317
Vizet a procira, sokat, s hideget!
  • Evil
    #226
    en a nova800 as szokokutszivattyut ajanlom.Konnzen lehet zart rendszeruve alakitani ,kelloen nagy a szallitasi mennyisege es csendes!!!Kisallatkereskedesben 4000-4500ft. Ennel jobb nem kell ,de nem is kapsz.
  • pilóta
    #225
    Sziasztok!
    Hol lehet valami jó szivattyút venni, milyet, mennyiért stb. ?
  • Evil
    #224
    senki nem vizezik man?Vannak uj otletek ,megvalositasok?
  • Sid
    #223
    A vizhütők új generációja.... :))
    Csak az a gond, hogy csak egy sima rézblokk, amibe csövet fúrtak. :)
    Erre lehet rakni a 800l/h-s szivattyút, ezen biztosan átfolyna.
    Vajon ha leállna a szivattyú, akkor mi történne?
    Megindulna magától valami keringés? :))
  • ixyon
    #222


    no komment::)
    de állítólag nagyon szar
  • Sid
    #221
    Engem speciell megnyugtatna. :)
    Legalább látnám, hogy folyik a viz.
    Mondjuk neked a földön van a gép, és úgy nem jó állandóan lenézni az asztal mellé.
    Viszont szerintem a pumpádnak meg se kottyanna. :)
  • Dikkma
    #220
    Láttam, de sztem butaság. A víz úgysem áll le soha! Ha leáll, akkor sem fogsz állandóan arra a vacakra nézni. Főleg, hogy valahol a tartály szintjében kell lennie, hogy ne kelljen addig felnyomni a vizet.
  • Sid
    #219
    Nézzétek meg a www.ocmod.com-on a vizmozgásjelzőt!
    Nagyon menő, jelzi, hogy biztos kering-e a viz.
  • Atus
    #218
    Ha megígérte, akkor segít is.
  • Atus
    #216
    Minek a tárolóedény?
  • Dikkma
    #215
    Készen?
    Mármint, hogy megvennéd valakinek a kész hűtését?
    Szerintem - ha megjegyezhetem - nem nagyon akar senki sem megválni a sajátjától. De az Ordasi-vonal mindig járható.
    Mennyit szánsz rá?
    Ha veszel tőle egy blokkot 3200-ért, egy radiátort 8000-ért, és egy pumpát 5500-ért, akkor kell még cső kb. 1000 ft-ért, és valami tárolóedény. Ez így 17700 ft.
    Ha magad veszel pumpát, és elmész egy bontóba, akkor 12000-ből ki lehet hozni az egészet.
    Ezt most csak azért mondom, hogy tudd: olcsóbb egy kicsit utánajárni. Persze, ha nincs időd...
    Nekem 13000 volt, igényes pumpával, azt lehet olcsóbban is venni. A blokkot viszont javasolom az említett oldalon megrendelni: Tuningnet
    Én még építettem a gépbe egy 90x90-es ventit, az egy ezres, és esztergáltattam édesapámmal két olyan kis fémdarabot, ami a 6 mm-es csövet összeköti a másfelél centi átmérőjűvel.
    Dikkma... :)
  • Vampire
    #213
    Szerintem undorító, ahogy kinéz.
  • Atus
    #212
    Vajon mi lehet a tömítőanyag? Szilikongumi?
  • Dikkma
    #211
    1. Kész a saját hűtésem.

    2. Szépek :










    Direct Die Cooling címszó alatt találhatók ezek a képek. Hát, nem semmi. Csak azt nem értem, hogy ha egy Celeront mutat a kép, akkor az eredményeknél miért Duron van, és hogy egy Duront hogyan hűt direkt maghűtéssel... :s
  • Dikkma
    #210
    N : jó kifogás sohse rossz.
  • kowajano
    #209
    N
    de okos gyerek vagy kapsz egy csokit buzz :)
  • Tomcat
    #201
    Ami a Babót illeti: majd a legközelebbi LAN partyn visszadaod! :)
  • Sid
    #200
    Mind a kettőt tudom hol van!
    Majd beviszem a cd-t, ha telefonálsz.
    A Babó-t meg majd elviszem valamikor, vagy eljössz érte! :)
  • Tomcat
    #199
    Meg azon is gondolkozzál, hogy a Babó az hol maradt? :)
  • Dikkma
    #198
    Nem.
    Amúgy, apám holnap megcsinálja az átalakító-csöveket, 4 napos szünetben összerakom a gepát! Majd szólok!
    Addig is, gondolkozz el rajta, hogy hol maradt nálatok a Sterbinszky cd-m.
    :-)
  • Sid
    #197
    Legalább nem az oldalán van a kivezetés! Ez olyan helyeken, ahol kevés a hely nagyon király, legalábbis szerintem.
    Azonkívül még lehet nagyon király hűtési tulajdonsága is, mivel nem tudjuk mi van a blokkban.
  • Dikkma
    #196
    De hogyan lehet ennyire aberrált egy hűtőt csinálni? Hát hogy néz ki az a blokk?
  • Atus
    #195
    A hűtőleszorító lemez olyan, mintha 1 5,25-ös takarólemezből lenne kivágva.
  • Dikkma
    #194
    Király!
  • kowajano
    #193
    ja és itt a vége








    The Results?

    The system is installed and running. No leaks (yet). I'm currently running at CPU temp of 28C for over 3 hours under normal operating conditions. I plan to do some benchmarks in the next few days and I'll post the results here.



    I've been leaving my machine booted and running continuously - 24x7. The numbers in the table were collected over time by monitoring HWDoctor for CPU and System Temps, several samples were taken and averaged.



    CPU,Volt Usage CPU Temp System Temp
    500E/1.6 Normal(Web surfing) 28C 25.5
    500E/1.6 Q3 Multiplayer 30.5C
    500E@667,1.75V Q3 Multiplayer 32.5C



    Testing Machine:

    ABIT BE6 II Motherboard

    Pentium III 500E (FC-PGA)

    MSI-6905 Master Slocket

    256MB PC133MHz SDRAM

    Leadtek WinFast Geforce 32MB DDR Rev B

  • kowajano
    #192



    mint egy hütötáska :)


  • kowajano
    #191
    hát ez meg mi lehet? lehet hogy a foszer egy wc tartályt kötött a géphez :)

  • Atus
    #190
    Jó, hogy mondod. Gőzöm se volt róla.
    Egyébként én is vizen gondolkozom, még nem tudom, mikor jön össze. Csőben nem vagyok még ott.
  • Dikkma
    #189
    Az egy nindzsa... :-DDDD

    Majd jöhetsz, Sid.
  • Sid
    #188
    Szerintem nem értetlenkedtem, csak azt kérdeztem, hogy HŐELVEZETÉSI szempontból miért jobb az alkohol-viz keverék. Azt már akkor is tudtam, hogy a viz igy nem algásodik.
    Szóval Dikkma mikor mehetek nézni a rendszert?
    A cuspaceres képek elég érdekesek. Csináljak én is magamnak egy cuspacer szemüveget? :)
  • Atus
    #187
    Nem igazám látom, hogy az első képen mi a rák van. Lehet, hogy szar a monitorom.
  • Dikkma
    #186
    :)))))))))))

    CuSpacerek (fcpga-hoz!) alternatív felhasználási módjai : ))










    Hát ez jó...:)
  • Dikkma
    #185
    Talán leolvastam az aljáig (mármint, még tegnap) és ott értetlenkedtél, miért jó az alkohol. Na mindegy.

    Nem tudom, még nem nagyon hallottam róla. De sztem a fajhőhöz lehet hasonlítani...
  • Sid
    #184
    A higany csak egy ötlet volt. Megvalósitható, de mint te is mondtad drága ls mérgező is.
    Más: Bort sem iszom.
    Más: Azt tudom, hogy az alkoholtól nem possad meg a viz, nem is erről folyt a szó.
    Talán le kéne olvasni a topicnak az ide vonatkozó utolsó x hozzászólását. :)
    Dikkma, mint csirázó vegyészmérnök palánta :) meg tudnád mondani mi a hőtehetetlenség?
  • Dikkma
    #183
    Sid, mi az, hogy szerinted nem olyan jó az alkohol+víz íze? Az alkohol mindig keverve van vízzel, még a létező legtöménybb is (tudod, azeotróp elegy... ) tehát a bor meg minden is vízes... na ezt hagyjuk.

    Hogy miért nem használják mindenhol ezt a keveréket? Mert egy liter pálinka majd ezer forint, azért.
    Hogy miért olyan jó a víz+alkohol keverék? Mert nem poshad meg a víz, azért.

    A higany meg butaság. Nem tudom, hogy a x0000 ezer forint x-e 1-essel, vagy 2-essel kezdődne-e 3-4 dl higany esetén.
  • serivo
    #182
    víz+alkohol=vodka,és télleg nem finom:)
  • Sid
    #181
    Ja és még valami fontos : mi az a hőtehetetlenség? :)
  • Sid
    #180
    Jaja, de azért a viz meg alkohol keveréke nem hiszem, hogy olyan finom lenne, nem mintha olyan sokat innék alkoholt, de némelyiknek még igy is förtelmes ize van. :)

    Más:
    Ha olyan jó az alkohol meg a viz keveréke, akkor miért nem használják mindenhol? Igaz, hogy a fagyállóban az van, de tudtom szerint csak azért, hogy a viz fagyáspontját csökkentse. Tudtom szerint az alkohol lerontja a viz fajhőjét, ami kell a sok hő levezetéséhez, bár a proci nem termel olyan sok hőt, hogy ez teljesen kihasznált legyen. Szerintem az alkohol legfejebb a párolgásával hűt, ami meg nem jó, mivel akkor elpárolog. :)
    Ennek még majd én is utánanézek valamikor.
  • serivo
    #178
    az alkohol jo hőleado képességében lehet valami,mert egy feles után kellemes melegség árad szét bennem:)))
  • Bradock
    #177
    Szerintem nem küld el senki, de célszerűbb lenne valamelyik AMD-s topicba írnod. Van belőle néhány csak lapozzál néhányat és válogathatsz.