740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • zsolti888
    #580
    sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi szállhatott el az erősítőmben annak következtében, hogy az autóban nem működött a generátor és egyre csökkent a feszültség (muszáj volt hazajönnöm az autóval). A hibajelenség az, hogy nem szól az erősítő, a sima zöld Power led ütemesen halványul el majd erősödik mindig, Protect led nem világít. Egy MacAudio erősítőről van szó.

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • vzoli8895
    #579
    pioneer deh 2100ub 23ezer újonnan. szerintetek megéri? tapasztalat vkinek?
  • Naxos
    #578
    Szükségem lenne 2db 3x50mm2-es tápelosztó blokkra. Neten keresgettem de csak külföldi oldalakat dob ki. nem tudna valaki egy magyar webshopot ahonnan meg lehetne rendelni?
  • ajem kisa
    #577
    Megnéztem!:) Szerintem az inkább mást jelent!
    Valószinüleg azt, hogy (gondolom van képkimenet pl. a hátsóknak is, nemtom!?)és amig hátul a dvd-t nézik, elöl hallgathatod a rádiót...
    Én nemhallottam még denver-ről, nemhiszem, hogy 30.000Ft-ért sokat lehet elvárni tőle (de remélem nemlesz igazam!), én személyszerint kihagynám, de ez függ a te igényeidtől és a pénztárcádtól!
    Sajnos ennyiért nemsok választásod lesz ha kell a dvd is neked!
    A 2 erősítőből a magnat-ot névről ismerem, vannak akik esküsznek rá, az elit-et soha nemhallottam (ez attól semmit nemjelent!:D)!
    Ha ez a 2 választás van, akkor inkább egy új magnatba ruháznék be!
    Ha csak a mélyhez kell, akkor ha a mély 250rms akkor elég neki ez a magnat, mivel 1x220W rms kell a ládának!
    Lényeg, hogy a láda teljesítménye nagyobb legyen!
    A használtakkal pedig vigyázz!:)
  • lacee09
    #576
    Értem köszi. Megköszönném ha mondanál véleményt róla és arról is, hogy szerinted 220W erősítő 2csatornás 320W mélyláda 10ezer használt elit a márkája vagy 20ezer ujonnan maGNAt 2csat erősítő 2x75/1x220(rms) mélyláda 250W(rms). használtnál nemtom h rms e vagy max, de sztem max.
  • ajem kisa
    #575
    Hello!
    Erősítőnél ha 2 csatornás akkor sztereo 2 x xy watt(jobb/bal) jelet erősít, ha 4csatornás akkor már 4 x xy watt teljesítményű, azaz az első+hátsó hangszóróidat is kierősítheted (ehhez kell olyan fejegység is, aminek hátul van 2x2pár RCA csatlakozó is! 1 pár RCA kell a jobb/baloldali jelhez (általában FRONT), a másik pár RCA értelemszerüen a hátsó jobb/bal jelhez (REAR)!
    Vanmég 6 csatornás is, és MONO erősítő is az utóbbi az kimondottan mélyládákhoz való, sokak szerint szebb hangja van, de a mélyet kötheted úgy is, hogy veszel egy 4 csatornás erősítőt, rákötsz 1 pár hangszórót és a másik jelre rákötöd a mélyet!
    Ilyenkor megúszod 1 erősítővel, de ezt nemszivesen használják sehol!
    Ez az elsődleges megoldás, 2 erősítővel illik megoldani (bár ez költségesebb, és ráadásul tuti kell kondenzátor is...stb.!)!
    Erősítő+mély kombónál a ládának kell erősebbnek lennie, itt viszont az RMS WATT jelzést kell figyelembe venni, azok a tényleges adatok amik számítanak! A többi csak parasztvakítás!:)
    A fejegységnél a 2zóna szerintem a lemezek olvasására vonatkozik, ha amerikából van mondjuk dvd-d, akkor az nem 100%, hogy olvasni tudja majd egy otthoni dvd lejátszó!
    A gyári lemeztokon megtalálsz olyan jelet, hogy egy kis földgömb, és benne 1 szám (2-3-4...)neten olvashatsz erről, most iskolába kell mennem, esetleg délután megnézem neked a denveredet a neten!;)
  • lacee09
    #574
    Helló!
    Erősítőnél mit jelent az, hogy hány csatornás? Minnél több annál jobb?
    Melyik legyen az erősebb az erősítő vagy a mélyláda?
    Fejegységnél dvdsnél mit jelent az hogy kétzónás pontosabban denver cat131
  • ajem kisa
    #573
    Nincs mit, remélem megoldódik holnap az antennád!
  • Barpi
    #572
    Köszi, most már vágom ezt a sárga piros kábel cserét. :) Ezen a képen csak kettő sarus van, mert ez még a régi rádió. Holnap veszek egy belső antennát. Az a gond, hogy amikor vettem az autót, akkor a motort, kasznit, futóművet néztem meg, azt nem, hogy szól-e a rádió. Mondjuk, ez legyen a legnagyobb bajom. :) Még egyszer nagyon köszi a türelmedet, és a sok segítséget!
  • ajem kisa
    #571
    Eredetileg sárga/sárga, piros/piros!
    Ha így nemjó, akkor sárga/piros, sárga/piros!
    A saruból (amin van egy olyan áttetsző gumivédő) abból én csak kettőt látok, ha így is több van, akkor az kell neked amin van egy biztosíték és a sárga! Cseréld meg a kettőt, max elszáll a biztosítékod, de így jónak kell lennie a memoriának!
    Az antennát megoldhatod, ha veszel valami antennakábelt, és elvezeted valahova a belső térbe fentre, mondjuk az ajtókörül a gumi alá (ha van gumi), vagy a tetőkárpi alá ...ilyesmi!
    És persze a rádióból!:D
  • Barpi
    #570
    Nekem van vagy 5 sarus most. (2 piros, 1 sárga, 1 rózsaszín, 1 kék) :( A korábban linkelt képek közül a legfelsőn a sárga pirosat? Ami a fekete csatiba megy? Rádió továbbra sincs. Azt lassan felis adom. Vagy veszek egy belsőt, aztán kirakom a kalaptartóra. Az eredetit megtaláltam, a hátsó szélvédőn a fűtőszál az antenna. Sajnos nincs másik antennám amivel kipróbálhatnám.
  • ajem kisa
    #569
    Csak cseréld fel a 2 sarus vezetéket!
    Volt ott egy sárga, meg egy...rózsaszín(?) mindegy 2 sarus van!
    És a rádiód van most?
  • Barpi
    #568
    Na, megvettem a kicsikét. :) Nagyon szép, nagyon, jó, nagyon szépen szól, és nagyon ideges vagyok, mert megint nincs memóriám! :( Igaz a bekötésnél egy rózsaszín, és egy kék vezetéket nem dugtam be sehová, mert nem volt hová, de akkor is. :( Ja, 303-as!
  • ajem kisa
    #567
    Ok, csak okosan!:)
    A bluetoothról még annyit, hogy ha van a navigációdon bluetooth(bt), akkor ha csatlakoztatod a fejegységhez, akkor a hangszórókon fog magyarázni (mondjuk ez a belvárosban amikor nemtudsz odafigyelni a kijelzőre...stb. dolgnál hasznos lehet!)!
    Én a nokiámat csatlakoztatom a fejhez, és ha hívásom van, akkor a hangszórómon "csörög", és elnémítja a zenét, a fejen van 1 gomb amivel válaszolhatok, van egy mikrofon hozzá amit jolkell elhelyezni, és nemkell teló a fülhöz! Legalább ezzel namgazdagítod majd a rendőröket!:)
    Nekem a gps a telómban van, és kiszoktam hangosítani, mert kevés a hangereje sajnos magában a zeném mellé!:D
    Sőt a bt-vel ha csatlakoztatod az iphone-odat akkor úgyis hallgathatod a zenéidet arról (bár a vezetéskes jobb minőség, és nincs késés)!
    Vannak itt okosságok, csak a választás nehéz, meg az anyagi része, én 3x-ra szoktam kiperkálni az online boltokból, mert nemszivesen adok ki 400-500€-kat egyben!
    Úgy legalább ha 50€-val több is, nemnagyon veszem észre a havi részletben, és nincs kamat sem, szal zsíír!:D
    Namajd mesélj!
  • Barpi
    #566
    Nem kapkodom el a vásárlást. :) Cd nagyon nem kell bele, mert arról is csak mp3-at hallgatnék, audio cd-m nagyon kevés van. Az iPhone erre a célra tökéletesen megfelel. A navimban van bluetooth, azt használom telefonálásra menet közben. Valóban nagyon hálás dolog. :) Pénteken veszek valamit, utána megírom a tapasztalataimat.
  • ajem kisa
    #565
    Ezekkel csak annyi bajod lesz, hogy nincs bennük cd olvasó!
    Szerintem a 313 az ujabb, de nemtalálok sok infót a 303-ról, de lehethogy csak a kijelzője variálható szinben (piros/kék) talán!?
    Egyébként az alpine-t mindenképp ajánlom, de ha cd is kell neked, akkor inkább ezt, ebben van beépített bluetooth is, csatlakoztatod a telóddal, és nemkell elővenned, mert a rádión is van egy telógomb amivel válaszolhatsz!
    A telókönyvedet is eléred onnan, nekem is van (csak én kiegészítésként vettem +100€-ért, és nagyon hálás!), elég kényelmes!:)
    De nehamarkodd el, nézegess alaposan elötte inkább!
  • Barpi
    #564
    Nagyon köszi ismét! :) Közben megtaláltam én is a kérdéseimre a választ. A honlapon nem láttam a termékek között IDA-X303-ast, de itt lehet kapni 200€-ért. Erről van tapasztalatod? Külsőre nagyon megfogott. Persze, tetszik az IDA-X305 is, (sőt) de az már sok, annyit nem szívesen adnék ki. A 303 és a 313 között nem találtam akkora különbséget, ami megérne nekem plusz 100€. Ha simán az Audi gyári hangszóróival, normális hangerőn, mélyláda, erősítő nélkül szeretném hallgatni, ajánlanád?
  • ajem kisa
    #563
    Alpine-ida-x300
    Video
    ida-x303
    Video
    ida-x305 video
    Mind kompatibilis ipod/iphone-al!
    De a 300-as régi modell, olyat nézegess, ami a honlapjukon is fentvan!;)
    Felül [URL=http://www.alpine.hu/]"termékek"[/URL]!
  • Barpi
    #562
    Az Alpine IDA-X300, és IDA-X303, iPhone kompatibilis?
    És ezek kijelzője jól látom, hogy nem olyan szép, mint az IDA-X305-é?
  • Barpi
    #561
    Köszönöm megint a sok hasznos infót. :) Azok a cd nélküliek nagyon ott vannak. Biztos szépen szólnak. Nekem azért kellene télcás, mert kiváltaná a mostani tolatókamerámat is és a GPS-t is egyben. (nem lenne 2db kijelző plusszban) Elöbbit az asszony használja mert nagy neki az A6, és nem látja a hátulját. Én meg nem bírnám, ha lezuzná. Ami márkás, az itt olyan 800€ környékén kezdődik. Ennyit nem adnék viszont érte. Annyiért autót kapok itt, aztán azt viheti az asszony, én meg veszek egy olyat mint ami neked van. :)
  • ajem kisa
    #560
    :)
    Bocs, nemvolt egyértelmű a mondatom, szoval az antennakábelre gondoltam, abból adódóan, hogy a 2 másikkal sem volt jó a rádió!
    Lehethogy a teőantennád(?) törött, vagy a kábel onnan a rádióig xart be!
    Én azt az autórádiót 2 ok miatt is hanyagolnám!:D
    1. íbély
    2. noname a cucc! (esetleges bajok miatt a garancia kitudja, hogy hova nyúlik vissza, és mennyi ideig tart...ez még az ibélyre is vonatkozhat)
    Én most alpine-ban "utazom", nekem is egy 30gb-os ipod ordít róla, szóval a lényeg, hogy az alpine+ipod/iphone kombó nagyot szakít!
    Nekik is van érintőképernyős csillivilli gps/bluetooth/tálcás készülékük, csak nemugyanannyiba kerülnek!:)
    Nekem egy alpine ida x-305 van az autómban, igaz ebben nincs cd lejátszó (de van egy 6lemezes táram hozzá), de a hátul elvezetett usb kábellel szépen diszkréten megoldható a dolog, hogy az ipodomat nemis lehet látni, mert (minek) nemrakom ki szem elé!:)
    Lényeg, hogy a kenwood/clarion/sony/pioneer után az alpine magasra tette a lécet nálam, ha legközelebb veszek másikat, tuti alpine-t veszek, és csak ajánlani tudom mindenkinek!
    Vigyázz, mert van olyan széria amiben nincs cd vagy dvd olvasó sem!!!
    Ezekben van
    Ezekben nincs lemezolvasó, csak ai-net kábellel megy rá a cd tár!
    A cd azért is fontos, mert ha jó szett van a kocsiban, akkor nagyon hallani a cd és mp3 között a különbséget, mert ugye az mp3 és az össz. tömörített cucc faragja a hz-eket!
  • Barpi
    #559
    Köszönöm szépen a válaszokat! Látszik, nem ma kezdtad. :)
    Leellenőrzöm a kábeleket, bár 2db fejegységgel is próbáltam, mindkettőnél ugyan az volt a jelenség. Akkor azt a csatlakozót én sem piszkálom, meg nem is „aktiválom” annyiért. :) A fekete doboz valóban gyári Audi, mini ISO, Aktivsystemadapter voll- und teilaktiv felirattal. Hangzatos neve van, de 4 db kondit és 4 db ellenállást tartalmaz, és szerintem egy sima „Y” elosztó. A hátsó hangszórókat tudom vele rádugni a fejegységre. 10db van ha jól számoltam alapban benne, ha ezt nem használom, csak az elsők szólnak. Persze ez is majd akkora mint egy cigisdoboz, dugd el a rádió mögött. Én most kacérkodok valami ilyesmivel, de ha azzal se lesz jó a rádió akkor nem éri meg. Vélemény ezekről? Megéri-e venni, vagy nem? (Zene nálam CD-ről, vagy iPhone-ról menne.)
  • ajem kisa
    #558
    A rádióhoz annyi ötletem van, hogy vannak ilyen opciók, hogy csak helyi rádiót keressen, vagy mindenféle szűrőizéket lehet állítani, lehethogy alapból aktiválva van, erről lövésem sincs, látni kellene!bocs
    Vagymég annyit, hogy a rádió kábelét ellenőrizd le, lehethogy szétcsúszott, vagy megtört, azért nincs vétel!
    Amit bekarikáztál csatlakozót azpedig szerintem a kormányon, vagy amelletti "távkapcsoló" csatlakozója (amihez lehet venni csatlakozót ~40-100€ között!!!), de én kihagytam ezt az opciót (most járok 4000€-nál a zenében) szerintem felesleges!
    Az a fekete doboz ha jólveszem ki, azpedig a gyári (audi?) csatlakozókat alakítja át iso-ra!
    A sárga/piros vezeték is ottvan az első képen a rádió és a fekete iso csatlakozó között, igaz nem piros, de azon a kettőn van csak saru!
    Ez kellett volna neked, de ha megoldódott a memoria akkor ennyivel kevesebb gondod van!:)
  • Barpi
    #557
    Sajnos ez nem jött össze. Pontosabban, a memória gond megszűnt, de a keresés az nem. Tegnap ezt elfelejtettem megírni. Szóval, automatikus keresésénél kidob egy csatit, majd úgy tesz, mintha tovább keresne, de semmit nem csinál. Átváltok manuálisra, akkor 5 tizedenként nyomogatva találok pár csatit. De, ha lassan (2mp) nyomom meg a memória gombot, akkor átvált automatára és az általa megtalált egyetlen csatit adja vissza. :( 2 fejegységgel is próbáltam a keresést, de egyikkel sem hajlandó a dolgát végezni. :( Mellékelek képeket, mert nekem nincs olyan kábelvariációm, amit írtál. Elnézést a többiektől a sok képért, de igyekeztem minden kábelt megmutatni. Van egy, amit sehová sem tudok dugni, (piros karikával jelöltem) mert nincs hozzá aljzat. A sok adapter, iso átalakító, meg nagy bumszli csatlakozótól meg megőrülök, mert kb 20 perc, mire vissza tudom tenni a fejegységet. :( Nem hiszem el, hogy nem lehetne egységesíteni,vagy kicsinyíteni a csatlakozókat. Megköszönném, ha tanácsolnál valamit. Szervizbe egyenlőre nem mennék vele, mert itt 40-50€ óradíjért dolgoznak.



  • Barpi
    #556
    Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Délután megnézem,ha elakadok, megkiabállak itt a topic-ban, egy kis help-ért.
  • ajem kisa
    #555
    A memória az vagy úgy lesz jó kábelezve, hogy piros+piros/sárga+sárga
    VAGY piros+sárga/piros+sárga!
    Ahogy most van, az most épp úgy nemjó, cseréld fel a 2 színt!
  • Barpi
    #554
    Sziasztok! Nekem is lenne egy problémám. Kicseréltem a fejegységet az autómba, mert korábban csak egy Blaupunkt kazettás volt benne. (Így vettem kb 2 hete) Gondoltam beteszek egy másikat (ami itt kallódott egy fiókba, ideiglenesen megteszi, amíg veszek egy minőségit. Iso átalakítóval van bekötve, de pl se a rádiócsatornákat nem tudom megkeresni normálisan, se megjegyezni nem akar semmit. Se egy megtalált csatornát, se azt, hogy pl hányadik zeneszámot hallgattam utoljára. :( Az autó kábelezéséről pedig rajzom nincsen. Tud valaki tanácsot adni?
  • ajem kisa
    #553
    Ha alsókategóriás mindkettő, akkor szerintem tökmindegy, sok különbség nemlesz köztük!
    Ha megnézed a tipust, akkor rákeresel a neten, hogy ki-mit-tud, és évjárat, opció(k) dönt!
  • ajem kisa
    #552
    Hello!

    Néztem jutubon a ládát, és amit linkeltél (2.) abban kevesebb bika van mint az első linkes erölködőben, szal ha a 2 közül kell választani, akkor az első mindenképpen!
    Az "RMS" teljesítmény a tényleges leadott watt, aztkell nézned ha esetleg másfelé is kacsintgatsz!:)
    Az a mélyláda 550W-os...
    Viszont amit az megfal teljesítményt, lehethogy kell majd egy kondi, mert ahogy megy a basszus, ugyfog villogni a műszerfalad és a lámpák is, és egyszer lehethogy ottmaradsz valahol véletlenül!
  • lacee09
    #551
    Melyik a jobb autórádió a panasonic vagy a blaupunkt?
    Tudja valaki, hogy Opel Astra G- be milyen hangszórók vannak alapból? Hogy ha nincs márka akkor teljesítményt légyszíves.


    Köszönöm.
  • Neox1992
    #550
    Szevasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy egy JBL GT5-2402BR-er mélynyomó milyen erősítővel futna el?

    CARPOWER HBP-1502-es elég vajon neki?

    Ha nem lenne elég akkor valaki mondana 1 hozzáillőt?
    Ne túl drágát :D max 30-35 ezer Ft.

    Esetleg egy Peiying PY-B2H76R erősítő jó lenne? Csak nem tudom hogy mennyi az ára =/
  • Lt.Balu
    #549
    Eladó sorba került egy ilyen fejegység.

    Ha valakit esetleg érdekel, keressen meg privátban.sry az off-ért.
  • gerge93
    #548
    Lehet, hogy tényleg az akku gyengélkedik, sőt valószínű.
  • ajem kisa
    #547
    Az tuti, hogy kevés a nafta, csekkold le az akkudat lehet, hogy gyengusz már!
    Szerintem nemlesz baja, csak vigyázz, ne úgyhallgatsd a zenét, hogy nemjár a motor mert lehet, hogy ottmaradsz!:)
    Nemtudom milehet a gáz, mert nálam megy a rádió+erősítő+mély+bluetooth sima akkuval, de mostanában mintha nekem is gyengelenne a cucc, lehethogy akku csere lesz+egy kondenzátor bejátszik!
    A kondi az arra jó, hogy a kellő feszkót egyenletesen biztosítja a hifinek, de a te esetedben ez nemkell, mert nincs sem erősítő, sem mély (még!!!:D)!
    Úgyhogy az akku lesz a hunyó nálad!
    Vagy talán a biztosítékokat csekkold le még, nemtudom!
  • gerge93
    #546
    Senki semmit?
  • gerge93
    #545
    Lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyire gáz, hogy 47 hangerőből olyan 35 körül elkezd villogni a rádió gombjai minnél több hangerő annál jobban villog. Gondolom nem birja a feszültséget illetve bírja, de nem nagyon(ez csak tipp). Ennek van vmi megoldása illetve ez káros vmire nézve?
  • ajem kisa
    #544
    Ez régen is így volt (~10éve)!
  • cafe986
    #543
    Elgondolkodtató azért az, hogy csak 1 év gar. és az is olyan kikötéssel, ha szakszervíz szereli be.
  • devast
    #542
    Ez kerül most 25k-ba a media markt-nál. Én is beneveztem egyre, ami furcsa volt: csak szakszervíz által beszerelve vállalják rá a 12 hó garit. Viszont a szakszervíz ingyen beszereli szóval nekem nem nagy gáz, bár gondolom vannak olyanok, akik nem szeretik ha más belenyúl az autójukba :)
  • gerge93
    #541
    Úgy néz ki, hogy nemigen jutok hozzá a rádióhoz. Kb 30km- re van tőlem a MediaMarkt, de az utak vízben állnak és nem tudok eljutni a boltba. Összesen 3db- ot hoztak belőle. Utána érdeklődtem. A mikrofon a fejegységbe van beépítve. Ez szerintem nem a legjobb megoldás, mivel dízel a kocsim és nemhiszem, hogy rendesen lehetne érteni amit mondok, főleg, hogy a rádió helye a műszerfal alján van a sebváltó előtt.