33479
12316971501353788406.png
  • Roger6
    #19619
    És hasra csak hasprést csinálsz, azt is látom. De az edzésterv nem rossz alapjában véve, nehogy azt hidd, hogy bunkózni akarok.
    Egy dolog még: aki lábazás után még bármit tud csinálni, az valamit nem csinált jól. Még egy felülést SEM! Fürdeni is úgy megyek, hogy előtte rákötöm magam az oxigénpalackra, és fél órát fekszem infúzióval kb. a karomban. Nemhogy még hasprés. Persze-persze, én vagyok a csíra...
  • oliwwer
    #19618
    Ez még mindig egy heti edzésterv és mint látod, egyszer szerepel benne minden izom.
  • plck
    #19617
    Bicepszet-tricepszet én is heti 2X edzem.A 2. pénteken van mell mellett, de ilyenkor csak 2-2 gyakorlatot csinálok, mivel erőm már nincs addigra(meg nem is tartom olyan fontosnak mint a hétfői kar-t).Képzeljétek tegnap lábazás...hazafele megkellet állnom pihenni mert fájt a combom:DDDD
    Kb. úgy mentem fel a 4.re mint az öreg nénik.Ja meg tegnap vettem egy doboz Jumbo-t.Hát én ezt nem értem, csak fél adagot ittam és kb. 600ml vízbe kevertem, előtte 400-ba aztán megkóstoltam és iszonyat keserű volt, de amúgy meg rá sincs írva hogy mennyibe kell.Na mind1 a lényeg az hogy mi lett volna ha egész adagot iszok?Több mint 1l vízbe kellett volna keverni?
  • center86
    #19616
    reggeli kardió, nyami
  • MaRee
    #19615
    Hülyeségeket írsz.A kisebb izmoknak pl bicepsz vagy vádli elég 2-3 nap, a nagyobbakat viszont egy héten elég egyszer edzeni.
  • Roger6
    #19614
    "Hülyeség. Izomnak 48 óra elég" - 48 óra? Az igen, te leszel az új Arni.
  • Vaxi
    #19613
  • oliwwer
    #19612
    és én mennyit írtam? heti 3at.
  • Vaxi
    #19611
    Viszont ugye amit írtál, hogy minden nap hasprés, az simán játszik, mivel azt minden nap lehet edzeni. :)
  • Vaxi
    #19610
    "Az izomnövekedés a regeneráció ideje alatt történik, vagyis amikor pihenünk- (egyáltalán nem az edzés alatt fejlődünk, mint ahogy sokan képzelik!) Intenzív edzésnél egy izom teljes regenerálódása egy hetet (!) vesz igénybe. A kezdők feladata az, hogy megtanuljanak intenzíven edzeni, de közben biztosítsák a megfelelő pihenési időt egy adott izom két edzése között. Ezenfelül a regeneráció alapja a napi kiadós - minimum 8 órás - alvás: alvás közben mennek végbe azok a hormonális folyamatok, amelyek során izmot építünk. Igen, jól érted: azizmok alvás közben nőnek! A fejlődés kulcsa regenerálódás szempontjából: az izomnak legyen elég ideje pihenni két edzés között és minden este aludj eleget!"
  • Vaxi
    #19609
    Szvsz nem véletlen a heti 3 ajánlott edzés, de mindenki úgy edz, ahogy jónak látja. Nekem bőven elég a heti 3.
    A vitamin meg tényleg javallott, a neonzöld pisa védjegye a dolognak :D
    egyébként most vételeztem egy doboz c vitamint, kíváncsi leszek rá :)
  • oliwwer
    #19608
    Hülyeség. Izomnak 48 óra elég. A derék izomzata azthiszem, aminek 72 óra kell. 1.nap: hasprés, mell, kar, 1nap pihi, 2. nap hasprés, láb, pihi, 3. nap hasprés, váll, hát. sok fehérje és ch, meg vitamin. Ajnálom a daily vitamin. fasza zöldet lehet tőle pisilni. de van amikor narancssárga.
  • Különc
    #19607
    Szóval mindent tudsz, mindent elolvastál, álmodból felébresztenek kiszámolod a napi tápanyagmennyiséged mikrogrammra pontosan, mégis megkérdezel egy ilyen hülyeséget. Szép

    Hiányolom az "étrend rendben"-t

    De hogy ne érje szó a ház elejét, segítek neked, ott az a piros írás a kép alatt, mutatom képpel is
  • dragon11
    #19606
    Nem újfiú vagyok sem a topik sem a kondi terén->tehát olvasgattam én elég sokat a bodybuilder.hu-n, bbtvt is nézegetem rendszeresen.

    Mivel a regenerációs idő 5-7nap az izomzatnak, ezért nem tudom eldönteni az edzésterv összeállítást.

    Tudnátok segíteni az elosztásban?[a gyakorlatokat tudom én]

    Heti 3, de inkább 4 edzést szeretnék..

    1nap Mell-Kar -> vagy csak mell??
    ??2nap Kar(bicepsz-tricepsz-alkar)??
    3nap Hát-váll -> vagy csak hát?
    4nap Láb

    nem tudom hogy osszam el..

    köszi a segítséget
  • Sequoyah
    #19605
    Na akkor a kettelbellről, mint tisztes művelője:
    - Nincs olyan h "kettlebell vagy body". Remekül kiegészítik egymást, énis járok konditerembe is, nincs ellentét köztük.
    - Súlya van, és emelgetjük, tehát súlyzó
    - Nem új divat, max újra divatba jött, de már 300 éves...
    - Nem izomtömeg növelésre való. Tehát ha hatalmas izmokat akarsz, kiegészítésnek jó csak. Persze ettől is nő, egy bizonyos szintig...
    - Funkcionális erőnövelésre, illetve erőállóképesség növelésre viszont jobb mint a konditerem. (bár helyes edzésmódszerekkel ott közelíthető, csak még senkitől se láttam:)) Emiatt egyéb sportok mellé kiegészítő erőnléti edzésre kitűnő.
  • Panzermeyer
    #19604
    Okés, értjük, én is off.
  • Panzermeyer
    #19603
    Én is tudok olyat mutatni súlyzóval, és nem is kell hozzá nagy, hogy a végén remegjél tőle :) Azt kettlebellel nem csinálod meg.
  • Tyler1
    #19602
    kettlebell mint divat? az első találmány ami az izomzatépítésére volt hivatott. a mai kétkezesek úgy alakultak ki, h - az akkori nevén girja - fogantyújába dugtak egy vasrudat és voilá.
    tessék megtekinteni pár századforduló előtti képet a sportról és mindjárt nem is lesz divat ez a dolog.

    az hogy ez most felkapott lett egy ember révén, és egyre gyorsabban terjed, az nem véletlen. nyílván nem arra szolgál, h Coleman alakot formázzon, semelyik instruktor vagy kettlebellhez értő ember nem állítja, h nehézizomzat növelésére szolgál, viszont remekül átmozgatja a test olyan izmait amiket alapból talán a büdös életben nem edzene egy ember. elsősorban erősít, masszív törzsizmokat eredményez, és inkább fitness alak formálásához segít.

    na de off vége, nem akarom fényezni, de tapasztalatból mondom h hasznos dolog, és története előbbre nyúlik vissza mint Svárci bácsi dédapjáé :)
  • dragon11
    #19601
    mért, hogy nyertél ott?:O
  • Különc
    #19598
    Szerintem épp eleget beszéltetek a kettlebellről, válthatnánk a hüvelygombára?
  • Vaxi
    #19597
    tehát ezt most azé' mondtam, hogy csomóan csak azért nem regelnek a faszbúkra, mert hogy "divat", és mekkora csíra aki használja. ezzel mindig vitatkozok :D:D
    na befejeztem az offot.
  • Vaxi
    #19596
    Én nyertem a facebookon egy gps-es kerékpár computert(70k), a kedvenc magyar sportolóim [ vízilabda válogatott ] által aláírt labdát és 20k értékű vásárlási utalványt. eddig...
    tehát nem feltétlenül értelmetlen hülyeség minden divatos dolog :D
    a kettlebellnek meg megvan a maga előnye, és hátránya is úgy, ahogy a normál súlyzós edzésnek. egyébként meg az utolsó mondat a lényeg :D
  • SeanJRRussel
    #19595
    Ugye svarci bácsival beindult világszerte a fitness örület már jó pár évtizede.Én úgy vagyok vele,h ami már régóta jó azt mért kell lecserélni változgatni stb...Ez a kettlebell is szerintem egy divat dolog.Ugyan úgy mint a facebook, az is van már mióta de csak mostánaban lett divat,vagy az emo és egyéb buzi stílusok/dolgok.
    Egy igazi fasza oldschool hardcore edzéssel sztem többre mész és keményebb is leszel és persze már régóta beválik mindenkinek.Sose voltam híve ezeknek a felkapott dolgoknak mikor a régi bevállt mindig is jobb lesz.
    Ezen lehet vitatkozni de azért egy bodys még mindig jobban néz ki mint egy kettlebelles.Ez csak az én véleményem,nem kell velem egyet érteni aki szereti az csinálja nyugodtan,mert még mindig jobb mintha otthon verné a faszát a monitor előtt.
  • Vaxi
    #19594
    Csapvíz vs. ásványvíz
  • Tyler1
    #19593
    igen? próbáltál már kettlebell edzést? negyed idő alatt kakilnád ki magadból a szuszt az itt garantálom :) elég lenne kb. 10 kiló kezdésnek, h másnap még csak lábra se állj.
    az meg h igaz, h a súlyzó az súlyzó, de a kettlebell NEM SÚLYZÓ!!!
  • LoSA
    #19592
    Hát igen... A kettlebell edzések nem csak, hogy sulyzózok, sőőt... szinte azon van a legkisebb hangsúly. Hanem olyan mozdulatok vannek, meg erőnléti dolgok, hogy, hogy azokat otthon te nem tudod megcsinálni! ;)
  • matthias92
    #19591
    mikor utoljára valami hasonlót hallottam, a faszi fizikailag kidőlt 45 perc homokzsákolástól...
    teljesen más a kettlebell meg a sima súlyzós edzés.
    (lehet, hogy félreértelmeztem a mondanivalódat)
  • dragon11
    #19590
    Egyetértek.
  • Roger6
    #19589
    Hát én néztem egy-két kettlebel edzést, azért elég komoly ám. Egykezes súlyzókkal nem végzel te olyan mozdulatokat, mint egy kettlebellel, az tuti. Persze mindegyiktől el lehet fáradni.
  • Arnoux
    #19588
    Sőt még súlyzó nélkül is el lehet érni.:D (húzódzkodás, tolódzkodás stb..)
  • Panzermeyer
    #19587
    Bizonyára tényleg jó. Ugyanezt el tudom érni egykezes és kétkezes súlyzóval is. Bármilyen hihetetlen, de igaz. A súlyzó az súlyzó, legyen akármilyen formája.

    Kb ahhoz tudnám hasonlítani a dolgot, mint az elektromos rizsfőző. Marha jó, marha szép, de a lábasban is meg tudom főzni a rizst.
  • LoSA
    #19586
    Múlt héten pénteken és tegnap is voltunk a haverral kettlebell edzésen... Hát iszonyatosan jó. Annyira kidőltünk, elfáradtunk, hogy az valami hihetetlen. Lehet, hogy nem lesz hatalmas izmunk stb de nagyon jó érzés hulla fáradtnak lenni és érezni, hogy már szinte nincs levegőd, néha már csillagokat láttam, annyira elfáradtam az egy óra alatt. Mindenkinek csak ajánlani tudom, nagyon jó!! :)
  • plck
    #19585
    Hát én csak picit értek hozzá.De még nem is nagyon érdekel.Bár 4-5 év múlva mindenképpen szeretném.
    De amúgy tényleg én is akiket ismerek azok közül 1-2 olyan van aki naturál nyomja, a többi tényleg mind szed/szedett valamit.

    Na és egy kis OFF a végére
    MINI DADDY-nevetséges:D(elején a fejét nézzétek:DDDDDDDD)
  • csuszi
    #19584
    de garantálom hogy a topic lakóinak is a +90% hülye hozzá és felesleges neki. de lehet 95:)
  • csuszi
    #19583
    bonyolultabb ennél a helyzet. elő nem keresem a hozzászólásom a témáról, de nem fekete fehér ez tény. de a sok kokszmatyi a teremben 90%ban hülye. de a 10%miatt nem lehet szimplán elítélni a dolgot. teszem azt a fekete úriember is kokszol a fenti képen, igaz ő nem a 10%, hanem a 0.01% kaszthoz tartozik. de mondok egy második példát, sly nevű barátunk is tolja, nem is baj, értéssel csinálja, és a kora igényli. a 70 éves serge is, a szervezetet be kell csapni. csak hirtelen pár példa. aztán vannak még betegek, sérültek, genetikai hibásak. nem véletlen nem illegális, ahogy arról korábban beszéltünk...
  • plck
    #19582
    Baromnak nem nevezném.Köztudott hogy a testépítésben jelen van a koksz és sajnos nem csak az élmezőnyben.Körülöttem is MINDENKI kokszol.Ha nem is rendes kúrákat nyomnak akkor csak 1-2 tabi....
    Na meg gyökérnek sem:D
  • Jobson
    #19581
    Na ma én is tanultam egy-két bölcsességet. Ami a gyúráshoz kell mindegy, hogy milyen súlyban vagy az a havi 2kg fehérje, és ch-nak pedig gumicukor ezerrel. A kajára nem kell odafigyelni.
    Én marha meg kidobom a pénz a drága csirkemellre
  • Tyler1
    #19580
    mekkora barmok vannak és még itt hírdeti a gyökér
  • Vaxi
    #19579
    :DDDDD
  • Roger6
    #19578
    Ezt elmagyaráznád bővebben? Túl intelligensen írtad le, és valahogy nem tudom felfogni a gyökér agyammal. Köszönöm szépen.