15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • lamerrichard
    #7852
    Most néztem meg a játékot pontosabban hogy mi is a baj.
    Először az RBR-be léptem be ott csak be kellett állítani az irányítást és múködött minden: bal-láb fék, gáz, fék minden. Ott egy kicsit erős a FF pideg alig van beállítva egy kicsi. De utána beléptem a Shiftbe mondom hátha jó már ez is, de nem. Mikor már a nyelvet kell kiválasztani már akkor is csak azt hallom hogy folyamatosan felfele menne a nyelvválasztás. Ha benyomom a féket akkor ez megszűnik. Utána a menüben ugyan ez. Elindítok egy versenyt(karrier), és mikor már mennem kell(nem nyomok semmit magát megáll és el kezd tolatni. De mikor benyomom a féket megáll a tolatás és ha a fék mellett a gázt is el kezdem nyomni akkor elindul az autó mintha mi sem történt volna, de viszont mikor nyomom a gázt és fel engedem a féket akkor olyan mintha fékezne. Nem tudom mit gondol olyankor a Shift(játék) hogy ő a fékpedált fordítva érzékeli. Nem tudom ez hogy csinálja, de tényleg szerintem az a baja mert mikor benyomom akkor olyan mint mikor hozzá sem érnék de mikor felengedem a fék akkor meg olyan mint ha tövig nyomnám. Eddig nem volt ilyen. De már eléggé zavar.

    Nem tudtok rá valami megoldást?
    Már próbáltam újratenni a LGS progit de ugyan ilyen.
    Meg be is van kalibrálva mert mindig azzal kezdem hogy beállítom a játékvezérlőben hogy 242fok meg bekapcsolom a bal-láb féket. meg ilyenek.
    Meg mikor felrakja a LGS-t akkor bekalibrálja a kormányt.
    Ha tudnátok vmi megoldást akkor annak nagyon örülnék. Köszi.
  • lamerrichard
    #7851
    Persze azzal kezdtem a játékok telepítése előtt hogy felraktam a Logitech Gaming Softvare 5.01 x64-et.
    Azért ezt rakom fel mert az 5.04-es sokkal másabb és úgy már nem nagyon jó az RBR. De nem tudom mi lehet pedig ugyan azt a szoftvereket raktam fel meg ugyan azt az op rendszert. Lehet megpróbálom megint felrakni a szoftverét a kormánynak.
  • arty
    #7850
    Igen, megy pécével, de csomo játék alatt nem lesz FFB, mivel az MS csak xinput drivert készitett hozzá, a régebbi directinputos játékokkal nem lesz jól használható :( (leglaábbis régebben igy volt, MS-t ismerve nem sok a remény a változásra)
  • [HUN]FaTaL
    #7849
    Kormányt bekalibráltad?:)
  • lamerrichard
    #7848
    Hello.

    Nemrég valaki írta ezt a problémát ami most nekem is előjött, hogy most raktam újra a gépet, megint a Win 7 RC-t kellett felrakni mert az RTM nem volt jó. Na szóval most akkor megint felraktam a NFS Shift-et és valaki is írta hogy a menüben magától megy felfele mintha be lenne nyomódva a gáz pedál, pedig nincs. Ugyan azt az op rendszert raktam vissza meg ugyan azt a játékot. Ja és mikor verseny van akkor meg ha nem nyomom a féket akkor magától el kezd menni hátra a kocsi. Érdekes.....
    Ha valaki tudna erre megoldást akkor annak nagyon örülnék.
  • pointer4
    #7847
    Hát jahh, miért lenne, ugyan konzol tartozék, de a konzolosoknak nem kell :D Ha rákérdeznek a beszállítójuknál, lehet simán hoznak neked.
    Ha nem elég rugalmasak erre, esetleg kérdezd meg az überkonzolt.
  • rambuu
    #7846
    Hát rájuk kédezek, mert eddig 2 helyen néztem de a listájukon nincs...
  • pointer4
    #7845
    Azt írja, holnap kérdezd meg őket.
  • rambuu
    #7844
    Hm, és ezzel a cumoval össze lehet párosítani a box kormányt a PC-hez?
  • pointer4
    #7843
    2006-decemberben volt róla hír, hogy újdonság.
    Remélhetőleg azóta nálunk is kapható már.
    link
  • rambuu
    #7842
    Hát az a helyzet, hogy ez Wirelles-es.
  • Ulvar
    #7841
    Van USB portja? A DFP, DFGT kormányok PSre készültek, pedig 100% -san kompatibilisek a PCvel is.
  • rambuu
    #7840
    Hali.
    Ide irom be a kérdésem, mivel az xbox360-as forumba nem igazán válaszolnak...
    Szóval az érdekelne, hogy az xbox 360-hoz kapható ORIGINAL kormány, az valami képpen kapcsolható a PC-hez??
  • pointer4
    #7839
    Köszi :D Egyesítettem a Cockpit-osal, ide talán túl sok infó került, de érdekességnek mindenféle képpen jó :D És kevesebb helyet foglal :D
  • Toby0501
    #7838
    Jó lett a banner!
  • [HUN]FaTaL
    #7837
    Ne taposd a pedált a menüben. :D
  • lamerrichard
    #7836
    Ez szerintem teljes mértékben igaz:(nemjó, szépen szólva)
    NFS Shift
  • lamerrichard
    #7835
    Nekem csak akkor mozog, vagy megy le/fel mikor megnyomom egy kicsit valamelyik pedált. Mert nem tudom hogy ti azt hogy használjátok, (nekem sem tetszik a Shift) de és 0% holtjátékos pedálokkal meg 0%-os kormány holtjátékkal. Csak néha belelépek szórakozok, de mondom nem nagyon tetszik.
  • InfectedMann
    #7834
    Nekem most Shift -nél jött elő. Mondjuk nem fogok belehalni ha nem tudok vele játszani :D
  • lamerrichard
    #7833
    Ha pl. olyan játékkal játszol mint a GTASA és közben be van dugva akkor olyan nekem is, és akkor ki szoktam húzni a kormányt majd mikor kilépek vissza dugom. Autós játéknál még nem fordult elő nekem.
  • InfectedMann
    #7832
    Egy olyan gondom lenne a G25 -ös kormányommal, hogy ha be van dugva akkor állandóan "beragad" a felfelé nyíl. Ezt a napokban kezdte el csinálni. Hétfőn tettem újra frissen a windowst, ugyan azt amit eddig is használtam.
    Próbáljam meg újratenni megint a Win -t vagy valaki már találkozott ezzel a hibával.
  • Norbi1990
    #7831
    Oké, az lesz majd :)
  • cselt
    #7830
    Egyszer még régebben nekem is elkezdett hülyéskedni a DFP-m pedálja, szétszedtem befújtam gazdagon WD40-nel és utána többet nem volt vele problémám. Szerintem mindenképpen érdemes befújni. Annyira nem gáz összeszerelni :P
  • pointer4
    #7829
    Akkor a pedál hibátlan, a játék beállításokkal lesz gond. Milyen játék, több alatt is próbáltad ?
  • bosco05 #7828
    Amúgy erre az NFS dologra reagáltam, mivel te általánosítottál, hogy akik szerint a H váltó és kuplung nem kell a gyors köridőkhöz azok NFS rajongók. Ezért írtam, hogy modern versenyautókkal megyek, ami nem enefes, pl.: Australian V8 Supercars.
  • bosco05 #7827
    Én nem írtam sehol, hogy baromság, csak azt hogy én nem használom, mert ha időre mész felesleges. Amúgy: 1. ez nem egy vita, hanem egy beszélgetés. 2. akkor tudnánk pontot tenni az "ügy" végére, ha olyanra válaszolnál amit valaki leírt és nem olyanra amit kitalálsz. Másold ki hol írtam, hogy BAROMSÁG ;)
  • Ombika
    #7826
    Igen es rajtad kivul meg masik millio ember nemcsak ilyenekkel jatszik, tehat ne altalanositsunk,h BAROMSAG a H valto, kuplung stb . Remelem vegre pontot teszunk a vegere! :)
  • Norbi1990
    #7825
    Lehet, hogy csak a poti csúszott ki a helyéről vagy nem tudom.
  • Norbi1990
    #7824
    Fakk :((
    Pedig direkt nem akartam szétszedni mert akkor trükközni kell, hogy jó helyeken legyenek a potik. Wingman GP-vel ezt szívtam mindig meg. KB fél órát csak azzal töltöttem el, hogy jól érzékelje a pedálokat a gép :S
  • milk4
    #7823
    :O Te vagy az első ember akit ismerek és hibás a DFP-je :O
    Sőt,most hallottam először egy hibás DFP-ről:O
  • Toby0501
    #7822
    Méghogy csak a MOMO-nál van pedálbug.. Nekem gyanús, hogy ugyan az a kopási hiba jött elő, mint a momoknál.. Muszáj szétszedni, mert máshogy WD40-et nem tudsz fújni a potikra!
  • Norbi1990
    #7821
    Hali!
    Van egy probléma a dfp-mel. Miközbe jáccok akármilyen játékkal egy bizonyos gáz állásnál elkezd fékezgetni magától, de van olyan is hogy nem csinálok semmit se nem érek hozzá egyik pedálhoz sem és még úgyis fékezget. Ez mitől lehet? Csak porosodik a poti?
    WD40-el kéne fújnom a pedált? Ez megoldható, hogy ne kelljen szétszerelni a pedált?
  • medogyorgy
    #7820
    Sziasztok!
    Tudna valaki segiteni? Vettem egy Logitech Formula Force EX kormányt és van egy kis problémám vele, ugyanis nem úgy működik játékok alatt, ahogy kéne... (Szinte egyáltalán nem rezeg, pedig be van állítva minden), ugyanakkor a vezérlőpultban, minden tesztfunkció működik... Tudna adni valaki ötletet?
  • pointer4
    #7819
    Mert az nem szemponnt, és még így is 3x ennyi tényezővel számolhatna a proci, ami most sem kis munka.
  • Blum
    #7818
    Még így bill.-el is nagyon jól játszható,legalábbis Én órákat elszoktam vele lenni,főleg a BMW M3 GTR-el....az a sipoló hang...ÁÁÁÁAAAH....mint a valódi.

    Miértnem tudnak mostani viszonylatban fasza grafikával rendelkező jó kis verseny-szimulátort csinálni? :( Vagy van ilyen?
  • pointer4
    #7817
    A GTR2 nagyon tuti szimulátor :D, jó a fizikája, sajnos az autót nem érezni annyira a kormányon mint NetkarPro/iRacing/LFS-nél, viszont attól még vérbeli szimulátor.
    Jó folytatása a GTR-EVO, sok-sok fejlesztéssel. Sokan mondják hogy már nagyon árkád, én mondjuk ilyet nem vettem észre.
  • Blum
    #7816
    És amúgy ennek a GTR2-nek nem létezik valami "vérfrissített" változata?
  • Ulvar
    #7815
    GTR2 ről kérdezz HRC Masterseseket... ők igazán értenek hozzá :). Nem mellesleg fasza :).
  • Blum
    #7814
    És GTR2-ről mi a véleményed? nem tudom mennyire ismered....egyenlőre bill.-el tolom,de ezzel is nagyon király játéknak tűnik...Csak lenne már meg a kormányom...:(
  • pointer4
    #7813
    Egyik se jó fizikában, ezen kár vitatkozni. Az egyik lefékez 200ról 50re ha hozzáérsz a fékpedálhoz egy pillanat alatt, a másik meg ha nem a kiírt sebességgel veszed a kanyart, kitol a pálya szélére, kisodródsz. És az amúgy 50km/h-ás kanyarokat lehet 150el venni mindegyikben :D