33479
12316971501353788406.png
  • DaemoonHunter
    #15444
    Nálam is ez volt, aztán áttértem heti 2 karedzésre(meg egyáltalán minden izomcsoportot 2x) és nincs gondom mostmár. Persze emberfüggű a dolog, szóval majd az illetékesek megmondják:)
  • Tibi7
    #15443
    Kérdésem a következő. Miért van az, hogy kar edzésnél mindig sikerül szépen bedurrantanom a karomat, még a gyúrás utáni napon is látom h valamivel fejlettebb a karom, viszont aztán vissza is esik, és így akármit csinálok, nem sikerül növelni a karomat. Kajámmal nem lehet baj, mert pl a mellem szépen fejlődik, kiegészítésnek tömegnövelőm és fehérjém is van. Mit csináljak másképp? Vagy tudtok olyan gyakorlatot mondani aminek tutira be kellene válnia? Köszi előre is!
  • McCartman
    #15442
    Ugy hallottam , h amulti-xet preferálják egyesek , de az ára kissé húzós.
    én épp a napokban rendeltem egy doboz vita-xet , ebben kevesebb a hatoanyag de beérem ezzel is.:)
  • Frasier
    #15441
    Csáó!

    Kb. 4 hónapja kezdtem el edzeni. Nem versenyző testépítő akarok lenni csak kicsit kidolgozottabb izmokat szeretnék.
    Úgy érzem hogy egész jól haladok de azért egy-két dologban jól jönne egy kis segítség.
    Az edzéstervem leegyszerűsítve:
    hétfő: mellkas
    kedd: kar
    szerda: hát
    csütörtök: láb
    péntek: váll
    Ezután két pihenőnap. Elsőként azt szeretném megkérdezni, hogy jó-e ez edzés így? Mert van aki arra esküszik, hogy minden edzésnap után kell egy pihenőnap.
    A másik kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire kell komolyan venni a túledzést az én esetemben? :) Arra gondolok például, hogy mivel hétfőn edzek mellkasra, kedden pedig karra és tricepsz edzésnél szoktam szűknyomást csinálni.
    Azért ez a mellkasra is kihat tehát izomlázra edzek rá végülis, de persze csak ezzel az egy gyakorlattal. Eezzel túleddzhetem a mellkasom? (4x10-15 szűknyomás kb) vagy azért ennyi még belefér?

    Előre is köszi a segítséget!
  • Jamirofan89
    #15440
    Tudnátok ajánlani vmilyen multivitamin csomagot? Van egy pár.Sőt rengeteg,de vannak csak szimpla vitaminok.Azt írták ez fontos a testépítésnél ráadásul az eddigi kajálásommal (ami egy hörcsögnek sem lenne elég) nem csodálkoznék,ha vitamin-hiányos lennék...
  • McCartman
    #15439
    hja, fehérjepor + 20-20 g maltodextrin, dextróz. (avagy izles szerint)
    +kreatinnal , glutaminnal olcsobban jössz ki mint egy spec. tömegnövelővel.
    de inkább vedd meg , en csak mint költséghatékony megoldást javasoltam , mindenki eldönti maga mire költi a pénzét.
  • jazzy
    #15438
    Avagy protein alatt simán valami fehérjeport értesz? Mert akkor inkább megveszem a tömegnövelőt amiben vannak még különböző anyagok amik segítenek a felszívódásban stbstb és erre van kifejlesztve.
  • jazzy
    #15437
    Jó de pontosan mire gondolsz?
  • McCartman
    #15436
    tévedés ne essék , nem vmi soványtúró-tojásfehérlé turmixrol beszelek.:D
    protein+cukor.
    alapjában véve ez van a tömegnövelőben is , edzés utáni glikogén visszatöltésre pedig kiváló , ezért nem kell spec. tömegnövelőt vegyen az ember.
  • Retsu
    #15435
    Ez így van, amelyik meg jo lenne, többe kerul ha összeszámoljuk a hozzávalokat mint 1 komplett tömegnövelő.
  • jazzy
    #15434
    Sok ilyen házi turmixot hallottam már és egyik nagyobb sültbaromság volt mint a másik
  • McCartman
    #15433
    fusd at az alapismeretek többi részét is , okos dolgokat irnak ott.:)
  • Jamirofan89
    #15432
    hűűű fasza ez a mintaétrend! köszönööööm!
  • McCartman
    #15431
    Jamirofan: helyetted nem tudjuk megcsinálni az étrended.
    A lényeg , hogy meglegyen a ~2 gramm/testsulykilogramm fehérje + a 3-5/tsk szénhidrát. (anyagcsere gyorsaságtól függően) és ezt elosztva napi 5-7 étkezésre.
    Neked kell kikiserletezned , mennyi az amennyire szükséged van.
    amugy meg : http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=47
  • McCartman
    #15430
    sztem meg edzés után rögtön mehet a tömegnövelő. (feltéve ha elegendo fehérjetartalommal bír)
    de szvsz erre nem érdemes költeni , össze tudsz dobni magadnak házilag edzés utáni turmixot sokkal olcsóbban.
    a lényeg a fehérje + a gyorsan felszivodo cukor (dextroz és/vagy maltodextrin).
  • Tibi7
    #15429
    Köszi!
  • Retsu
    #15428
    Fehérjét, utána nem sokkal mehet a tömegnövelő is. Persze ha magas fehérjetartalmú tömegnövelőről van szo, azt is bele kell számítani a fehérjebevitelbe!
  • Retsu
    #15427
    Vállbol nyomás, illetve azok változatai. Emellett persze ajánlott oldalemelést is végezni, csak tényleg a nyomásoknál rengeteg variácio van, ki lehet kísérletezni hogy kinek mi a legjobb. Pl. sokan azt mondják sima vállbol nyomás állva, mert viszonylag nagy súlyt lehet használni. Aztán vannak, akik a kézisúlyzos változatra eskusznek, a nagyobb mozgástartomány miatt.
  • sapkafej
    #15426
    te már nem kérdezted meg ugyanezeket régebben amiket mostanában amúgy?
  • Roger6
    #15425
    Egyből utána fehérje shake.
  • Roger6
    #15424
    Aki nem saját magáért csinálja, már régen rossz. Az hogy jó alakom legyen, magam miatt csinálom, az csak ráadás, hogy a nőknek így még jobban tetszem. Teccik érteni?
  • Tibi7
    #15423
    Nekem pedig az lenne a kérdésem, h edzés után közvetlenül tömegnövelőt, vagy inkább fehérjét fogyasszak?
  • Jamirofan89
    #15422
    Témánál vagyunk.Én is dohányzom már régóta és szeretném már végre letenni azt a szart örökre.
    Szép kis elképzelés:
    testépítés és dohányzásról való leszokás = egy új élet

    izé kéne egy kis segítség az étrend összeállításhoz:
    ezt találtam,de figyelembe kell venni,hogy nem feltétlen használnék port és ha használnék azt csak reggel meg edzés után [nem olyan sűrűn mint a fenti étrendben] meg ugye suliba is kell járnom.mire váltsam fel a szalámis kifliket? és ott nem is szerepel,hogy azt a 300g rízst mikor kéne ennem és hogy osszam fel egy napra.Hálás lennék ha tudnátok segíteni ebben és egy olyan fasza kis személyreszabott étrendet tudnánk együtt összehozni,amit mindvégig használhatnék.
  • plck
    #15421
    Erre én is. Téll. akaraterő, 1* már nekem is sikerült, és én hülye f*sz ba***eg visszaszoktam
  • jazzy
    #15420
    Ez akaraterő kérdése csak semmi más. Nagyanyám 50!!! évig dohányzott, napi 2 doboz, egyik nap azt mondta elege van ( nem, nem azért mert beteg volt, makk egészséges ) és azóta nem gyújtott rá. Ez volt 4 éve. Na erre azt mondom nem semmi..
  • plck
    #15419
    Értelek, csak én másképp vagyok ezzel, szóval én nem azért csinálom mert másoknak akarok tetszeni hanem saját magamér, én úgy érezném jól magam:)
  • sapkafej
    #15418
    ne próbálkozz, csak hagyd abba
  • Roger6
    #15417
    Nincs azzal semmi gond, ha szép nagy akarsz lenni, nekem semmi bajom sincs velük, csak én nem akarok addig eljutni. Hiszen azt a testet szinten tartani sem lesz olcsó mulatság, úgy gondolom. Azt meg már csak halkan teszem hozzá, hogy a legtöbb nőnek az előbbi képen látható testalkat teszik, és nem az izomkolosszusok, nálam meg azért ez nem utolsó szempont.
  • plck
    #15416
    Ja és most próbálok leszokni a cigiről, remélem ha leszokok téll. többet fogok kajolni
  • Tyler1
    #15415
    melyik a leghatékonyabb gyakorlat a deltaizmokra????
  • plck
    #15414
    Hát izé, kieg. mellé még többet eszek mint eddig:DNagyjából rosszullétig.
    Én meg soha nem akarok megállni, akkorára akarom gyúrni magam mint egy ház:D:D
  • Roger6
    #15413
    "A nők is ebbe a tévedésbe vannak,hogy akinek kockás a hasa az izmos." De ki mondta, hogy ez a csávó izmos? (bocs a dupla post-ért)
  • Roger6
    #15412
    "Nem akarok senkit megsérteni,de ezen a faszin alig van izom" - hát nem testépítő, de kurva jól néz ki. Én ezen a ponton meg is állnék, csak szinten tartanék. 3 hónap... Azért ne essünk túlzásokba.
  • SeanJRRussel
    #15411
    De ha csak kiegen élsz akkor az.Normálsi kajálásal kéne a napiszükséglet legalább 80% bevinni.A kieg a maradék 20 maximum.
  • plck
    #15410
    éééééééétem:Dtehát akkor nem fölösleges:P
  • Lazarus
    #15409
    Akkor lesz belőle hízás ha a bevitt kalóriamennyiség meghaladja az elégetett kalóriát.
  • plck
    #15408
    Hali!

    Az lenne a kérdésem, hogy ugye én most kezdtem, és fogyasztom a tömegnövelőt, nem szedem:Dna mind1, tehát hogy télleg szükségtelen, semmi nagyobb eredmény, hízás nem lessz tőle?!?!??!?!


    PLCk
  • csuszi
    #15407
    hát azért van ott mellizom. ilyen szálkássághoz azért kell előtte csöcs, hogy ennyi maradjon belőle.
  • SeanJRRussel
    #15406
    Nem akarok senkit megsérteni,de ezen a faszin alig van izom.A nők is ebbe a tévedésbe vannak,hogy akinek kockás a hasa az izmos.Hát kúrvára nem!Ez a gyerek szépen le van szálkásodva és ennyi,olyan eget rengető izom nincs rajta.Sztem ezt bárki elérheti egy 3 hónap alatt ha nem gizda testalkatú és se nem 150kg.

    Cargame

    Te meg nyomjál széles fogással meg tolóckódjál thúzzál és tárogass.De amúgy elég kretén a kérdésed mert mindent edzeni kell nem csak a mellet és ha edzed akkor az vastagodni is fog nem cak szélesedni..
  • matthias92
    #15405
    megvan a jogsi, mostmár ráfeküdhetek az edzésre... meg a tanulásra :)
    totál étrendem van, nagyonszépen összerakva, vérkép hiányában nem nagyon figyeltem a vitaminbevitelbe, majd tabikból.
    szerintetek finom a rizs borsóval/gombával/kukoricával úgy, hogy párolt zöldséget, sült húst / rántott húst eszekmellé, a tetejére sajtot olvasztok, és ez ízlés szerint megvegetázva?
    illetve rántotta kolbásszal-gombával, meg lehet maltodextrint is teszek bele próbából. :)
    az egyetlen ami aggaszt: mindenem fáj megint, meg vannak rajtam piros foltok is, pedig utoljára pénteken vállaztam, itthon, eszméletlen könnyű edzést. Már tanácstalan vagyok, ha mégegyszer előfordul, szerintem idegösszeroppanást kapok. :S
    Aránylag kipihent vagyok, úgyhogy már abszolut nincs ötletem, mitévő legyek. Pláne úgy, hogy lehet, hogy megint bekéne feküdnöm kórházba. Nem azért mert már voltam, csak azért, mert megint esélyes vagyok rá.