15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • wollnerd #14619
    Ha garis még, hívd fel Logitech Supportot. ha szerencsés vagy, kaphatsz egy új G29-et.
  • Lacko86
    #14618
    Sziasztok!

    A kormányom ilyen hangot ad ki magából:
    G27 noise
    Mi lehet a gondja, javítható? Köszi előre is a segítséget!
    Utoljára szerkesztette: Lacko86, 2017.03.11. 20:21:40
  • Pitti
    #14617
    Egyébként még az idén lesz a fanatecnek egy direct drive kormánya is... mondjuk lesz vagy ezer euro biztos. :) viszont szerintem lesz olyan jó mint az ows.
  • Solt
    #14616
    Dirt Rally régebbi vasai, ETS / ATS...
  • Pitti
    #14615
    Igen nekem clubsport v1 bázis van. De volt csr elite is ami tökugyanaz mint a v1 bázis, csak gagyi műanyag kormány van rajt. Ezt az új csl elite kormányt nem ismerem de hasonló lehet mint a v1. Biztos, hogy nem rossz. A 900 meg 1080 fok, hát mit mondjak... parasztvakítás. Szerintem... :)
    Nem vagyok drift szakértő de úgy rémlik ott 900 sincs...
    1080 utcai kocsikban van inkább. De telkesen jó az is 900-on. Nem azon van a hangsúly szerintem. Hanem a meghajtáson felbontáson érzékenységen...

    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2017.03.04. 14:48:55
  • Solt
    #14614
    Istenem... és meghagyják a 900 fokot, mikor a másik kormányuk is már 1080 fokkal érkezett... azért ezeknek is vannak érthetetlen húzásaik! :(
  • hgabi84
    #14613
    Sziasztok! A GTA IV-et sikerült valakinek beállítani úgy kormánnyal, hogy a kormány gombjaival magát a gyalogos karaktert lehessen irányítani?
  • Jamirofan89
    #14612
    BOOM! A legjobbkor.
  • arty
    #14611
    csl-t sajna nem próbáltam.
    ahogy láttam, sajna lecserélték a szett verziót 2 pedálosra, eddig 3as járt hozzá :(
    neked még így is jó lenne?

    (nekem egy tx van (~t300), alcantara rimmel, szeretem, de azért nem egy fanatec - viszonyt relative olcsóbb volt hozzá az f1 rim, a t500as pedálja és a h-váltó is. fanából nem tudtam volna megfizetni :( )
  • Jamirofan89
    #14610
    Köszi! A CSL Elite-t néztem ki magamnak, de szerintem te a Clubsport-ról beszélsz(?). A CSL-t is ajánlanád vagy akkor inkább már TM? Habár nem mérvadó a kormány X szögben való forgása, de többször driftelnék vagy sportkocsikat vezetnék mintsem formula gépeket. Clubsport 900 fok vs CSL + TM 1080. Számít ez valamit?

    @arty T300 Alcantarát szívesen kipróbálnám. Kár, hogy nem lehet kapni pedálok nélkül, mert pedálból Fanatec lesz (ez 100%!). Abból is az új V3i. Viszont ha Clubsport kormányra esne a választás, akkor be kellene hogy érjem a CSL Elite pedálokkal, más különben kifutnék a keretből.
  • arty
    #14609
    Lehet, hogy vannak gondok a Fana kormányokkal - de a TM-ekkel, ami ajánlható: nemkülönben. (T300 Alcantara Edition, T500)

    Ha a Fanatec is kényelmesen belefér a büdzsébe, egyértelműen azt kell venni. (de egyébként most melyikről beszélünk? az 1500 eurós csw bundléről?)
  • Pitti
    #14608
    Erre nagyon nehéz bármit mondani, kb olyan mint AMD - Intel, Real - Barca sorolhatnám
    A lehető legjobb megoldás, ha ki tudod próbálni mindkettőt. Én fanatec használó vagyok már egy jó ideje, nagyon sok féle kormányom volt előtte, de ez győzött meg a legjobban. Az tény, hogy nem annyival jobb mint amennyivel drágább a TM-nél. Szerintem a TM kormány nagyjából olyan mint a fanatec, sokaknak még inkább az tetszik jobban, viszont a fanatec rimek (kormánykerekek) szerintem sokkal jobbak, szebbek, profibbak, prémium anyagokból készülnek, akár egy valódi kormány. Nekem sokat jelentett az is, hogy a kerék amit fogok a kapcsolók, a kijelző nagyban hozzájárulnak a feelinghez. Nem beszélve arról, hogy menet közben akár tudok profilt váltani a kormányon FFB erőt miegymást...
    De ami talán a legfontosabb, hogy a fanatec pedált nem tudom hasonlítani a tm-hez mert ott fényév különbségek vannak.
    Amúgy a fanatec support már nem rossz mint amilyen régen volt, igaz néha lassú, de ez általában akkor van, ha olyan termékkel van baj ami épp nincs raktáron, és csak előrendelni lehet. Egyik barátomnak így 3 hónap volt a garanciális pedál csere.
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2017.03.03. 08:47:28
  • Jamirofan89
    #14607
    Sziasztok! Szeretném az őszinte véleményeteket kikérni Fanatec kormányokkal kapcsolatban. Eddig egy G25-öt nyüstöltem, de mára megadta magát. Szeretnék valami komolyabb játékszert... de nem tudom eldönteni, hogy Thrustmaster vagy Fanatec legyen? Sok rossz dolgot hallottam a Fanatecről (meghibásodás, majd az RMA-s kormány szintén, ügyfélszolgálat stb.). Előre is hálás köszönet!
  • Marcinko
    #14606
    Tetszik ! Bár remélem 1 hónap múlva nem úgy fog kinézni a fal alatta mint maga WSP !
  • csokiskex
    #14605
    Wheelstand Pro fali konzol :)
  • bardocz
    #14604
    Köszi!
  • Solt
    #14603
    EU-n belül bárhol... azt a Logi vonalat hívd fel, ahol tartózkodsz.
  • bardocz
    #14602
    Logitech garanciát lehet valahogy érvényestíni külföldön Magyarországon vett dolgokra?
  • wollnerd #14601
    Nincsen még semmilyen profil a szoftverben, azért inaktív az a menüpont, a "New..."-re kell kattintani egy profil létrehozásához, ahol be kell írnod a kiszemelt játék nevét és betarlózni a játék fő .exe fájlját.
    Aztán a profilhoz tartozó egyéni beállításokat az "Edit"-->"Specific Game Settings..."-re kattintva állíthatod.
  • Passy
    #14600
    Sziasztok! Thrustmaster kormányokat javítják nálunk vagy cserélik inkább? Garis T500-ról van szó.
    Előre is köszi a választ.
  • JUVEfun
    #14599
    Más nem tudjátok ki volt aki elégf@sza kézifékeket gyártott és itt is árulta ? (nagyon szeretnék egyolyant )
  • JUVEfun
    #14598
    sziasztok ! hogy tudom megcsinálni , hogy minden játékhoz saját profil legyen ,azaz mindegyiknél automatikusan az előre beállitotat használja a mi úgy más a Dirt v. a PCars v. RBR és forma1 beállitásoknál ???


    Utoljára szerkesztette: JUVEfun, 2017.01.05. 03:48:06
  • bardocz
    #14597
    Eladó a PTR modos pedálom.
  • varbal
    #14596
    G 27 F1 style.
  • Solt
    #14595
  • bardocz
    #14594


    Működik, a loadcell-t sikerült elsőre bekötnöm! :D

    A kapacitásának olyan 25%-át hazsnálom ebbe a nem túl kényelmes pózban. Ha csak rugót raknék bele, akkor akár gázpedálnak is jó lenne, de ahhoz fölösleges ekkora loadcell. Természetesen kerül majd bele puhább gumirugó, meg rendes rugó is, most hirtelen csak ez volt kéznél. Illetve még pár dolog módosulni fog, lehet a loadcell bekötését is áttervezem, hogy ugyan akkora pedálerőre nagyobb erő hasson rá. Szerintem ezt most lehetne 100 kilóval taposni, akkor se lenne kimaxolva. Akár egy 35 kilós is elég lenne bele.

    A gáz és kuplung még állni fog egy ideig sajnos, egyrészt kell szereznem forrasztót, meg ahhoz szükséges dolgokat, másrészt a potméter forgatása is kérdéses. Működik ugyan amit kitaláltam, de nem túl stabil, vastagabb anyagból kell csinálni, vagy egy rakás 5mm-es alu hulladék, talán abból jó lenne így is.
    Utoljára szerkesztette: bardocz, 2016.09.19. 19:34:02
  • bardocz
    #14593


    Íme :)
  • lac coo
    #14592
    Jo lenne valami kep, en igy semmit nem ertek belole :)
  • bardocz
    #14591
    Gázpedálba már csak a potméter kell, meg annak a mozgatása. G25 rugót beleraktam, amit nem használok. A menetes szár egy műanyag perselyben van megvezetve, de eléggé érződik, nem tudom, hogyan lehetne megoldani, hogy finoman fusson benne. Illetve azt bele kel majd valahogy ragasztani, bár nem tudom fémet műanyaghoz hogyan fogok, talán valami kétoldalú ragasztóval. Illetve a tervezett teljes pedálút nem használható ki, mert a rugó összenyomott hossza túl nagy, de ez másik rugóval majd orvosolható. Szerintem már így is elég amúgy. További haladás max jövőhéten lesz már csak. Lehet a fékhez sima rugót nem is kéne tennem, csak gumirugót. Most is így használom a G25-öt, valami puhább gumival jó lehetne. Meglepően jó így elsőre, persze közel sem tökéletes, sőt. Egy teljes áttervezés fog történni.
  • bardocz
    #14590
    Meglettek bele a bronzperselyek, kb kotyogásmentes a pedál így. Túlhúzva a csavart persze picit szorulhat, kíváncsi vagyok, hogy amikor majd kopik, milyen gyakran kell utánahúzni. Vannak illesztőcsapok, talán így hívják, amik precíz méretre vannak gyártva, meg kellő hosszon hengeresek, nem menet van ott, de drágák, így olcsóbb.
  • bardocz
    #14589
    Az árat még nem tudom, eleve ezt hulladékokból vágtam ki ingyen és van amit még venni kell vagy csinálni.

    A pedálút elég széles tartományban állítható, a fék ennél beljebb nem megy, a gáz meg kuplung egy picivel tud még tovább menni.
  • lac coo
    #14588
    Ezek most gyak teljesen benyomott allapotban allnak ?
  • Ombika
    #14587
    Kb arban mennyibol all meg?!
  • bardocz
    #14586


    Na, alakulgat. Már meg is van mik lesznek módosítva rajta az egyszerűbb szerelés érdekében. Van távtartó, amit elfelejtettem megrendelni, de egy ideig nem is fogom. Ha minden jól megy, a héten jön az elektronika, meg potméterek hozzá, kell szereznem forrasztót, rugókat még, aztán fogjuk rá, hogy megvagyok. Talán hónap végére működőképes lesz.
  • arty
    #14585
    nálam nem vagytok bénábbak, hidd el :D

    de mivel a játék fontos a számomra, így nekiálltam egy youtube alapján és szépen szétkaptam... nem ördöngösség!
    előtte én is féltem, mire összeraktam, azt mondtam magamnak: miért nem csináltam azonnal meg? minek szenvedtem vele eddig?! :)
  • wollnerd #14584
    Oké, köszi a részletezést & biztatást. :) Ránézek(ünk) majd újra.
  • wollnerd #14583
    Erre van a holtjáték???? Ezt nem tudtam. :D kösz a tippet. :D
  • bardocz
    #14582
    Kell egy csillagfejű csavarhúzó, meg talán egy 3-as imbusz, és ennyi a G25-27-29 pedál. Ezek a videók feleslegesen vannak túlbonyolítva. Leszeded a taposókat, felfordítod, kiszeded azokat a csavarokat, amik a két műanyag részt tartják össze, ami magát a fém pedált a műanyagon, az nem, a potméteren keresel egy rést, lesz rajta, ott befújsz egy kis kontaktsprét, átmozgatod, megint egy pici, megint mozgatod, hagyod száradni, majd összerakod. Egy ikeás bútor bonyolultabb tud lenni. És nem kell hozzá kevesebb spéci szerszám, egy se kell.
  • lac coo
    #14581
    De addig is megoldod, Dirt Rallyban adj egy adag holtjatekot a gaz es fekpedalnak, van ra csuszka, hogy a pedalut elejet, ahol befog azt ne erzekelje .
  • wollnerd #14580
    Nem merem szétszedni a pedált. Sose mertem még szgépet se szétszedni, összeszerelni, pedig huszonéves vok. 2 videót (link1, link2) láttam hogy szedik szét... Ez nekem rohadt magas... (apámnak is, pedig sok műszakot tanult a közsulijában) Azok nagyon apró részek.. Pff.... sok speciális eszközre, kézügyességre, és türelemre van szükség és az Nekünk nincsenek nagyrészt... Az kellene szerintünk, hogy vki műszerész megcsinálná, akárcsak pénzért persze.... (De vajon hol???)
    VAGY: van nekem egy másik alkérdésem:
    Van az Aqua kínálatában ez: Thrustmaster T3PA Three Pedals Add-On 32 000 HUF... Működne a G27-essel, kompatibilis lenne? (Google-zással semmire nem mentem) Megéri ez egyáltalán?

    Köszi a válasz(oka)t.
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.09.12. 22:19:23