740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • cafe986
    #540
    nem lényeg a blue, csak, hogy erősen és szépen szóljon.
    Lehet jvc lesz!
  • ajem kisa
    #539
    Ebben van bluetooth is, az előny a telózásnál ugye...nemrég beszéltem épp róla...
    Én az autómba csak új rádiót tennék, használtan max a tesómtól!:D
    Jvc még mindíg kivéve ha kell a bluetooth!
  • cafe986
    #538
    Ez a gépezet? vagy Lg-t inkább ne?
  • cafe986
    #537
  • ajem kisa
    #536
    A pioneer nemrossz, de a jvc meg ujabb és 24-bit DAC!
    Lehet, hogy a pio is az, de nemolvastam utána!:)
    Én a jvc-re voksolnék!
    Ha csak a hangszórókat tervezed mélyláda nélkül akkor lehethogy túl éles lesz (bár késöbb ráköthetsz mélyládát is!) ha a különálló szettet veszed!
    És sajnos nemnagyon bízom abban, hogy 10k-ért sikerül venni olyat amihez van csipogó is + keresztváltó...
    Szerintem ennyiért jobban jársz egy többutas hangszórópárral (de nelegyen igazam!)!
    De ha van rá lehetőséged akkor szintén próbáld meg letesztelni az autóban őket, és a füled után dönts (sajnos ezt nehéz lesz összehozni)!:s
  • cafe986
    #535
    Segítség! "auto hifi"

    A közeljövőben terveztem egy fejegységet, és előre egy 13cm-es hangszórópárt venni. A kérdésem valamelyik szakihoz, hogy koax hangszórót, vagy külön mélyközép, magas hanszórókat vegyek előre, erre max 10k huf-ot szánnék, a magnóra 25k-et. Pioneer, vagy Jvc?
    ebben az árkategóriában ez? vagy inkáb ezt ?
  • ajem kisa
    #534
    A kiegészítők miatt kérdezd meg mindenképp jah, de lehethogy van hozzá, kitudja?!:)
    Attól a hangszórótól nevárj csodát, bár nyomnia kellene a basszust is, lehethogy csak a + és a - van forditva rajta, attól is másképp szól a cucc, azt úgytudod meg, hogyha adsz rá kakaót és a basszusnál kifelé kell járnia a membránnak az alaphelyzetéhez képest, ha szív a baszznál, akkor forditsd meg a 2 pólust, nemmegy emiatt xarrá, csak neérintsd össze a 2-őt!
    Itt azt írják, hogy van sub kimenet+egy stereo jel kimenet is, szoval magyarul ráköthetsz majd egy erősítőt egy pár hangszóróhoz + egy subwoofert is külön (nyilván erősítővel)!
    Sőt aztírják, hogy van távszabályzó is hozzá!
  • gerge93
    #533
    Na ez így tetszik:D N95- t 5800- ra akarom cserélni csak még azon is gondolkozok :D Június 1- től van az akció az Lgre szóval még majdnem egy hetet várnom kell, de addig nézegetek más rádiókat is hátha...

    de jó, hogy mondod, mert szerintem nem fognak adni hozzá mikrofont meg még mi kell, hisz mégis csak 25ezer.
  • gerge93
    #532
    Akadt még kérdés:
    Jelenleg ilyen hangszóró van hátul 2db, de nincs basszus. Nemtudom, hogy a rádió rossz és az nem adja le vagy a hangszóró ilyen. Szóval a kérdésem, hogy ha megveszem a lg- t akkor, hogy tudok rákötni mélynyomót, ha akkor se szólna jobban? Itt él az, hogy a hangszóró kábelt kell leosztani vagy van külön kimenete amire rálehetne kötni? A mostanin nincs, de nem tudom, hogy kéne- e lennie, de ez már régi ócska azért is cserélném le.
  • ajem kisa
    #531
    Örülök ha segithettem vele!;)
    Azt az oldalt csak azért linkeltem, hogy láss mást is, necsak a tecsós választékot, aztán lehet találsz ott olyat amit a helyi boltokban a környékeden is megveheted annyiért!;)
    De szerintem is az az LG jó lesz!
    Az enyém úgy műxik egy nokia 5800 telóval, hogy a telón aktiválom a BT, és a rádiót bekapcsolom, aztán (ahogy 2 telót párositasz) megadod a kódot amit a rádió ad, és ennyi!
    Onnantól ha megy a zene, közben ha hivnak, akkor automatikusan lehalkul és kiirja a rádión a hivott nevet vagy a számot, és a hangszórókon jön a csörgés.
    Egy gombbal a rádión válaszolok, van egy mikrofon is amit elkell úgy vezetni, hogy a beszédedet azért hallhassák a hivók is, a rádión leis tudom tenni, sőt ha hivni akarok akkor a rádión is elérem a telókönyvet, és úgy hivhatok, hogy a teló a zsebemben van, vagy mindegy, hogy hol!
    A BT-on keresztül hallhatom a GPS-t, és a zenét is ami a telón van, a rádió erősiti ki a hangszórókra!
    Én élvezem a telefonálást így, ráadásul nemkell büntetést fizetni ha telóval vezetsz, mert nincs elfoglalva a kezed, szal a rendőr bekaphatja!:)
    A videót is lejátszhatom a telón, és a rádió adja a hangot hozzá (itt mondjuk van egy kis késés a hanggal, de nemvészes), szóval szerintem hasznos a telefonálás miatt a BT!
    Az megint más kérdés, hogy az LG amit kinéztél az komplett rádió+BT+mikrofon...stb, vagy csak opció, mielött megveszed, kérdezd meg az eladót, hogy mi a helyzet (bár kétlem, hogy meglesz a válasz rögtön!:S) nehogy megkelljen venni +ba azokat hozzá, mert akkor már más a felállás!
    Majd mesélj, gudlákk!
  • gerge93
    #530
    Nézegettem az oldalon amit linkeltél, de úgy vagyok vele, hogy hiába van ott olcsóbban usbset 21-2ezer környékén találok, de ott van még mellette a postaköltség ami 2500FT általában. Szerintem megveszem MediaMarktban a LG LAC7900RN- t 25ezer Ft- ért az úgyis tetszik kinézetre és lehet, hogy még a Bluetooth részére is rászokok :D Szerintem ez már normális autórádió és tartós lesz, de kitudja. Még egy kérdés eszembe jutott, hogy a Bluetooth, hogy is működik pontosabban :) Úgy értem, hogy hív valaki és van olyan funkciója, hogy kihangosítás BT- n vagy hogy lehet? Zenét is említetted átjátszani és azt hogy(lehet, hogy rosszul emlékszek)? Köszi a segítséget tényleg nagyon sokat segítesz :D
  • ajem kisa
    #529
    Azt a milenniumot szerintem felejtsd el!:s
    Itt nézegess inkább valami ismertebb márkát, mertha esetleg valami galiba lenne, akkor a garancia elég hosszu is lehet a nemnagy cégeknél, vagy nemtudom, én tuti, hogy már nemvennék semmi noname rádiót!
    A listában van már ismert márka is 20k alatt is, az usb-t ajánlom, kényelmesebb mint a cd írás, stb.!
    Ezek már ~4x30 körül vannak, kb egyforma tudással!
    Ha késöbb akarsz pl. erősítőt, akkor olyat vegyél amin van hátul rca kimenet, ha nemérdekel, akkor mindegy!
    jvc, pio..vagy ami tetszik, de azt a milenniumot tényleg felejtsd el!:)
    Biztos van különbség a 4x20w vs 4x53w között, de ezek nem tényleges adatok, és amit linkeltem oldalt ott amik vannak 20k alatt, a 2 teljesitmény között vannak, szal szerintem azok közül a legideálisabb lenne a választás!
    A watt része az erősítőnek szerintem nem mérvadó, mert az erősítőt választod ki a teljesitménye után, ott igazán számít az "xy watt RMS"!!!
    Éshogy hány csatornás...stb...kicsit összetettebb az, de nemvészes!
  • gerge93
    #528
    Csak azért nemtudom eldönteni, mert a tescoba van millenium mn9402 4x20w 15ezer mediamarktba van ez az lg 25ezerér. nemtudom melyik lenne a jobb, mert árban jobb lenne ha 10ezerrel olcsóbb lenne, de nem akarok rácseszni, hogy rá egy évre vehessek mégegyet, inkább egy normálisat. a bluetooth részét nem használnám ki. akkor azt mondod észre se venném hogy 4x20w- os a rádió, mint ha megvenném 10ezerrel drágában a 4x53wosat? mert mintha olyasmiről lett volna már szó, hogy a watt része akkor számít ha van erősítő, de lehet hogy rosszul emlékszem azért is kérdezem.
  • ajem kisa
    #527
    A rádió hiába 4xakárhánywatt, az nemszámít sokat!
    A hangszórónál sem a W számít, illetve de, de az a sor ahova az van írva, hogy :"RMS"! Ez a tényleges hangteljesítmény!
    Az erősítőt azt a rádióra kell kötni (RCA kimenet), onnan veszi le a jelet és erősíti ki a hangszóróidra + táp is kell az akkuról és föld!
    Nem mindegyik rádiónak van erősítőre kimenete!
    Nemtudom, hogyha kapásból rákötöd a hangszóró jelére mit fog adni, de szerintem ne a tiéddel próbálkozz először!:D
    Az az LG jónak tűnik, furcsa, hogy csak annyiba kerül!
    Szerintem igéretes annyiért, bár látni kellene!
    Próbáld ki ha van rá mód, aztán döntsd el te, hogy megfele-e a saját elvárásaidnak!
    Ha szoktál vezetés közben telefonálni, akkor a bluetooth előny lehet, főleg úgy, hogy az én alpine szettemhez 100€ volt csak a bluetooth bővítésnek!
  • gerge93
    #526
    4x20w és a 4x53w rádió között észre lehet venni a különbséget 2db 300w 2db 50w hangszóró mellett vagy csak akkor venném észre, ha erősítő is lenne? ha nincs kimenete erősítőnek, akkor lekell osztani a hangszoró kábelén és úgy rákötni, igaz? de az nem ront a minőségén vagyis nem recseg, halkabban szól vagy ilyesmi? lg lac7900rn- ről véleménye valakinek?
  • gerge93
    #525
    Köszi
  • ajem kisa
    #524
    Főleg a telóra jó igen, de vannak gps-ek is bluetooth-al, azokat is összekötheted vele, de ha van a telódon gps, akkor az utóbbi nemkell!:D
    Én most vettem bluetooth kiegészítőt, és a fejegységen kiirja ha hivnak, a nevet...stb, onnan is tudom kezelni a telót, sms-t irni ugye nemlehet, de a telókönyvbe beléphetsz, hivhatsz is...van mikro hozzá, és a hangszórókból jön a hang!
    Most kötöttem rá az uj telómat, és a videóklippet a telón tudom nézni, de az autórádió adja le a hangot, ugyenígy a zenét is lejátsza...ha van a telón 8gb zene, akkor az egy jó dolog is lehet!
    Én most elég jól elvagyok vele!
    Jah a gps-t is hallgathatod onnan azon keresztül!
  • gerge93
    #523
    ha van bluetooth egy autórádióban az mire jó? vagyis csak arra hogy a telefont kitudjam hangosítani vagy van más célja is?
  • jancsika69
    #522
    Gyári Ford hangszóróim vannak 4 darab erősítő nélkül!
  • Mark007
    #521
    Milyen és mennyi hangszóró van?
    Nem lehet, hogy az akku nem bír akkora áramot leadni neki? (gyenge kábelezés, stb.)
  • jancsika69
    #520
    Sziasztok. Egy olyan problémám lenne, hogy a kocsimba mikor hangosan probálom hallgatni a zenét (20-25 egység) akkor a Sony cdx-gt20 fejegységem kapcsol ki és indul újra egyfolytában. Ha viszont nem nem megy hangosan akkor nincs semmi gond vele! Valaki tapasztalt már ilyesmit, vagy van valakinek véleménye, hogy mi okozhatja?
  • gerge93
    #519
    oké köszi
  • Mark007
    #518
    Ha teheted tényleg USBset vegyél.
    Én is most irhatom ujra a cd-t mindig, ha rá akarok tenni valami új számot.
    pendrive-ra lényegesen kényelmesebb:)
  • ajem kisa
    #517
    Szerintem pár1000+-t megér az usb!:)
  • gerge93
    #516
    még mindig nem vettem autórádiót, várok hátha kifogok vmi akciót:D szerintetek lg lac2900rn 16ezerér megéri? vegyem meg vagy várjak még hátha lesz jobb is mer ebbe nincs usb se mer nemigazán tudom mennyire használnám ki az usbt. most van egy cds sz*r ugrál stb. jólenne helyette vmi de nemtudom h megvegyem e ezt. szerintetek? mer kb ennyit szánnék rá. lehet kicsit érthetetlenül fogalmaztam, de nézzétek el :D
  • mabbak
    #515
    Sziasztok

    Fejegység előlapi aux ki/bementen keresztül megoldható az, hogy vagy mp3 lejátszóról vagy telefonról zenét hallgassak?
  • Mark007
    #514
    Valamit bedugtam, és valamit ki is húztam a kocsi tetején.. Vagy az az áramszedő volt, mint a trolikon? :)
  • ajem kisa
    #513

    Lehethogy sérült a kábel, vagy nincs antenna!:D
  • Mark007
    #512
    Huhú:)
    Nagy nehezen beszenvedtük az egészet. Bár a fejegység körül nincs keret, mert ami volt hozzá, az se nem fér be, se nem akad be.

    De volt egy fejem, amikor a kis 10cm-es hangszórók megszólaltak. Pioneer ts-g1009. Szerintem nagyon szép a hangja, hangerő meg bőven van. Arra számítottam, hogy halk lesz :) Kellemes csalódás

    Fejegység se rossz.
    A gond annyi, hogy a rádió nem akar menni. Antenna rá van dugva, mi lehet a kínja? Csak zúg.. nem talál semmit.
  • Csabesz6
    #511
    Meg is van, ilyen volt:D


    Bal oldalt a kábelek, piros a battery, narancs az acc.Már csak testelni kell, és kész.Még jó hogy lefotóztam anno, valami rémlett:D
  • Csabesz6
    #510
    :)
    Közben rájöttem, hogy az egyik kábel (valszeg ACC) az biztitáblámhoz volt kötve, a Battery kábel pedig alapból biztosítékos, ott van a képeken:)
  • ajem kisa
    #509
    Nemtudok neked ilyenben segiteni sajnos, de azt tudom, hogyha direktbe kötöd az akkura, akkor az nemlesz túljó, mert a biztosítékon kéne átmennie mindenképpen!
    Kérj tanácsot valami normálisabb helyen, ne jóskapistától, mert a falat is fellehet huzatni bárkivel, csak kérdés, hogy meddig tartja a tetőt?!:)
  • Csabesz6
    #508
    Belököm ide is:

    Van aki otthon van autósrádió bekötésében?Anno kiszedtem a Corollából, de képtelen vagyok visszarakni, semmilyen "előzményt" (régebbi csatit a múszerfal alatt, kábelmaradványok) nem találok, egyedül a hangszóróké van meg.Nekem tanácsoltak olyat, hogy az ACC-t, és a +Batteryt tegyem az akksi "+" oldalára, míg a testkábelt a "-"ra. Kipróbáltam, nem igazán akart működni.Meglehetősen suta vagyok a villamossághoz, remélem van aki tud segíten.Tuti marha egyszerű, csak nekem bonyolult:D.
    Pioneer KEH P5400R
    KösziKépek
  • ajem kisa
    #507
    Nincsmit, ha kész, akkor meséjjé'!
  • Mark007
    #506
    Rendben, azthiszem már átlátom :)
    Köszi az eddigi segítséget! :)
  • ajem kisa
    #505
    Szerintem a fehéret+a feketét is rákell dugni! Valószinű, hogy a fekete a táp, de majd meglátod, ha jó csatlakozót kapsz, akkor csak egyféleképpen lehet összedugni, szoval van az+az antenna amit összekell kötni és kész!
    Viszont elöbb a beépítőkeretet kell befixálni a helyére, azt lehúzod a fejegységről, berakod a helyére, és egy csavarhúzóval behajtod a füleket lent+fent+oldalt is, hogy az tartson,+ pl ha kihuzod egyszer majd a rádiót, akkor az a helyén maradjon, és neszakitsa ki a műanyagot sem egy nagyobb fekvőrendőrnél is akár!:)
    Aztán jöhetnek a kábelek, és be a rádió a helyére...
  • Mark007
    #504
    Iso átalakító kell, az bizti.
    De akkor a fehér-re rádugodom az átalakítót, az megy a rádióba, meg az antenna, és kész? Tehát az a fekete, ami a képemen van, az nem kell?
  • ajem kisa
    #503
    Ugynéz ki, hogy ezek nem ISO csatlakozók, megkellene tudni, hogy a fejegységen milyen a csatlakozó, mertha olyan amit linkeltem az előbb (iso), akkor kellene valami átalakító, hogy nekelljen barkácsolni (késöbb lehet egy ujabb cserénél, vagy eladásnál megbánnád a barkácsolást!)!
    Kérdezd meg eztis, hogy a suzukiba milyen van...ha átalakító kell az még párezer vagy párszáz Ft szerintem!:s
  • Mark007
    #502
    Hmm..múltkor jó volt a kép :S
    Itt a másik
    Keretet megkérdeztem, az van hozzá. Még nincs a kezemben a fejegység.
  • ajem kisa
    #501
    Mind2 link ua a kép, amin egy antennadugó van!:)
    Ezt csak 1 helyre lehet dugni, legalább van már antennád!
    A rádión meg lesz ilyen, azt ami abba megy, az az autóban bennekell, hogy legyen, mondjuk az előzőbe bevolt dugva!
    Itt az egyik a hangszóróké, a másik meg a tápos, ezt nemlehet elrontani, csak 1féleképpen megy bele, nemegyformák, szal...
    A keret pedig elvileg a rádióra van húzva, csak lehet azthitted, hogy az úgy oké, így néz ki!
    Ha mégsincs, akkor párezer ft, elvileg szabványban van mindegyik!