740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • Morphin
    #660
    Elég lett volna csak rákeresni a gugliban^^
    Ezek szerint 1940 óta él a gyár...japán.
    Fejegység nekünk is volt egy Citroen-ben...semmi baj nem volt vele...és igen jó márka a piacon szvsz.
  • Glek
    #659
    Hát mondjuk az, hogy 10 évesen is működik jó jel, az meg, hogy a Suzuki azt rak bele annak a jele, hogy olcsó. Gondolom. :D Köszi a választ. :)
  • Zsolti9014
    #658
    a clarion mint márka nekem a Suzuki Swiftekből ismerős, az a gyári magnója a régieknek. Nekünk rendesen üzemelt 10 évesen is. csak azért írtam, hogy hátha ez segít a döntésben. a hangszóróikat nem tudom, illetve nemtom, hogy a Suzukiban az volt-e, de szerintem nem, csak a fejegység volt az.
  • Glek
    #657
    Üdv! Ki szeretném cserélni a gyári hangtechnikát egy Opel Astra G-ből, már nézelődtem is hogy mi a felhozatal. Fejegység gyanánt egy Pioneer DEH-2320UB-ra gondoltam. Viszont a hangszóró kérdésben nem vagyok olyan magabiztos. Ahogy olvasgattam a JBL-t eléggé dícsérik, de annak az ára is borsosabb kicsit. JBL GTO 6528S Pioneer TS-A6902I Vagy esetleg egy CLARION SRQ 1730R A JBL-nek 55 Hz a legalacsonyabb hangja, a többinek 30. A Clarion ráadásul 3 utas, de ez nem tudom mennyit számít, ennél csak az zavar, hogy nem tudom mennyire megbízható a márka. :) Előre is köszi a segítséget.
  • ajem kisa
    #656
    Igen, lehet, hogy valami forrasztás vagy valami!
    Azért írtam, hogy "valami ami nem az én területem"!:)
    Nekem nincs itt olyan ismerősöm aki ért az ilyenekhez...én így jártam!
    Mindegy majd ha hazamegyek, viszem magammal, és otthon van kihez vinnem, de még dátum sincs, szoval zene nélkül ezek után nem maradok, hogy beleöltem x pénzt!:D
    Az akciós focal meg kapóra jött, max tesómnak adom ha sikerül megcsinálni a boston-t!:)
  • zoral1000
    #655
    Szia.

    köszi. csak azt nem értem ha bemelegszik miért javul meg???
    akkor lehet csak valami kondi vagy ellenállás szar azt meg azért ki lehetne csrélni
    de azért köszi.
  • ajem kisa
    #654
    Hello!
    Nekem is tönkrement egy erősítőm nemrég, egy boston gt-24, egyik napra csak "safe mod"-ban indult csak, ami azt jelenti, hogy vagy a kábelezés, vagy valami ami nem az én területem, de megkell találni azaz kizárni a dolgokat!
    Nekem sajnos nem a kábelezés volt a gáz (megtört, vagy megsérült), hanem az erősítő így gondolta magát, és kiba**zta a 3db 20A-es biztosítékot állandóan miközben a hibát kerestem!
    Onnantól nem működött, képtelenség volt embert találni, aki megcsinálná vagy valami, aztán véletlenül épp egy akciót kifogtam a focal-éktól, és hirtelen felindulásból sikerült venni egyet félárom garival meg minden...ez sajnos ilyen!
    Amúgy én a párára gondolok, hogy az csinálta ki belül, mert nekem a csomagtartóban van, és a hűvös időkben amikor meghajtom pl. hazamegyek, és 1h mulva olyan párás volt, hogy áá!:s
    Szóval lehetőségedhez mérten próbálj egy cimborát találni, akinek szintén van erősítője, és cseréljétek ki egy teszt erejéig!
    Onnan adja magát, más ötletem nincs, de szerintem más is ezt fogja tanácsolni!:(
  • zoral1000
    #653
    Sziasztok!!!
    Lenne egy problémám amiben remélem tudtok segíteni.

    Van 1 audio system f-380 4 csat. erősítőm és mikor beindítom a kocsit és elkezdek zenét hallgatni bal oldal nem szól se mélyközép se a magas vagyis szól csak nagyon halkan mert ha balanszot csak oda teszem hallom hogy megy valami.na most előszőr azt hittem hogy a hangszórók széltak el de miután felcseréltem őket az erősítőn a másik oldalra költözött a probléma.De olyan mintha az erősítő bemelegedne akkor elkezd rendesen szólni.szerintem az erősítővel van valami nem hiszem hogy a fejegységgel lenne. tehát valai találkozott már ilyennel?? mi a megoldás?? remélem van mert nem akarok kidobni egy 70 rongyos erősítőt.

    köszi
  • ajem kisa
    #652
    Nincs mit, szivesen!:)
    Örülök neki, majd egy véleményt írj légyszi a mélyről (rezonancia, vibrálás, zavaró túl mély ha van), de ehhez úgy is idő kell míg megszokod, bejáratódik a mély..stb.!
    Amúgy én azért segítek amiben tudok, mert szívtam vele, sajnos a fórumokon akik vágják a témát már unják a kérdéseket és mégcsak válaszolni sem képesek, de a visszaolvasásból meg nem mindíg derül ki a sztori egészében, mert a felét privátban intézték vagy nemtom! A jó weboldalt meg kezdőként mintha japánul írták volna! A kereskedők meg ugyanolyanok csak másképp!:)
  • Barpi
    #651
    KISA: Tegnap végre behúztam a vezetékeket, és beszereltem mindent az autóba. :) Minden tökéletes lett, és ezt utólagosan is meg szeretném köszönni neked! Bár minden problémára ilyen részletes, és korrekt tanács érkezne, mint amilyeneket Te adtál! Na, nem fényezlek tovább, köszi mindent!
  • Helioszkft
    #650
    Sziasztok!Volna egy olyan kérdésem,hogy van egy új blaupunkt madeira cd 27 tipusú cd lejátszó autóba!De nem tudom hogy a rádiónál hogyan lehet léptetve keresni csak autómatán ő keres!Valaki tudna segíteni hogy hogyan tudnám át állítani?Vagy esetleg van valakinek egy használati utasítása magyarul tölthető verzióban?Köszönöm előre is!
  • ajem kisa
    #649
    Nemrég leírtam Barpinak a kábelezést, az okát is, hogy miért!:)
    Lehet, hogy nálad amiatt csinálja ja!
  • XxxcajnxxX
    #648
    Értem szóval a negatív tápkábelt az erősítőnek rakjam át máshova ne közetlen az aksira? Végülis van benne valami mert tápról jön a zaj úgy hogy az RCA még nincs is bekötve! Köszi a segítséget még ezt is megpróbálom!
  • ajem kisa
    #647
    Lehet, hogy az RCA szar szigetelésű, nekem is indulásnál "pattogott" egyet! Főleg a cd tárnál, lemezcserénél mindent hallottam a rohadék rca miatt! Ha van remote szál, próbáld elvezetni kicsit messzebb tőle! Nehogy áthúzzon! De mivel ujra elolvastam az üzenetedet, szoval rca kilőve...:D
    Akkor rossz polaritásra saccolnék!:) Vagy rossz földelés! A legjobb földelés az erősítőnek az amelyik csavarra csak az erősítő megy! Nekem nemvolt kedvem kifúrni a kasztnit, de van akik így csinálják, én maradtam a bizt. öv felfüggesztésénél!:D
  • XxxcajnxxX
    #646
    Üdv Mindenki!

    Lenne egy nagyon bosszantó problémám!
    az autómba beleépítettem egy BOS-MF 80 as erősítőt 2db Sal WRC mélyládával és egy sal VoxBox fejegységgel egy rendszert. Csak egy a baj van vele hogy ha rákötöm az autó aksira akkor nem csinál semmit de ha bekapcsolom az autó rádiót amivel együtt bekapcsol az erősítő is akkor elkezd néha 1-et 2-tőt pattogni a mélyláda és nem bírok rájönni hogy miért. Amúgy szépen szól!lehet bezavar neki a rádió de ezt a próblémát hogy tudom megoldani? ja és még a erősítő bemeniti RCA csatijára nem kötöttem rá a rádió RCA kábelét csak simánn bekapcsoltam!szoval közös a táp de RCA-n még nincs összekötve így elméletileg nem mehet az erősítőre hang csak bevan kapcsolva a rádió és pattog! ha esetleg volt ilyen problémátok szivesen elolvasnám!
  • ajem kisa
    #645
    Nincs mit, majd beszámolhatnál ha kész!?:)
    Igen, a piros kábel jön az akkuról (az, hogy hogy vezeted el a motortérből ha elöl van az akku (ha nem, akkor lehet méterre is venni a tápkábelt, mert ha hosszú a kábel feleslegesen, az nem tesz jót ha felvan tekerve!!!!), az lehet, hogy megfog szivatni!) majd kitalálod, hogy legyen!!:D
    Az aranyszínű cucc ami a képen is van a kábeleknél...abban van egy 80A-es biztosíték! Az megvéd!:D:D
    Azt mindenképp az erősítő és az akku közé tedd, ahova akarod! Nyilván elérhető helyen legyen!
    Gud lákk!:)
  • Barpi
    #644
    Nagyon szépen köszönöm a tanácsodat, így fogok eljárni. :) Ma megrendelem a kábeleket, aztán ha megjön összedobom a cuccot.
    Ja, még 1 kérdés. Közvetlenül az aksiról hozzam el a 12v-ot? (Csak mert nagyon nem szeretném direktbe kötni.) Vagy van erre is valami jó tipped?
  • ajem kisa
    #643
    ;)
    Kábelt vehetsz 1000€-ért is, de azok is teljesen megteszik amiket linkeltél!:)
    A 35mm2 nekem talán soknak tűnik, de nézd meg, hogy az erősítőn mekkora a befogadó kerek luk?! Bár ha jól látom 2x250W (RMS?), akkor oké lehet!:)
    Mert ha nagyobb a kábel, akkor barkácsolni kell vele, és nemjó az ha kilóg egy szál is a helyéből! De biztos ügyes vagy és megoldod majd, baja nemlesz, ha nagyom átmérős!:P
    A földelésre ügyelj, próbálj olyan kasztni pontot találni, ahol megtudod takarítani a festéstől és a felület teljesen alap legyen, csiszold meg az a legjobb!
    Nekem csak cliom van, de a hátsó biztonsági öv felfüggesztő csavarja volt a legjobb lehetőség (arra nagyon vigyázz, hogyha kicsavarod, akkor az öv ne tekeredjen föl, mert nembiztos, hogy visszatudod húzni!!!!)!
    A másik nagyon fontos, hogyha elhozod az RCA-t a mély erősítőjéig (gondolom hátra), akkor majd a plusszt a másik oldalon vezetsd el, mert bekavar az interferencia és lehetnek meglepő dolgok is!:)
    Szoval rca egyik, a táp a másik oldalon menjen hátra!!!
    A bekötés adni fogja magát, táp a +, a grnd/fekete a föld, az RCA a fejből az IN-be megy piros/piros, fehér/fehér :P
    Az erősítőböl pedig 1db + és 1db - meg ki a ládába, ezt úgy csináld, hogy mono-ba legyen!
    Rászokták írni az erősítőkre, mivel 2csatornás a plusszt veszed a jobb, a minuszt a bal jelből veszed, és akkor lesz mono jel a mélyre (hídba)!

    Kell a "remote" is, az a fejen a kék kábel, az RCA kábellel szokott lenni, ha nem, akkor vezetsd el azzal, az meg az erősítőbe is, ha nemteszed, akkor nemfogod tudni kezelni az erősségét! Nemtudod elrontani a bekötését, adva van!:)
  • Barpi
    #642
    Köszi a gyors választ. :) Nos a láda egy egyszerű Mac MP Box 300. Sajnos ezzel közvetlenül nem lehet a használni a fejegységet. Van egy TXC-500-as erősítő amit biztos be kell iktatnom. Tudom egyik se nagy szám, deazért jólenne a maximumot kihozni belőlük. Még a kábelekre kérnék tanácsot. Ezek mennyire felejtősek?
  • ajem kisa
    #641
    Hello!
    Én csak alap szinten vágom a témát, csak hobbi!:)
    A fejegységeden van egy páros RCA amihez "SW" van írva, onnan megy vagy a mélyládába, vagy pedig a láda erősítőjébe-és onnan a ládába...
    Ez attól függ, hogy milyen a mélyed (beépített erősítővel, vagy külön)!?
    Az enyém egy "focal bus 25" mély, amiben benne van az erősítő, és csak az RCA megy be +1 táp, és a föld a kasztnira...
    De elöbb írd meg, hogy milyen a mélyed (beépített erősítős-e vagy sem)!?
    Addig azt még gyorsba, hogy nekem a mélyhez van egy vezetékes poti, ami alapból van a "BUS25"-höz, és azon szoktam csavargatni az erősséget, ha nem elég (ritkán), akkor az alpine-on rakok még...
    Általában nekem elég szokott lenni a 12-13, és úgy játszok a potival ha kell!
    A hátsó RCA-k azok ha csak 2 pár van, akkor valószínű, hogy az egyik a mély(SW), a másik meg a front (FR) jelet erősíti!
  • Barpi
    #640
    Sorry, elrontottam a Linke-et.
  • Barpi
    #639
    Kisa: Elsősorban téged támadnálak le a kérdésemmel, mert tudom (már segítettél máskor is) hogy vágod a témát rendesen. De bárkitől szívesen vennék tanácsot a kérdésemmel kapcsolatban.

    Adva van egy Alpine ida-x303 fejegység, ennek a menüjében található a „mélysugárzó szint beállítás: 0 – 15-ig”. Az érdekelne, hogy tudnám bekötni a ládámat, hogy annak a hangerejét a fejegységről szabályozhassam? A cucc hátulján 2db RCA ajzat van erre a célra. A másik vége hová megy?
  • colos01
    #638
    Na úgy néz ki, hogy nem szalagkábel ez, hanem újra kellene kódolni, de nekem nincs meg a "Blue Kenwood MASK Key Transmitter". Ilyenkor mi a megoldás?:):(
  • colos01
    #637
    Sziasztok!

    Lenne egy kis problémám a KDC-7070r -emmel. Megkapja a tápot szépen megfordul az előlap, majd szépen világít a háttér, kiírja "TRANSMIT1", majd utána " [ ] 1" és innentől kezdve ennyi, nem reagál egyik gomb se, kivéve az src ha kikapcsolom vele.


    Én az előlapi szalagkábelre gyanakszom, de gondoltam megkérdezem mielőtt költenék rá, hogy valaki tud-e valamit mondani, esetleg találkozott-e vki ilyesmivel.Esetleg ha valakinek van valamilyen ötlete a [email protected] elküldhetné nekem.
    Előre is köszi a segítséget.
    Üdv.: Bigcolos
  • ajem kisa
    #636
    És milyen hangszórókhoz, és mennyiért?:)
  • tesom
    #635
    Szevasztok még új vagyok a hifibe és milyen fejegységet ajánlanátok milyen márkájút.
  • Zsolti9014
    #634
    Sziasztok!

    A következő lenne a kérdésem: van egy kis régi Swiftem. Nincs benne nagy zene, nem is ez a célom. Van benne most 4 db kis 10 cm-es Sony Xplod. Tényleg nem szól csúnyán, meg nem is célom, hogy drágább legyen a hang a kocsimban, mint maga az autó értéke. Viszont jó lenne, ha kicsivel több mélyhangot kapnék. Nem akarok én ebbe mélynyomót, inkább arra gondoltam, hogy a két hátsó hangszórót kicserélném oválra. Elöl meghagynám a két 10-est mindenképpen.

    Nem értek nagyon az autóhifihez, meg efféle "hangoskodáshoz", de azt hallottam, hogy az oválok azok mély szempontjából jók.

    Szóval abban kérnék segítséget, hogy helytálló-e ez így, valamint ha hátra két ovált betennék, az valóban a kívánt változást érné-e el? És milyen hangszórót ajánlanátok bele, kis pénzből.

    A fejegységem Pioneer DEH-2020MP, 4x50W.
  • ajem kisa
    #633
    Nemgáz...:)
    Ahogy elnézem, a 30cm-es mélynek az ára 250-300€ között van, és még erősítőről nem is beszéltünk!
    Jó az ötlet, hogy a pótkerék meg minden, csak az a gáz ezzel, hogy az a környék poros (legalábbis a régebbi autókban) és ha összegyűlik a por meg a vackok a csomagtartóban, akkor a "szemetet" fogja ugráltatni a membrán!
    Ha a te esetedben minden steril és nemfenyeget ez a dolog, akkor meglehet oldani minden további nélkül, de amennyi időt és energiát belefogsz ölni, nembiztos, hogy az eredmény meggyőző lesz, mert elöbb azt kell tudnod, hogy zárt rendszerű, vagy más alapon működő mélyet szeretnél!?
    És minden mélynyomónak megvan adva, hogy mennyi levegőt kell megmozgatnia alkalmanként, hogy maxot kitudd hozni belőle (ehhez szaki kell általában, de a neten meglehet mindent találni:))!
    A másik dolog, hogyha egyszer használni szeretnéd a csomagtartót, akkor mindíg attól fogsz parázni, hogy nehogy megsérüljön a membrán, vagy mikor horpad be a rács, vagy a nemtommi...
    Én a csomagtartót szintén megakartam tartani, épp ezért esett a választásom egy olyan mélyre a focal-tól, amit épp elötted linkeltem be!
    Beépített erősítővel, csak táp kell neki és jel a fejről, és kész is, a méretéből adódóan befér akár az ülés alá is (nekem sajna nemment be, mert az ülés csúszkálásához a kar beleér épp amikor mozgatnám...szóval hátsó üléstámla maradt!
    Van más gyártótól is ilyen, szerintem ez mindennél egyszerübb, igaz nem 30 cm hanem 25, de ha nem diumdisun zenét hallgatsz, akkor tökéletes! Az ára ~300-350€, de ahogy írtam van benne erősítő és ~3M kábel a mély szabályzásához! Ülés alatt nagyot szól, csomagtartóban kevésbé!
    Ha mindenképpen a barkácsolásnál maradsz, akkor javaslom az üvegszálat és a műgyantát, ha elég kreatív vagy, akkor bármit meglehet formázni vele!
    Bár ha ebben látsz fantáziát, akkor szintén készülj fel arra, hogy sok türelemben és idegben lesz részed!:D
    Tudom miről beszélek, mert az ajtókárpitomat én csináltam, és nemtudom, hogy hányszor kezdtem ujra!:D:D
    De meglett!:P
    Ebben tudok segiteni akár, de elöbb tudd, hogy mit akarsz építeni!?
  • idt103
    #632
    na bassza meg!
    bocs addig keresgéltem meg próbáltam beszúrni a linkeket hogy elbaszás lett az egész! :(
  • idt103
    #631
    volna egy elméleti kérdésem, sok a szabadidőm és jár az agyam mindenen!

    Nem tervezek mélynyomót mert nem akarok a csomagtér térfogatából áldozni rá!
    De találtam egy ilyen mélnyomót!
    http://www.hu.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-SW3001S4/
    index.html
    Mi lenne ha a csomagtér alját a kárpitot és azt a kis faroslemezt kicserlném egy vaskosabb bútorlapra (persze méretre vágva és kárpitozva) és a közeépre bevágnám ezt a mélnyomót! A mágnes része a pótkerék közepébe ereszkedne és síkba lenne a csomagtér síkjával!
    Nagy baj az ha a mágneshez közel esik a pótkerék (mert ugye fém)!
    Meg egyáltalán van ennek értelme kezdő szinten? Vagy még kókányolásnak is hülyeség?
    Illetve mi van ha ezzel az erősítővel lenne meghajtva?
    volna egy elméleti kérdésem, sok a szabadidőm és jár az agyam mindenen!

    Nem tervezek mélynyomót mert nem akarok a csomagtér térfogatából áldozni rá!
    De találtam egy ilyen mélnyomót!
    [URL=http://www.hu.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-SW3001S4/ ]volna egy elméleti kérdésem, sok a szabadidőm és jár az agyam mindenen!

    Nem tervezek mélynyomót mert nem akarok a csomagtér térfogatából áldozni rá!
    De találtam egy ilyen mélnyomót!
    http://www.hu.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-SW3001S4/
    index.html
    Mi lenne ha a csomagtér alját a kárpitot és azt a kis faroslemezt kicserlném egy vaskosabb bútorlapra (persze méretre vágva és kárpitozva) és a közeépre bevágnám ezt a mélnyomót! A mágnes része a pótkerék közepébe ereszkedne és síkba lenne a csomagtér síkjával!
    Nagy baj az ha a mágneshez közel esik a pótkerék (mert ugye fém)!
    Meg egyáltalán van ennek értelme kezdő szinten? Vagy még kókányolásnak is hülyeség?
    Illetve mi van ha ezzel az erősítővel lenne meghajtva?
    [URL=http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/GM-7200M/index.html]volna egy elméleti kérdésem, sok a szabadidőm és jár az agyam mindenen!

    Nem tervezek mélynyomót mert nem akarok a csomagtér térfogatából áldozni rá!
    De találtam egy ilyen mélnyomót!
    http://www.hu.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-SW3001S4/
    index.html
    Mi lenne ha a csomagtér alját a kárpitot és azt a kis faroslemezt kicserlném egy vaskosabb bútorlapra (persze méretre vágva és kárpitozva) és a közeépre bevágnám ezt a mélnyomót! A mágnes része a pótkerék közepébe ereszkedne és síkba lenne a csomagtér síkjával!
    Nagy baj az ha a mágneshez közel esik a pótkerék (mert ugye fém)!
    Meg egyáltalán van ennek értelme kezdő szinten? Vagy még kókányolásnak is hülyeség?
    Illetve mi van ha ezzel az erősítővel lenne meghajtva?
    http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/GM-7200M/index.html
    (ja és mi az a poti????)

    További technikai kérdés!
    2 és 4 ohmos hangszórók? Miszerint kell ezeket megválasztani? Mert pl a választott mélnyomóból si létezik 2 és 4 ohmos!

    Hétvégére lekötöm magam ezen kérdések válaszának a feldolgozásával!

    (ja és mi az a poti????)

    További technikai kérdés!
    2 és 4 ohmos hangszórók? Miszerint kell ezeket megválasztani? Mert pl a választott mélnyomóból si létezik 2 és 4 ohmos!

    Hétvégére lekötöm magam ezen kérdések válaszának a feldolgozásával![/URL]
    Mi lenne ha a csomagtér alját a kárpitot és azt a kis faroslemezt kicserlném egy vaskosabb bútorlapra (persze méretre vágva és kárpitozva) és a közeépre bevágnám ezt a mélnyomót! A mágnes része a pótkerék közepébe ereszkedne és síkba lenne a csomagtér síkjával!
    Nagy baj az ha a mágneshez közel esik a pótkerék (mert ugye fém)!
    Meg egyáltalán van ennek értelme kezdő szinten? Vagy még kókányolásnak is hülyeség?
    Illetve mi van ha ezzel az erősítővel lenne meghajtva?
    http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/GM-7200M/index.html
    (ja és mi az a poti????)

    További technikai kérdés!
    2 és 4 ohmos hangszórók? Miszerint kell ezeket megválasztani? Mert pl a választott mélnyomóból si létezik 2 és 4 ohmos!

    Hétvégére lekötöm magam ezen kérdések válaszának a feldolgozásával![/URL]
    (ja és mi az a poti????)

    További technikai kérdés!
    2 és 4 ohmos hangszórók? Miszerint kell ezeket megválasztani? Mert pl a választott mélnyomóból si létezik 2 és 4 ohmos!

    Hétvégére lekötöm magam ezen kérdések válaszának a feldolgozásával!
  • ajem kisa
    #630
    Köszi, majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő!? Lesz-e rá kereslet és pénzük az embereknek?!
    Van focal bus 20 és 25 (20 és 25cm a hangszóró), én a 25-öst 320€-ért vettem pontosan azért amit te is írtál, a hely miatt!
    Ha kikapcsolom akkor nagyon hiányzik a mély, ha bevan kapcsolva akkor pedig abszolút beleolvad a zenébe úgy, mintha ott se lenne!
    Viszont a rap/hip-hop/techno stílushoz karcsú!
    Nálam ezek ritkán szólnak, nekem ez elég így, bár ha a hátsó ajtókat ha elkezdem átalakítani és belekerül még egy hangfal család, akkor nagyon kevés lesz a bus 25! Szóval valamit kikell találnom úgy, hogy azért a csomagtartót használni tudjam néha!:)
    Viszont egy másik erősítő ha lesz, akkor neki is kell egy hely...nemakarok 4csatornás erősítőt venni, de lehet, hogy az marad!:s
    Amúgy a bus 25 alu házas és [URL=http://www.dynamicsounds.co.uk/images/Bus25.jpg]"double voice coil subwoofer"[/URL] és csak 8cm (!!!) magas!
    Ülés alá befér (nekem pont nem)!:S
    Majd nyárra talán lesz pénz erre és időm is!:D
  • Rhemus
    #629
    Ez a mélynyomó nagyon tetszik! Különösen a mérete miatt. Teszi a dolgát rendesen? Eddig csak olyan nagyméretű ládákat, meg csöveket láttam, amik sok helyet vesznek el a csomagtérből, emiatt le is tettem a "mélynyomásról". Mibe fáj egy ilyen? Kapható itthon is?
    A Sony-t nem becsülöm le, de ha valaki ezt a márkát választja, akkor alaposan utána kell járnia, hogy melyik modellt érdemes megvennie, mert könnyen mellényúlhat, míg az Alpine-nál a legalacsonyabb szint is elég magas ahhoz, hogy ne okozzon csalódást, legalábbis hangzásban, természetes, hogy az extra szolgáltatásokért ott is pengetni kell.
    Sok sikert a modoláshoz, nem tudom, hányan foglalkoznak itthon ilyesmivel, de gyanítom, nem sokan. Egy jó specialista mindig aranyat ér.:))
  • ajem kisa
    #628
    Igen eléggé jó a cucc, bár attól függ, hogy milyen muzsika szól, mert van ahol tényleg jóljönne egy proci az EQ miatt!
    Ha zenéről van szó, akkor az nálam a kocsi, mert otthon nincs lehetőség (a többiek, a szomszédok, kevés idő...), és az autóban összehozom a kellemeset a hasznossal! Alapból nemkell sokat kocsikáznom nekem sem, de teszek róla, hogy meglegyen a napi x km-em!:)
    Mp3 mégha 320-as is és a gyári lemez közt, meghallani a különbséget jah, sok mp3 után a cd egy megváltás!
    Gyönyörű magas és tiszta hangok vibrálás nélkül...a jogsim kezdetétől egy ilyen hangszettet akartam (~15 éve)!
    Az alpine nagyon jó cucc, de a sony-nak is vannak nyertes fejei nebecsüld le! Mondjuk én márcsak a neve miatt sem vennék szonit, de ez az én dolgom!:P
    Szoval az uccsó bekezdésedre válaszolva szerintem tényleg neölj bele ~80k-t ha nemlesz kierősítve soha, elég egy olyan ami 4x50W (papiron!), lehet azért egy mélyláda kimenet a fejen (rca SW) ha esetleg veszel 1 ilyet (nekem most ilyen van, beépített erősítővel)!
    Távkapcsot én speciel 1x nemhasználtam az előző piohoz és clarionhoz sem, lehet, hogy egy családi autóban jól jöhet, de nemtaláltam értelmét...
    De ha egyszer fejleszteni fogsz a kocsiban, akkor a 117Ri nagyon jó választás! Ezt a vásárlás elött kell eldöntened! Utána késő lesz!:D
    De az első lépés mindíg a fejegység!
    Az ilyen autós találkozók jódolgok ha nem falun van, hanem mondjuk nemzetközi, mert amúgy szerintem vicc!:D
    Most épp egy olyan suliba járok, ahol a műgyanta, üvegszál, carbon dolgokat manipulálunk, és a suli után asszem belefogok az autók külső/belső mod-ba! A 2 első ajtóm már megvan 2 éve, de asszem egyszer a műszerfalamat is átépítem kicsit! Aztán kitudja?!:D
  • ajem kisa
    #627
    Ha gyári hangszórók vannak a kocsiban, akkor annyira nemvészes, de ha visszateszel 1 eredeti lemezt 1 hét múlva, akkor meghallod a különbséget!
    Ezzel kerestem csak, nemtudom, hogy melyik számít kicsinek!:)
    Vagy ha most vennél telefont, akkor vegyél nokia N8-at abban van gyárilag fm trnsmttr és 16gb hely!:D
  • Mark007
    #626
    Kezdem megunni az állandó cd írást.. A fejegységben ráadásul a rádió is gyenge, csak a városban fogja..
    Arra gondoltam, hogy veszek egy fm transmittert. Romlana így a minőség nagyon?
    Létezik olyan darab, ami kicsi is(elég nekem az sd kártya is), és van rajta rádióvevő? (bár ezt kétlem..)
  • Rhemus
    #625
    Atya-gatya! Ez már döfi! :-) Szép kis csinnadratta lehet abban az autóban... A magam részéről nem szándékozom ennyire elvetni a sulykot,
    bár el tudom képzelni, hogy nagy élmény, amikor rázendítesz a kedvenc nótádra.))) Nagyjából sejtem, mivel jár, ha az ember úgy igazán meg akarja adni a módját, nálam is lezajlott már egy hasonló téboly egy otthoni hi-end
    aktív rendszerrel kapcsolatosan, akkor én is a végsőkig feszítettem a húrt,
    a büdzsét illetően, de azt kell mondanom, hogy megéri. Végül, mindenféle
    extra, szénszálas, meg ezüstözött, meg így és úgy kereszbe-hosszábafont csodakábelekkel olyan valósághű hangzást sikerült kicsiholni a cuccból,
    hogy behunyt szemmel hallgatva, még az énekes lehelletét is érezni lehetett...( aztán kiderült, hogy csak a kutya hasalt oda mellém... :)) )
    Az autóban viszon nem igénylem ezt, de azért bizonyos határ alá nem mennék. Túl sokat nem kocsikázok, inkább többször, rövidebb ideig vagyok autóban, ezért a Bt. sem annyira kardinális kérdés. Azért arra kíváncsi lennék, hogy ezek a magasabb kategóriájú lejátszók mit hoznak ki az mp3-akból... Sok "rendes" cd-m is van, de mp3-am viszont rengeteg. Főleg ezeket hallgatnám, ezért érdekes nekem inkább az USB bemenet. Az Alpine nekem nagyon bejön, még a legalacsonyabb kategória is kenterbe veri pl. a Sony hasonló árú bilinoise lejátszóit( lásd az én kisöregemet ). Mikor
    meghallottam először( mindenféle beállítgatás nélkül ) rögtön tudtam, hogy egymásra találtunk. A másik kedvencem a Pio, de valahogy az Alpine markánsabb ( vagy csak azt hiszem...). Egyszer meghallgatnék egy "nagytestvért" is szívesen, de eddig még nem volt rá alkalmam.
    Nagyon pofás darab, ami neked van, én a hagyományos kinézete miatt kacérkodom a 117Ri-vel. Tudásban nem lehet olyan nagy különbség a kettő között.
    Tényleg! Valójában azt akartad sugallmazni nekem, hogy nem érdemes ennyit a lejátszóba feccölni, ha mellé nem építem ki az egyéb "infrasruktúrákat"? Lehet, hogy van ebben is némi igazság. Amúgy van hátsó hangszórópárom is, nem is szólnak rosszul, igaz, a guruk feleslegesnek tartják, inkább a mélynyomót preferálják. Gyanítom, hogy igazuk lehet.
    Visszatérve arra, amit a hifidről írtál, gondolom a szabadidő hasznos eltöltésénél javarészt autós programok jönnek szóba... ))
  • ajem kisa
    #624
    Jó cucc amit kinéztél, de azért amit írnak róla, hogy bluetooth, 5 sávos EQ, és hangelcsúszás korrekció...stb, figyelj oda, járj utána valahol, lehet, hogy az alpine oldalán elég, mert nekem is alpine van (IDA-X305), és az ilyen hangelcsúszás izéhez kell egy külön "proci" ami legalsó ára ~200€, a bluetooth kieg. ~100€, ez azért nem mindegy, mert ha ezek nélkül árulják, akkor ezzel számolni kell, ha kellenek neked!
    Ahhoz, hogy a hangeltolást kihasználd kell első/hátsó hangszórószett (amire a jelek az erősítő/autórádió/hangszórók közt végigmennek, igy van némi csúszás)!
    Ez egy jó választás, ha van még legalább 3x ennyid erősítőre, hangszórókra és minden kiegre kábelekkel együtt!:D
    Nekem egy pio után kellett választanom hirtelen, és az ida-x305-öt néztem ki a 24-bit meg az erősítő jelek stb. miatt!
    Amikor megkaptam, kerestem, hogy hol megy bele a lemez, én barom belenyultam egy mediaplayer-be, és sok lemezem van, meg van ipod is, így kellett valami, így jött egy 6-os alpine cd/mp3 tár használtan a netről, de a csatlakozó spéci, szóval nemmindegyik alpine megy bele, és ilyen hasonló kedvességek jöttek közbe!:D
    Nekem alapból mégcsak EQ sincs benne, csak magas/mély (alig használom, mert nagyon pontos a hangja alapból, de az EQ sokkal pontosabb, kellene néha!)!
    A bluetooth király, 100€-ért elsüllyesztheted a kis dobozt valahol miután ráraktad a fejre, és a mikrofont is elhelyezed valahova, aztán kapcsolódás és mehet a telefonálás a fejről (a hangszórókon jön a hang)!
    Ja, ezeket érdemes erősítőre kötni, hogy érezd a minőségét és a dühöt amit tud adni!:)
    Szóval ha már kierősíted, akkor érdemes olyan szettet venni, ami legalább 2 hangszóróból áll oldalanként (nem többhangszóró egyben, hanem külön egy 16.5cm és egy csipogó pl., vagy 16.5+10+csipogó!)!
    Akkor az erősítőnek sem mindegy, hogy milyet választasz, és akkor a mélyládáról nemis beszéltünk még!:D:D
    Én most ~3500-4000€-nál járok, és csak az első 2 jel van kierősítve, és nincs hátsó hangszóró család sem, csak ez és 1 mély...
    És mivel nemszeretem a torz haangokat, így kibéleltem az ajtókat elöl ami ~100€ volt csak az anyag...
    Ebből olyan hobbit kilehet hozni, és egy autó árát simán beletudod ölni a zenébe!:D
  • Rhemus
    #623
    Köszi, tartottam tőle, hogy ezt fogod mondani, persze, ha olyan jó dolog lenne, akkor sokan ezt használnák, mint olcsó, de jó megoldást. Mivel - ezek szerint - erről szó sincsen, már el felejtettem. Kénytelen leszek idővel upgrade-elni, csak érzem, hogy az nem lesz fájdalommentes / mármint anyagilag... :-) /, de rászánom, ami szükséges, mert " zene az kell ".
    Már van is egy kiszemelt "áldozat", egy Alpie CDA-117Ri. Állítólag ez a modell zenére született, de akkor a többi mire? Talán a 24-bit-es D/AC miatt jobb a hangja. Tudsz esetleg valami közelebbit erről a darabról?
    Persze, ez a project még a jövő "zenéje", lehet, hogy addigra lesznek
    újabb és jobb, nem utolsó sorban olcsóbb modellek, de most ezzel szimpatizálok. Addig meg hallgatom a nagypapáját... :-)
  • ajem kisa
    #622
    Nincs mit!Grat! :)
    Az FM trans. izét felejtsd el!:S
    Szokol rádió 2011-ben!:D
    Mondjuk ha nemvagy allergiás az ilyen kistartományú hangokra, akkor kiegészítésnek jólehet, de nevárj tényleg sokat tőle!:S
    Amúgy nemismerem a márkákat ezeknél, de ha van a dobozra írva valami, akkor a Hz-ekhez próbálj igazodni mint a fülhallgatóknál pl.!
    De ebbe beletartozik az is, hogy van-e mélyládád/csipogód a kocsiban...stb, ha csak alapszetted van, akkor elég ilyen pl.: ~15-20kHz
    Ha ilyesmi, akkor azt a 2-3-4000Ft-ot tesztelésre beleölheted, vagypedig már ~20.000Ft-tól vehetsz usb-s autórádiót!:D
    Amúgy a bluetooth sem jó a zenére, az inkább telefonáláshoz!
    Ha nincs más lehetőség, akkor marad az FM trsmttr!:)
  • Rhemus
    #621
    Halleluja! :-)
    Köszönöm a gyors választ, reggel vettem a bátorságot és megcseréltem az
    említett kábeleket, majd becsuktam a szemem és ráadtam a gyújtást, aztán...
    se pukkanás, se füst, ellenben felhangzott öreg cimborám, George Benson remekbeszabott gitárjátéka, úgyhogy az első akadályt sikeresen lekűzdöttük, utána a beállításokat is ügyesen megjegyezte és még csak Cavinton sem kellett hozzá...:-) Ezer köszönet a segítségért!
    Ha már úgyis itt vagyok,lenne még valami: hallottam, hogy létezik
    egy FM- transmitter nevű kütyü, aminek segítségével pendrive-ról is lejátszhatók az mp3-ak. Az lenne a kérdésem, hogy hangminőségben nagyon kompromisszumos vagy azért hallgatható és, ha igen, akkor melyik gyártmány jöhet szóba? Vagy ez egy tévút...?