33479
12316971501353788406.png
  • balintk
    #31554
    Ti amúgy mennyire esztek "tisztán"?
    Csak a rizs,krumpli,csirke,zabkása?
    Én már annyira megszoktam h. pl. rántottához is kenyeret eszek, hogy egyszerűen nem bírom elhagyni. Suli miatt is sokszor csak szendvicsek eszek délelőtt, mert már megszoktam.
  • Mor3llo
    #31553
    akkor 1 mekis sajtburger + sültkrumpli (de nagy adag)
    ez még a szívedet is erősíti
    OMG
  • sanya200
    #31552
    Én pont ellenkezőleg :D
    Tudtok ajánlani vmit?Nem feltétlen tömegnővelőt,valamit amitől hízni lehet.Jó ha azt vesszük hülye kérdés csak "enni kell".De az a gondom hogy nem tudok annyit enni amennyit kéne.PL megeszek 2 mekis sajtburgert és ennyi volt többet nem tudok megenni mert elfog a rosszullétSzóval valami olyasmi kéne amivel többet tudok enni egyszerre.Kondit egyenlőre hanyagolnám legalább addig amíg egy 15-20 kilót fel nem szedek legalább.Meg erősíteni kéne a szívemet.Jelenleg nem javallot a túlzott erőltetés :S
    Nem tudtok vmit ami segítene hízni de kondi nélkül,vagy legalábbis ami nem túl erős testépitéssel jár.Pl fekvő..stb ilyenek még mennek de komolyabb megerőltetést nem nagyon merek bevállalni pl fekve nyomás..stb
  • veszelka
    #31551
    tömegnövelőkkel én nem foglalkozok, így is hízékony vagyok erősen :)
  • Darth Sith
    #31550
    jah látom közben, rossz volt a link.

    azt ne felejtsd el, hogy például az egyik kulcs paramétere a myomax hc-nak, hogy összesen 2g cukor van benne, ami szerintem rohadtul nem mindegy. arról nem beszélve, hogy glutamin és bcaa egyáltalán nincs a többiben, továbbá többféle fehérjét tartalmaz pont a komplexitása miatt, szószerint a dupláját a többinek. Továbbá az a 30g fehérje csúsztatás a hc-nél, mivel valójában az 42, csak a táblázat alsórészében lévő további 12g fehérjét nem számolták hozzá. Azzal együtt ebben a kategóriában is vezető lenne, pláne annak tekintetében, hogy a többiben nincsenek ilyen extrák.

    Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy némileg nem drágább mint a többi, de speciál nekem sokkal kényelmesebb így komplexen, egy az egyben használni, mint mindent legózni naponta, és számomra ez plusz pár ezer forintot megér.
  • Darth Sith
    #31549
    ezen hol látod a myomax hardcore-t?
  • DarkHorSe
    #31548
    ez a jo link, miert is lehetne hszt szerkeszteni
  • DarkHorSe
    #31547
    myomax kerlek

    mellesleg en extreme hard gainert ha jol emlekszem (epreset) rendeltem toluk egy ismerosomnek, kiprobaltam es izre ez a tomegnovelo siman felveszi a versenyt a scitec cuccokkal (a sima feherje nem, de nemis izgat)
  • Darth Sith
    #31546
    ha csak sima natúr tejsavót nézel, kitudja.

    Viszont ha bármilyen más esetben egy komplexebb terméket nézel, lásd myomax, vagy bármely más gyártó hasonló terméket, helyettesíts be amit gondolsz, azt már nem fogod ilyen könnyen összelegózni otthon.
  • veszelka
    #31545
    én is ilyet fogyasztok, csak egy amolyan régebb óta gyúrós közösség mindig megmosolyog a "fehérjém" miatt. nem mintha érdekelne, csak kíváncsi vagyok, jobb e az általuk evett scitec bármiben ennél.
  • mike77
    #31544
    Én is ezt eszem, vagy iszom
  • DarkHorSe
    #31543
    Enis orulok hogy elterjedt itthon, vicces olvasni facen a sok budybuilder meg scitec fanboit :D Mellesleg szerintem jo amit csinalnak, de ez olcsobb ar ertek aranyban meg verhetetlen szoval ezt valasztom, ennyi.
  • Mor3llo
    #31542
    akkor mesélhetnétek nekem erről a fehérjéről :)
  • Prince of Máté
    #31541
    Szintén, és szerencsére az ismerősi köreimben mindenki sikerült átszoktatnom erre, a lehúzós szartekről
  • Darth Sith
    #31540
    reggelire whey pro zabliszttel, edzés után myomax hardcore.
  • Renjike
    #31539
    Szintén.
  • DarkHorSe
    #31538
    En ezt eszem es megrendeltem
  • veszelka
    #31537
    ti milyen fehérjét esztek, és mennyiért? honnan szerzitek be?
  • adam46
    #31536
    Tény, hogy ezekkel, amit leírtál el lehet lenni egy darabig, de egy jó edzéstervben változtatni kell a gyakorlatokat, újakat beépíteni, régieket kivenni, hogy változatos legyen. Ezekkel nem túl sok a kombináció, kellenek azért olyan gépek, amik egy-egy izomcsoportot céloznak meg, amikkel tudod variálni az edzést. Ha nem akarsz túl izmos lenni, akkor jó az otthoni edzés, de ha komolyabban szeretnél foglalkozni vele, akkor mindenképpen terem kell.
  • The Protector
    #31535
    Én otthon edzek.A sima 10kilós súlyokat is úgy teszem le a földre mint ahogyan a kisbabákat fektetik az ágyba:)
    Egyszer én hülye szarul tettem le a rudat,eldőlt,olyat szólt mint egy atombombaXD
    Amúgy otthon is lehet edzeni de nem az igazi,nem tudsz mindent ugyan olyan jól átmozgatni mint egy teremben.
  • Darth Sith
    #31534
    jah, amikor egy 250-300as felhúzásnál levágod a súlyt és átszakad a plafon a nyolcadikon :D
  • Roger6
    #31533
    Fasza lenne panelben edzőtermet csinálni.
  • oliwwer
    #31532
    Egy súlyt feltenni 20 másodperc, ez nem érv. Még pihenek fél percet és tolom a következőt. Ennyire nem vagyok kényelmes.

    Nem azért nem edzenek otthon az emberek, mert a terem annyival jobb, hanem mert nincs helyük (nekünk egy 35 nm2-es szoba kell hozzá hogy minden beférjen, az emberek többsége nem tud egy ilyet csak úgy előteremteni és fenttartani csak erre a célra), nincs 150ezer forintjuk rá egyben, és a mobilitás, amit Neoncsöves ír.

    Kiválóan le lehet edzeni egy otthoni teremben is, mondom ezt úgy, hogy előtte 3 évet teremben toltam.



  • Tyler1
    #31531
    Nem a home gym témához, de ahol akarat van, ott az eszköz másodlagos

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Sziasztok!
    Kathi Béla vagyok. Nem szoktam posztolni magamról, dolgaimról a Cutler oldalán de szerintem most ez ide passzol erre facebook oldalra.
    Én úgy gondolom sokan vagyunk akik mélyen élik meg a sportot vagy azon belül is a testépítést. Van egy "mag" aki testépítésre született, aki ebben nőt fel, ebben hisz és szenvedélyt érez iránta. Egy testépítő ha már nem versenyzik vagy akár soha nem is versenyzett az mindig testépítő marad, a lelkében még inkább. Vannak versenyző és nem versenyző barátaim is aki komolyan edzenek és szeretik a testépítést de tudom, érzem ők nem élik meg olyan mélyen. Nekik a felszín elég, nekik nem kell tudni hányszor nyert Mr. Olimpiát Lee Haney, ki szorongatta, megette e verseny előtt a tortaszeletet gyermekének szülinapján vagy miben hitt. Ők szenvedélyük csúcsán nem tudták 10 évre visszamenőleg a Mr.O top 10-et, ők csupán egy kar vagy egy has láttán nem vágták rá egyből melyik testépítőé, ők amikor meghallották Dorian nevét nem futott át a hátukon a borzongás, a tisztelet és a szenvedély egyvelege. Ők edzenek, jól néznek ki, szorgalmasak és jó emberek, de párszor gondolok arra milyen sok mindenről maradnak le és átérzik e testépítést mint szerelmet.
    Tegnap és ma a Temple Gymben edzettem birmingham-ban. Mivel a Blood and Guts minden részlete a fejembe és lelkembe ívódott így nagyon is vártam az edzést. Lepukkant utcán, lepukkant bejárat. Elindultam lefelé az alagsorba, penészszag csapta meg az orromat. Beléptem a picike terembe és már ott azt éreztem otthon vagyok. Nem is tudom leírni mi öntött el..aki hasonszőrű mint én az tudja mire gondolok. A falon profik elnyűtt képei, legendák, istenek..a bejáratnál a pult mellett Dorian győzelmi érmei..amiket ő fogott, ő vett át, amikért ő küzdött meg, amikkel utat tört a testépítés világában és a rajongók szívében. Mindenhol vas..sok vas..és rozsda..minden tükör törött, a gépek ütöttek,kopottak. Egyszerűek és tömörek. Nincs wifi, nincs net, nincs vétel a telefonon de zene az dübörög..de nagyon..és itt van Dorian lelke, szelleme..érzem..erős vagyok és boldog. Amikor a tárogató géphez érek amin Yates is készült az Olimpiára próbálom beállítani..nem megy, szorul, ez a gép se pontos se nem precíz..ösztönből érzem izomból meg kell fognom a beállító csapot és rátartva a gépre be kell rántanom a szöget a helyére..és beugrik a helyére..Úristen leírni se tudom mit éreztem akkor..jaj..durva a gép, nem precíz, de masszív,rozsdás és izomból kell beállítani..200ból 199 ember csalódna a teremben, mondjuk már a bejáratnál is, rozsdás minden basszus..de nem én, mert én testépítő vagyok. Nekem ez kell ott a Temple Gymben!! Minden gépen edzettem ahol egykoron Dorian üvöltött és izzadt, hogy a világ legjobbja legyen..nem volt felhajtás, minden évbe eltűnt 12 hónapra és csak az Olimpián volt látható, ott állt készen, győztesként a színpadon, dícsfényben, magasztalva..de előtte 12 hónapig a büdösben, a rozsdás vasak között, mentálisan csak arra koncentrálva h győznie kell..győzni..mert ő Dorian Yates az árnyék, a legendánk!"
  • DarkHorSe
    #31530
    #31526, valoban
  • Tyler1
    #31529
    Sport, mozgás semmilyen formája nem értelmetlen. Nem mindenkinek ugyanaz a célja.
  • Neoncsoves
    #31528
    arról ne is beszéljünk, ha el kell költöznöd másik városba (akár ideiglenesen, akár véglegesen), hogy viszed magaddal a cuccokat? vagy ilyenkor abbahagyod mert nem tudod magaddal vinni? a mai világban sokkal ésszerűbb szerintem terembe járni, ezt főleg azok tudják akik ingáznak 2 város között (suli vagy meló miatt) állandó jelleggel...
  • Darth Sith
    #31527
    sosem fogsz tudni otthoni eszközökkel úgy leedzeni, mintha csak egy közepes terembe is járnál. lehet edzegetni, de komoly edzést nem tudsz megcsinálni. pl. tekergetős kézisúlyzókkal hogy csinálsz vetkőző sorozatot? mire letekergeted és felrakod, már rég vége, míg egy teremben ott van az egész szett csak leveszed, visszarakod.

    Ha annyira jól le lehetne otthon edzeni, miért nem mindenki ezt választja? mindenki hülye, hogy terembe jár?
  • Roger6
    #31526
    Sok mindent láttam már ezen a gépen. De ilyet még nem. Tanulok minden nap...

  • Sippie
    #31525
    tehát a #31514 50ezres géppel is majdnem minden edzhető? szuper, köszi :D
  • Prince of Máté
    #31524
    nem
  • KaBuTo666
    #31523
    Probalj a csuklyara koncentralni, hatha...a remeny hal meg utoljara.
  • DarkHorSe
    #31522
    Ha azt erzed utana, akkor biztos.
  • Fülüke
    #31521
    Húzódzkodással lehet a csuklyát edzeni?
  • oliwwer
    #31520
    Kell egy fekpad, egy hátgép, meg a kézisúlyzó. Fekpadot lehet venni 50-ért (tolódszkodós, guggoló állványos, negatívos és 30°-os). Hátgépet használtan 50-ből, vettünk egykezes súlyzókat (csavaros) + franciarudat, súlyokat lehet csináltatni esztergályossal. Húzódszkodórudat hajlíttatok, felfúrom 3000forintból. 130-ból van egy termed. Ez egy évi teremköltéség, és egy életre meglesz.

    Melyik az az izomcsoport amelyiket nem lehet leedzeni ezekkel?
  • DarkHorSe
    #31519
    Ez butaság
  • Darth Sith
    #31518
    el lehet otthoni is érni dolgokat, csak szimplán nem éri meg. Mennyi most magyarországon átlagosan egy havi korlátlan bérlet, 10 rongy? Bp-n mondjuk 10-15 között, de legyen országosan átlag 10. Azzal mondjuk heti 5xör, havi 4-4.5 héten keresztül ahogy kijön, mondjuk 20-23szor letudsz menni. Egy jobb teremben van kb 20 féle gép, komplett kézisúlyzó szett. Tehát 20 géphez és egy kézisúlyzószetthez férsz hozzá (plusz kardio gépek). A gépek átlagosan olyan bő fél millió, mivel vannak 50-100ezres fekpadok és milliós csigás gépek, számoljunk fél millióval.
    Az azt jelenti, hogy 20x0.5=10 milliónyi gép és mondjuk 1.5 milliónyi kézisúlyzó készlethez férsz hozzá, de ez inkább a 3-4szerese a gyakorlatban, mert 50-100 millió alatt nem rendezel be termet. De vegyük, hogy használtak, olcsók. Tehát havi 10 ezer forintért, heti 23 alkalommal hozzáférsz 12 milliónyi géphez. Csak a gépparkot otthonra összerakni 12000 havi bérlet ára lenne, ami 100 év.
    Ergo nem éri meg otthonra gépeket venni. Mert vagy lesz 1-2 géped amin nem tudsz rendesen leedzeni, de kiadtál érte csomót, vagy veszel egy olcsóbb bérletet és lejársz egy rendes teremben ahol van minden.
  • DarkHorSe
    #31517
    Ez butaság
  • oliwwer
    #31516
    Ez butaság
  • DarkHorSe
    #31515
    A trabant is kocsi, meg a mercedes is. Na azert dragabb. Ha edzeni szeretnel jarj terembe, otthon (szerintem) felesleges baszakodni, ugysem ersz el semmit