Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Galy
#2138
Amúgy tök jó a modell! 😊
Galy
#2137
SpotLamp
#2136
Eléggé, pangás van mostanában. Lehet ezt a fórumot már csak a maya5 megjelenése fogja feldobni 8(

Nagyon lassan haladog a járgányommal. Mikor épp kadvam van csinálgatom 8)

Ez a tegnap esti változat. A teteje sajnos még mindíg nem jó. Ha valaki tud trabi blueprintet az szóljon már lécci! 8)

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2133
A kerék sima poliból van. Elõször csináltam egy forgástestet, aztán az convert poly és utánna addig pofozgattam amíg ilyen nem lett 8)

www.3dsurvival.hu

Zocsi
#2132
Hi mindenkinek! SpotLamp: Király a Trabi; a keréken a felnit milyen módszerrel csináltad?
Jah, Szerintem csinálj még a kocsira elsõ és oldalsó légterelõket, és finomíts az oldalsó légbeömlõn is. Szerintem.

Egy kérdés: Ki foglalkozott idáig a 4.5-be épített Fluid Effects-el? Most a hétvégén belekukkantottam és elég ütõs cumó! Sajnos azonban ez egy olyan terület - szerintem -, amit az ember nem tud megtanulni magától, csak Tutorial-ok alapján. Persze tudok én is már csinálni ezt-azt, de nem finomhangolt beállításokkal. (lásd. pl. Examples>GlobularCluster.am ; ez elvileg mindenki gépén rajta van a ProgramFiles-os Maya könyvtárban, csak fejbõl nem tudom az elérési útvonalat!) Szóval, van itt olyan ember, aki már foglalkozott ezzel?

Rigley
#2129
ez marha jó render lett a kerékrõl szerintem

dddstudio.tk

SpotLamp
#2128
Mental Ray render. A képen egy fehér gömb szolgáltatja a szórt fényt és egy direct light az éles árnyékokat.

Elkészült a kereke is:


Egyenlõre csak téli gumival 8))

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2126
Na ez elég fogós kérdés. Még sosem próbáltam, de szerintem a karaktert mozgató csontoknak kellene kölcsönhatásba lépnie a rigid body-val. Azt meg nem tudom hogy kell.

Lassan haladok a trabival is. A tetején eléggé látszik hogy fejbõl csinálom 8)
Alakul még..

www.3dsurvival.hu

#2120
Sziasztok!El tudná nekem mondani valaki pontosan, hogy a mayaval hogyan lehet hálozatban renderelni?Pontos leírásra lenne szükségem!
RelakS
#2119
VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Nagyonállat!!! 😄DD

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Rigley
#2116
igen, tutorial alapján, elég lassan haladok vele, most a hátát csinálom

dddstudio.tk

#2115
Rigley a Meklárent te csináltad?
#2114
#2113
miért nem nyitja meg?
#2112
Ez egy régebbi képem
#2111
ember
#2109
ferrari? 😄
SpotLamp
#2108
Na, hogy ne legyen olyan nagy a pangás, beszúrom jelenlegi munkámat.
Ez egy csúcsszuper nyugati sportjárgány lesz. Vajon rájösztök-e hogy mi ez 8))

www.3dsurvival.hu

#2107
Ja ;-)
#2105
Ha adsz ftp címet, feltöltöm.
Galy
#2104
Vue D'Esprit

honnen lehetne leszedni?
SpotLamp
#2103
Ezektõl profibb már csak a Vue D'Esprit lehet. Nem próbáltam még a progit, de elég meggyõzõ tájakat generál.

www.e-onsoftware.com

www.3dsurvival.hu

Sound
#2101
jah, sok lolka mind kocsit modellez😄D Én annyiban különbözök hogy untam már a sok, Subarut, AutiTT-t meg McLarent (bocs Rigley😊)

amúgy tényleg szoftimázs ikeszí

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

SpotLamp
#2100
Mostanában mindenki autókat modellezik 8)
Nagyon tetszik a járgány. A kerekei nagyon durvák

www.3dsurvival.hu

Rigley
#2099
ahhaaa ugy már más, OK

dddstudio.tk

Rigley
#2097
szoftimázs ekszeszáj ? nekem tetszik, szerintem nagyon jo lesz,

steone: ez is szuper, talán az ablaküveg még nem az igazi

dddstudio.tk

Sound
#2096
www.extra.hu/soundb/xsi/shot2.jpg

még wip, de durván

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

Rigley
#2093

dddstudio.tk

SpotLamp
#2091
Belefogtam egy nagyszabású projektbe. A célom az hogy a képeim mellet legyen már valami animáció is 8)

A Nickelback csapat How You Remind My számát fogom elkészíteni videóklipp szerûen mayában. Elkészítemm a komplett csapatot és próbálok minnél életszerûbb animációt készíteni hozzá.

A modelleknél inkább a poénos megjelenítésre törekszem. Nem lesz élethû haj és ruha szim. 8)

A csapat frontembere már el is készült:

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2089
Tedd ki a renderablakot teljes képernyõre és nyomd meg a real size gombot. Akkor jó lesz.

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2085
A képem elnyerte a CGtalk Choice Avard díját 8)
Most küldték le a díjat mailon. Ezért érdemes volt dolgozni. Ezentúl mindíg kinn fog díszelegni a siteomon 8)))

A készítésrõl most írok egy making of-ot. Remélhetõleg jövõ héten felteszik a render.hu-ra

www.3dsurvival.hu

ember
#2084
nagyon durva ez a kép

gratula spotlamp
Rigley
#2083
:-) nem semmi az a kép SpotLamp ! Minden elismerésem... azért érdekelne, hogy hogyan csináltad.

dddstudio.tk

#2081
Please help valaki!

Maya 4.5-öt használok, és hozzá mayaman-nel használtam a prman 3.9-et. Most feltettem helyette a prman 10-et, de nem mregy a renderelés. A konzolablakban megjelenik egy sor, hogy xy.tif elmentve, de valójában nem történik semmi. Preview módban megjelenik a render ablak, de ott sem renderel. Egyébként a mayaman más renderekkel jól megy (bmrt, exluna, rdc) Ha valaki tud segíteni kérem írjon!
Köszönettel....
Zocsi
#2079
Konkrétan mire gondolsz?

Egyébbként miért van az, hogy render után igen rossz minõségben jeleníti meg a kirenderelt képet a Render View-ban a Maya? Miután kimentem már nem olyan pixels, mint amilyet a Maya ablakában látok!

#2078
Érdemes megnézni a következõ linket :-)
http://www.cgtalk.com/showthread.php?threadid=42994

Rigley
#2077
nekem ez nagyon tetszik 😊

dddstudio.tk

Zocsi
#2075
Már majd három hete (hétvégenként) próbálom a Mental Ray-t, de még mindeig nem jöttem rá mi a gond a beállításaimmal.



A problémám a Final Gather által generált árnyékkal van. Még mindig pixels! Gõzöm sincs mi lehet a baj, nem tud valaki segíteni a problémám megoldásában.

Rigley
#2073
ugylátom meghibásodott a kép utközben 😊... na mind1...

dddstudio.tk

Rigley
#2072


dddstudio.tk

Rigley
#2071
Ugy látom nem sikerult jol berakni a képet, itt van mégegyszer:


A második kép ugyan az mint az elsõ, csak renderelve van, és van kis vastagsága a felületnek, hogy jobban nézzen ki. Még csak itt tartok, nincs tul sok idom modellezni..

dddstudio.tk

Zocsi
#2070
FGP303: Megkaptad a mailt?

s0ft
#2069
FGP
Erdekelne a Rendering With Mental Ray !
Ha meg lehetseges.
Zocsi
#2066
És te mennyiért vesztegeted a Rendering with MR c. könyvet? Az 59,20 EU éleg borsos egy ilyen könyvért nem? Egyébbként ez is angol?
Jah, ahogy már írtad, csak egyben adod el a könyveket?
S1: Töltsd le az A|W-tõl.

Rigley
#2065
bazzeg az öcsém volt bejelentkezve 😊

dddstudio.tk

cold-fire
#2064
Most itt tartok:

\"Inkább hős egy pillanatig,mint rabszolga egy életen át!\"

SpotLamp
#2062
A MentalRay for Maya 1.5 is MR3-ast telepít. Az 1.5 verzsön azér van amit FGP303 ecsetelt.

www.3dsurvival.hu

fgp303
#2061
Az Aliaswavefront.com-rol a Mental Ray Connect 1.5-ot lehet letolteni mely a mayas shadereket "konvertalja" at Mental shaderre. Amugy tokeletesen hasznalhato hozza is a kony mivel ugyan arrol a mental ray-rol van szo. Tehat a konyv nem a Mental Ray connect seged prgrol szol hanem a Mental Rayrol.
fgp303
#2059
Lenne egy ket elado konyvem:

Digital Compositing In Depth http://www.megalink.net/~dakelly/dcidbook.htm
3D Lighting Techniques: History, Concepts and Techniques http://www.charlesriver.com/titles/3dlighting.html
Advanced Renderman Creating CGI Motion Pictures http://www.bhusa.com/bookscat/search/details.asp?country=United+States&txtSearch=COM012030&searchfield=basiccode&imprint=&operator=like&textbook=&highlight=0&display=collapse&isbn=1558606181&srccode=&mscssid=9NCNH87T09HJ9M6JU6LJCF3HBS05BBJF
Digital Effect Animation Using MAYA http://www.charlesriver.com/titles/maya.html
Aliaswavefront Art of Maya http://store.aliaswavefront.com/dr/v2/ec_MAIN.Entry10?V1=442190&PN=1&SP=10023&xid=41107
Aliaswavefront Learning Maya 3.0 http://store.aliaswavefront.com/dr/v2/ec_MAIN.Entry10?V1=397922&PN=1&SP=10023&xid=41107
Rendering With Mental Ray http://www.springer.at/main/book.jsp?bookID=3-211-83663-2
Painting With Light http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/0520089499/ref=ase_3drendercom02/026-4047310-0608433
Renderman Companion (lightcopy) http://www.techimage.co.uk/tc/resources/renderman_references/mp/1.html
Mastering Maya Complete 2 Mastering http://www.sybex.com/sybexbooks.nsf/Booklist/2521?OpenDocument
Maya 2 Character Animation (lightcopy) http://www.staak-beirich.de/Buch/INH3/0-7357-0866-5.htm

Emailre irjatok, ha erdekell vmik vmi. Amugy egyben szeretnem eladni olcson az osszeset.
C-3PO
#2057
Sound azért te is mondasz hülyességeket a Fusionról!
Bár tény, hogy nem akkorákat mint Benyó! 😊
Amugy meg inkább csinálj egy XSI forumot, vagyis nem is kell mert van, csak ember nincs aki irna bele!

Üdv: PePe