33479
12316971501353788406.png
  • SeanJRRussel
    #15484
    Sztem mindenkinél max az az 1% 100kg fekve vízválasztó.Ahoz hogy azt felül múld már nem elég a fehérje.Aki meg 150-160 ba nyomogat az meg erősen anyagon van,mondom kivétel az az 1% akiknek kúrva jó a genetikája.Én is eljutottam 1,5 év alatt a 100kg ig úgy h 4 et nyomuk bele és ez a mumusom mert egyszerűen nem tudom átlépni.110kg ba meg 2.És én naturálba nyomom szóval anyag mellőzve:D

    Teljesen egyetértek.
  • Redvin
    #15483
    Ki mondta hogy nem vagom? Hol irtam olyat hogy evekig hihetetlenul fogsz fejlodni? Nem emlexem ilyenre. Es mint mondtam, 2 honapja kezdtem ujra, elotte eleg sokaig edzettem, csak ra kelett jonnom, hogy nalam nem biztos, hogy mukodik az, ami masnak is. (kezdve az osztott edzestervel)
  • csuszi
    #15482
    és véleményem szerint, a saját testsúly 150%-ba 6 felett koksz kell. legyen hihetetlen genetikájú a fazon, és 160%-ba 6. de felette kell az anyag nincs mese:) de inkább a helyes kivitelezésre figyelnének a fiatal kezdők, mert a helyes végrehajtás nem jellemző rájuk.
  • csuszi
    #15481
    :)
    azt nem vágod, hogy ez nem évek kérdése, hanem hónapok ás már le is lassul az a hihetetlen fejlődés.
    pl nálam:
    40kg havonta 5-10kg fejlődés.
    ez 70ig
    aztán 90ig 6hónap.
    aztán 100 1 év
    aztán sok év 120. és nem az első 2 hónapból kell következtetni fiatal padavanom:)
  • Redvin
    #15480
    Mint azt már irtam: "Az embernek nyilvan van egy végleges teljesitő képessége amit már nem tud meghaladni, barmennyire is probalkozik, de azert szerintem attol a tobbseg eleg messze van (persze lehet hogy Te mar pont elerted azt)" Ugylatom ma nagyon kotekedos kedvetekben vagytok... :)
  • csuszi
    #15479
    én 5 éve nem erősödök, gondolkozzak el az életemen?:):):)
  • Redvin
    #15478
    Igen, valoban, azert van ott a harmadik is. Es most hiaba szamolgatod itt ezeket a hulyesegeket (tekintve, hogy azt sem vetted figyelembe, hogy minel regebb ota edzel, annal lasabb a fejlodes), mert nem azt irtam hogy minden alkalommal plussz sullyal kell nyomnod, vagy hogy minden alkalommal tobbet, hanem azt, hogy ha az elozo heten megcsinaltad a tervezett ismetles szamot, nagyobb erofeszites nelkul, akkor tegyel ra nagyobb sulyt. Ha az elozo heten epphogy megcsinaltad az ismetles szamot, akkor maradj ugyanazon a sulyon, de pihenj kevesebbet. Ha meg nem csinaltad meg az eloirt ismetlest, akkor is maradj ugyanazon a sulyon es csinalj tobb ismetlest. Es most nem kell kiforgatni a szavamiat, ez nem szent iras, en is tudom hogy az eletben ez nem mindig fog teljesulni, csak azt mondom, hogy minel inkabb erre kell torekedni, es ha honapokig nem tortenik valtozas, akkor vmit valtoztani kell. Szerintem.
  • SeanJRRussel
    #15477
    kicsivel több mint 2 éve edzek.Egy héten 4X megyek le a terembe.Az 416 alkalom(52*4) Ha minden héten sikerülne megdönteni súlyban a karozásom vagy csak is ismétlésben az akkor is mondjuk ne beszéljünk nagy súlyról,1 kilóval kéne 208 ismétlést csinálnom.Kétlem h valakinek bírná az izma mert szerintem 50-60 fele úgy elfáradna h csak nah.
    Ha pedig minden héten csak negyed kilóval tudnám növelni a súlyt akkor mostanra (ha 1 kilóról indulok) már 52 kilóval kéne bicepszeznem.
    Valahogy így is csak 17kg val tudok egykezezni illetve rúddal is 40-42kg 10 ismétléssel számolva.

    Valahol hiba van a gépezetbe mert ember nincs aki hétről hétre ennyit fejlődne h nagyobb súllyal csinál ugyan annyi ismétlést vagy ugyan azzal mindig többet.
  • csuszi
    #15476
    biztosíthatlak róla, hogy elég hamar eljön az a pont, hogy nem fejlődsz erőben lófaszt se.
  • Redvin
    #15475
    Nem, nem ezt mondom. Az embernek nyilvan van egy végleges teljesitő képessége amit már nem tud meghaladni, barmennyire is probalkozik, de azert szerintem attol a tobbseg eleg messze van (persze lehet hogy Te mar pont elerted azt). És nyilvan valo az is, hogy minel regebb ota edz valaki, es minel erosebb, ez a folyamat annal lasabb. Gondolom mindenkivel ugy volt, hogy mikor elkezdett edzeni (helyesen), akkor erosodott a legtobbet, es akkor szedett fel a legtobbet, és ahogy teltek a honapok, ugy mar nem volt olyan gyors a fejlodes. Nyilvan ez is teljesen normalis. De ettol fuggetlenul a célnak akkor is annak kell lenni mikor lemesz a kondiba, hogy megdontsd a mult heti teljesitmenyedet. (Mint ahogy nagyon valoszinunek tartom hogy a fekvenyomo bajnok is minden egyes alkalommal igy megy le a kondiba). Viszont ha még nem erted el a teljesito kepesseged hatarat, es honapok ota nem erosodtel, akkor valoban lehet hogy valamit rosszul csinalsz.
  • csuszi
    #15474
    persze, Én elsőre fogtam:) és 1-2 hónaposra tippeltem is:)
  • jazzy
    #15473
    Erre akartam célozni
  • csuszi
    #15472
    magyarán a te álláspontod szerint, én speciel testsúlyom 140%ba pengetek 6-ot, és szarul csinálom, ha jövő hónapban nem fejlődök? és x fekvenyomó bajnok is balfasz, mert nem 150-170-200-300-végtelen a fejlődése? gondold át szépen a véleményed.;)
  • Roger6
    #15471
    Jó, hát akkor félreértelmeztem a rövidebb idő kifejezésed, így már világos. Nekem speciel vannak megingásaim, ha a súlyokat nézzük. Nem egyenletes a teljesítmény, van úgy, hogy egyik héten belenyomok ennyibe-meg annyiba, másik héten meg az 5 kg-al kevesebbet alig bírom kitolni. Nekem pl. rettentő sok függ azon, hogy itt a munkahelyen mennyi paraszttal találkozom, mert ha kikészülök idegileg, akkor bezony az edzés sem megy annyira, mint kéne. Hiába alszom, eszek, ha szellemileg lefáradtam, már kicsit másképpen nyomok a súlyokba. De nekem abszolút nem számít, hogy 80 vagy 110 kg-al nyomok fekve, én csak jó alakot akarok, tehát nekem nem célom az, hogy hetente többet és többet nyomjak. A forma meg alakul, lassan de biztosan.
  • Redvin
    #15470
    Igen, ez reszben igaz. Pl ha elozo este elmentel bulizni, es berugtal mint az allat es reggel 6-kor fekudtel le akkor biztos hogy nem fogod megdonteni az elozo heti teljesitmenyedet. De ha tegyuk fel, rendesen kipihented magad, teljesen regeneralodtal, es rendesen etkeztel egész héten, akkor igenis, hetrol-hetre, honaprol-honapra erosodnod kell, már ha az a celod fejlodj. (Persze a szinten tartashoz ez nem kell).
    Azt meg hogy mered le hogy erosodtel? Hát én speciel ugy ahogy az elobb leirtam (mashogy hogy is lehetne?).
    És azt a "3: Ugyanakkor sullyal ugyanannyi ismetlest tudok csinalni, de rovidebb ido alatt." azt nem ugy értem, hogy a gyakorlatot kell elkapkodni, es osszecsapni, hanem ugy hogy a settek alatt kevesebbet kell pihenni ahhoz hogy ugyanazt a sulyt ugyanazzal ismetles szammal megcsinaljam. A gyakorlat tempojahoz ehhez semmi koze, csak a pihenesi idohoz!
  • csuszi
    #15469
    hát én úgy értelmezem, hogy nem 30 perc alatt végez, hanem kevesebb pihenő így pl 20 min.
    ha nem így értette, akkor sürgősen mélyedjen el a szakirodalomban.
  • Roger6
    #15468
    "Ugyanakkor sullyal ugyanannyi ismetlest tudok csinalni, de rovidebb ido alatt." - ezt hogyan lehet még értelmezni?
  • csuszi
    #15467
    a gyorsaságot nem hinném hogy így értette:)
  • Roger6
    #15466
    Ez nem igaz. Nem kell teljesülnie. Mivel egy emberi szervezetről van szó, sok mindentől függ az adott napi teljesítményed, sokkal komplex-ebb a dolog, mint hinnéd, valamint ha nem teljesül az általad leírt tények valamelyike, az nem jelenti azt, hogy nem fejlődsz.

    "Ugyanakkor sullyal ugyanannyi ismetlest tudok csinalni, de rovidebb ido alatt." - na ezt meg végképp hülyeségnek tartom. Fekvenyomás - egy egyszerű példa: a lényeg, hogy minél szabályosabban nyomjam, ez pedig bőven magában foglalja a hosszú negatív szakaszt = nem lesz gyorsabb a gyakorlat, mégis sokkal jobban fejlődsz. Csigán lehúzás mellhez - itt is ez van, szépen lassan, mert így fejlődök. Azt is észrevettem, hogy minél jobban benne vagy a testépítésben, annál tovább tartanak a gyakorlatok, viszont cserébe szabályosan végzem őket, és van eredménye. Na most ez nem támadásnak szántam, de attól, hogy lassabban (nálam ez pl. a szabályosságot is jelentheti) csinálsz valamit, még nem a visszafejlődés lesz rád jellemző.

    Azt meg halkan tenném hozzá, hogy ha két hónapot kihagytál, akkor már attól is fejlődsz, ha lemész a konditerembe újságot olvasni.
  • csuszi
    #15465
    :) majd rájössz
  • Redvin
    #15464
    1.5 honapja kezdtem ujra 2 honap szunet utan ezzel az új edzes tervel. Azt meg ugy ertettem hogy megtudom donteni, hogy
    1: nagyobb sullyal tudok ugyanni ismetlest csinalni VAGY
    2: Ugyan akkora sullyal tudok, tobb ismetlest csinalni VAGY
    3: Ugyanakkor sullyal ugyanannyi ismetlest tudok csinalni, de rovidebb ido alatt.
    Ezek kozul az egyik mindenkepp teljesulni szokott, kulonben hogyan fejlodene az ember? Szerintem fuggetlenul attol hogy ki miota jár, valamelyiknek minden egyes alkalommal teljesulni kell!
  • jazzy
    #15463
    Mióta edzel?
    Csak a "mivel minden heten megtudom donteni az elozo heti sulyokat" miatt kíváncsiskodok:)
  • Redvin
    #15462
    Nincsen se szuperkarom se szupermellem, egyszeruen nem 5-6 gyakorlatot csinalok karra (mellre) mint ahogy az osztott edzesben szoktak hanem egyet (max 2-t), viszont azt nagy intenzitassal, a leheto legnagyobb sullyal. Egy (max 2) gyakorlat a megfelelo sullyan es intezitassal -a tapasztalataim szerint- teljesen elég az izmok fejlodesehez, nem kell addig edzeni amig mar meg sem birsz mozdulni. Igy az izmok teljesen regeneralodni tudnak 2 nap alatt is, amit mar csak onnan is tudok, mivel minden heten megtudom donteni az elozo heti sulyokat, ami egy biztos jele annak, hogy az izmaim fejlodtek, es regeneralodtak. :) De persze kinek mi jon be. :)
  • Roger6
    #15461
    Nekem is az osztott vált be, mint oly sok embernek. Persze ettől függetlenül nyilván vannak olyan emberek, akiknek a teljes testes edzés a nyerő. Nem tudom, nekem a heti 3x egy izomcsoport soknak tűnik, (ezért kérdeztem, hogy hogy a francba lehet ezt megcsinálni 7 napból). Inkább heti egyszer, vagy max. kétszer, de akkor jó alaposan dolgoztatom az izomcsoportot, és van ideje regenerálódni. Különbözünk, ennyi az egész.
  • jazzy
    #15460
    Igen ez a teljes testes edzés és nem osztott.. Ezt maximum az első fél-1 évben szoktam ajánlani, utána valószínűleg az osztott jobban be fog válni, neked szuperkarod lehet ha 2 nap alatt regenerálódik, vagy melled.
  • Redvin
    #15459
    Mondjuk abban igazad van, hogy ez a modszer heti 5 edzessel nem kivitelezheto, mert ha ilyen surun edzenel egy izmot, akkor nem lenne ideje regeneralodni, es akkor tuti nem fejlodni. En ezert is jarok csak heti 3x.
  • Redvin
    #15458
    Nekem meg ez jott be. Sokaig edzettem ezzel a mindenki altal elfogadott osztott edzestervel (hetfo kar-mell szerda lab-hat stb) de ezzel a mostani edzestervel egy honap alatt latvanyosabb erdemenyt ertem el, mint az elozovel 4 honap alatt. Van akinek mukodik az osztott edzes is, de szerintem a vekonyaknak, es azoknak akikre nehezen jonnek fel a kilok, azok jobban jarnak egy altalanosabb edzessel. Amugy meg mi az hogy "hogy lehet egy izomcsoportot heti 3x edzeni?" Hát ugy hogy mindharom alkalommal csinalok pl bicepszre egy-egy gyakorlatot. Szerintem elég logikus :)
  • Roger6
    #15457
    Na ezt a nézetet pont nem osztom. Én pl. amióta átálltam a heti 4-5 edzésre, minden izomcsoportot egyszer edzek, és sokkal jobban fejlődök, ráadásul 2-3-szor annyi gyakorlatot végzek egy csoportra. De gondolom mindenkinél máshogy van ez. Viszont 3x hetente hogy a francban lehet egy izomcsoportot edzeni? Az szerintem hülyeség. Vagyis nekem.
  • Redvin
    #15456
    Nyugodthan edzhetsz minden testreszt hetente tobbszor is. Gondolj csak bele, mitol fejlodsz jobban? Attol ha hetente egyszer edzed a karodat, vagy ha hetente haromszor? (feltéve persze, hogy az izmaid teljesen regeneralodtak az elozo edzes ota). Ha haromszor edzel egy heten egy izomcsoportot, akkor az haromszor annyi terhelest kap, azaz 3x olyan gyorsan fog fejlodni. (persze minden edzesen eleg max 2 gyakorlatot csinalni rá, mert ha tobbet csinalsz, az izmaid nem fognak regeneralodni a kovetkezo edzesre)
  • Sequoyah
    #15455
    Mint írtam, nem izolálom. Szándékosan. Persze főleg azért hátból csinálom, és érzem is a hátizmom, és fejlődik is.
    Amúgy bizonyos fejlettségi szint alatt nem hiszek az izolációban. Az inkább formálásra jó, tömegépítésre az összetett gyakorlatokat sokkal jobbnak tartom.
    Másrészt nem testépítő vagyok, hanem küzdősportoló, és nekem az erő a lényeg:)
    De mivel fejlődök ilyen téren is szépen, nagy hülyeség nem lehet:D
  • SeanJRRussel
    #15454
    Kezdőnek bőven elég 2
  • plck
    #15453
    Nekem azt tanácsolta a konditerem tulajdonosa hogy előszőr minden izomcsoporta csak 2 gyakorlatot csináljak aztmondta később monjduk hátre lessz legalább 5 gyak.:)
  • SeanJRRussel
    #15452
    Sok választás nincs.Vagy 1X edzed meg a karod de akkor 3-4 gyakorlattal vagy 2X 2-3 gyakorlattal.
    Különben nekem is jobban fekszik a 2X edzek mindent egy héten mint az egyszeri.
  • Tibi7
    #15451
    Az a menyyi idő az már egy fél év. Ez alatt nagyon minimálisan fejlődött:S. De pont ezért félek én is a 2X edzéstől amit leírtál. De muszáj lesz megpróbálnom. Sajnos nincs jobb ötletem.
  • Roger6
    #15450
    "szándékosan úgy hátazok, h a bicepsz is dolgozzon," - nem bunkóságból írom, de az a legrosszabb... A kar hátazásnál egy kapocs, ami átviszi az energiát, nem szabad dolgoznia (cask minimálisan). Így nem lesz teljes értékű a munkavégzés = energiát pazarolsz. De te tudod, ha neked ez jön be, csináld. Az a legjobb, amikor lehúzásnál begörnyednek, és hasból húzzák, na velük még kezet is fogok, hogy "gratulálok, te vagy a király".
  • Sequoyah
    #15449
    Második karedzés alatt a saját edzéstervemben én is ezt értem:) Hogy pl. hátazásnál dolgozik bőven a bicepsz, be is durran a végére. Sőt, szándékosan úgy hátazok, h a bicepsz is dolgozzon, nem izolálom:) (ill ugyanígy fekvenyomásnál a tricepsz).
    Még esetleg rá lehet tenni 1-1 gyakorlatot, és felér egy teljes karedzéssel majdnem.
  • Roger6
    #15448
    Jól beszélsz.(szerintem)
  • jazzy
    #15447
    Soha nem edzeném heti 2x a karomat.
    Van egy nap amikor csak kar, hátazásnál bőven kap a bicepsz, mellezésnél bőven kap a tricepsz, felér egy második edzéssel, hova legyen még egy..

    De persze ha nektek beválik váljék egészségetekre, amit egy héten többször edzek az a has és a vádli aztán viszontlátásra.

    Mennyi idő alatt "nem fejlődött a karod"?
  • Sequoyah
    #15446
    A kart simán lehet 2x. De akár a többit is, te magadnak kell letesztelni, mert egyénfüggő, hogy túledzett leszel tőle, vagy jobban fejlődsz.
  • Tibi7
    #15445
    Én is erre gondoltam, h heti 2X kellene. De azért megvárom a többiek véleményét.