317
Vizet a procira, sokat, s hideget!
  • Atus
    #176
    Régebbi (bár kapható) AMD prociról lehet itt kérdezni, Vagy elküldenek....?
  • Sid
    #175
    Ez is egy fontos tulajdonság, de az alkohol általában nem lehűteni szokta az embert. :)
  • Atus
    #174
    Nekem pl. jó az alkohol felvevő képességem, de ennek semmi köze sincs a témához.
  • Sid
    #173
    Nebancsa: Kifejtenéd bővebben azt a gondolatot, hogy " a viznek jó a hőfelvevő képessége, az alkoholnak meg a leadó képessége... "
    Én is mondtam, hogy a higany mérgező. ( Ezt csak azért irom le, nehogy valaki azt higgye, hogy én amikor ezt felvetettem, nem irtam le. )
  • Atus
    #172
    Ha jól mértem, 16-17 cm, ámbár nem a szivattyú van középen.
  • Sid
    #170
    Atus : nem tudom mennyi, ez tőled függ. Higanyos megoldásnál a lehető legkevesebbnek kellene lennie!
  • Dikkma
    #169
    Ja, hogy ezt nekem mondod? Be fogom, csak a radiátor hőleadó felülete, a rácsozat miatt nem férek hozzá a lyukhoz. Amiről ráadásul nem is nagyon tudom, hogy jol van. Nem forrasztani fogom, hanem FBS-ezni.
  • Atus
    #168
    Mekkora a proci és a szivattyú közti szintkülönbség?
  • Sid
    #167
    Hát ahhoz nem is vizpumpa kell, ha az van akkor meg olyan ami legalább 10 méterre fölnyomja a vizet, akkor a higany kb. 75 centi magasra föl tudná nyomni :)
  • Atus
    #166
    De a szivattyú nem bírja.
  • Atus
    #165
    Forraszd be.
  • Sid
    #164
    Atus : azt a problémát meg lehetne oldani. Meg kellene erősiteni a csoveket, meg rendesen felfüggeszteni őket.
  • Dikkma
    #163
    Vettem egy radiátort, csak egy nagyon kicsit ereszt, hogy halna meg.
    Amúgy irány a CD-írók.
  • Sid
    #162
    Szóval a hidraulika-olaj nagyon király, nagyon folyékony, birja a magas hőmérsékletet és nyomást, úgyhogy nyomás alatti rendszert is csinálhatsz :)
  • Atus
    #161
    A higany nem azért nem jó, mert drága és mérgező, hanem azért, mert nagyon nehéz. (13,6 g/cm3)
  • Sid
    #160
    Cső!
  • Dikkma
    #159
    Cső te gyerek
  • Sid
    #158
    Dikkma : az olajnak nem kell viszkozusnak lennie, van olyan olaj is ami nem sűrűn folyó. Pl.: hidraulika-olaj, ha eljössz hétvégén megnézheted, szinte olyan mint a viz( ez van a motorom lengéscsillapitójában :).
    Valami folyékony fém is jó lenne, például higany, de mivel ez drága és mérgező, ez nem életképes alternativa.
  • Dikkma
    #157
    New W2B Waterblock Twin Cooler - March 3, 8:43AM by Mr.Tweak
    Bacata a company based Toulouse, France introduces it's first Waterblock Twin Cooler the W2B. The W2B uses the MT1AB Titan Technology which we have seen in the past with other non-waterblock coolers from Bacata. Bacata have modified the inside of the Titan MT1AB for becoming a real Waterblock system. Here are the Titan MT1AB characteristic...

    Processor: Intel FC-PGA & AMD PGA
    Operation voltage: DC12V
    Bearing system: ball bearing
    Fan speed: 4500 RPM
    Air delivery: 14 CFM
    Noise level: 25 dBA
    Signal RPM: Oui
    Dimension: 60 x 60 x 60.7 mm

    And here is a small picture of the new cooler, looks pretty sweet...



    Szééép!
  • Dikkma
    #156
    Ez nem mák kérdése.
  • Tomcat
    #155
    Hüm, mindenesetre mákotok volt macó! A zoknit meg cseréld le... :)
  • Dikkma
    #154
    Jó lenne az olaj, de annak nagy a viszkozitása, lassan keringene. A desztillált víz amúgy meg alig vezeti az áramot...de az is algásodik. Az alkohol a király, bár vezeti az áramot, de nem lesz algás.
    Na, azért jöttem, elmeséljem, mit intéztem ma.
    Reggel tettvágytól készen, élénken már 7-kor (!!) kipattantam az ágyból, és megnéztem a South Park mozit cd-ről, majd Insane-ztem, amit éjszaka töltöttem le. Giants-ozni is akartam, de nem lehet feltelepíteni... na nem ez a lényeg. Sokat morfondíroztam a hűtésen, mondom van időm, végül is pénzem soha sincsen, de azért elmegyek egy bontóba. Egy órába került, mire végre elindultam. Egy újabb óra, mire kutyatámadásokat és kérdezősködések garmadáját a hátam mögött tudva megtaláltam a bontót. Alig 20 perc várakozás az ebédszünet végéig, majd beszereztem egy Opel Kadett C fűtőradiátort. A 3 ruppót sem sajnáltam érte, mert jó állapotú. Hazahoztam, tesóm megérkezett, kitisztítottuk, ő el is ment a bótba, és hozott csöveket, rövidet, hosszút. Szóval, van blokk, van pompa, van radiátor, van víztartály, néhány réz darabkára van még szükség, és összeállhat a nagy mű.

    Ha fél órával ezelőtt írom ezt a szöveget, a következő már nem állna itt: miután egész délután fúrtam-faragtam az akkor teljesen üresen álló gépházat, sikerült egy NAGGGYON király helyet találnom a radiátornak. Meg is csináltam a réseket, majd összeraktam a gépet, és a radiátort tesztelni kezdtük. Közben elmúlt 6 óra, felléptem internetre, mondom, csak jön ez a macó Tomcat, és neteztem. A radiátor egy vödrön volt, a vödörben a pumpa, ami a radiátorba nyomja a vízet, és onnét folyik vissza. Na ez így ment szépen, aztán elmentem vacsizni. Eccercsak egy szürcsögő hangra lettünk figyelmesek: egymásra néztünk a tesómmal, és tépés be a szobába. A 10 liter víz egyenletesen szétoszolva a padlón, az ágy alatt, a számítógép felé folyva. El is érte már egy ideje, mire megemeltük a gépet. Szépen ki akartam kapcsolni, de le volt fagyva. Íjj, mondom. Táp-kapcsoló ki, majd törlés, porszívózás. Gép be: boot képernyő van, post nincs. B****a meg... 3 perc múlva: WinME feláll, aztán lefagy. Mondom, íjjha. Most jó, talán nem ment tönkre semmi...
    Lehet, nem érdekel senkit, csak azért mondom, figyelni kell ezzel a dologgal. Én most csak nem láttam, ahogy az öcsém a gumicsövet nem nyomta be teljesen a vödörbe, de ha a gépben folyik szét 10 liter víz, akkor tényleg lehet gond.
    Most is itt ülök nedves zokniban, lusta vagyok átcserélni.
  • Laalee
    #153
    az a höt is eleg szarul vezetne szerintem vagypedig irto specko anyagnak kell lenie ami meg csilagaszati aru.
  • Dikkma
    #150
    Hát az attól függ, hogy hogyan csináltad meg. Hanyag, hányaveti munkával a legjobb pumpát és blokkot beépítve is rövid idő alatt akváriummá alakíthatod a géped. Szerintem ha valaki igényesen, gondosan megcsinál egy hűtést, akkor az soha nem fog elengedni. Meg lehet gyűrűzni a kapcsolódásokat, leszorítógyűrűvel, ha nagyon biztosra akarsz menni. Erős falú csövet kell használni. Jól kell tömíteni a pumpa réseit is - ezeket eredetileg víz alatti üzemre tervezték, csupa lyuk az egész. A www.tuningnet.hu -n találsz alaphűtésektől kezdve brutális peltieres rendszerekig mindent, méghozzá magyarul. Ha érdekel a téma, akkor kezd az elejétől. Ordasi mester is úgy kezdte, mint bárki más, aztán ez lett belőle... :))))
  • Sid
    #149
    Dikkma :
    Majd úgy csináljuk meg, hogy érzékelje a proci hőmérsékletét és úgy hűtsön:)
    Éjszakára meg majd visszaveszed 200 MHz-re, aztá nem lesz probléma :)
    Ja meg a venti fordulatszámát is állithatóra csináljuk, aztán ha -10C fölé megy a proci, akkor bekapcsol.
  • Dikkma
    #147
    :)))

    Azért nem fogom ezt megcsinálni, mert nekem egész éjszaka megy a gépem, és túl sok áramot fogyasztana. Peltier és 380-as venti kapásból kiesik.
    Amúgy most már egyre többször merül fel részemről az igény egy jó kis digitális fényképező iránt. Megvan a pumpa, 5 k volt, eredetileg 11500-ba került, igen jónak néz ki. Holnap tanulni kellene, szombaton meg megyek Győrbe, nem tudom, mikor rakom össze, de megpróbálok időt szakítani. Sajnos csövet még vennem kell, amire gondoltam, elég vékony falú, keresnem kell újat.
  • Sid
    #146
    Jólvan na! :)
    Majd nyáron összedobjuk, veszünk valami ipari radiátort, meg 380V-os ventillátort, meg 2000W-os peltiert, aztá akko megy majd a gép 2GHz-en, tisztára mint a mikró frekvenciája. :)
  • Dikkma
    #145
    Én meg radiátort és akváriumot sem fogok beépíteni.
  • Dikkma
    #143
    Sid: fogok valamit szerezni, de nem érek rá ilyenekre, főleg nem fogok roncstelepre meg autóbontókba mászkálni esténként.
    Tawarish: ha nincs Peltiered, csak sima vízhűtést szeretnél, nem lesz 0 fok (tulajdonképpen szobahőmérséklet) alatti a proci, és akkor a pára sem fog rá kicsapódni. A vízhűtés tényleg csendes, szinte hangtalan, bugyogás meg hát ha van, akkor régen rossz az egész...
  • Sid
    #142
    Csak akkor kell betakarni a procit, ha nagyon hideg... ha 20 fokos, akkor nem fog a pára lecsapódni...
  • Sid
    #140
    Dikkma : Szerezzé valami fűtőradiátort, pl.: Ladához valót, azt talán még olcsón is megkapod, vagy elmész valami autóbontóba, aztá ott veszel, de mindenképpen valami keleti kocsiét, mer az az óccsó.
  • Dikkma
    #139
    Majd meglássuk. Mondom, eredetileg 10k-ba kerül, és _talán_ meg tudom venni, ha igen, akkor 5k lesz. Jó teljesítményű, üzembiztos és halk, ez kell nekem. Nemtom, hogy lesz-e az akváriumon kívül valami, egyenlőre tuti nem, mivel még nem szereztem semmit. Alapórajelen nem is fogok használni. Tuninghoz mindenképpen beépítek majd valamit, egyenlőre azon gondolkodom, honnét tudok olyan jó állapotú radiátort szerezni, ami olcsó is. Szólok apámnak, ő ismeri a helyeket. Minden a jövő titka még.
  • Dikkma
    #138
    De miért nem olvastad? Ha olvasod, és megy vele, akkor sokkal gyorsabb vele, mint nélküle... :-o))
  • Propeller
    #137
    Kár hogy eddig nem olvastam ezt a topicot.. na most átrágom magam rajta, szeretem a szép színes képeket. >:)
  • Sid
    #136
    Jajaja, majd megyek, megnézzük milyen gyorsan forralja föl a vizet a gázláng :)
    Remélem valami olyan pumpát veszel, ami birja a meleget, nehogy elolvadjom :)
    Lesz valamilyen hűtőtest is lesz? Vagy csak simán valami akvárium?
  • Dikkma
    #135
    Nem is midi-toronyba kell... jövő - illetve hát ezen a - héten úgy néz ki, összeáll a vízhűtés, kapok egy király pumpát 5300-ért, féláron kerül ennyibe. Remélem 10k-ból tudnak a gyártók olyan pumpát csinálni, ami nem megy gajra egy hét alatt. Aztán majd jöhetsz, megnézzük, mit tud.
  • Sid
    #134
    Hát, nemtudom :)
    Ilyet azért már a gépembe nem szerelnék bele, amúgy is kezd fogyni a hely benne.
  • Dikkma
    #133
    Tom's -os kép, de remélem működik! Ha nem, szóljatok!




    Brutkó, nem?
  • Dikkma
    #132
    Ha a szó, amely eszetekbe jut, az "igénytelen", akkor ugyanott vagytok, mint én:



    Viszont mingyárt hozok egy izgalmasabb képet is!
  • Dikkma
    #130
    Hát, ha a core eddig bírja, akkor eddig bírja. Ez a vég, innét már szerintem mehetnél 2.5 volttal is... esetleg próbáj forrasztani :-)))) egy két kondenzátor pluszban sohse árt! :-))
    Ha viszont 2.05-ön feláll, de "hülyéskedik", 2,1-en nem indul 1035-ön, akkor más lehet a baj. Az átalakító biztosan jól állítja a feszkót? Másikkal nem jó?