja, azaz df gt kormány és g25 pedál, gondoltam csaknem vett egy g25öt a pedál miatt :)
    Az elektronikához lehetne például joystickot használni? Vagy mire gondolsz Pointer4?
  • pointer4
    #7691
    Ha szerzel, akkor a bekötéshez némi info:

    1 Ground (Black)
    2 Gas (Orange)
    3 Brake (White)
    4 Clutch (Green)
    5
    6 +5V (Red)
    7
    8
    9 +5V (Red)

    Mivel a kuplungot nem tudod a DFGT-be bekötni közvetlen, gondolom másik USB eszköz elektronikáját használod majd fel.
  • neilszab
    #7690
    Nem egyfomra a kettő a G25 5 + 4 tüske a DFP/DFGT pedig 4+ 3.

    Lehet venni átalakítót baromi drágán, vagy marad a házi barkács...
  • atenza
    #7689
    G25 pedáljának milyen a csatija? Kipróbálnám a DFGT pedálja helyett.. Nincs esetleg valakinek egy nem használt g25 pedálja, arra gondolok hogy mondjuk valaki jobbra cserélte, vagy hasonló :)
  • marcinger
    #7688
    Sikerült! Az volt a gond, hogy a gáz féknél 0 volt nem 1! Mindenkinek köszi a segítséget!
  • bertino
    #7687
  • Lacko86
    #7686
    fek,gaz beallitasa Ha nyomkodod a féket és a gázt akkor ott jobb oldalon látod hogy melyik tengely tartozik hozzájuk. Lehet, hogy azok vannak összekeveredve nálad! Az is lehet hogy inverzre van téve a fékpedálod, és pont akkor nem fékez amikor benyomod.
  • pointer4
    #7685
    Akkor már majdnem jó.
  • marcinger
    #7684
    Most fékezni nem fékez csak éppen a fék a gáz a gáz pedig a fék:D
  • pointer4
    #7683
    Throttle/Brake ott is separate legyen, és a tengelyekre (AXES) nyomj rá, ott látod majd mit mihez tudsz társítani.
  • marcinger
    #7682
    Még mindig nem jó:( Játékon belül így néz ki: http://kephost.com/view-458_loal.JPG
  • pointer4
    #7681
    Ja igen, mert valószínű egyik pedál sem fog működni.
  • bosco05 #7680
    de ezután újra be kell állítanod a féket meg a gázt, mármint a "gomnkiosztást"
  • pointer4
    #7679
    Onnan pipa ki, és rendesen fog működni.

    A többi beállítást is érdemes leutánozni, akkor lesz az igazi.
  • marcinger
    #7678
    Sikeresen megtaláltam az Amcsi Logi oldalán. Jó is csak most az a gondom, hogy LFS-ben a fék egyfolytában megy. Amint leveszem a gázról a lábam elkezd fékezni. Ha megnézem a beállításokat és nem nyomok semmit akkor is azt mutatja, hogy tövig van nyomva a fék.
  • bosco05 #7677
    Logtiechnek olyanja van hogy software 5.04. Ebben már benne van a dfgt új gombjainak kezelése is. Minden Logi kormányhoz ez való.
  • pointer4
    #7676
    Próbáld ki, ha meg hivatalost választ szeretnél, akkor nem megy PC-vel, csak PS3-al
  • arty
    #7675
    unified driver, egy van mindegyik kormányhoz
  • marcinger
    #7674
    Amit linkeltél az G25. De ha itt megnézed nincs sehol a DFGT. Amúgy a hivatalos honlapot néztem először...
  • pointer4
    #7673
    WWW.LOGITECH.COM
    Biztos vagyok benne, hogy nagyon agyafúrt ötlet lehet, hogy ide rakták fel.
  • marcinger
    #7672
    Sziasztok! Tudna valaki dobni egy linket Logitech Driving Force GT driverhez? Már gugliztam de nem találok:S
  • bosco05 #7671
    szerintem gamepad, mivel az ujjadat gyorsabban mozgatod, mint eltekersz egy kormányt, de a szimulátorozáshoz elengedhetetlen a kormány, mivel autót azzal szoktak vezetni ;)
  • pointer4
    #7670
    Árkád autós játékban (Grid/NFS) GamePaddal, szimulátorban (LFS/rFactor) kormánnyal könnyebb, de gyakorlás kérdése csak, van aki egérrel driftel szimuval.
  • Norbi1990
    #7669
    Attól függ, hogy melyiket szoktad/szokod meg.
  • Atti0822
    #7668
    Szerintetek mivel lehet jobb köröket futni? Egy gamepaddal, vagy egy kormánnyal?
  • arty
    #7667
    Értem és köszönöm! (én ezekszerint eddig "rosszul" használtam, mert nem volt átírva...)
  • pointer4
    #7666
    Ez eddig is így volt. H váltó rendes használatához át kellett ezt írni az rFactorban. Csak azért kell, mert nincs külön gombod az üreshez. Ezért addig tartsa fokozatban, amíg benyomva marad a sebesség érzékelője. Amikor nem így megy, akkor lehet kis időt nyerni, mert fokozatok között nem vált át üresbe.
  • arty
    #7665
    most akkor a g27 esetén a beváltáskor az adott sebességben a "kapcsolo" benyomva marad (ezzel jelezve, hogy sebességben van) ? nem lesz ezzel kompatibilitási gond ? (ok, a kattanás így nincs, de... ahogy nézem van ahol konfig fájlt kell szerkeszteni miatta ??? ez AMATŐRSÉG :( )
  • Streetwarrior
    #7664
    Azért az nem ugyanaz...
  • bardocz
    #7663
    H-váltót nem lehet szekvenciálisnak használni? 3-as levált, 4-es fel, és vissza kell húzni középállásba.
  • Streetwarrior
    #7662
    Egyetértek a G25 annak idején forradalmi volt...és még mindig az. Gondolom a G27-et azért alkották, hogy lecseréljék. Szépen kivezetik a piacról és átállnak lassan majd a G27 gyártásra. Ez egy "jobb" G25, de nem érdemes cserélni akinek már van. Ha valaki most adja a fejét komoly szimezésre az gondolja meg, de a szekvenciális váltó hiányára készítse fel magát. Nyílván ez nem akkora nagy probléma, mert pillangó váltók ott vannak csak a legtöbb versenygépben szekv. váltó van.

    De azért az új szériás G25 hangjánál szebb dízel hangot még nem is hallottam.....>x<
  • pointer4
    #7661
    Lehet azért hangos az új G25 sorozat, hogy a G27 még halkabbnak tűnjön :D


    De igazából, az a kiskölök aki nem fog kijelzőt fabrikálni, szétkapni a kormányt átfűzni rajta kábelt, megbontani a pedált, fúrni bele pár lyukat. Azoknak meg a társaiknak teljesen jó frissítés. Eleve nagoyn jó kormánynak számít, nehéz ebben az árkategóriában ezt csak úgy űberelni. Másnak sem sikerült még ezt a szintet hozni.
    Azért tisztán látszik, hogy G25 ről nem érdemes majd váltani. :D
  • Streetwarrior
    #7660
    Legyen bármilyen gagyi a G25 váltója (bár nekem sosem volt vele problémám), akkor is jó hogy van benne szekvenciális váltó. Az hatalmas hiányosság a G27-ben szerintem. Én nem kritizálok, mert biztos sok okos ember tervezte, de nekem olyan érzés mintha kicsit még ráfoltoztak a G25-re és kész. Szívesen kipróbálnám, hogy össze tudjam vetni a G25-tel a force feedback-et. Nekem most egy halalból visszahozott G25 zombikormányom van és az olyan csendesnek tűnik, mint a G27. Bevallom kicsit csalódott vagyok, sokkal több (és hasznosabb) újításra számítottam. Több fejlesztést Logitech, olyat amit nem lehet 1 délután alatt megcsinálni!!! Ezeket mind modderek már megcsinálták, csak sokkal jobban...

    Ha veszek is majd ilyet (nem zárom ki - mondjuk ha meghal a G25-öm valamelyik alkatrésze) biztos nem 1 éven belül. A Logitech-nek van egy olyan jó szokása, hogy az első szériás termékeik hajlamosak a meghibásodásra.
  • neilszab
    #7659
    G27 ReView - SimHQ
  • solo
    #7658
    Ehh, qrnám^^...Jah, ez nem az a topik xD
  • pointer4
    #7657
    Ha jól értettem akkor ilyesmik változtak:
    - 6 gomb a kormányon, bár azt mondta az egyik srác, hogy nagyon közel vannak a kézhez (nagy kezűek hátrányban)
    - ledek a váltáshoz (RaceON-al már műxik is..)
    - a pedáloknál a kuplung és a fékpedál lemeze tologatható balra jobbra három pozícióban, és ha jól láttam meg is vannak emelve egy betéttel, ami valószínű el is távolítható
    - a váltónál nincs kapcsolási lehetőség, és állítólag át van tervezve ????
    - az FFB lyuk állítólag eltűnt középről
    - valami optikai szenzorokat említettek a féknél, de ezt lehet félreértettem és másról beszéltek
    - halkabb lett a g25-höz képest
    - de drágább (most a G25 megjelenési árához képest-e azt nemtom)
    - X-Bon ugyanúgy nem megy

    Pontozás alapján a legjobb kormány amit valaha teszteltek....
    300$, tehát 300€-ra számolhatunk nálunk
  • pointer4
    #7656
    Csöcsike meg a buták, G27 bemutató.
  • arty
    #7655
    biztosan! jobb kormány = "könnyebb" vezethetőség
  • pointer4
    #7654
    Hát ez elég vacaknak hangzik, ilyen érzékeny irányításnál , elég ideges lehet az autó. Egy nagyobb teljesítményű verdát nagyon nehéz lehet útontartani, kanyarkijáratnál, stb...
  • Ferrari25
    #7653
    Úgy 60° hogy jobbra és balra is akkor éri el a maxot nem a 90°-nál!