15099


Ki mit hall róluk, milyet érdemes, milyet tilos venni, stb...

Kapcsolódó SG.HU TOPIC-ok: | SZIMULÁTOR | FREE TRACK | TRACK IR |

Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Kormány Kalauz Szimulátorozáshoz!!! +trükkök!!!
  • cselt
    #10738
    Oké, de egy terméknek ugye nem csak anyagköltsége van. Valahol azt is meg kell fizetni amíg kifejlesztették az egész cuccot. Mert ugye a fejlesztési szakaszban nem volt bevételük csak kiadásuk, ezt kell behozniuk.
  • bardocz
    #10737
    Ha arra gondolok, hogy GT5höz jön ki, és kb csak az igazi elvakult fanboyok veszik majd meg hozzá, mert az összes többinek van már DFGT-je vagy G25/G27-e, akkor az árához képest adhatnak valami gagyit is
  • pointer4
    #10736
    Ebben tökéletesen igazad van :D Csak tippelhetünk, meg következtethetünk az árból :D
  • pointer4
    #10735
    Én értelek, de amíg a melóban, ahol dolgozok, összeveresznek a vevők az 1.4 millió forintos TV-ért, mert keveset tudunk csak rendelni, havonta csak 4 jön, addig nem is fog lemenni az ára.
    Majd ha egyet se adnak el, akkor leengedik az árát, vagy bezárnak :D

    Amúgy egy japóval egyszer megvizsgáltunk egy technics erősítőt, amit 80.000 Ft ért árultunk.
    Kijött, hogy az erősítő elektronikájának az ára, olyan 6.000Ft-ba van nekik, 7.000 a doboza (fém ház) 2-3000 a csomagolás. :)
  • bardocz
    #10734
    Háhá, még ez is lehet ám szar!:D
  • pointer4
    #10733
    Az lehet, de a Fanatec-nek szar is a kormánya :D (legalábbis kuva sok baj van/volt vele)
  • arty
    #10732
    100-120ezer körül már vagy 16 éve (akkor lett az első pécém, 120ért) csak kompromisszumost gépet kapni. Ha az infláciot is beleveszed, rájössz: nincs ok szomorkodni ebből a szempontból, olcsóbb lett a pc :)
  • Maci23
    #10731
    Én Pointernek adnék igazat. :D
    Nekem az a véleményem, hogy ha olcsóbban adnák például a G27-t legyen az (elméleti szinten) 30000 Ft, mert itthon 100000 az átlagfizetés, akkor a német kollégák, akiknél 300000 az átlagfizetés felvásárolnák az összeset! :D

    Példa, én szeretnék egy Macbook prot venni!Itthon 353000 Ft, amerikába 1200 dollár, tehát nem drágább 240000 Ft-nál, ez elég vicces, ha megrendelem kintről az EU- rárakja a vámot és az áfát!Ez a szívás, pedig amerikába sem 100000 Ft a minimálbér!De ez ugye relatív,mert mi mégis arról vitatkozunk hogy ezt megéri e ,és ki mire költi a megkeresett pénzét! Valakinek a szimulátorra félmilió se sok, és nincs is sok pénze de mindenét erre költi,valakinek meg 20000 is sok, pedig szeretne rá költeni! Igazságot tenni nem lehet, aki tudja, és aki akarja az fogja csak megvenni ezeket a dolgokat!Mi meg csak panaszkodunk tovább :D

    Bocs az OFF-ért!
  • JUVEfun
    #10730
    Pár éve 100.000 kőrül egész jó gépet lehetett kapni , most egy jó videokari is alig jön ki ennyiből ,miközben a fizetésem 15 év alatt nem igen változott....
  • JUVEfun
    #10729
    Pláne ,hogy ha jól tudom te ilyenkor a túloldalt állsz ( kereskedő)
  • JUVEfun
    #10728
    Teljesen igazad van ! Míg (átlagban) nálunk másfél havi , nyugatabbra egy havi töredéke : én is erre gondoltam.
    Poi ... világgazdaságról nem szeretnék veled vitatkozni : biztos emlékszel még : a kereslet-kínálat (azaz a PIAC) határozza meg (főként ) egy termék árát. A vevő leszarja , hogy a gyártónak mibe van . Jó minőséget ELÉRHETŐ áron. Amúgy nem vagyok meggyőződve arról , hogy ez esetben 500 euró a kiváló anyagot jelképezné , inkább a HASZNÁLJUK ki fanatikus,játék/szimulátor őrülteket .....

    /bocs OFF /
  • bardocz
    #10727
    A 300euros Fanatec kormányokhoz képest szerintem is drága.
  • Dietrich
    #10726
    már régebben megmondták az okosak..
    "nálunk nem az árak magasak"

    egyébként ne magyar pénztárcával gondolkodj, hanem kicsit nyugatabbra...mi nem vagyunk piac.
  • pointer4
    #10725
    Szerinte inkább avval nem vagy tisztában, hogy egy ilyen fröccsöntött, hulladék műanyag házat, és egy agyonspórolt, alul méretezett elektronikát, ami nagyszámú sorozatgyártással kerül piacra, milyen filléres összeg legyártani. Egy DFGT anyagára, a cégnek kb 3.000-4.000 Ft. És ezt adják 23.000-35.000 Ft között, mikor hogy.
    Ha ez rendesen megvan tervezve, és a felszerszámozási-gyártási és tervezői költség nem 800.000-es darabszámon oszlik el, hanem 15.000-en, akkor az sajnos magasabb.
    Ráadásul ha jobb minőségű anyagot használnak, netán fémet, akkor annak nagyon megugrik az anyagára.
    G25-ben is kb az összes fém alkatrész, az díszelem. A mechanikában egy résztvevő alkatrész sem fém, kivéve a motort :D
  • JUVEfun
    #10724
    Kicsit (nemkicsit) kezdenek elszállni az árakkal. Én már a g27-nél is kiakadtam . Nem igazán reálisak. Nekem speciel a kormány nem is tetszik , viszont a pedál qrva jó. Kíváncsi lennék , hogy compabilitis-e a Thrusmaster RGT FFB pro clutch Edition kormánnyal (ami ugye nincs 30ezer pénz)
  • pointer4
    #10723
    A Thrustmaster oldalán nincs még a kínálatban, bár a főoldalon lévő flash reklámozza, mint a GranTurismo-hoz való legjobb kormány. Onnan kiderül, hogy T500-RS lesz a neve/száma (a képről is lentebb).
    Annyit írnak csak fórumokon, hogy nemsokára megjelenik. Persze attól még nem fogjuk tudni kipróbálni, látatlanba kell megrendelni. 150.000,-Ft-os kormányt senki nem fog tartani polcon, bemutatóra.
  • JUVEfun
    #10722
    EZ már kapható valahol ???
  • Solt
    #10721
  • pointer4
    #10720
    Hát nem.
  • neilszab
    #10719
    Én nem voltam elragadtatva a GT3 fogásától (nem volt rossz sem, de én vmi "hűű" élményre számítottam), de mondjuk én nem minősülök mérvadónak, mert nekem például a DFP kis pöcke is sokkal jobban bejön, mint a G25 lapát fülei, szóval nem vagyok normális...
  • Firerock
    #10718
    nagyon jó lehet a kormány érintése:)
  • pointer4
    #10717
    Olvasd el ezt, az olcsó és a jó minőség nagyon relatív fogalom.

    Szerintem ez a jó minőség, de kinek olcsó ez?? :D
  • pointer4
    #10716
    Kormány kánaán van :D

    GT2 - reméljük sok sok bugtól mentes már, januárra kezünkben is lehet :D

  • IXEMGabeo
    #10715
    üdv, egy olcsó és egy jó minőségű terméket tudtok? csak PC-re...
  • Roger6
    #10714
    Ez úgy jön ide, hogy ez egy normális lepkeváltó.
  • Firerock
    #10713
    ez hogy jön ide?
    közel sem így néz ki azon a kormányon lévő...
  • Dietrich
    #10712
    valós F430 váltója..

  • bardocz
    #10711
    Az is igaz
    Ötvözni kéne a kormányokat, és akkor kijönne valami igazán fasza dolog.
  • Dietrich
    #10710
    viszont a momo pedálja galaxisnyira van a DFGT-től
  • bardocz
    #10709
    Hát ha olyan jó is lesz, mint ahogy kinéz... Váltótól eltekintve akkor veri a G27-et nálam.
  • thedriver
    #10708
    Még 1 kép:
  • bardocz
    #10707
    Ez kurva jól néz ki. Viszont a GT felirat, meg a gombok elhelyezkedése miatt én azt hittem, hogy ez egy átalakított DFGT:D
  • bertino
    #10706
    hat ez metal.
  • thedriver
    #10705
    A pedálok is elég minőséginek tűnnek:

  • bardocz
    #10704
    Nekem is viszonylag hosszúak az ujjaim, de a DFGT váltója kb fényévekre van a MOMO pillangóitól. Nem hogy egy ilyentől, mint ami a képen van. A következő lépés ezután a WRC autókhoz hasonlatos, előre-hátra mozgó váltó.
  • Firerock
    #10703
    nekem a g25-é hibátlan...
  • Neoncsoves
    #10702
    nekem az a hangyafasznyi váltó pont kényelmes, mivel hosszú ujjaim vannak :)
  • pajti
    #10701
    Igen. Egyedül az ára riasztó..
  • pointer4
    #10700
    - 30cm detachable wheel
    - 1080º turning
    - 16bit precision (65.536 directional values)
    - force feedback 150 mNm, 3000 rpm, 65 W, 52mm

    - pedals can be used in two positions
    - adjustable brake pedal pressure

    - €499 for wheel & pedals, shifter sold seperately
    - releasing this month
  • pajti
    #10699