740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Mark007
    #500
    Sikerül kibontani a helyét, fejegység, meg hangszórók úton vannak.
    Gond:
    Melyik, micsoda?
    Ez a táp? ugye?
    Itt pedig a fekete a hangszóróké, a fehér micsoda? és hol lehet az antenna vajon? :)

    A beépítő keret pedig egy kis fémkeret, ami nekem úgylátom nincs. Hol tudok venni? Márkakereskedés?
  • ajem kisa
    #499
  • Mark007
    #498
    Átlóban kell? Akkor az 10-es lesz..
    Nem jobb a mostanitól? dehogynem..most nincs benne semmi ;)
    De szerencsére pont ma sikerült megtudni egyik haveromról, hogy kb. 4 teljes autóhifi-t szerelt be, szóval képben van, és szivesen segít :)
    Hátra majd valami nagyobbat akarok, ha nem is mélyládát, de arra kell még pénz.
    Majd nézek valamit, köszi!
  • ajem kisa
    #497
    Hát akkor sajnos sokkal jobbat nevárj tőle, de mindenképp menj be az egyik boltba akik beis szerelnek, hogy ott mit ajánlanak (nagyonsok választásod nemlesz szerintem)!:S
    Vagy akkor nézz valamit hátra amiben lesz egy kis mély is, és nagyobbméretű a kalapba! Ilyenkor általában többutas hangszórópárt ajánlanak, szal magas+közép (aszongyák, hogy magas+mély...dehát azt nemnevezném mélynek), de ez mindenképpen szerintem előnyösebb lenne neked szerintem mint az ajtóba a 8 vagy 10-est beszerelni, mert azon nemsokat fog javulnia mostanitól!:(
    Ja és átlóban kell a méret (lukak metszete)!
  • Mark007
    #496
    Megmértem, az egy oldalon lévő csavar helyek távolsága 8cm. :(
    Átlóban 11,1cm.
    Jól gondolom, hogy csak 8cm-es hely van neki?
  • ajem kisa
    #495
    Nézelődj, de inkább várj egy kicsit vele, hogy olyat vehess aminek van valami híre, neve!
    1-2-3000 plusszért vehetnél már ott jvc, vagy sony-t is, és abba tuti belelehet tekerni (lol), és valószinű, hogy a garanciára is jobb a lefedettség, nemkell taiwanba küldeni, vagy várni hónapokat...(csak úgy mondtam valamit, de a noname cuccokat hanyagold szerintem)!
    A fejegység az az ami a dobozban van, szoval FEJEGYSÉG+előlap csatlakozókkal, beépítőkerettel kerül annyiba!
    A wattokkal netörődj, nem a watt számít (ez a része ha komolyabban érdekel, akkor interneten keress rá, van pár leírás, hogy mit nyujtanak a fejegységek, mégha azvan ráírva, hogy 4x50W...fasság)!
    Ahhoz, hogy 4x50W legyen a verdádban ahhoz azért kell egy erősítő is!
    Ne a watt után menj, hanem a minőségre, a wattokat azt hagyd másokra NEM AZ SZÁMÍT, ill. nemazok azok a wattok amik ténylegesek! Hosszú lenne most így belemenni, de "surányi"-nak van ilyen alapfokú "tanfolyama", ott ír rengeteget, lehet felkéne iratkoznod, ha komolyan érdekel a dolog, mielött veszel valamit!
    Ha nem, akkor válassz találomra valami ismertebb márkát ahogy írtam az elöbb!:)
    Gudlákk!
  • gerge93
    #494
    Hali!

    Szeretnék venni egy fejegységet és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Kb 12-13 ezer környékén gondoltam(mert+2000 a posta legalább), de persze láttam olcsóbbat. Pl mit tudtok erről, mert először nagyon megtetszett, de találtam olyan kommenteket hozzá, hogy pl nemis 50w- os 40w jobban szólt, hangerő ugrál magától, nem lehet beletekerni a zenébe.
    Néhány infó hátha kell:
    Hátul 2x300W hangszórók
    Elől 2x50-80W hangszóró lehet, mert nincs ráírva és az már benne volt
    Citroen Bx '93, ha kellene
    Jólenne, ha usb- s, memóriakártya és cd(mp3) olvasós lenne. Memóriakártya elhanyagolható, ha már nem férne bele.
    Város: Komárom
    Egy olyan kérdés, hogy a fejegység az komplett rádió és nem csak a levehető előlap, ügye, mert haver ilyenekkel hülyít, hogy a fejegység az csak az előlap, de szerintem ez hülyeség, hisz kinek kellene csak előlap max néhány ember, ha elhagyták/lopták stb.
  • ajem kisa
    #493
    Gondolom az ajtókban vannak (ha nem, akkor a műszerfalban, vagy hátul, persze vétel elött csekkold le, hogy milyen alakú kell, és mekkora!:)) a hangszórók, ott van a műanyag burkolat, azt leszeded, van 4 csavar ami fogja a hangszórókat, megnézed a kábeleket, hogy melyik a + melyik a -, jegyezd meg, lekötöd->kuka, az uj szettre rákötöd, 4 csavarral be, vissza a műanyag, és mindenki boldog!:)
    Nemkell semmilyen gyakorlat, van 2 kábel amit kell rákötni a hangszóróra (elrontani nemlehet ezzel, de + a +, - a -) meg össz. 8 csavar!:)
  • matthias92
    #492
    köszi!
    és mit kell(ene) megbontani az autón? házilag kilehet cserélni? (édestestvérem elektronikában kapcsolatosan is otthon van - valamennyire-)
  • ajem kisa
    #491
    Hello!
    Egyező méretű hangszórókat csak te tudod, hogy mekkorák, de gondolom 10-13cm-esek lehetnek!:)
    Kicsit lejjebb linkeltem oldalakat, ott van rengeteg méret, ár, bolt...!
    De szerintem megúszod párezer Ft-ból 3-4-5-6.000 körül!
  • matthias92
    #490
    Sziasztok!
    A 10 éves Opel Corsa B-nkbe szeretnék új, egyező méretű hanszórókat. A jelenlegiek már nagyon megvannak nyúzva. Rájuk fér a "frissítés". Családi autó révén nem kétmillió wattos az egészautót elfoglalja dolgokra gondoltam, csak egyszerű hangszórókat a jelenlegiek helyébe.
    Szerintetek mennyibe kerülne úgy sacc/kb? Ill. milyeneket tudnátok ajánlani?
    Köszi előre is a segítséget.
  • ajem kisa
    #489
    Nincsmit!:)
    Elvileg nemkell semmi hozzá, mert lesz csatlakozó+keret alapból a fejegységen gyárilag!
    Egy ideje univerzális csatlakozók vannak az autókban, szoval 2műanyagot kell összedugni (1 a feszkó a másik a hangszórók), ezeket nemtudod eltéveszteni, mert egyik nemmegy bele a másikba, szoval gyerekjáték!
    Akkor van gáz, ha nem az a csatlakozós a suzukiban (ha mondjuk egy régi cucc volt belebarkácsolva, és valaki leokositotta a csatlakozót)!:)
    Akkor oda kell valaki, aki ért hozzá, és visszacsinálja!
    Gudlákk!
  • Mark007
    #488
    Köszi a segítséget!
    Valószinű az lesz, hogy körbenézek egy-két boltot. Fejegységnél én is usb-set akarok, felesleges a cd.
    Egyelőre csak 2 hangszórót akarok előre, aztán ha kevés, akkor megy hátra is.

    Bekötéshez mi kell? Beépítő keretet tudom, de kábelek, esetleg valamiféle csatlakozók?
  • ajem kisa
    #487
    A csavarok közti távot kell lemérni keresztben (szoval szemközti lukak közti táv:))!
    Ha 10cm-es akkor nemsok lehetőséged van, ott inkább hagyatkozz a márkanevekre ez pl. szerintem jobb tuti a gyáritól, bár...ha lehetőséged van kipróbálni elötte azlenne a legjobb, és hallanád!
    Viszont akkor az uj fejegységgel kellen kipróbálni, amit szintén inkább a márkanévre hivatkozva keress!
    Itt rengeteg van, de ha kiválasztasz valamit, keress rá modellszám szerint, nehogy beugorj az első "akciónak", keress más boltot is, és tesztet róla, de igazából ezért az összegért kb. ugyanazt nyujtják ebben az árban!
    Annyit kilehet hozni belőle, hogy egy usb csatlakozós szerintem belefér, nemkell vesződni a cd-kkel, még ebben a kategóriában annyira nemhallható a minőség, de cd-t is olvas (mp3, wma..)!
    Ezek szerintem már mindegyike tudja a 4hangszórót kezelni, szoval ha előre kevés a 10cm-es, akkor hátra késöbb berakhatsz majd nagyobbakat akár!
    Ha a fővárosban lax, akkor van pár bolt, ahol van bemutató, nemkell feltétlenül zsákbamacskát venned!
  • Mark007
    #486
    Hát jó kérdés, előbb tudni kéne, milyen árkategóriák vannak..
    De az egészre max 30 van..
    Hogy tudom megmérni pontosan? Szal, milyen távolságokat mérjek meg?

    Családi kocsi, nem arra vágyom, hogy dobhártyát szakítson, csak szóljon valami. Persze a lehető legjobbat szeretném kihozni ebből a keretből.
  • ajem kisa
    #485
    Fejegységre mennyit szánsz?
    Milyen zenét szeretsz (ha sokat akarsz költeni, ha nem, akkor ez a kérdés nemkérdés:))?
    10cm-helyre nemtudsz szerintem jót szerelni, min 13cm hely kell (de azis karcsú az én füleimnek:))!
    Ha nemlehet megoldani, hogy beférjen 1 pár 13cm-es...akkor javaslom inkább a kalaptartót!
    Akarsz-e késöbb erősítőt, mélyládát...persze ezis az első kérdéstől függ!
  • Mark007
    #484
    Hello!
    Szeretnék Suzuki swiftbe(régi) vmi zörgőt szerelni.. :)
    10cm-es hangszórók mennek bele tudtommal. Tud valaki ajánlani hangszórót, és fejegységet?
    Előre is köszi
  • zotya10002
    #483
    Sikerült már nem lényeg!
  • zotya10002
    #482
    Sziasztok!!Van a Ford fiestámba egy Panasonic cd-s radió!Azt szeretném hogy gyújtás nélkül is szóljon!!Mert most jelen pillanatban ha gyújtásra rakom akkor szól!!Valaki le tudná írni nekem hogy mit kell ehhez pontosan csinálnom??

    Válaszotokat előre is köszönöm!!
  • kelly7
    #481
    Üdv

    Szeretnék egy Opel Vectra B-be meglévő gyári fejegységhez hangszórókat cserélni.Én vagy Mac Audio-ra gondoltam,de nézegettem a SAL-okat is.Tanácsokat szeretnék kérni,hogy mi az a hangszóró márka,és teljesítmény,amit még egy gyári fejegység meghajt úgy,hogy azért szebben szóljon mint a gyári hangszóróval.A SAL egyépként elfogadhatóan szól?
  • DeenQa
    #480
    Hello! Segítségeteket kérném. Ajándékba vennék vkinek egy autórádiót. Kb 20-25e ft körül gondoltam, és fontos hogy legyen USB bemenet meg piros gombvilágítás. Full nem értek a témához, ezért megkérdezném hogy ez sztetek milyen?
    http://www.edigital.hu/CD/MP3_fejegyseg/LG_LAC-5900RN_CD/MP3_fejegyseg_+4BG_Pendrive-p52576.html
    25e + 4gb pendrive ajándék.

    Ha esetleg nem jó, mást ajánlanátok? (NEm kell professzionális cucc tényleg, mert az autó hangszórói se a legjobbak.)

    Másik meg, hogy azt írja 4x53W. ez mit jelent pontosan? Pl az autóban amiről szó van, 6hangszoro van (2003as sharan)
  • ajem kisa
    #479
    Például!
    Én a cliom ajtajába építettem be egy kis hangot üvegszál+gitt+flokk!
    Ami ebből húzós volt (árban a többihez képest) az a flokkolás, meg az idő amit beleöltem, de az eredményt hallani!
  • ajem kisa
    #478
    Transzmitterre gondolok én, mást nemismerek ilyet!
  • KAMIONOS KOGYO
    #477
    Sziasztok!
    Nem tudjátok,hogy mi a neve annak az átalakító kábelnek,aminek az egyik végére lehet USB-t csatlakoztatni,másik vége meg a rádióba csatlakozik,és így USB-ről is tudok lejátszani!?
  • ajem kisa
    #476
    Szerintem akkor neked nemis ládát kéne szerezned, hanem üvegszál+gyanta...és azt olyan formára, és szinre csinálhatod amilyenre akarod!
    Annyira nemnehéz meló, biztos van valaki a környékeden aki tud ilyet csinálni (de ne valami idiótával csináltasd meg, aki aszongya maj'hogy egy söré' osz jövő7en jer érte!)!
  • Naxos
    #475
    Surányi tanfolyamra már regisztráltam hónapokkal ezelőtt de csak az első levél jött meg. azóta nem kaptam tőlük semmit.
  • Naxos
    #474
    úgy néz ki hogy egy kispolszki lesz az áldozat.
  • ajem kisa
    #473
    Hello!
    4db 38cm...ennyire rossz a hallásod? :)
    Surányi-nak van (volt legalábbis) egy ilyen "tanfolyama" neten, fellehet iratkozni rá, és ott irogat valami litereket, meg légmozgást, meg ilyesmit...hátha segit neked ebben, de nemlesz hamar meg a válasz onnan, mert heti 1 anyagot ad, és az alapoktol kezdi...mindegy...hátha segit!
    Szerintem ha BP-en lax, akkor bemész vagy hozzájuk, vagy valakit nézel a neten, és személyesen kérsz tanácsot erről, mert itt nemtudom, hogy kapni fox-e rá választ!
    Amugy ezt mibe akarod beépiteni (ha nemvagyoktúl indiszkrét)?
  • Naxos
    #472
    sziasztok. mélyláda kérdésben szeretnék segítséget kérni. 4db 38 centis 300/1200-es subot szeretném ládába rakni, láda tervre lenne szükségem. neten kerestem de sehol nem találok.
  • sajbibagyi
    #471
    kÖSZI A VÁLASZOKAT!MEGOLDÓDOTT.VAN 1 ZSÁK PÉNZEM,ÉRDEKEL VALAKIT?
  • sajbibagyi
    #470
    Üdv mindenkinek,1 kissé nagy szívességet szeretnék kérni..Egy régi autómból szerelem át a cuccot a mostaniba.a régibe a 4 beltéri a 4x50-es sony fejegységre volt kötve +1db 800w-os erősítő mélyládával.Most kitalátam,hogy a 4 beltérit is rákötöm az erősítőre mert 2x akkorát szól,de az erősítő csak 2 csatornás.elkezdem hangosítani 1 szint felett kikapcsol az erősítő,és még a cucc simán bírná.vegyek még 1db4 csatornás erősítőt?elbírná még az aksi?Vagy a táp kábelt cseréljem ki vastagabra? 2db 350w clrion hangváltóval az első cucc,a hátsó 2db 350w kenwood ovál.És ha beindítom az autót elkezd sípolni és ha nyomom a gézt mint 1 túrbos kocsinak olyon hangja van.mi lehet az oka?Ha valaki tud légyszi írjon.Előre is köszi
  • neménvoltam
    #469
    Sziasztok, előre is bocs, ha konyhanyelven fogalmazok de nem nagyon értek a témához :)

    Egy 2005-ös Audi A3-asról van szó, Concert fejegységgel. Történt vala, hogy sikeresen belementem egy közepes mélységű kátyúba, aminek következtében a fejegységnek azon fémrésze, aminek segítségével ki lehet szedni a keretből, letestelt a nyákkal és elfüstölt (még régebben a márkaszervízben bütyköltek valamit vele, szerintem ott hajlították be ilyen szépen azt a fémet. A fejegységnek nincs baja, de jelenleg csak a hátsó hangszórók működnek, és ha minden igaz az elsők sem égtek ki, csak az erősítőnek azon részével van a gond, ami leosztja a jelet az elülső hangszóróknak.
    A kérdés az lenne, hogy mi is lehet a gond, továbbá előreláthatólag mennyibe fájna maszek helyen a megcsináltatás, ill. tudtok-e ajánlani bárhol Bp-en egy korrekt erre szakosodott szervízt, ami nem túl átverős :)
  • Zember
    #468
    köszi szépen:)
  • ajem kisa
    #467
    Hello!

    JBL, Pioneer, Fusion, Oxygen, Caliber, Sony...ezekből találsz annyiért!
    De ha nagyobb városban lax, akkor szerintem ha komolyabban érdekel, és választani hallás után akarsz (kocsiban teljesen más lesz), akkor keress bemutatótermeket...ilyesmi!
    Ha nincs rá lehetőséged, akkor ne az első emberre halgass, hanem inkább neten keress elöbb árban neked elfogadhatót, neten teszteket róla, aztán alakul valami!
    Használtat nemérdemes venni, mert lehethogy a membránok készvannak vagy "fáradtak"!
    Gudlakk!
  • Petya 82
    #466
    Köszi Kisa!
    Találtam egy kis boltot. mindenféle Alpine cucc van!!!
    Asszonta az ürge,hogy egyéni kedvezményt tud adni mindenkinek, csak írjunk neki.
    Nekem nagyon korrekt árakat mondott.(Jobb,mint az árgépen bármelyik)
    Nézzétek meg: www.boltmania.hu

    Üdv.
  • Zember
    #465
    Hello!

    Milyen márkájú hangszórót ajánlotok kb 10-15 ezer forintért ami kalaptartóba építhető (nem típus kell csak egy megbízható márka). Egy Daewoo Nexiába lenne. A rádiómagnó egy 4*45W Sony. nem kell High end de szépen szóljon:)
  • ajem kisa
    #464
    Kezdésnek megteszi!
  • ajem kisa
    #463
    Hello!

    Nekem is alpine van abbol a szériábol amit mutatsz csak a 305-ös, és szerintem annyit megér, bár az az akcio az nem 48%-os leértékelés (illetve lehethogy náluk igen), de máshol 47k, kicsit drágább de közelsem kerül már 70-80k-ba!
    Mindegy, amugy az alpine-nál a keresőjében az oldalnak nemtalál semmi infót róla, szoval nemtudok több infót adni, mint amit odairnak!
    Erősitőt lehet rá kötni, de vigyázz (!!!) nincs benne cd olvasó (!!!) ha cd-t akarsz hallgatni, akkor ehhez venni kell cd-tárat, ami mégennyi pénz kb.!
    Viszont az ipodot, pendrive-ot simán egyszerü kezelni rajta, nekem nagyon bevált az enyém!

    Debrecenbe pedig keress valakit, biztos találsz egy "szakit", de amugy nagyon egyszerű bekötni, te is megtudod csinálni!
    Kivétel, ha a garanciához szerelő kell, kérdezd meg ahol veszed, hogy mik a feltételek!?
    Gudlákk!
  • Petya 82
    #462
    Hy!

    Tudna nekem segíteni valaki abban, hol lehet jó áron Alpine cuccokat venni?

    Köszi
    Üdv
  • matykooo
    #461
    Sziasztok!

    A kocsimban megment a fejegységem, szerintem kontakthibás, mert magától felrántja a hangerőt maxra, véletlenszerűen... mondjuk nem csodálom, papírjai szerint 95-ös darab :)
    Na és ennek a helyére kellene egy másik!
    Amit kinéztem Alpine Ida-X301-es (40k környékén van)


    erről lenne szó

    Nos mivel egyáltalán nem értek az autóhifi dolgokhoz, így lenne pár kérdésem!
    -valakinek valamilyen tapasztalat ezzel az egységgel?
    -van erősítőm meg mélyládám a kocsiban, valamilyen ki vagy bemenetet kell nézni, de én nem értek hozzá, ezzel a fejegységgel megoldható?
    -illetve csak az első két ajtómban van 1 pár hangszóró, megvan a hely a csomagtérnél is, de nincs benne, abba kellene valamilyen pár hangszóró, kb 12-13cm-es a hely...

    Ja és a legfontosabb, Debrecenben tud valaki, valamilyen megbízható szakit, aki mindezt kivitelezi nekem? :)

    Válaszotokat előre is köszönöm!