33479
12316971501353788406.png
  • cash888
    #19130
    Sziasztok!
    A pár hónapja összeállított edzéstervem nagyon jó, mindent megmozgat, meg vagyok vele elégedve. Egy dologgal viszont nem: a súlyommal. Sajnos nem tudom tartani a napi 5-6-szori étkezést, ektomorf típus vagyok, nagyon nehezen hízom és bármennyire is figyelek az étrendemre, nem tudok egy kilót sem hízni. Ezzel kapcsolatban kérdezném, jól tettem, hogy vettem egy 4,4kg-os Jumbo tömegnövelőt? Mennyit kell belőle fogyasztanom? Az úgy jó, hogy reggelire 3 kanál + edzés után 3 kanál? Pihenőnapokon meg 2x2 kanál?
    Ezt ajánlották leginkább, ezért bátorkodtam megvenni. A builder-en is jó véleményeket írtak róla a velem hasonló cipőben járók.
  • Tyler1
    #19129
    én tegnap edzés után próbaképpen egy masszirozó géppel adtam a melleknek, ami kutyafasza egy rendes igazi masszázshoz képest, de lényegesen jobb érzés mint a merev feszült izmok, amik másnap rendesen érződnek.
  • MaRee
    #19128
    Az edzés KÖZBENI nyújtás lehet segít az izomlázon(bár én tegnap melleztem, agyon nyújtottam magam mégis majd meghalok úgy fáj:D), de a másnapi fájó izmon nem hinném, mert főleg hideg izmot ugye nem nyújtunk.
  • MEdievil
    #19127
    A nyújtás nem ront semmit (arról nem is beszélve hogy fontos szerepe van) pláne hogy akkor még szerintem nincs olyan mértékű gyulladás a masszázs meg királyul hangzik kár hogy mostanában se időm se lehetőségem szóval ilyenek miatt kár aggódni.

    Hagyni kell regenerálódni az izmokat szóval normálisan kell pihenni és kész. Megnézném azt aki edzés után elkezdi borogatni magát. Viszont a szaunázásról már hallottam van alapja de azért nem hinném hogy állandó jelleggel szükséges pláne ilyen szinten.
  • csuszi
    #19126
    nekem faterom olyan 15 évvel ezelőtt mondta hogy vegyek meleg fürdőt edzés után izomláz ellen.
    amúgy egy csomó dolog forok a "szakmában" amivel nem értek egyet, simán tapasztalat miatt.
    hogy egy kis flém kerekedjen ide, azzal sem igazán, hogy nincs helyi zsírégetés. mert ez így nem 100%os. tapasztalatból beszélek, nem könyből.
  • MaRee
    #19125
    Ez azért már elég régi elmélet, és valószínűleg így is van :D
  • Roger6
    #19124
    No, ezt most olvastam, izomlázzal kapcsolatban. Nekem speciel elegem van abból, hogy minden régi dolgot megdöntenek (próbálnak), lassan már semmi nem igaz, ami tavaly előttről származik.

    Szóval idézek:
    "Egy újabb keletű elmélet szerint az izomláz eredete nem más, mint mikroszkopikus szakadások az izomrostokban. A szakadás helyén gyulladás lép fel, ez okozza a tulajdonképpeni fájdalmat. Ennek eredményeképp érthető, hogy mind a bemelegítés, mind a nyújtógyakorlatok hatástalanok az izomlázzal szemben, mivel az az izomrostok fizikai túlterhelése miatt következik be. Következésképp az edzés utáni masszázs és nyújtás csak ront a helyzeten, mivel a már elszakadt rostokat még jobban izgatják."

    A fájdalmas góc melegvizes borogatása, illetve a szaunázás jót tesz az izomláznak, mert a meleg hatására javul az izom vérkeringése és így gyorsul az izomrostok regenerációja." Forrás.

    Vélemény?
  • Roger6
    #19123
    Hubazmeg, mi megy itt... Krejjjatin má' meginy-e!
  • Vaxi
    #19122
    első körben a banner alatt lakó nagy piros
    (ez a szín a piros)
    betűk halmazára eszközölt kattintást javasolnám :)
  • attiGT
    #19121
    Hali, kb akkora karom sincs mint a kepen a csajnak, muszaj lenne elkezdenem kezdeni vmit a felso testemmel, a labaim erosek. Mit ajanlotok, hol, hogyan, mivel, mennyit?
  • Vaxi
    #19120
  • Vaxi
    #19119
    tetszik az alapötlete, lehetséges, hogy amint tehetem, megnézem a judo mellé :)
  • MaRee
    #19118
    Nem, felfújt lufiembert, mint az a néger a képen
  • plck
    #19117
    Egy 200 kilós hányas dagadékot?:O
  • MaRee
    #19116
    Küzdősportol itt amúgy valaki? :) Én krav magázni akarok beiratkozni, csak nagyon drága az edzés :( Amúgy remélem most ebből nem fog kikerekedni hogy a nagydarabok nem tudnak verekedni meg az ismerősöm unokaöccse lepörgőzött egy 200 kilós biztonságiőrt, csak kíváncsi vagyok :D
  • center86
    #19115
    megöltél a szövegeddel :D

    említettem, hogy nem volt időm elkészíteni a kajámat másnapra. Nem gáz hogy épp azt ecseteltem a postban hogy az amúgy is kevés ch mellett még szar is volt. Ez végülis olyan mintha minden nap zsemlét ennék.

    És ezt a lufi embert ne nekem hozdd már fel, nem az én saram.
  • Különc
    #19114
    "bocs a dupla postért.
    akkor leszl szálkás ha diétázol. ahhoz hogy ne egy girnyó legyél hanem legyen formád is a diéta előtt tömegelni kell. Na akkor leszel úgymond "felfújt lufi" Persze abból is van ezer féle, ebbe nem mennék bele.
    Az hogy mennyire bírod az edzést, a kajálástól függ. Mondok egy példát. Reggelente bicajjal járok melóba. 6km nem túl nagy táv. Átlag idő 20 perc és megy simán a dolog. Mára nem volt időm elkészíteni a kajámat, így átmentem a kisboltba mikor már éheztem és pár zsemlét vettem délutánra. Mikor indultam haza 1 km után meg voltam halva a bringán. És ezt a kevés ch-nak tudtam be. "

    Zsemlével intézted el a ch-t, látom tényleg nagyon "tiszta" a kajád, ám tényleg hagyd a kreatint, lufiember leszel tőle.
  • center86
    #19113
    Linkeld már be kérlek hogy mit is kéne elolvasnom? Mert most üres szavakkal dobálózol.

    "Tömegnövelők
    A tömegnövelő az edzés utáni komplex megoldás. Egyszerű szénhidrátokat (cukrot: dextróz, maltodextrin keverve vagy csak dextrózt) tartalmaznak, ezenkívül fehérjét. Ez az amire edzés után szükség van. Ártól függően tartalmazhat még plusz BCAA, glutamin, kreatin, vitaminok és egyéb kiegészítéseket."

    "Milyen kiegészítőt szedjek?
    A kiegészítés szükségessége az étrendtől függ. Megfelelő étrend nélkül nincs eredmény, a táplálékkiegészítő - mint a neve is mutatja - csak kiegészíti a helyes étrendet. Alapesetben általában fehérje kiegészítésre, esetleg tömegnövelőre van szükség. Fontossági sorrendben következik a vitamin és ásványi anyag formula. Ez után jöhet célirányosan a többi kiegészítő, kreatin, glutamin, bcaa amino, no1 fokozó, szükség szerint zsírégető."

    "Hogyan szedjem a kreatint?
    Két választásod van: vagy kúraszerűen szeded – ez hozza a látványosabb eredményt, vagy sima napi kreatin kiegészítést csinálsz ugyanúgy mint ahogy a fehérjével csinálod - a kreatin ugyanúgy egy tápanyag, mint bármi más, edzés előtt és után lehet pótolni az elhasznált mennyiséget. A kreatinkúra egy 5-7 napos töltési és egy szintentartási szakaszból áll. Az adagolás a dobozon! Ha nem tiszta nézd meg ezt!

    Milyen kreatint szedjek?
    Kúrához betölteni sima monohidrátot javaslok gazdasági okokól. Egyébiránt gyakorlatilag kénytelen vagy kipróbálgatni! A legjobb kreatinok elvileg az etil-észter és az afla ketoglutarat, a legroszabb pedig a foszfát. A legnépszerűbb még mindig a monohidrát, de nem mindenkinél működik.

    Kell-e szünetet tartani a kreatin szedésében?
    Ha kúrában szeded, igen, ezért kúra a neve. Hagyj annyi szünetet amennyi a kúra hossza volt! Ha nem kúrában szeded, nem kell szünetet tartani. A tömegnövelőkben levő csekély kreatin szünetnek minősül.

    A tömegnövelőmben van kreatin, érdemes –e további kreatinnal kiegészíteni? Ha kreatin kúrában vagy és több kreatinra van szükséged, akkor nyilván igen. Egyébiránt általában elegendő!

    Rossz íze van a kreatinnak, mit csináljak?
    Operáltasd magad nővé, vagy menj el transzvesztitának, esetleg legyél öngyilkos, de ezt a sportot mindenképp hagyd a picsába!

    Lehet-e kreatint szedni tejjel?
    Semmit sem lehet szedni tejjel. Tejet a kismacskáknak meg a buziknak!"

  • Különc
    #19112
    Inkább nem kockáztatok meg egy bant miattad, majd valaki elmagyarázza mér vagy hülye
  • Tyler1
    #19111
    hát erren sajnos nem tudok mit írni. úgylátszik tényleg felesleges 280-as betűmérettel kiemelni az alapismeretek szót, mert mindenki megy a saját feje után.
    ha az alapdolgokkal nem vagy tisztában, akk nem tudom mit vársz...
  • center86
    #19110
    ember, szerintem ezerszer tisztább a kajám mint amit azt te gondolod. De nehogy behisztizzetek, mert megemlítettem azt a szót hogy "kreatin". Mintha szeroidról kérdeznék.
  • MaRee
    #19109
    Vegyél egy Volumass 35-öt vagy JUMBO!-t abban van kreatin is meg minden ami kell :)
  • Különc
    #19108
    Hagyd már a picsába a kreatinodat és vegyél tömegnövelőt vagy fehérjét, vitargot anyámkínját
  • center86
    #19107
    "a normális étrendet nem kell kiegészíteni"

    nyilván az étrendkiegészítő elnevezés az csak valami humbug. de majd meséld el hogy mikor érdemes kreatint szedni, ha tömegeléskor nem, mert te ilyen mindettudó gyerek vagy.
  • Tyler1
    #19106
    a normális étrendet nem kell kiegészíteni, a nem normális étrenddel meg nem megy a kreatin. persze gondolom ezt te is tudod, mert azzal kezdted, h szépen átolvastad a fent látható alapismeretek részt.
    és gondolom azzal is tisztában vagy, h a tömegnöveléshez kurvára nem kell kreatin, csak megakartál viccelni minket mert te ilyen kis huncut gyerek vagy.
  • center86
    #19105
    úgy értem hogy bcaa, glutamin-t érdemes-e beszerezni.

    szóval nem a mulivitamin, meg a zsírbevitel érdekel.
  • Különc
    #19104
  • center86
    #19103
    tömegnöveléshez milen kretink ajánlotok? Illetve mikkel érdemes még kiegészíteni az értendem?
  • plck
    #19102
    szerintem biztos hogy naturál.Egyik ismerősöm(aki koxolt)4 hónap alatt megnőtt ekkorára, nem vicc!
  • iko
    #19101
    Az igazi fogyáshoz életmódváltás kell. Ezt legtöbben nem akarják felfogni, ezért népszerűek a tünetikezelésen alapuló módszerek.
  • Különc
    #19100
    Ezt csak a hülyék veszik be amiből sok van, ergo szerintem tök mindegy, ha odaraknak egy fake előtte-utána képet egy 130kgs nőről, férfiról (aki mellesleg könnyebben fogy ugye mint egy 80-90kgs ember) odaírják h napi 3 perc billentyűzetnyomogatás mellett felcsatolod az eb király pro über giga 5000-et lefogysz 30 kgt és - 50 cm-t a derekadból.

    Ám diéta nem egyenlő koplalás/fogyókúra
  • Vaxi
    #19099
    90 napos diéta.
    Egyébként miért van az, hogy az összes ilyen diéta a koplalásról szól, de azt egyik sem írja le, hogy maybe MOZDULJ MEG BAZDMEG?
    persze, az idős emberek nem nagyon tudnak már "aerobozni" (a legtöbb), de állítom, hogy az ilyen diéták követői 90%-ban nem idős emberek.
    (a fenti linkre egy reakció)
  • Tyler1
    #19098
    nincs kizárva, de engem az nem is érdekel. mondom nem példaképem a srác meg hasonló, sőt nem is ez a 4 éves tervem, csak nagyjából tudom h mit akarok elérni :)
  • iko
    #19097
    Nem biztos, hogy naturál. Nem lehetetlen, de mondjuk koxal már nem annyira lenyűgöző.
  • Tyler1
    #19096
    jó családból származik :)
    van ahol nem gond, a napi 1 kiló csirke, meg a kiegészítők tárháza :D
  • dragon11
    #19095
    szép.. 4év alatt..

    Én nem szándékozom abbahagyni, de tuti nem leszek ilyen -vagy hasonló- 4év múlva sem.:(
  • Tyler1
    #19094
    nem példaérték de ez a srác engem nagyon tud motiválni :) egy ilyen bádi a felsőhatár nálam. és ha megnézem h mekkorában indult, és meddig jutott, akk egyből nagyobb erőt érzek magamon :D
  • dragon11
    #19093
    Most már nekem is..
  • MaRee
    #19092
    Egyébként erőemeléssel foglalkozik valaki?Én most fogok elkezdeni egy erőemelő edzéstervet mától, tippek, tanácsok?:)
  • Vaxi
    #19091
    nekem ez az ember a példaértékű még nagyon. =)