121
Duron tuning, boot közben reboot!
  • Mr.Macho
    #121
    köszi, de sajna belgiumi árak kellenének:) és már vettem alaplapot: MSI K7T Turbo 2 és jól lehet tunyózni szerencsére:)
  • Anee
    #120
    duronhoz felesleges ddr.Szerintem akkor már egy ddr és sdr-es A7A266-E jobb lenne. Jha PC2700 is.
  • FreeHome
    #119
    Ajánlanám:
    Abit KR7A-133
    Brutto ár:38000 Ft.
    http://www.depo.hu/lista.php3?id=92
  • supervisor
    #118
    1000-es duron szivás nem lehet unlockolni,ha hallotatok valamit, pliz...
  • Mr.Macho
    #117
    most videókártyára gyűjtök :), nameg ahogy írtam alaplapot meg napokon belül kell szereznem
  • Anee
    #116
    passzold el úgy 9-10 rugóért s vegyél 20ért egy 1200eset vagy 15ért egy 950en vagy 1000reset
  • Mr.Macho
    #115
    hi, ide is már régen írtak emberkék:) De azé remélem fogtok válaszolni. Tehát, most purcant ki a régi alaplapom, mert a bios ki lett törölve és nem lett helyette másik:) nagy fasség mi? na mind1 ez egy más história. Most viszont itt állok egy 700MHz-es duronnal, ami már egy kicsit lassú manapság és az lenne a kérdésem, hogy milyen alaplappal tudnám a legjobban húzni? Előre is köszi
  • Anee
    #113
    ma a radeonomra készitettem a hűtést készitem a terepet a következő hütési offenzívára
  • diegho
    #112
    Jutottál valamire?
  • Anee
    #111
    jó de az MSIkről is azt irják hogy uninglapok.
    ezzel nem segitettél de egy ventit rakok arra a szarra
  • diegho
    #110
    Abit KT7-E vel simán megy 150FSB. Szerintem aki tuningot akar az Abitot vesz. A north bridge-re nem árt a venti, meg a rohadt nagy cooler sem, mert eszettűl bír melegedni FSB emelés után. Nálam 42 fokra megy 139 FSB-vel 1.8volton, 1.85 volton 150FSB-vel 44-46 fok volt, de amikor a napi hőmérséklet felment 35 fokra, akkor volt 55 fokos a proci. CoolerMaster EP coolerrel.
  • Anee
    #109
    MSI K7T Turbo raid nélkül vagy MS-6330
  • narumon
    #108
    Anne: Milyen lapod van? Enyémen gyárilag van rajta hűtőborda.. (abit KT7A)
  • Anee
    #107
    tervbe van véve
    De kb ugyanolyan meleg 109 és 120on is...
    feszemelés meg.......mondom 109ig nem kell azután már meg nem s megy hiábaa emelem.na amikor felnyomtam 130ra akkor kelett melni de minimálisan
  • Mathias
    #106
    Anee: Hát elég valószínű hogy a North bridgével van a baj. Szerintem rakj rá egy jobb bobdát+ventit, mert a 100 kurva sok még a fele is sok lenne. szerintem nem szabadna 40 fok fölé mennie. ja előtte próbáld a fesz emelést, lehet azért nem megy a proci feljebb
  • narumon
    #105
    Anee: Nekem 113-ig megy ugyanez a proci igaz abit lapban. Azt nem tom hogy processzorból fogtál e ki rosszabbat vagy valami ás nem stimmel :O
  • Anee
    #104
    amúgy a nortbridgere gondoltam csak elirtam bocsi
  • Anee
    #103
    mind2 melexik-NB SB-
    az előbbi vagy 100 utóbbi vagy 40 fokos
    KT133A
    109ig megy feszemelés nélkül
    Mondom tök mind1 hogy 133ról vagy 100ról indul el mert ha 110 se ha 143 nem stabil tehát nem a ram a gond
    nemtom grafihoz nincs most kedvem úgy igazán de lehet majd megnézem.de akkor kellene tovább is emelni az fsbt
  • Mathias
    #102
    Nem hiszem hogy a South Bridge-nek lenne köze a dologhoz.(a North Bridge nem meleg?) Azt viszont nem irtad le, hogy ha 109-en megy akkor mennyin megy a RAM.(de gondolom vissza vetted 109-re),ja mekkora feszültséggel hajtod a procit? Egyébként ha tudod nézd meg mennyit bír a proci.(szorzó állítással nezd meg),juj milyen north bridge van az alaplapon?
  • Anee
    #101
    Sziasztok!
    Lenne egy nagy problémám mégpedig,hogy rendelkezek egy 850en Duronnal mely csak 109es FSBig stabil.Útánni is megy 130at is de azelőtt a fagyasztóbol kell kiszedni s vissza kell tenni 2 óráig hogy majd utánna is tudjak gépezni.Most gondolom arra gyanakodnátok hogy a hűtés a bibi de ezt azonnal vonjátok el mert a FOP32m 49fokon tartja stabilan a masinát 109en s ha fellépek 110re egyből nemmegy csak ha előtte áll.A RAM nem lehet hibás mert ha 100 ha 133asként indul alapból ez történik.Mi lehet a baj?
    Jha az alaplap MS-6330 as Turbo
    Jha a South Bridge isszonyatforró az nem lehet probléma??
  • l3alF1aKe-
    #100
    na akkor csere-)
    majd karácsonykor veszek athlont.-)
  • KBB
    #99
    Azaz, én is hallottam valamit erről, valami Morgan fedőnevű a dolog, vagy morgan alap, a lényeg az, hogy erősebb lesz, és így méb jobban gyalázza majd a Celeronokat :)

    by kbb
  • l3alF1aKe-
    #96
    Aha tuti jó lehet...
    -)
  • Adamfark
    #94
    Ezen mindíg jókat szoktam kuncogni. Ez mindíg a procitól+alaplaptól függ.
    Dehát próbálkozni kell. Ha már egyszer átgrafitoztad, és rendesen feltetted a megfelelő méretű, hatásfokú hűtőt, akkor már csak próbálkozni kell.
    PL.: ezért szeretem én az ABIT-omat, mert nem kell állandóan átjumperelni, -switchelni, hanem csak Softmenu III, és kész.
    Különben meg addig húzd, amíg stabil, vagy amíg még elindul.
    Ha már nem indul el, akkor meg resetelni kell a BIOS beállításait. Ezt az ABIT-nál szintén egyszerűen el lehet intézni, Insert-tel kell indulni. Utánna egy kicsit visszaveszel, és kész!
  • Pheel
    #91
    Ez az oldman telleg nagy f@sz lehet, ha mindenki ennyire utalja. Nekem anno az 5x86 tuningolasanal segitett utoljara :)

    Amugy Intelt ne utaljad, lesz meg neked olyan procid :) Nekem pl utoljara ez az 5x volt AMD :)
    Tudod, azota csak a VIA jon be, meg a Cyrix :))))))
  • Adamfark
    #90
    Szóval: Nem tudom, hogy ki volt az aki kitalálta ezt a nyákjavitó filc dolgot, de ...
    Az a helyzet, hogy nekem szerzett ez a szar 2-3 nap jó alvást. Ugyanis a lábamat lejártam ezért a szarért. De kiderült, hogy sehol sem hallottak róla. Mindenhol csak a saválló nyákrajzolót ismerték. Bár nem vagyok elektro-műszerész, de szerintem akkora árnyékra vetődtem, hogy csak na.
    De szoljatok, ha valaki használ ilyet.
    Mikor már tele lett a tököm, akkor vettem egy fűtőszál javítót, (az legalább létezett). De még jó volt a grafit is.
    Úgyhogy tavaj december óta ott csücsül a szekrényben, és maradtam a jó öreg grafitozásnál.
    Találtam egy ócska ceruzát, de a többit már tudjátok. Azóta lecseréltem a 650@950 és duronomat 950@1150TB-re (De azt hiszem nem hoztam ki még belőle mindent, de most nincs kedvem, meg időm kísérletezni.)
    A hűvos prociról meg csak annyit, hogy az uj szerkezet alap esetben 32C-on működik, egy COOLERMASTER hűtővel. Tehát a Celeron sem sokkal hűvösebb.
    Nekem spec egy KT7-em van, amiben nem nagyon tudom állítani az FSB-t, mert a RAM-ot HOST+PCI-on használom.
    Akinek meg stabilitási problémái voltak/vannak, azt ajánlom, hogy szedje le teljesen grafitot (de tényleg teljesen), és rajzolja ujra.
    Aki meg FOP38-at használ, az meg is érdemli :-)))
    A helyzet az, hogy nekem már a FOP32 is sok volt hangilag, de én mondjuk ezen nézem a tévét. Nekem ez a COOLERMASTER nagyon bejött. A PCGURU-ban a gépajánlóban van egy kép róla.

    OFF: Ezt az Oldman pacákot egyszer már elküldhetnék a GURU-tól. Végre mostmár más emberek is írnak hardverekről, nemcsak egy olyan ember, aki folyamatosan az INTEL f@szát sz@#pja.
    Az igazság, hogy lehet hogy nem is idegesítenének az Intel dolgai, de az ilyen "emberek" elvakultsága tesz tönkre.
    OFF

    Na bocs ha hosszú voltam, vagy elragadtattam magam.
  • Pheel
    #89
    béke :)
  • l3alF1aKe
    #88
    Ja ez még ma volt...akkor jó-)
    Azt hittem már holnap van.
    Télleg buy
  • l3alF1aKe
    #87
    Egyébként autocad, további 3d szerkesztők, és egyéb más, prociidőt kevésbé, de memóriát annál inkább felemésztő programokkal foglalkozom, amelyek 1részéhez kell a nagy gép, más részéhez mint mondottad volt, inkább memória kellene (aminek viszont sajna egyenlőre szűkében vagyok).
    És elnézést kérek a #77 es ****ogatáshoz, de aznap szemét jó napom volt-(
    Ja még valami. Csak nemállom meg, hogy ne kommentáljam válaszodat, de csak annyit hogy az "utóbbi"-nak a #80 as irományt nevezem.
    Aznap már jó napom volt.-)
    buy ...l3alF1aKe-
  • l3alF1aKe
    #86
    Tehát béke?
    -)
  • Pheel
    #85
    Kihagytam valamit? Biztosan.

    AMD chipset. Tehát lemondtál a tuning lehetoségeinek jó részérol. Én legalábbis azt hallottam, hogy nem elég hogy drágább, még tuningolni sem lehet annyira. Bár stabilabbnak is mondják az tény.

    "utóbbi hozzászólásommal pedig próbáltam viccesen hatni, nem ugy vetted"
    "Abszolute nem viccnek szántam, ugyhogy nem tudom te mit nevetsz ezen.-)"
    ??? Most akkor fehér vagy fekete?

    Obszcén az én voltam. Te megelégedtél embertársad lekicsinylésével...

    Lényegében ennyi, de én nem haragszom, sot úgy vettem észre, hogy bizonyos dolgokban tájékozott vagy, így adok a véleményedre.
  • Pheel
    #84
    Nem szívesen élek ezzel a joggal, de ide tartozik még pár dolog:

    A celeron homérséketével csupán azt akartam érzékeltetni, hogy intel jóval kevésbé melegszik, bár tény hogy nem is megy annyin. Majd a P4. Az egy kazán :)

    Mondd már meg mire jó neked az az "óriási" AMD teljesítményed?
    -Játék videókártyából megy, 800 MHz jelenleg elég a JÓ játszhatósághoz.
    -Programfejlesztés: itt a vinyó inkább dominál én úgy hiszem, hiszen a sok kis fájl kiírása tovább tart, mint forgatás egy 800-as géppel.
    -Webes tartalomfejlesztés illetve irodai munka: ezt inkább nem mondom.
    -Hang illetve kép stream formátumok kódolása-dekódolása: dekódhoz nem kell eromu, 400-as gépen már nézheto-hallgatható minden. Kód. Nos ez más. Ha naponta 3 filmet RIP-elsz, akkor tényleg kell a bika gép.
    -Hálózati kiszolgáló: inkább a megbízható háttértárak és a memória mennyisége a lényeg.
    -Internet használat: a kapcsolat a lényeg. 800MHz mindenre elég.

    Folytatom, bocs, de csak 2 üzenetben megy...
  • l3alF1aKe
    #82
    Via-t nem tudom hol olvastad, nem szeretem nem is használom. A lap amiben leledzik egy gigabyte ga-7ixe4-es AMD chipsettel, lehet utánajárni.
    Persze ez csak a kisebbik, de ha meghúznám, szvsz kenterbe verné a kicsike celkádat.-)
    De szerintem meg sem kell eröltessem.
    Előbbi vitát lezártam, utóbbi hozzászólásommal pedig próbáltam viccesen hatni, nem ugy vetted. Azért az figyelembe veendő, hogy nem használtam obszcén kifejezéseket, ellentétben veled, mindjárt az első válasznál.
    És mielőtt offtopic lene a dolog (mondjuk már az), hozzáteszem, hogy tied lehet az utolsó szó, amennyiben élni kívánsz vele.-)
    Na buy
  • Pheel
    #81
    "Abszolute nem viccnek szántam, ugyhogy nem tudom te mit nevetsz ezen.-)"

    Kínosan ügyeltem rá, hogy ugyanolyan smile-t használjak mint Te, szóval vagy Te is röhögsz a dolgon, vagy az enyém is halálosan komoly.

    Egyébként nem hiszem, hogy sokkal jobban jártál egy NAGY 900-as Duronnal, mint én a kicsike iC566-ommal. De legalább nekem nem VIA a chipset...
  • l3alF1aKe
    #80
    Abszolute nem viccnek szántam, ugyhogy nem tudom te mit nevetsz ezen.-)
    Na mindegy, van egy olyan topic, hogy "celeron tuning", oda írhatsz ilyeneket-)
    Ott talán érdekel is valakit.
    Hozzáteszem magánvélemény, de ha tudni akarom egy kicsike celka hőmérsékletét meghúzva, talán megnézem ott.
    l3alF1aKe
  • Pheel
    #79
    Nem baj.
    Te legalabb ilyen kurvaokos, meg kurvavicces vagy -)
  • l3alF1aKe
    #77
    Ne mond, mert nem ide tartozik szerintem-)
    De nembaj hamár kimondtad, jól kiröhögünk.-)
    -)
  • Pheel
    #76
    Most mondjam, hogy ha nagyon megkuldom, akkor max 50-51 C, alapbol meg 42? Igaz csak egy iCeleron 566@866 + GlobalWin WBK 68 (4800 RPM)
  • Bandee
    #75
    Kissé sok szerintem, nem is kicsit. Nekem alapból 1 óra 3D Mark 2001 után 54C, Spitfire hűtővel 5800 RPM
  • Bandee
    #74
    yonak szamit :) amugy szerencsed van hogy annyit bir a procid. en 900-as TB-om csak 950 birja :( Sebaj 1 kicsit meg mindig jobb mint a Duron ;)