15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • Dietrich
    #10778
    Toby csinált vele valami mást is :)
  • Krisz018
    #10777
    Sziasztok! Tudtok ajánlani egy jó kormányt? ne legyen nagyon drága.

    Köszi.
  • bardocz
    #10776
    Jaja, picit magasabb:D Érdekes.
  • Toby0501
    #10775
    Igen és még más hangja is van!
  • bardocz
    #10774
    DFGT-t mindenféle terhelés nélkül nektek is nehezebb balra tekerni, mint jobbra?
  • wander01
    #10773
    ezt aláirom, néha az én g25-öm is csinálja, ráadásul irl a verdával ugyanezzel küzdök... pont egy hangyapöcsnyit áll félre a kormány, pont hogy zavarjon, de amint meglazitják állitáshoz, majd ujra meghuzzák a csavarokat nullára állitva a futomüvet, pont annyira tér el megint mint előtte.... grrr... :D
  • macleody
    #10772
    Annyira nem bonyolítottam a dolgot. Csak szétszedtem, kipucoltam, befújtam kontakt spray-vel. Aztán utolsó alkalommal hiába csináltam, nem volt jó. Viszont észrevettem, hogy a gázpedál potijának a csatlakozója vacakol. Ráforrasztottam a vezetékeket a potira, azóta tökéletesen működik.
  • bardocz
    #10771
    Én is azzal kezdtem, meg RBR-rel, és nagyon élvezhető, az egyjátékos mód sokkal jobb, mint a GTR2-ben.
  • Attelee
    #10770
    Igen azért a karrier is számit,és ha a GTR2-nek nincs értelmes egyjátékos módja akkor valóban a GT legendsel kezdem.Kicsit Gran Turismo-s ahogy irtad a karrier,remélem nem csalodok.
  • Dietrich
    #10769
    a momo pedáljavítást megejtetted amihez a neten van leírás?
  • macleody
    #10768
    Momonál nagyon gyakori a pedál potméter hiba. Nekem is momo van, ha jól emlékszem háromszor adta meg magát a gázpedál. Mióta megbuheráltam tökéletesen működik. de egy DFGT-vel szerintem is jobban jársz.
    JUVEfun linkelt nemrég egy G25-öst 30.000-ért, bár szerintem arra már lecsaptak.
  • somdav95
    #10767
    használtan egy dfgt-t ha tudsz szerezni az jobb lenne egy momonál, szerintem..
  • Zsolti1124
    #10766
    Sziasztok!
    Szimulátoros játékhoz szeretnék venni egy kormányt.
    A régi Logitech Formula Vibration Feedback Wheel-em tönkrement és annál egy kicsit jobb kormány szeretnék venni.
    Max 20000 Ft-t szánnék rá.
    Tudnátok valami jó kormányt ajánlani?
    Én egy Logitech Momora gondoltam de nem találtam egy normális oldalt ahol elfogadható árban adták volna.
    Válaszokat előre is köszönöm!
  • arty
    #10765
    legfeljebb árkádosabbra állítja, ha túl nehéznek tartja :)

    viszont ott van rendes karrier (pénzt nyersz->kocsitveszel, stb), nem csak le kell nyomni egy (hasracsapok) 12 versenyes sorozatot és kinek van több pontja a végén című "értelmetlenség" ...
  • bardocz
    #10764
    Ó, dehogynem, másodperceket is hozhat egy setup. Nem egyszer előfordult már velem, hogy gyakoroltam sokat egy pályára, ismertem az autót, majd kaptam egy rendes beállítást, és csakúgy lejött 1-2 sec az időmből:D Természetesen ez nem vonatkozik minden modra, meg autóra, de van pár, ahol nagyon számít.
    De setupolni ha csak mókából játszik az ember, meg max a gép ellen, akkor tényleg enm igazán kell, belövi a kormányszöget, benzint, meg féket, és mehet is.
  • koanla
    #10763
    Ha csak az a gondod, hogy nem szeretnél a beállításokkal szarozni, akkor szinte mindegy, melyikkel kezded. Akármelyikkel el lehet szüttyögni alap beállításokkal is, nem a setupon fog múlni. Ellenben ha versenyképes időket szeretnél menni online, akkor ahhoz sokat kell gyakorolni. Vagy elfogadni, hogy a mezőny végét fogod kísérni. :-)
    A setup szempontjából egyébként valóban a GTL a legszerencsésebb, ott néhány jellemzőt tekintve nem is nagyon van mit állítani. Azt a néhányat beállítva már egész vezethető az autó és sokkal többet nem biztos, hogy ki lehet hozni belőle. Jómagam úgy állok ehhez a setup kérdéshez, hogy akinek számít, az már eleve annyit fektetett bele, hogy neki megéri még századokat, ezredeket találni. Sokal többet nem lehet vele nyerni, ha egyébként már ismered az adott pályát és autót.
  • Dietrich
    #10762
    rögtön a legnehezebbel kezdje? :)

    ebből a felhozatalból offline játékra és a GTR2-t ajánlom abban több fokozat van erősség szempontjából.
    Egyébként a SHIFT programozói közt vannak a GTR2 alkotói is...elöbbi nem szimulátornak utóbbi viszont annak készült.
    rfactor alkalmatlan offline játszásra. viszont online sok liga játsza több féle moddal.
  • JUVEfun
    #10761
    Pl.: GTR 2
  • arty
    #10760
    Shift-től mindegyik nagyon messzel van, mert az egy sz*r.

    GTL-el kezd, szerintem az a leghangulatosabb és van benne "játékos" tartalom.
  • Attelee
    #10759
    Valaki tudna ajánlani egy játékot?
    Elég kezdő vagyok,eddig Race driver Grid,Dirt 2,F12010,NFS Shift,nyagyjábol ezeket probáltam kormányal,
    ja meg NFS HP2 :) de itt inkább kihuztam a kormányt és gamepaddal folytatam.
    Na szóval ezek közül kb a Shift áll legközelebb a szimulátorhoz,és valóban ezzel a játékkal volt az eddigi
    legnagyobb élmény játszani /kormánnyal/.
    Nem tudom h melyikkel kezdjem,Rfactor,vagy GTR2,esetleg GT Legends?
    Az lenne a legjobb ha nem egyből a legbonyolultabb játékkal kezdenék,mert tényleg nincs idöm,/napi 1-2 órám/ játszani,és eből a két órából nem szeretnék az autó beállitásával eltölteni egy órát.
    Szóval melyiket ajánlanátok egy kezdönek?Melyik áll legközelebb a Shift-hez?
    Köszi előre is!
  • bardocz
    #10758
    Add el az egészet bagóért, nem neked való;D
  • symbol
    #10757
    lol XD alap :D akkora fasz vagyok hogy übergázhihetetlen. ma le se merem már írni.
  • symbol
    #10756
    jjeee :D megvan
  • bardocz
    #10755
    Mondom az utcát meg házszámot, arrafele bazd már ki légyszíves:D
  • symbol
    #10754
    komolyan nemsoká kivágom ezt a szart... :/
    a DF GT fallabdával nem volt sokkal szarabb, de az legalább működött...
  • symbol
    #10753
    ismét a szakik segitségét kérném.
    mivel iracing most hanyagolva lesz gondoltam bepótolok ezt-azt.
    szóval tök jó lenne, ha menne a RBR és a NFS shift mondjuk lazulásnak.

    a probléma az, hogy mindkét játék felismeri mindkét eszközöm (logi DF GT kormány és fanatec clubsport pedál), de a fékpedált hiába nyomom akár tövig még a kalibrálásnál, egyszerűen nem veszi be a játék, ellenben a mellette lévő kuplung pedál működik normálisan, ahogyan a gáz is.

    feltűnt még valami. a fanatec driver részénél, ahol van a három nagy pedál egy képen, szóval ott is hiába nyomom erőből a fékpedált alig mozdul el, ellenben a másik kettő tökéletesen reagál.

    ez miért lehet? megpróbálkozom még a drivert újrarakni, meg ilyesmi, de tényleg gőzöm sincs,s és marha idegesítő ezzel szívni. előre is köszi minden reakciót


  • JUVEfun
    #10752
    30.000.- HUF alig használt G 25
  • pointer4
    #10751
    Hehh, bontatlan volt? Vagy valami upgrade volt rajta?
  • oneal1
    #10750
    én msot adtam el egy g25öt, de nagyon húzós árban mennek.
    53.000 ft ért adtam el
  • CamelX
    #10749
    Mintha ott olyan hűdenagy kínálat lenne :/ eladás se akaródzik menni, pedig 1 újszerű EXért 8000ft postával együtt nem olyan sok. Az a baj most sok az eladásra kínált darab belőle. GTR-masters topic az uccsó remény
  • JUVEfun
    #10748
    VATERA _ - TESZVESZ - aprónet
  • CamelX
    #10747
    Ismét sziasztok. Továbbra is
    -eladnék: Logitech Formula Force EX
    -vennék: Logitech Driving Force Pro/GT/G25. Ehhez ha tudtok megbízható, használt és eladó forrásokat, legyetek oly kedvesek, segítsetek :)
  • neilszab
    #10746
    Tapasztalatok híján eddig semmi...
  • JUVEfun
    #10745
    EZ IGAZ !
  • IXEMGabeo
    #10744
    mi a vélemény a Thrustmasterről?
  • IXEMGabeo
    #10743
    köszi nézegetem a különféle ajánlatokat...
  • pointer4
    #10742
    Hát azért azóta, kuva olcsó is lett minden. Még jó, hogy olcsóért már nem azt a minőséget kapom.
    Emléxem, amikor dolgozni kezdtem, 240.000 volt a legolcsóbb kamera, és a fizum 35.000 (akkor az öregeknek 55.000) volt. És a 82cmes síkképcsöves TV 999.990,-
    Most meg az egyhavi fizumból a fél palettából válogathatok.
  • JUVEfun
    #10741
    ...és ehhez még tedd hozzá , hogy" ócso magyar munkaerő" szereli össze...
  • JUVEfun
    #10740
    Azért régebben a márka takart is vmit . Tudtuk,hogy pl.: egy sony tv " egy életre szólt " egy mercedes akár 1millió km stb. Mostanság meg az a divat,hogy a gagyinak jó (drága ) promót csinálnak és így lehet adni csillagászati áron. /nem cél a minőség és a hosszú élettartam/ . Én sem sokalnám érte , ha tudom ,hogy tartós ,jó dolgot kapok ennyiért. /
  • pointer4
    #10739
    Tudom én aztat, korábban említést is tettem róla :D És akkor még lehet liszensz kötelezettségük, reklámköltség stb stb :D

    Csak arra akartam rávilágítani, hogy kis darabszámnál, és igényes kivitelezésnél, nagyon megugrik az ár :D