740
mennyit érdemes rákölteni szerinted?
  • ajem kisa
    #620
    :)
    Hello! (Pironkodok):D
    Amit tanácsoltam régebben, az valószínű, hogy ua a baj amit te is írsz igen!
    Ha minden gyári a kábelezésnél, akkor van 2 aljzatod (ISO), az egyik a hangszóróknak (zöld, szürke...meg ilyesmi), a másik doboz a táp/antenna (piros, sárga, kék)...stb!
    A piroson asszem van egy biztosíték beépítve az alpine-éknál (4-ből 4-nél volt ilyen, aztán, hogy ez szabvány-e...passz)!
    Itt az ISO elött saruval összekell kötni a pirosat a pirossal a sárgát a sárgával!
    Ha most így van nálad, akkor ezt cseréld fel piros/sárga sárga/piros-ra!
    Ezzel megoldódik a memória, az automata indítást szerintem a menüben keresd!
    Vagy!!!:D Asszem a barna a gyujtás kapcsoló!
    Annak is kell valahova csatlakoznia, csekkold le!
  • Rhemus
    #619
    Sziasztok!
    Van nekem egy kb. három éve használatlan Alpine CDE 9801R tipusú fejegységem, elég régi darab, sem USB, sem BT, de a hangja kiváló.
    Ma újra eljött az ő ideje és beoperáltam egy Opel Astra II-be.
    A műtét látszólag remekül sikerült, de a beteg csak részben élte túl...
    Két probléma adódott: 1. A gyújtáskapcsoló nem indítja be automatikusan
    a rádiót/lejátszást, manuálisan kell bekapcsolni. A másik autómban ezzel nem volt gond.
    2. A másik bibi, hogy a beállítások csak addig
    maradnak meg, amíg az indítókulcsot ki nem veszem, aztán elvesznek.
    Nyilván, valamiféle memóriazavar, ezzel kapcsolatban korábban már olvastam KISA fórumtárstól némi útmutatást holmi piros-piros, sárga-sárga
    kábelcserélgetésről, de őszintén megvallva, nem vágom igazán, hogy mit is
    kell valójában csinálni...
    Nagyon megköszönném, ha valaki/netán éppen KISA :-)/ segítene megoldást taláni. Előre is köszönöm.
  • ajem kisa
    #618
    Kár!:s
    Nekem nagyonrégen volt egy blaupunkt rádióm, annak a teló miatt kellett összekötni valahogy, de persze akkoriban senki nemvágta a dolgot, nemvolt még BT, nemis sikerült!:D
    Most az alpine-hoz van egy bluetooth kiegészítőm (~100€) amivel lehet párosítani a fejet a telóval!
    Szerintem neked is valami plussz cucc kell majd akkor ha nincs benne BT!:s
  • NeoExDeath
    #617
    Köszi a választ :) Jó a leírás, de egy újabb készülékhez szól (az enyémben nincs P betű). És elvileg nincs is benne bluetooth amennyire tudom. Az enyém szerintem valami gsm szignál alapján némulhatna el.
  • ajem kisa
    #616
    Ezt találtam neked!:)
    Remélem van benne bluetooth!
  • NeoExDeath
    #615
    Sziasztok,

    Van egy Pioneer DEH-4000UB típusú fejegységem. Elvileg ez képes arra, hogyha csörög a mobilom, vagy hívást indítok, automatikusan elnémítja magát. Ez nálam valamiért nem működik, nem tudjátok véletlenül hogy lehet beállítani? A leírásban nem találtam erre vonatkozó opciót.

    Köszi előre is.
  • ajem kisa
    #614
    Azt kell tudni vásárlás elött, hogy akarsz-e késöbb fejleszteni (erősítő, mélyláda..)!?
    Ha igen, akkor mindenképp olyat válassz ami ismert név (a garancia miatt főleg, de a megbízhatóság miatt is nyilván), és van rajta hátul legalább 2 pár RCA kimenet (1 pár kell a mélyládának majd, 1 pár meg legalább, hogy egy sztereo jelet kierősítsen)!
    Ha nemgondolsz ilyenre, akkor is érvénybe lép az ismerős márka dolog, de ilyenkor az érdekeid és a pénzed döntsön!
    Pioneer, jvc, alpine, clarion...usb, bluetooth, távvezérlő (soha nemhasználtam!!!) és a többi...te döntesz!:)
  • pharao
    #613
    Sziasztok!
    Szeretnék venni egy Autó Hifi-t 20-25K HUF között. USB-set lehetőleg és érdekelne, hogy ti mit ajánlanátok? Már néztem egy csomó márkát, de mivel nem magamnak lesz és nem is mozgok túl otthonosan ilyen téret így nem tudom, melyik megbízható illetve a szavatosság is fontos tényező.
    Amit kinéztem az egy Pioneer DEH-2200UB illetve 2300UB. Előre is köszönöm a segítséget.
  • Ixion
    #612
    Tálkáros lett az autóm (futómű-alváz tropa), ezért eladó a benne volt autóhifi-rendszer minden darabja. Kiraktam mindent aukcióra, megtaláljátok erre a linkre kattintva:
    Sony F7750S, Impact HQ50.4, Mac Audio Maximus, Dietz Woodstock, stb.
  • mabbak
    #611
    Sziasztok

    Fejegységen lévő előlapi AUX bemenetre milyen kábellel tudok mp3 lejátszót csatlakoztatni? Gondolom nem elég neki egy sima, mindkét oldalán jack-es vezeték.
  • Mark007
    #610
    Hello!
    Meguntam, hogy nem fog semmit a fejegység. Olvasgattam, és sokaknak van ilyen, de egy új fejegységgel oldották meg.
    Én meg antennaerősítőn gondolkodtam. Városban fogok mindent(egerben radio1, radioeger, classfm, stb.) de amint kiérek a városból, csak zúg.
    Nézegettem erősítőket, végülis nem egy nagy összeg, ha működik.
    Viszont tápot honnan tudok adni neki?
  • kovcs
    #609
    suzuki ignis kalaptartó méret ezt elfelejtettem
  • kovcs
    #608
    ha valakit érdekel érdeklődni privátban
  • gerge93
    #607
    AKCIÓ!

    Regisztrálj a link alapján(légyszíves) és gyűjtsd a pontokat, amiket beválthatsz értékes nyereményekre.
    Pl: Samsung Galaxy S i9000, iPhone 32Gb-16Gb, Nokia N97, LCD TV, Laptop, PSP, XBOX360, Asztaligép, Autó hifi- hangszóró és egyéb értékes nyereménytárgyak. Napi 5 perc körülbelül. Kérlek regisztrálj(a linkkel) és próbáld ki!

    LINK

    Köszönöm, minden regisztrálónak. További szép napot!

    ui: Bocsánat a zavarásért. :D
  • Spice1
    #606
    Sziasztok!

    Van egy Sony CDX-S2200-as fejegységem egy mac audio mp4000-esre kötve,és mostanság elég idegesítő módon elkezdi magát minden gomb nyomás nélkül hangósitani.Tudom nem egy új gyártmány ez az autórádió,és bevallom használtan vettem 4 éve kb,és már a 2. kocsimban van + volt egyszer vele egy olyan gond hogy meghalt a halkitó gomb,amit aztán csak úgy tudtunk megoldani,hogy egy olyan gombot raktunk a helyére amit annyira nem használok a panelen:)Ha valakinek van valami ötlete a problémára kérem jelezze,de már nagyon azon vagyok hogy venni kéne valami újat viszont max. 20 ezret szánnék rá.JVC-ben vagy Kenwood-ban gondolkodom leginkább.
  • ajem kisa
    #605
    Annyira nemtudom, nekem eddig szerencsére nemvolt olyan autóm amiben nelett volna meg az iso vagy valami gyári csatlakozó!
    De itt, és itt is írja a világítást!
  • cracky86
    #604
    Kellene még egy kis segítség a Manta rádióhoz. Addig eljutottam, hogy bekapcsol, és működik, csak nincsen háttérvilágítás. Elszállt benne valami, vagy kell még egy pozitív szál valahova? Ha igen, akkor hova?
  • cracky86
    #603
    ok, azért köszi. próbálkozom, hátha lesz valami
  • ajem kisa
    #602
    Ha nincs meg az az első csaltakozó ami a fejegységből jön ki és iso/rca-ra vált, akkor nemtudom, hogy hogyan lehetne, mert az az alapcsati mindenképp kéne, hogy legalább tudd a szineket hova (nemtudom hogyan) kötni!
    Így!:s
    Ha valakit ismersz aki bennevan a tv javításban vagy villamossági pl. akkor a szineket a manualból írd fel neki, hátha megtudja műteni!:)
    De már most látom az illető arcát ami ilyen lesz:
    Hátha szerencséd lesz!
  • cracky86
    #601
    találtam user manual-t és abban van valami, de nem sokat segített...
    User Manual
    hátha neked többet mond
  • ajem kisa
    #600
    Akkor ez mégnagyobb szívás lesz, mert majdnem minden gyártó különcködik a saját alapkábeleivel!
    Ha csak ennyi van hozzá, akkor próbálj a neten keresni hozzá csatlakozót, vagy venni 1 nem üzemképest!:s
    De ha jólláttam használtan is van ilyen már 10k alatt!
    Nemtudom, hogy lehetne megcsinálni ha nemlesz olyan csatlakozód!
  • cracky86
    #599
    másféle csatlakozó, és nem találok áttalakítót
  • ajem kisa
    #598
    Akkor jelenleg lógnak a vezetékek? (jókis meló lesz!)
    Vagy másféle csatlakozó van rajta? Mert van párszáz Ft-ért átalakító majdnem mindenféle dologhoz!
  • cracky86
    #597
    most ilyen:
    kép
  • cracky86
    #596
    igen így néz ki, csak nincs meg az a kábel ami átalakítaná ISO-ra.
  • ajem kisa
    #595
    Milyen autóba, milyen kábel?
    Így néz ki?
    A fekete kereten (2részes)kap tápot, és onnan jön ki a hangszóró jel is!
    A fekete csatlakozóba (mit ISO-nak hívnak) lehet kapni átalakítókat ilyet-olyat, vagypedig ha nincs szerencséd, akkor amik kábelek lógnak kikell mérni, hogy mi micsoda, és úgy rákötni egy iso "apára", és úgy rákötni a fejre!
  • cracky86
    #594
    Manta RS6501 rádiót hogyan lehet életre kelteni, vagy hol lehet hozzá kábelt kapni? Mert az enyémhez sajnos nincs, és szeretném bekötni.
  • white corsa
    #593
    Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni a kővetkezöben: 2db JBL GTO1214-es mélynyomot szeretnék beépíteni az autómba. Milyen erősítőt ajánlanátok hozzá? Én egy JBL GTO 1004-re gondoltam. Előre is köszönöm a válaszokat!
  • ajem kisa
    #592
    :)
    A fusion jonak tünik, márcsak azt kell megnézned, hogy hova rakod a csipogót, és, hogy a 13-as befér-e az előző helyébe (mélységre)!
  • bassoadamo
    #591
    Két "szett" között gondolkodom idáig:
    Pioneer TS-G131C
    macAudio MP 2.13
    vagy amihez van az emlitett "szűrő": Fusion EN-CM525, mac Audio Revolution X 2.13
  • ajem kisa
    #590
    Hello!
    Lehet olyan szetteket kapni aminek van egy 13-as hangszórója, és van hozzá 1 pár csipogó is!
    Ezek szerény véleményem szerint szűrővel (keresztváltó) vannak.
    Ami ha esetleg nincs hozzá, akkor nembiztos, hogy a hangszóróra az a Hz jut, mint amit elbír, ugyhogy nemtudni, hogy mit fog elviselni az az adott hangszóró, és meddig!?
    Olyan szettre menj rá, amihez van ez a biz. szűrő!
    A csipogókat ha van rá módod, akkor fejmagasságba építsd, az irányuk pedig olyan legyen, hogy a jobboldali csipogó a baloldali utas fejére irányuljon, a bal pedig a jobbikéra!
    Az ilyen beépítéseket megoldhatod valakivel aki tud gyanta+üvegszál combót megdolgozni, és ugy megtudja csinálni, hogy jólegyen, de ha a műszerfalba építed, az sem baj (nekem is MÉG így van)!
    Az árakat neten megtudod nézni, ha találsz valamit, akkor már tious után is tudsz árakat keresni...stb.
    Majd mesélj, hogy milessz, mi jön szóba!?
    Gud lákk!
  • bassoadamo
    #589
    sziasztok!

    segitségeteket szeretném kérni a következőben:

    Első hangszóró csere előtt állok, 13 centis a méret (Skoda Felicia). Pioneer és MAC Audioban gondolkodtam idáig, árban olyan 10-20 ezret szánnék rá. A legjobb lenne ha 2 hangszóró és 2 csipogós szett lenne.

    Fejegységem JVC KD-R401, jelenleg hátul van 2 ovális MNC Devil 150 W, és egy MAC MP130 mélyláda 500-as MAC erősítővel.

    A helyzet az hogy elég gyenge a gyári hangszóró és lehetne több is a "magas" hangokból.

    előre is köszi!
  • ajem kisa
    #588
    20 körül már kapsz beszállószintű cd/mp3-as kenwood, clarion, jvc...vagy ilyesmit, de amiket felsoroltál, csak hallásból ismerem, de én nemvenném meg egyiket sem!:(
    Én aztszoktam mondani, hogy inkább gyüjtögess még, és vegyél egy olyat, ami bevált, vagy ismert márka, mert ezeknek már a garanciájától is parázok, nemhogy a minőségtől!
    Bár lehet, hogy nincs bajuk ezeknek, és nemis lesz, de azért én akkorsem ugranék bele!
    Ezeket én olyan márkáknak tartom, hogy mielött eladják az autót a tulajok, beleraknak 1 ilyet, hogy opcionak beirhassák, őkmeg leveszik a jo cuccot!:D
  • barnazo
    #587
    Hát én is erre gondoltam, igaz én olyan max 20-at szánok rá. Már nézegettem egy pár olcsóbbat, de nem igazán mondanak nekem a nevek semmit. Igaz a Clarion-ról is azt hittem hogy még mindig olyan gagyi, mint régen volt de megnéztem az újakat és elég jónnak tűnnek, igaz az áruk is megvan.

    Tudsz valamit mondani nekem ezekről a márkákról, melyikkel érdemes foglalkozni, vagy melyik éri meg az árát?
    Muse
    Tokai
    Lenco
    scott
  • ajem kisa
    #586
    Az utóbbira bólintanék, szal venni kellene inkább egy cd-s mp3-ast szerintem, usb-s előny, ezek már olyan ~20k körül megvehetők!
  • ajem kisa
    #585
    Egy kis kedvesség, olcsón a dynamattól!:)

    A mélyládáról kicsit régebben írtam énis ebben a topikban, sokmindentől függ!
    Milyen zenét hallgatsz, milyen láda...stb, stb..
    Alapból csak annyi, hogy a diumdisun és hip-hop zenére nagyobb tányérosok jobban adják a mélyet, szét is verik a kasztnit, de az igazi hangszerelt csapatok zenéjéhez jobb a 25-30 cm-es mély...
    aztán vannak zártak, nyitottak a ládákból...
    a te izlésed határozza majd meg, hogy mit fox venni és a pénztárcád!
    Ahogy irtam soxor, hogy mélyet csak hallás után szabad venni!!!!
    Ne az ár, ne a kinézet, ne a márka, hanem a füled döntsön!
  • barnazo
    #584
    Sziasztok!
    Van egy régi Clarion kazettás rádióm a Suzukinkban és van vele egy kis probléma. Nem úgy szól mint régen. Nem tudom hogy mi lehet a probléma, a hangerő szabályozóra tippelek,de nem biztos. Érdemes ezeket javíttatni, vagy inkább egy újra beruházni?
  • jelina09
    #583
    No de én is kérdeznék.

    Adott egy kétüléses Opel Astra G kombi.
    No ebbe szeretnék én erősítőt és mélyládát rakni.
    A probléma, hogy kisteherről lévén szó, a belseje burkolatlan. Ha burkolom bellülről, akkor mivel tegyem?
    Ládára és erősítőre is kérnék tippeket, ugyanis nem kicsi a tér, amibe szeretnék mély és nem kopogós basszust.
    Köszi előre is!
  • jelina09
    #582
    NEM BEH, HANEM DEH
  • jelina09
    #581
    Szia vzoli8895!

    Nekem beh 2200ub-m van nekem nagyon bejött. Előtte Sony X-Plod volt, na ég és föld a külömbség a két cucc között.