15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • bardocz
    #14659
    Gondoltam regisztrálok előre a fanatec oldalán, de belépni azt nem tudok...Már az ő általuk küldött jelszót írom be, és az sem jó.
  • macleody
    #14658
    :) Na azt hiszem egyelőre jegelem a kormányt és lehet inkább rendelek egy cockpitet PH-ról. Mi újság a cockpit projekteddel? :)
  • Solt
    #14657
    Tavaly mintha éjféltől lett volna... na mindegy, akkor nem pofázok bele.
  • macleody
    #14656
    Azt olvastam reggel 9-től lesz az eksön német idő szerint.
  • Solt
    #14655
    Szerintem igyál egy kávét és seggeld ki még éjszaka... :)
  • macleody
    #14654
    Ja, gondolom hogy le fog halni az oldal. Legszarabb az egészben, hogy 9-től melózok. Ha itthon ülnék egész nap nem lenne gond.
  • Solt
    #14653
    Sok gomb, plusz univerzális... gyakorlatilag bármilyen kormányt rátehetsz, ha megunod eladod, veszed a másikat hozzá, ennyi a lényege. :)

    Egyébként lelkileg azért készülj fel arra, hogy nem lesz egyszerű vásárolnod... tavaly is meghalt az oldaluk, nem győztem imádkozni, hogy legyen még a kézifékből.
  • lac coo
    #14652
    Az arra való., hogy igazi autó kormányokat rakj rá ...
    Igazin nyilván nincs váltó, meg gomb meg semmi, így lesz .
  • macleody
    #14651
    Na de hát na :) Gőzöm sincs miben jobb az universal hub. Ha itt lenne az orrom előtt és meg tudnám tapicskolni, akkor oké, de így.
  • Solt
    #14650
    És mi ebben mit segítsünk? :) Neked kell tudnod, hogy melyikre van szükséged! :)
  • macleody
    #14649
    Uraim, kellene egy kis segítség. Holnap ugyebár fekete péntek Fanatecnél is. V3-as pedált veszek mindenképp. Viszont, van ez az universal hub, amit ha jól látom most 350€-ért adnak egy választható pereccel. Nem tudom érdemes-e megvenni, vagy simán elég lesz egy BMW GT2 is. Az universal hubhoz egy GT perecet gondoltam, feltéve, hogy nem sima bőr, mert ha csak az van, akkor valószínűleg hanyagolom.
  • Marcinko
    #14648
    Bocs...azt nem tudom avval nem volt gondom
  • Mozes
    #14647
    Bocs, lehet nem jól írtam le. A kormánykereket rögzító rendszer nem jó, meghúzom a kis csavart de mindig lelazul a rögzítő kerék és így leesik a kormánykerék.

    Erre van valakinek megoldása?
  • Marcinko
    #14646
    Átfúrtam a cockpitet és odacsavaroztam !
  • Panzeradler #14645
    Srácok, g25 kormányát kitudom cserélni a G27-ére? Akár ezzel a lappal együtt:

    Vagy csak magát a kormányt. Működnének a gombok stb? Vagy veszett ügy?
  • Mozes
    #14644
    Sziasztok!

    Thrustmaster kormány tulajok kérem segítsenek. Nagyon megbízhatatlan ez a kormányrögzítő rendszer. A kis csavart teljesen be kell tekerni de még akkor is kilazul a rögzítő gyűrű. Másnak is van ilyen tapasztalat? Ki hogyan oldja meg?

    Köszönöm,
  • Tomo15
    #14643
    Próbáld meg másik usb csatlakozóba bedugni!
  • smog15
    #14642
    Sziasztok!

    Valamiért nem működik a T150-m. Hibajelenség: Bedugom a gépbe bekalibrálja magát majd kialszik a vissza jelző lámpa és nem csinál semmit... Valakinek valami ötlet?
  • lac coo
    #14641
    No, mi van helyette ? :))
  • Tomo15
    #14640
    Tudom OFF, de amúgy is kihalt a topik, hátha valakit érdekel ;) Eladó a TS-PC Racerem + 599 EVO rim!
  • lac coo
    #14639
    Venni en se akarok, csak erdekel.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2017.09.06. 09:18:26
  • Fehercsoki
    #14638
    Ha TS-XW-re gondolsz akkor az ugyanaz, mint a TS-PC, csak "jobb" a rim és van hozzá pedál. Én nem próbáltam, de azt olvastam hogy nagyjából 50%-al erősebb a T300-nál, és ennyivel részletesebbnek is tűnik az FFB, de persze ez biztosan szubjektív valamennyire. TS-XW egyébként rohadt jól néz ki, én pusztán azért nem cserélem le a T300-at, mert már ez is erősebb mint ami nekem kellene (pedig csak 75%-on használom, AC-ban pedig 50%-on van az FFB gain).
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2017.09.06. 08:47:46
  • lac coo
    #14637
    Az uj TM kormanyt probalta mar valaki ?
  • Fehercsoki
    #14636
    Thrustmaster T300 RS GT Edition vagy Alcantara Edition, ha kell H váltó is akkor TH8A vagy SHH (külföldröl).
  • Dika214
    #14635
    Sziasztok!

    Régen sokat szimulátoroztam, bajnokságokban is és most kb 10 év után újra belevágnék ( project cars 2 a kiszemelt ).
    Annak idején MS Sidewinder FFB-vel versenyeztem, amit több okból is nagyon szerettem. Bármilyen kormányt fogtam a kezemben akkoriban, egyszerűen gagyinak tűnt minden hozzá képest. Nagy robosztus erős kis kormány volt, de már akkor is nehéz volt drivert találni hozzá...rFactor 1-2 alatt viszont nagyon szépen tette a dolgát.
    Így 8-10 évvel később képzelem mennyit változott a kormányok világa :D
    Szóval kormányt kéne vennem, de nem tudom mi legyen. Komolyan szeretnék versenyezni, de azért több száz ezret nem szeretnék rá költeni. A max valahol 120-150e körül lenne.
    Ti mit vennétek ilyen árkategóriában?

    köszi
  • JUVEfun
    #14634
    AZ ÁRA IS !
  • paj01
    #14633
    Sziasztok,

    Van egy Thrustmaster RGT FFB kormányom viszont sajnos az egyik pedál műanyag tartószára eltörött elég hülye helyen, hogy még ragasztani se nagyon lehessen:/
    Kérdésem, hogy esetleg tudjátok-e, hogy a t3pa pro pedál szett komptibilis-e a kormányommal?
    Nem igazán találok erre vonatkozóan infót. Elvileg ez a pedál a T szeriához jó, TM weboldalán csak ezeket sorolja:
    T300, T500, TX Racing Wheel, Ferrari 458 Spider Racing Wheel, T150

    Viszont az én kormányomnak is ugyan az a telefonkábel szerű pedál inputja van mint ahogy a többi TM kormánynak szóval ilyen alapon akár működhetne is...

    Amúgy nem ragaszkodnék ehhez a t3pa pedál szetthez, van esetleg más megoldás a pedál szettet cserélni? létezik valamilyen más utángyártott cucc?
  • Solt
    #14632
    Na igen... brutális cucc!
  • bardocz
    #14631
    Ez ha európai lenne, verhetné akár a fanatecet.
  • bardocz
    #14630
    Nekem G29 van, de a pedálját nem próbáltam.
  • Firerock
    #14629
    Nekem is az van. A fék nagyon zavaró tény és való,de megszokható. Én nagyon szeretem összességében.(Xboxal használom csak)
  • Szabi #14628
    a fehér led-et letakartam zöld szigszallaggal, így már lájtos xbox zöld fénye van, ez már nem zavar :'DD

    a fék meg állítólag direkt ilyen, egy kis szivacs van a fékpedál alatt.. azzal próbálják visszaadni a keményedés élményét.. két megoldást írnak, deadzone-t lejjebb húzni, vagy kivenni a szivacsot

    még próbálom megszokni a deadzone-os megoldást.. aztán majd meglátjuk :)

    #14625: sok szitkozódás és guglizás után nyugodtabban újraírtam a kommentett :D

    egyébként van itt valakinek még g29-e vagy g920-a ?
    Utoljára szerkesztette: SZABl, 2017.05.17. 20:04:52
  • Solt
    #14627
    Én abban bízom, hogy a v3 már direct drive lesz jobb áron mint az OSW.
  • bardocz
    #14626
    Most látom, hogy a Fanatec v2.5 base olcsóbb, mint a 2.0 volt, így már egész értelmesnek tűnik az OSW-vel szemben, kicsivel több csak, mint a fele.
  • macleody
    #14625
    Nem ér átírni a hsz-t :)
  • arty
    #14624
    ph, kormányos topik? lehet hogy ennek nem kéne ilyennek lennie :/
  • Szabi #14623
    ma meg is jött, a brutálerős fehér lámpácskát és a brutálkemény féket nemigazán értem.. :-/
  • Szabi #14622
    MM-ban kuponozgatva, most 67 992 Ft a g920 :)
  • Lacko86
    #14621
    Sajnos már nem garis, 2010 óta megvan.
    Brian75-tel már felvettem a kapcsolatot, köszönöm a segítséget!
  • macleody
    #14620
    Vagy vedd fel vele a kapcsolatot, jópár kormányt javított már.