317
Vizet a procira, sokat, s hideget!
  • Lacc
    #273
    Na igen, az egyértelmű hogy az Innovatek nagyon penge. Csakhogy olyan drága is...
  • t. Füly
    #272
    Na hello srácok!Én tegnap raktam össze az innovatek vízhűtésemet!Kurw@ kera a cucc!A 3Ghz-es p4em 34 fokos alapból!!Max Payne2 után(minden fullon) max 38 fokos lett!Kurwa jó csendes nem ázik el a gépem stb:)Régen csinálta én is vízhűtést és az alaplapom bántaSzal szvsz ezek a házi készítésú cuccok nem az igaziak!Ebben a szett full profi,van benne proci blokk,eheim pumpa,tartály, radiátor,kábelek,leirás,minden.
    Csinálom a képeket majd róla.
    Ha vmelyikőtöket érdekel akkor van eladó szettem(zsír új természetesen),meg minden féle "optikai" tuningos cucc.Igyekszem minnél előbb megcsinálni a képeket.
  • Lacc
    #271
    Aham. Nekem is ilyen van. Sajnos. Mint kiderült (később), ez az egyik legrosszabb vízhűtéses rendszer ami a piacon van. Pl. elég vicces, hogy a tetején levő venti a meleg levegőt a radiátorról tolja befele vissza a házba... Meg mi van ha a cucc felett van pl. egy cd?

    Szóval én most azon vagyok, hogy megszabaduljak tőle, és építsek egy normális, home-made renccert amivel húzni is lehet ám a prcit
  • HUN Tick
    #270
    és csak 25 e - a CD helyre lehet berakni, és onnan is lehet feltölteni vízzel, és van rajta egy digit kijelzőis a hűtendő cuccok hőfokáról , valamint a vízmennyiségről!!
  • HUN Tick
    #269
    én őt javaslom:
  • Lacc
    #267
    Hát igen :) Rosszul is mondtam az előbb, nem csak az kell hogy elbírja a radiátor, hanem hogy ne termeljen sok hőt a cpu se.
    Szal szerintem egy újabb kör kéne neki, de mindjárt jön valami illetékes és kiokosít minket :)
  • Lacc
    #266
    Azt a jó büdös k***a annyukat nekik! Hát ezeket fel kéne jelenteni! Hol találnak ezek maguknak olyan balekot akik tőlük akár egy vacak lefogató-vasat is vesz?? Itt minden 3-4x-es áron van!
  • Lacc
    #264
    Ezen már én is gondolkodtam. Nem vagyok egy nagy szaki a témában, de szerintem be lehet kötni közvetlen a cpu-blokk és a radiátor közé. Így persze a két blokk több hőt termel, de ha elbírja a radiátor, akkor mehet nyugodtan közé. Ha meg nem akkor egy komplett rendszer kell a vid. kártya hűtésére is
  • UnConnecteD
    #262
    t. Füly - igen

    Bobz - nezted az arakat?

    pl. egy p4 blokk (innovaCOOL rev4.0) itt 27625 Ft, kint meg 30 euro. ez azert durva kulonbseg.
  • t. Füly
    #260
    Érdemes akkor már a vgára is veni meg az északi hidra is?
  • t. Füly
    #259
    Hello,figyeljetek kishazánkban lehet márákás vízhűtést kapni?Gondolok itt az innovatekre például.Ha igen mennyiért kb?Thermaltake akvariusza az nem olyan ütős azt tudom.Külföldről mennyiért lehet behozatni kb?
  • Lantee
    #258
    Overclock-ot nem szidni! Haveromék csinálják! :)
  • Etele
    #257
    Ugye most nem az overclok.hu-ra gondoltál? Róluk csak annyit, hogy KÉT hónapja ígérgetik a Pentium4-es blokkot, de az istennek sem sikerül megcsinálniuk...
    Én ahogy írtam egy ilyenre vágyom: Innovatek blokkok+Eheim pumpa+Maxxxpert Mono radiátor. Az overclock.hu pedig nem forgalmazza ezeket, bár az igaz hogy "gyári" vízhűtést kínálnak.
  • #256
    Etele! dehogy kell megrendelni külföldről. kettővel lejebb wicck hozzászólásánál lévő linken nézz körül. az ára attól még tényleg húzós :-)
  • Etele
    #255
    Az nem Tom féle hanem Innovatek blokkok+Eheim pumpa+Maxxxpert Mono radiátor! És sok vízhűtést áruló webbolt szettként árulja. Pl. watercooling.de. Én is össze akarok állítani egy ilyen gyári cuccosokból egy szettet magamnak, de elég húzós az ára és külföldről kell megrendelni.
  • Kolin Mekré
    #254
    Üdv!

    Láttátok már a Tom féle vízhütésről szoló videót? Ahogy olvasom csinált már 1-2 arc házi vízhűtést, ezt a gyári hűtőket érdemes megvenni?

    itt a link http://www.tomshardware.com/howto/02q3/020701/index.html
  • PeTTi
    #252
    Lenne egy kérdésem.Ugy hallottam ,hogy az USA 5$-os ezüstböl van.Tud erröl valaki biztosat mondani?
  • PeTTi
    #249
    Na ez nem az blokk. de azért nézz be ide.
    http://www.freeweb.hu/petti
  • Anee
    #248
    egy link is elég:-)
  • PeTTi
    #247
    Ha valaki megmondja hogy kell képet kirakni ide kiraknám egy ezüst blokk képét.
  • Evil
    #246
    en meg mo. -on boltokban nem lattam vizhutest ,szerintem ez itt meg a jovo zeneje ,pedig mar kulfoldon sok helyen arulnak gyari blokkokat ,sot komplett keszleteket. Itt egyelore marad a hazi blokk ami nem feltetlenul rosszabb mint a gyari.
  • TheZsenyka
    #245
    Tudja valaki hol lehet Innovatek vízhűtő-készletet venni Pesten?
  • Borg
    #244
    Ugy is adnak el vizhütést boltban, hogy pl socket370-re kifejezetten, meg esetleg VGAra, valami standard cuccos?
    Vagy mindenképpen furni faragni kell? Vagy hogy van ez?
  • Evil
    #243
    ez nagyban fugg az adott procitol.De valamennyit mindenkeppen szamit ,de a csend az mindent meger ,nem beszelve arrol hogy a procid nem fog izzadni nyaron ,csak egyszer kell normalisan osszerakni a vizhutest es utanna az jo lesz minden procira legalabbis egy par evig biztos.
  • Evil
    #242
    deszviz +fagyallo az algak ellen.Azok a kis nyamvadekok marha szivosak am.
  • Dikkma
    #241
    Vízzel. Nem lesz fatális baj.
    Öntöttem bele konyakot de az nem érdekes igazán.
  • Anee
    #240
    az ok
    de gondolom nem vízzel hűtötök hanem metanollal vagy mással ami nem vezeti az áramot ha fatális baj lenne
    vagy vízzel teszitek?
  • Dikkma
    #239
    Nem zárt rendszerű, mert 10 liter víz eleve nem férne be a házamba. 8 méter magas házat meg a franc sem akar.
    5v-ra nem kötök ventit, max 2-t 12-re...
    Anee: igazából egyazon csőátmérőn egy kétszer erősebb szivattyú nem nyom át 5%-al több vizet sem sztem, szal nem sokat.. ezen nem fog múlni.
    Én nem is húzom a gépem, alapon megy, nekem csak a zaj miatt fontos. Persze nem mellékes, hogy majd az UT 2003 miatt emelnem kell :o)
  • Anee
    #238
    és ezzel a 19.5es rendszerrel kb milyen szinten tudom húzni a gépem?
    illetve mennyit számítana egy gyorsabb motor/szivattyú/
  • Evil
    #237
    jol nez ki ,annyira viszont nem jo hatasfokilag ,de kezdesnek tokeletesen megfelel.
  • PeTTi
    #236
    Az a borda tényleg jól néz ki.2 db 5.25 helyre vizszintesen is beépíthető.Nem drága egy kicsit?
  • Evil
    #235
    www.tuningnet.hu .Itt tudsz kompletto venni mindent ,de szerintem csak a bordat erdemes mert a tobbi draga ,ha utannajarsz akkor lenyegesen olcsobban meguszod.
  • Borg
    #234
    Ez engem is érdekelne, illetve az, hogy milyen alkatrészek kellenek ahhoz, ha én olyan vizhűtést akarok ami a gép összes hűtenivalójára kiterjed, táp,VGA,proci, hogy egy venti se zajongjon itt nekem...
  • Anee
    #233
    Hülyekérdés de lehet-e valahol kompletten venni kész vízhűtést?
    ha igen hol s mennyi?
  • Evil
    #232
    csak az a gond hogy a regebbi ordasi blokkok furtak voltak ,6 os belsovel.Ez meg cel2 hoz jo volt de xp hez tuningolva mar keves.Most mart blokkot rendeltem ,10-es belsovel ,kelloen nagy holeado felulettel ,mindenki nagyon jol velekedett rola.Termerszetesen a holeado is nagyon fontos ,de a blokk kialakitasa szerintem fontosabb.De majd meglatjuk.
  • PeTTi
    #231
    Hogy tudod összehasonlítani a blokkot egy másikkal?Ha mérsz közötte külömbséget az olyan kevés lehet ami belefér a számítási hiba türésbe .Nekem saját készítésü blokkjaim vannak ,nem zegzugos hanem a teljes belső rész üreges.Probáltam már sok megoldást de szerintem nem a blokkon múlik.A radiátor a fő tényező.Lényeges hogy mennyi víz fér bele (van 1 literes is (skoda s100 és rézböl van!)3db 5,25 helyre fér csak be).Már átalakítottam de még nem építettem be ,biztos hogy két 80x80 ventivel 5Volt rol nem megy a proci 40 fok fölé még akkor se ha 35 fok meleg lesz nyáron.
  • Evil
    #230
    miert szedted le?NEm zart rendszeru?

    En 5V ra nem igazan kotnek semmit ,mert ott mar nem igazan indul uzembiztosan egy 12V os venti ,legalabbis ezt tapasztaltam ,deveguli is tipusfuggo.Nyaron fog az a + -5 fok szamitani! Most cserelem le az ordasi fele blokkot ,mert az amd xp re nyarra keves lesz ,foleg tuninggal.
  • PeTTi
    #229
    Talán egy 8x8 táp ventinek semmi hangja sincs ha 5V ra kötöd.Az én vizhütömön 3 db van 5v rol mennek ,nincs hangja.De azt hallottam mindegy hogy 15 vagy 40 fok a proci hömérséklete nem fog többet menni esetleg ha minuszba megy.Lehet hogy lekapcsolom öket és majd nyáron ha nagymeleg lesz majd bekapcsolom.
  • Dikkma
    #228
    Egyetlen gond: kisebb a légmozgás a házban, ezért a vidkártya kevésbé bírja a tunyingot. Újabb zajkeltőt meg a franc sem fog beleépíteni a gépbe.
  • Dikkma
    #227
    Nekem nyáron egy lan miatt került le a víz, és egészen vizsgaidőszakig lusta voltam visszarakni. Aztán hirtelen amikor tanulni kellett volna, fontosnak éreztem megint összeeszkábálni :]
    De tök jól megy, a vízbe raktam egy üveg Zrínyi konyakot, azóta sem volt gond semmi. És tudok aludni mellette! :)