65
Aki foglalkozik RC modellezessel az itt jelentkezzen
  • zSo
    #1
    Sziasztok !

    Aki RC modellezessel foglalkozik kerem jelentkezzen, ugyanis kis csapatunk probalja osszeszedni az orszagban tevekenykedo modellezo klubokat, de nyilvantartas hianya miatt interneten is kenytelenek vagyunk nyomozni, nagyon varunk minden erdeklodot, keszulo site-unk cime : http://free.fotexnet.hu/~cszsolt/index.html
  • DC_4ever
    #2
    ya csináltam valami ilyesmit, méghozzá Tamiya kupán.
    de ahogy a helyzet most áll lehet hogy jövőre már ilyen sem lesz.....
  • Beni521
    #4
    ez aztán a topik
  • airwalker
    #5
    Rc modell robbanómotoros hét
  • leho94
    #6
    Jár még ide valaki???Szeretnék elérhető áron komplett RC autót vásárolni használtan vagy újonnan mind1!
  • drob
    #7
    itt van sok rc autó
  • madass
    #8
    halottt topic tuti topic :D

    Nekem helikoptereim vannak :)
  • leho94
    #9
    Eléggé kihalt..:S
  • kriszwells
    #10
    Olyat valaki tud mondani, (esetleg oldalt) hogy ha repülő modellt akarunk csinálni, akkor milyen erős motor kell ahoz hogy repüljön is, vagy mekkora lehet a gép súlya hogy felszálljon. (pl. 2db 12voltos és 4db 3 voltos motor már képes felemelni valamit?)
  • laci 700
    #11
    Hello! Nekem két robbanómotoros autóm van. Egy on road (hpi RTR Nitro3+)és egy off road (hpi Nitro MT2). A Nitro MT2-vel valami gond van mert kb 5-6 perc használat után leáll a motor. cseréltünk gyertyát is de nem segített. A Nitro3+ tökéletesen működik csak nem nagyon tudom hol használni... Nem tud valaki valami jó ON-road Pályát Pesten?
    Thx!
  • PLackó
    #12
    Üdv!
    Eléggé lappang a téma,de valaki hátha errenéz :)
    Nagyon kedvet kaptam az RC helikhez, kérdésem lenne:
    A koax motoros gépeket könnyebb irányítani?(tehát aminek több rotorja van)
    Egy kezdőnek ez fontos szempont.
    A walkera (dragonfly) elfogadható márkának számít?
  • MaSzKa
    #13
    nah végre megtaláltam ezt a topic-ot
    van ismerős aki ezzel foglakozik
    és én is kedvet kaptam ehhez

    nyáron ez a kocsi 66eft-volt most 71eft akciósan
    ilyet szeretnék de sajnos egyenlőre még nincs rá keret



    elég sokat olvasgattam utána
    ez a legjobb ár/teljesítményű on road kategóriában és rengeteg kiegészítő van hozzá és sok alkatrész vásárolható hozzá
    és nagyon népszerű típus

    most jelent meg nemrég 1-2 éve az "rc games modell" újság
    egyedül ez a modellező újság van sajnos :( inkább csak képek a jók de az is kevés benne
    a leírásokon lenne még mit javítani és bővíteni

    http://www.rcgames.hu/

    ezeket a videobemutatókat szeretem :P

  • SpeedXHUN
    #14
    Adj 5 ezret és kimehetünk driftelhetni is(utcán) 1 órát:D
  • MaSzKa
    #15
    mid van?

    5eft.ot bekajál 1 óra alatt?
  • SpeedXHUN
    #16
    ment privát!
  • MaSzKa
    #17
    ok
  • MaSzKa
    #18
    kezdésnek akarok venni 1 ilyen gépet
    5-15Ft-ig
    milyet érdemes?

  • MaSzKa
    #19
    http://www.youtube.com/watch?v=xfh3yC2w7SU
  • MaSzKa
    #20
    http://www.youtube.com/watch?v=vWeQAqMUuNA
  • MaSzKa
    #21
    7eft most akciósan
    lehet ezt veszek
  • SpeedXHUN
    #22
    a Picco Z re emléxem anno volt.
    7 ezer nagyobb áruházakban(neten lehet találsz olcsóbban is)
    Bírta nagyon..
  • MaSzKa
    #23
    #21

    ezt vettem
    elég vacak
    nehéz kezelni

    elvetemedhetett állásában mert nem szimmetrikus :(
    amúgy jónak tűnik 5perecet bír eddig és villog is
  • MaSzKa
    #24
    cimbiék most akarnak venni 20eft-ért

    lehet jobb lett volna ha én is drágábbat veszek
  • SpeedXHUN
    #25
    A drágább szinte mindig jó,picco z elég hírhedt heli,de az sem a legjobb repülési tulajdonsággal rendelkezik.
    Olyan 30 ból van egy igazi elektromos heli ezek elég profik már.
    De sztem 7 ér amit vettél megérte max eladod,ha meguntad.
    Rc kocsival mizu?akarsz még?
  • MaSzKa
    #26
    sajnos nincs rá keret :(

    remélem jövő nyárra összejön

    4eft-ért sztem el tudom adni

    tesztelni ez is jó

    az a baj 1 bizonyos magassába jó

    de elkezd forogni

    valószínűleg nicns jól kiegyensúlyozva
  • kakt
    #27
    írogattok még ide?? :)
  • MaSzKa
    #28
    néha
  • laci 700
    #29
    Csá! Van egy jó pálya (On-road és Off-road) az Örs vezér terétől nem messze.
    A pálya címe: 1104 Budapest, Keresztúri út 104.
    RC Pálya

    Végre nyílt egy normálisan működő pálya Budapesten. Magyar o.-n elég kevés pálya van, talán 2-3. Még nem voltam kint de amint jobb idő lesz megnézem. Napi díj van ami 1000Ft és mind a 2 pálya használatára érvényes.
  • 111222
    #30
    Hali ! Kezdő modellező vok és szeretném megkérdezni hogy elektromos autókhoz melyik a jobb motor? szénkefés vagy a nélküli? és miért rakják az NiCd akkumulátorokat mélyhűtőbe? válaszokat köszönöm előre is.
  • SzocsA
    #31
    eléggé kihalt ez a topic!
  • kabel15
    #32
    Hello! Szerintetek ez egy jó autó kezdésnek?
    ITT
  • laci 700
    #33
    Jónak tűnik. Mennyiért vennéd?

    A HPI jó márka, nekem van két HPI robbanó motoros kocsim, egy Off-Road Nitro MT2 (5éves) és egy On-Road Evo3+ (2-3 éves). Jól bírja mind2, bár az MT2-es motorja kezd meghalni mert akkor még nem tudtam hogy használat után kell Fater Run Oil (ha huzamosabb ideig nem használod a kocsit az üzemanyagban lévő adalékanyagoktól oxidálódhat a motor és ez ellen kell) a motorba és most 5 perc használat után ha bemelegszik leáll és úgy megy mit a csiga. :( Az EVO3+ tökéletesen megy, minden használat után kitakarítom, karbantartom! ;)

    Kezdésként elektromosat ajánlom, mert halkabb (nem zavar senkit és nem küldenek el!) és kevesebb vele a gond.

    (Lenne nekem is egy kérdésem: Olvastam valahol, hogy bejáratáshoz mi is keverhetünk ki benzin + olajat. Saját keverékkel lehet használni az autót ha nem bejáratós? Ha igen 95-ös vagy 98-as benzin kell bele? (esetleg a 100-as Shell V-Power? :D) Castrol Power 1 Racing 2T (kétütemű) full szintetikus motorolaj jó hozzá? Tudom vesztene a teljesítményből és a karburátoron is állítani kell majd hozzá, de olcsóbb lenne mint a 2,5 liter 5000Ft ért. Ha hülyeséget írtam bocs! :D)
  • skate00
    #34
  • skate00
    #35


  • kabel15
    #36
    Szia!
    Azt hittem kihalt a topic azért nem is néztem be. De látom próbáltok segíteni :)
    Szóval én is elektromosat szeretnék. Azt hallottam hogy kezdésnek jó és kicsit félek is a benzinestől. Mármint attol hogy valamit rosszul csinálok elromlik tönkre megy a motor stb. Szóval egy elektromossal ilyesmi talán nem lenne. 45.000 ért néztem egy boltban és nagyon gondolkozok rajta. Ami egy kicsit vissza tart az a sebessége. Néztem videókat és egyiken se egy villám ez a kis gép. Egyedül a HPI hivatalos oldalán a videón néz ki úgy de az meg gondolom agyon van szerkesztve hiszen ők ezt szeretnék eladni. Szóval a sebességéről nem tudok semmit.
    A másik hoyg ehez lehet kapni rendesen alkatrészt? Mert néztem a hivatalos honlapot hogy könnyen tuningolható stb. Még tamiya-t is néztem de a honlapjukon nem nagyon igazodok ki. Azt hallotam hogy a tamiya az olcsóbb mint a HPI. ha esetleg tudtok ilyen 45-50 ezer forintos árkategóriában jó kis buggy-t ami azért minőségi és menet kész és alkatrészt is lehet hozzá venni annak nagyon örülnék.
    (Kösz hogy végig olvastad) :D
  • Laaccoo
    #37
    Hali ! ÉN a Kyoshot ajánlom nagyon jó szerkezet és megy is ! Nekem már régóta van és semmi bajom nem volt vele !
  • Laaccoo
    #38

    A srác is tud meg technikája is van
  • Laaccoo
    #39
    NA mégegyszer és bocs a sok HSZért
    LINK
  • kabel15
    #40
    Köszi! De ahol én néztem ott ez 90.000ft
    De ha tudtok valami olcsó oldalt azt is megnézném. Egyébként tényleg szép és gyors is.
  • Laaccoo
    #41
    Ebay-en vannak jok