740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • ajem kisa
    #700
    Most az én másik erősítőm feleolyan erős mint a boston gt24, de nincs benne az az erő, dinamika mint azelött. A gt24 kb 20%-on ment csak, de öröm volt hallgatni, ahhoz képest ~150W rms a szettemhez most annyira elég, hogy maxon megy, és hangosan élvezhetetlen, torzabb az egész! Jóóó annyira nem, de jó után a rosszabb/gyengébb érezhető!

    Nekem egy boston gt24 rakta magát állandóan secu. mod.-ba, de visszaküldtem garanciára (3hét maradt épp), de visszaküldték, és 1perc után ujra előjött a baj, felhivtam őket, de semmi értelmeset nemmondtak, szóval azóta vennem kellett egy másikat, soha nemtudtam meg, hogy mi volt az!?
    Viszont a másik erősítő azóta is jó!
    Szóval ha van valami cimborád aki keni-vágja az elektronikát, mutatsd meg neki, hátha!? Ennyi ötletem van!
  • mabbak
    #699
    Áhá, szóval az erősítőnek jobb, ha nagyobb a teljesítménye, mint a ládáé, csak nem kell csúcsra járatni? Eddig egy Magnat Rave 440 hajtotta, két csatorna hidalva, az elvileg, ami infot találam 120 Watt Rms.

    Ehhez kapcsolódik: mi van akkor, ha az erősítőm kb 30 másodpercenként kapcsol be körülbelül 2 másodperce, akkor szól a láda is és aztán kikapcsol?
    Ellenőriztem a vezetékeket, újrablankoltam és kötöttem, biztosítékok jók, két rca kábel van bekötve az autóba megpróbáltam azzal is amit nem használtam, átkötöttem 1-2 csatornáról 3-4-re, fejen is újrakötöttem a remote-ot, megnéztem a földelést. Kipróbáltam egy másik ládával is. A probléma megmaradt.

    Amire jutottam az, hogy 99%, hogy nem kontakthiba legalábbis nem a vezetékeken, a fejegység (Pio 6300SD) kb 3 hetes, arra gondoltam, hogy esetleg nem ad rendesen jelet, de ez sztem nem valószínű, ilyen újan, szóval valószínüleg az erősítő lesz. Hőfokszabályzó csinálhatja ezt?
  • ajem kisa
    #698
    Lehet, de így rizikós, hogy kiütöd és nagyobb hangerőn torzítani fog!
    Max az erősítőn leveszel a jelből, így megvéded a halálától, de akkor is valószínű, hogy torz lesz kicsit és nemhajtja ki a kakaót!
    Ha fullon megy az erősítő ~500W-on, akkor az betorzít, rakjál rá ~1000W-osat és hajtsd meg ~40%-on (az erősítőt!)!;)
  • mabbak
    #697
    Hali

    500 watt rms ládára lehet kötni 500 watt rms, egy csatornás erősítőt, vagy ez nem így működik?
  • ajem kisa
    #696
    #678
    6.sor!
  • SzocsA
    #695
    ez milyen vagy vegyek valami márkásabbat?

    Ciatronic
    CD-s MP3 autórádió
    AR 735
  • naddki asheggem
    #694
    Nekem az előlapi USB aljzat kopott ki, rohadtul idegesít :(, most már nagyobb úthibákon( ami azért elég sűrűn előfordul.. ) is sokszor elhallgat..

  • garex
    #693
    ok, kösz az ötletet, nemsokára nekiállok,
  • ajem kisa
    #692
    Uhh, így akkor nemtom, max a listában van hosszabbító és visszavágsz, vagypedig cseréled az egész kábelt az antennáig! Annyira nemnehéz (legalábbis a clioban) nekem lekell pattintani a műanyag kárpitot, hogy beláthassak a vezetékeléshez, az antennám meg az első belsővilágítánál hozzáférhető, ott pedig csavar+alátéttel van fixálva!
    Biztos a németek sem bonyolították meg nagyon, mivel köztudott, hogy ha valami ami nemkompatibilis és nemlátni benne logikát, akkor az a francia autó (bár van pár kivétel is, de...)!
    Ha parázol, akkor ha szerencséd van, és van bontó a környéken, bemész, és leteszteled ott, hogy miként meg hogyan!:P
    Én így csináltam az ajtókárpittal és pár dologgal!

    *Amúgy ezelött sem volt jó, vagy egyáltalán láttad, hogy van benne szál valamikor is?
    Lehet, hogy az másfajta vezeték nem?
  • garex
    #691
    csatlakozó sincs, de nem ez a legfőbb gond hanem hogy a kábel közepéből a vastag réz szál ki van szakadva, elég sokáig mert kb 10cm-t visszavágtam, de ott sincs benne
  • ajem kisa
    #690
    Helo!
    A 9.?
  • garex
    #689
    üdv
    van egy B omegám, a gond az hogy a rádió antenna kábeléből a középső szál (nem tudom hogy hogy oldhatták meg) ki van szakadva, és hogy ezzel mit tudnák kezdeni hogy használható legyen a rádió
    előre is köszönöm
  • ajem kisa
    #688
    Hello!
    Igaz régen, de talán ezen az oldalon megtaláltad volna a megoldást, de elmondom azé'!:)
    Piros és a sárga vezeték lehet, hogy így van párosítva, hogy piros/piros sárga/sárga, ha most ilyen, akkor cseréld fel piros/sárga, sárga/piros!
    Ha épp most van így, akkor szinre szint! Az a lényeg, hogy ahogy most van neked, az a nemjó! Ha nemvolt elég magyar, akkor bocs, kicsit késő van, de akkor a lap alján van egy egész magyaros leírás!;)
  • Backrau
    #687
    Sziasztok! Ma szereltem be egyik hozzáértő haverommal a hangcuccot a kocsiba! Nagyon jól működik, de egy apró problémám akadt! Az autóm egy Citroen Xsara Break /Komni/ 2001es évjáratú és dupla gyújtásos. Nos a problémám az, hogy csak akkor kapcsol be a fejegység, ha ráadom a gyújtást. Ezzel még nem is lenne probléma, csak így a fejegység elfelejt mindent. Szeretném egy szabad szálra kötni, vagy valami megoldást találni, hogy ez a jelenség megszűnjön! A fejegységem egy JVC KD-R422. Remélem tudtok segíteni! Előre is köszönöm! Sziasztok
  • ewuk
    #686
    Hm, bevallom ez fel sem merült bennem hogy másik antennával próbálkozzzak. :D Ilyen csatlakozót nem láttam, a kábel vége gyakorlatilag bele van roppantva a rádióba, mint pl a tv antenna végén a csati. Na de elmolyolok vele! köszi a segítséget! :D
  • ajem kisa
    #685
    Hály!

    Ilyen szokott lenni az autóknál az antennacsatl..
    Ha kitudod szedni annyira a fejet, hogy csak egy másik antennát tolsz rá, akkor lehet, hogy csak a kábellel lesz valami az antenna+csatlakozás közt!
    Ha nem, akkor próbáld ki más autórádióval ha van rá mód!
    Aztán ölheted a lét bele!:)

    #682: nm, remélem segitett!
  • ajem kisa
    #684
    Ha nemakarsz cd-s rádiót, akkor vehetsz olyat ami nemfér bele a keretbe!:)
    Igazából amik a keretbe férnek azok többé kevésbé ugyanazt adják, csak másképp! Szóval sony,jvc,pioneer stb. jönnek szóba, a párosítás is kb. ilyen!
    Azaz 20k-s fej+10k-s hangszórók közt nagy különbség nincs! Ha többutast veszel akkor ovál legyen az elsőrendű! Ha nemfér be a keretbe, akkor marad a kerek! Ez a lényeg!
    A keresést rádbízom, válaszd azt amelyik jobban tetszik!;)
    USB meg mp3! Ez a legfontosabb, a távkapocs meg a 4x100000000W-ott felejtsd el! Nem az a legfontosabb! (3fejem volt aminek volt távkapcsa, de soha(!!!) nemhasználtam! Nemkell!)
  • ewuk
    #683
    Sziasztok!
    Először is szeretném leszögezni, hogy sajna egyáltalán nem rétek a az autó-elektronikáchoz, szóval ennek figyelembevételével oltsatok :D. Azt szeretném kérdezni, hogy van egy opel corsa, amiben egy ezer éves clarion rádió van, ami egészen jól fogja az AM tartományban lébő, román, szlovák, magyar keresztény rádiókat, de FM-ről szart se. Kiszedtem a helyéről és volt ott egy nagyobb kábel tömeg a végén egy csatlakozó, egy relé és a másik oldalon egy kisebb kábel. Feltételezem az az antenna, szóval a helyén van. Az antenna is a helyén van a kocsi tetején, szóval tanácstalan vagyok :(. Esetleg egy új autósrádió megoldaná a problémám?
  • Falkon
    #682
    Értem, köszönöm a felvilágosítást!
  • dbdadi
    #681
    Ja és annyi hogy milyen kábel kell az összekötéshez?
  • dbdadi
    #680
    Egyátalán semmi extra vagy sportos nincs a ladában rendbentartott kocsi csak már unom a gyári rádiót. Semmiképpen sem akarok cd-s autórádiót,mindenképp usb-s lesz benne.Esetleg ha tudnál ajánlani JBL hangszórót hogy milyenről is beszélünk az sokat segítene.Autórádiót viszont néztem ki csak 10.000ft de akkor azt nem ajánlod inkább márkásat.Annyit megtennél nekem hogy kb 20.000ft-ig autórádiót és 20.000ft-ig hangszórót amikkel azért szépenszólna a kocsi,linkelnél be,mert én rentgeteget néztem már de igazából nem tudom milyen párosítás lenne jó.Köszi
  • ajem kisa
    #679
    Ha nemírod le a részleteket akkor azt hiszem megválaszoltam a kérdésed!
  • ajem kisa
    #678
    Hály
    4x40W csak parasztvakítás ugyanúgy ahogy a 2-300W-os hangszórók! Ami neked kell az az RMS(!!!) érték Watt-ban, de ezek nemazok!
    4x40 az kb. 4x~6-10w, azok a hangszórók amikre rávan írva az a 300W pedig...
    Mindegy, szoval ~20 körül kapsz valami olyat ami lejátszik usb-ről is muzsikát, nemtom mennyire sportos a ladád, de ha csapatod neki, akkor cd ugrálni fog lehet, meg szerintem az usb nagyon hasznos tud lenni!
    Ismert márkát vegyél, ezt sokszor csak azért, mert ha gáz van, akkor jobb esélyed van a garanciára és a cserére akár mint egy gagyinál aminek a gyártóját sem lehet levezetni!
    Hangszórókból én JBL-t szoktam mondogatni ha nincs mellé láda, mert alapból szerintem jobb ebben az esetben mint a blaupont vagy a többi, igaz kicsit drágább, majd te tudod a keretet!
    Amúgy ha megvan a rádiód akkor onnan kb marad 10-15k, abból majdnem mindegy, hogy mit veszel, mert kb. ugyanazt nyújtják, ott már csak a méret/hely a befolyásoló tényező! #675-ben írtam, hogy talán ha többutast veszel, akkor a tojásalakúak szebben szólnak, de nemtom befér-e a keretbe!?
  • dbdadi
    #677
    Hali! Segítséget szeretnék kérni. 1500 Lada-ba szeretnék valami zenét építeni csak nem volt még dolgom ilyennel,a gyári van bent és szeretném lecserélni valami jobbra. Igazából az érdekelne, néztem autórádiót 4x40w-osat és hogy az milyen hangszóróval szólna szépen mert nem tudom hogy 200w-os vagy 330w-os stb. lenne jó neki és hogy kell-e erősítő hozzá. Kalaptartóba szerelném be,és 35.000ft-nál többet nem szeretnék rá költeni! Esetleg valami "szettet" összeállítani tudna valaki mert az nagyon jó lenne!
    Előre is köszönöm a segítségeteket.
  • ajem kisa
    #676
    15.000-nagyondrágáig!
    Vegyed a legdrágábbat!
  • ajem kisa
    #675
    Helo
    350W elég szokott lenni, csak az igények egyre nőnek!:)
    Erősítőből pedig ha kicsit veszel hozzá, akkor nagyobb teljesítménynél (ha az erősítő van fullon) torzított jelet ad(hat) le és ott nemtiszta a hang. Ez mondjuk a hangszóróknál jellemző, gondolom a mélyre is igaz!
    Ha meg nagyon erős, akkor vigyázni kell, mert kilehet lőni igen hamar a mélyet, egy kisebb ferde bulibamenet is elszállhat villámgyorsan!:P
    Szóval ha jó a fejegységed, abban betudod lőni a jeleket, de jól belőni nem percek kérdése!
    Na szóval a válasz a 350W-hoz szerintem vegyél ~350W-ost, azon meg vedd le a kimenő jel erősségét 1/4-edre előszőr, aztán próbálgatsd, hogy mennyit bír a mély, apránként told fel, és amikor már szerinted nem természetes, akkor onnan semiképp netekerd feljebb!
    Bár ez is függ a hangszóróktól mert hiába veri ki az üveget a mély, ha a többit nemhallani ki!:)
    Másik dolog a kalaptartós dologgal!
    Az a baj, hogy ha a csomagban lesz a mélyláda, a kalaptartó pedig a térválasztó, akkor ha abba rakod a hangszórókat, akkor egy levegőt fognak használni, ami nemjó, ez egy hiba, mert a hangzás kula lesz! Bár elsőre hallgatva odaleszel érte, de hidd el, hogy akusztikailag az egy olyan hiba, mint kispolszkiba porse motort rakni! A kettő külön sokkal többet ér!:)
    Persze máshova beépíteni néha igazi kihívás, de mit ér az erő, ha nem uralod!? (micsoda szavak):D
    Kondi akkor kell majd, amikor odatekered a hangot és basszusra villogsz a műszerfalon mint egy karácsonyfa! Csipogót fejmagasságba érdemes beépíteni átlós irányban (vezető oldali csipogó az anyósra néz és fordítva)!
    Hangszórókból én nemvagyok oda a többutasokért, de a tojásalakút jobban dícsérik! Minél nagyobb "tányéros", annál tisztábbak, korrektebbek a hangok (kivétel a fullos szettek, amik kis helyen is nagyot szólnak:prototípusok, stb.) ha szerencséd van, találsz olyat ami leesett a kamionról!:)
    Fejegységről is tudnék mesélni, de elöbb ezt olvasd végig, ezek persze saját vélemények, nevedd kézpénznek, mindenkinek megvan a saját elve, tapasztalata, stílusa! Ha valamit akarsz venni és jól, akkor járj utána több helyen és kérdezgess, olvass utána! Ha valami belépőszintűt akarsz, hogy legyen valami a kocsiban a vasárnapi misére menet, akkor nemkell sokat gondolkodni rajta!;)
  • lippet
    #674
    Érdeklődni szeretnék, hogy Renault Clio-ba CD-s rádió milyen árban lelhető fel? Milyet érdemes venni?
  • Falkon
    #673
    Sziasztok!

    Autó hifi terén még kezdő vagyok. Lenne pár kérdésem.
    350w folyamatos teljesítményű mélynyomó elég tud lenni? Ha igen, mekkora erősítő kell hozzá? Kalaptartóra szeretnék majd 2darab 3 utas hangszórót. Azokból mekkora a jó? Csipogó vagy bármilyen más hangszóró kell még?
    A kondenzátor mekkora teljesítmény mellé kell?

    Előre is köszi! :)
  • zoomon
    #672
    Szia!

    Kalapba semmikép nem rakom, nekem az első ajtókba 2 zseb van, az első a nagyobb (E39 ajtókról van szó), de a zene miatt feláldozhatom, mert így is marad hely pakolni. Sajnos én az ilyen dolgokba nem vagyok valami ügyes, szívesebben bíznám szakemberre aki ismeri az apró trükköket, és csinált már "100" ilyet. Debrecenbe a Martin car ilyen, onnan vannak a képek, de ők messze vannak, gondolom nem 2 órás mutatvány ezt igényesen beszerelni, tehát elég közel kellene találnom valakit aki szépen és jól dolgozik, mondjuk valahol itt Komárom környékén.

    Üdv: Z

  • ajem kisa
    #671
    Helo!

    Nincsmit!:)
    Az a baj, hogy a tekerő miatt nemfogod tudni odatenni ahol a legideálisabb lenne!:s
    Ha a könyöklő alá rakod, akkor ugyanaz ami nekem lett volna, hogy az ülés betakarja a zárt ajtóknál!
    Dunakeszin nincs olyan ismerősöm csak az a tag aki flokkolta a végeredményt!
    Azt a dolgot ami a 2.3. képen van azt te is megtudod csinálni, fából kivágod vagy amiből gondolod, lekerekíted gittel pl. az összetételeknél vagy lehet nem is kell, és ragasztóval felragasztod a bőrt/műbőrt! Ez tényleg csak ügyesség kérdése szerintem! Választanod kell szerintem, hogy vagy a zseb, vagy a zene!:S
    Vagy megy hátra a kalapba!:(
  • zoomon
    #670
    Szervusz Kisa!

    Köszönöm a válaszodat!
    Sajnos én nem értek az üvegszálas dolgokhoz, így kénytelen leszek szakemberre bízni a dolgot. A dynamat-ról hallottam, szép ára van de hallottam már én is ezzel kiszigetelt ajtót - megéri. Nekem egy szimpla kiemelő keret biztos, hogy nem lesz elég. Valami ilyesmi átalakítás kellene. mert nekem is tároló zseb van ott, ahová a hangszóró kerülne:







    Szóval valami ilyesmit kellene alkotni, Dunakeszin meg szoktam fordulni, ha van ott olyan ismerősöd aki ilyen minőségben tud dolgozni legalább, akkor szívesen venném az elérhetőségét.
    Autórádió ügyében még nyomozok, olyat biztosan nem fogok találni amiben se cd-mechanika, se erősítő, de talán utóbbi kikapcsolható lesz.
  • ajem kisa
    #669
    Még talán annyit hozzáteszek, hogy mivel neked nincs a 10-es pár, így vannak ilyen megoldások is, attól függ, hogy milyen az ajtód...
    Szoval pl.: ez egy 13-as gyári hely amiben egy 16,5-es befért a házilag készült fa toldó/átalakító/nemtudom minek nevezzem dologgal!
    Vagy:
    Majdnem így néznek ki:
    De autótól függően ha szerencséd van, lehet kapni ilyen átalakítókat is!:)
    Talán itt lesz is, csak beszerezni honnan...
  • ajem kisa
    #668
    Hello!
    Én is kb. így voltam ~3éve ahogy most te! Csak nekem annyival volt "nehezebb" dolgom, hogy vettem egy olyan szettet amiben van 1pár 16,5cm, 1pár 10cm, és 1pár csipogó, gondoltam belerakom a kalaptartóba (clio2), olvasgatva a neten a tanácsokat, stb. lebeszéltek arról, hogy mivel késöbb ládát akarok a csomagba, akkor a kalapot hagyjam szűzen, mert 1 levegőt használna fel a két dolog! Így belecsöppentem a legnehezebb helyzetbe, ami azt jelentette, hogy a 2pár+a csipogó előre kell, hogy kerüljön, de hova!? Külföldön vagyok, a környéken is csak 1(!!!) pali csinált ilyeneket, de ő 600€-t akart elkérni, hogy a 16,5+10-est az elsőkbe az alsó sorba beépíti úgy, hogy a zsebet kihozza szintre, és a 13-as gyári helyébe a 16,5 és a zsebbe a másik mellé beszúrja a 10-est...+festés, stb.
    Erre csak nem-et tudtam mondani, mert ha a 10est betolja arra a helyre, akkor az baromira nemjó, mert az ülés totál takarni fogja, szóval a középhangokat tuti nemfogom hallani úgy! Szóval nekiálltam olvasgatni a neten ismét, hogy mik jöhetnek szóba, így előkerült az üvegszál...
    Nem részletezem, de erre a formára kihoztam ~100€-ból az anyagot+30k volt a flokkolás Dunakeszin!
    A rezonálás ellen van megoldás, úgyhívják, hogy Dynamat Xtreme, ez a 2 ajtóra szintén +100€ volt, de hihetetlen a különbség!!! Nagyon dúrva! (Y)
    Olyan autórádiót viszont ami a .FLAC-et is lejátszik cd nélkül ha találsz akkor szólj, különben marad a cd tár vagy az mp3!
    Nekem alpine lett a választásom ida-x 305+ cd tár (mp3-as is)+ipod 32gb!
    Az üvegszálas dolgokban tudok tanácsokat adni, nemnehéz, de türelmesnek kell lenni hozzá! Vagy keress olyat aki már dolgozott vele! Budapesten vannak egyébként az autóhifis boltok, vagy ők megcsinálják neked (jódrágán), vagy ajánlhatnak rá embert!
  • zoomon
    #667
    Sziasztok!

    Némi segítségre lenne szükségem, mivel kénytelen voltam autót cserélni (előzőt összetörték) így az autóhifi újból ki kell alakítanom, de már kicsit más szempontok szerint.

    A régi rendszerem elemei: pio fej, 4 csatornás erősítő, amiből 2 csatorna hidalva volt a subnak, jbl 30-as reflex sub, sinus live 160-as szett.
    Ez egy elég egyszerű rendszer volt, de nem szerettem benne, hogy:
    -mindenhonnan ömlött rám a cd, a pio fej nem olvasott mp3-at, de ez utóbbi nem is szempont.
    -első atjók rezonáltak, mivel a 16-os szett csak simán be lett rakva a másik helyére.
    -erősítő lehetne jobb minőségű, valamint jobb lett volna egy zárt pl. AS sub.


    Tehát amit első körben szeretnék:

    Egy olyan fej amiben nincs cd lejátszó, se erősítő, csak sd, ill. pendrive olvasó(legalább 32gigáig), meg rádió, felismeri a könyvtárszerkezeteket, a waw, wma, ape, flac fájlokat, 3 pár rca kimenete van, lehet aktív rendszert építeni belőle.

    Egy 160-as első szett, pl AS vagy uDimension, normálisan beépítve, mert a gyári helyek az új kocsimban csak 120-sak, és az ajtó közepén vannak teljesen rossz helyen, tehát az első ajtókat totál át kellene alakítani, ki kellene szigetelni, szépen belerakni a szettet hallgató felé forgatva, hol csinálnak ilyet normális minőségben, igényesen, és mennyiért?

    Az erősítő és sub páros átmenetileg megmaradnának. Később 6 (vagy 4+2) csatornás erősítőt szeretnék, zárt subbal.
  • Csisszancs
    #666
    Köszönöm szépen!
  • ajem kisa
    #665
    Iso csatlakozó!
    Pioneer, alpine, clarion, sony, lg...a lényeg, hogy ismert legyen (ez saját vélemény, a garancia esetére)! Ha valami noname-et veszel, és ha bedöglik, akkor jobban lefedett az ország szerviz, garancia szinten!
  • Csisszancs
    #664
    Sziasztok!
    Hozzáértő segítséget szeretnék kérni autóhifi fejegységgel kapcsolatban:

    -20k környékén milyen fejegységet ajánlanátok, aminek van USB csatlakozója(lehetőség szerint SD is)? ezt találtam vagy másik jobb lenne?

    -mit jelent pontosan az iso csatlakozó? nekem egy '93-as nissan sunny-hoz lenne a hifi, amiben gyári fejegység van jelenleg. Kell hozzá vmilyen iso átalakító?

    Köszönöm előre is!!
  • báttyó02
    #663
    sziasztok
    van egy panasonic dvd-s fejegységem,a probléma az hogy csak eredeti lemezeket olvas be :| úgyhogy aux kimenetére kötöm a telefonom,úgy hallgatok zenét,de nem vagyok megelégedve a mínőséggel...úgyhogy cd tárra gondoltam hogy veszek,viszont fogalmam nincs hogy ezek hogy működnek,ill honnan tudom meg hogy a fejegységemhez melyik cd tárat tudnám rákötni
    vagy menjek valami szakihoz aki megtudja esetleg mondani hogy mit tudnék rákötni?
  • angyal2232
    #662
    Sziasztok! Suzuki wagonr+ ba szeretnék valami hangcuccot pakolni mert a gyári elég gyér, max olyan 40-50ezrem lenne komplett mindenre.. az lenne a kérdésem hogy ugye egy erősítő+egy mélyláda ami fix bár igazából nem vagyok otthon az ilyen dolgokban szóval fogalmam sincs mi a jó, mi mennyibe kerül stb.. és az lenne a kérdésem hogy érdemes a gyári hangszórókat is kicserélni esetleg valami jobbra márkásbbra vagy elég csak a mély meg az erősítő? fejegység már ki lett cserélve.
    válaszotok előre is köszönöm!
  • Glek
    #661
    Jogos. :D Csak hát én nem hallottam semmit róla, meg úgy rákeresve az összehasonlításokra nem nagyon jött fel a neve. :) Na de így kezd azért elég jól állni a szénája. :D