Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

SpotLamp
#2056
8) most vették el a zsaruk a kocsim forgalmiját. Jól jönne most egy ilyen verda 8))

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2055
Az egy maya tanuló változat. Teljesen ingyen letöltheted, csarébe mindenhova vízjelet rak és nem használhatók a pluginek hozzá (szerintem nincs pluginmanagger 8)

www.3dsurvival.hu

Rigley
#2054
😊

dddstudio.tk

K.András
#2053
Reméljük is hogy legalább ilyen szinvonalon megcsinálod!!!

http://druglord.buzz.hu/ ;)

Rigley
#2052
hehe Ren...Spotlamp, ha akarsz egyet akkor nézd meg ezt : www.mclarenforsale.com ennek a srácnak van egy eladó 😊

K.András--> oo ez nekem nem probléma... 😉

dddstudio.tk

K.András
#2051

Srác magasra tette a lécet...

http://druglord.buzz.hu/ ;)

SpotLamp
#2049
Jól alakul a gép, csak már valami surface kéne rá. Ha kész menyiér adod? 8)

www.3dsurvival.hu

Rigley
#2048

dddstudio.tk

Zocsi
#2047
Bocsi, ezt neked küldtem volna Nyiri, csak félreklikkeltem!

Zocsi
#2046
Nem tudsz esetleg segíteni a problémámban???

Rigley
#2044
Elkezdtem csinálni egy McLaren sportkocsit..:

dddstudio.tk

#2041
mom! nekem van egy jo konyvem (jo jong vagy ms
ferdeszemu a szerzo a cime meg character animation
de nem tudom hogy mikent kuldjem majd megprobalom lefotozni es felpakolni ftpre amit nemreg nyitottam es nem tom hogy ko csinalni.ja meg netem is csak hetvegen van igazabol.de talan a
kozeljvoben valamikor
Sound
#2040
😄 lol, tökmind1, ráfért a lebaszás a gyerekre😄DD Remélem ti még nem éltetek át olyan élményeket mint mondjuk én😊) pl. "Benyónak van motion capture kamerája!"

Amúgy Digital Fusion és Maya Fusion két külön progi még ha hasonlít is egymásra a két app. Linket meg nem tudok😄

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

ember
#2039
Sound vazze, elõbb tanulj meg olvasni (EZ nem adottság, meg lehet tanulni), aztán flémelj...
Rigley
#2038
nagyon jo a kép amit belinkeltél.

dddstudio.tk

#2037
Sound szerintem olvasd el mégegyszer Benyo
hozzászólását a félreértések elkerülése végett
😊 LOL
Sound
#2036
Benyó bazzeg, látom te nem változol, ugyan olyan láma vagy, mint amilyennek megismertelek. 😞( ez nagyon szomorú, azért jó látni, hogy feneketlen kitartással áldott meg az élet, de sajna tehetségtelen vagy, és sajna szakmailag. Az egy dolog, hogy az ember nem kreatív, az egy adottság, de az hogy az ember az idõ múlásával bizonyos dolgokat ne tanuljon meg... ez megbocsájthatatlan.

Válaszolva a kérdésedre: alapból hülyeség az egész, mégpedig, ILM nem default maya renderrel dolgozik, bízok benne, hogy nem mondok újjjat azzal, hogy a filmek 80-90%-át PRMAN-el renderelik, a maradék pár százalék meg inhouse cucc. Amúgy lehet szép rendereket csinálni default maya renderrel is, de ennek a feltételeit Nyirikoma elõbbb már ismertette...

http://asp2.6to23.com/china5d/cgcarmack/new1.JPG

Benyó nem akarlak megbántani, de hihetetlen az, hogy létezik olyan ember, akinek minden kérdésében valami oltári lámaság van, pedig már vagy 1 éve cg-el, vagy több..

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

#2035
milyen hatast? real? :]

a real hatast azt kiraly texturakkal, fasza shaderekkel, profi vilagitassal, es megprofibb compozittal lehet elerni :]

ennyi az en velemenyem :]

#2034
Sziasztok.Nem tudom hogy velem van-e baj,hogy olyan hûlyeségeket kérdezek vagy ilyesmi...Mert soha senki nem válaszol...Pedig nem azt kérdezem hogy hogy lehet beállitani a maya alap rendert hogy azt a hatást keltse mint az ILM képei...

kérdésem: Maya Fusion (Fusion Digital) ismeri valaki?Honnan lehet letölteni?
Boujou 2.0? nincs url?
#2033
Ez nem pixelesnek tunik hanem pixeles is :]

Rigley
#2031
http://images.render.hu/img/4942.jpg

azt hiszem ez az utolso ilyen... mar kicsit unom, valami ujat fogok csinálni... 😉

dddstudio.tk

Rigley
#2030
köszi, szerintem is jopofa, az a vicc, hogy semmi "szándékosság" nincs a képen , csak LightWave-ben kattintgattam meg huzogattam, aztán ez lett belõle 😊

dddstudio.tk

SpotLamp
#2029
Ez nagyon tetszik. Imádom a Non photoreal (vagyhogymondják) rendereket. Nagyon jó ez a forma is.
Gratulálok hozzá!

www.3dsurvival.hu

Rigley
#2028
Ez a verzio talán élethûbb kicsit:

😊

dddstudio.tk

Rigley
#2027
persze, de itt nem az élethûség volt a célom 😊

dddstudio.tk

PaniC-
#2026
Érdekes hatású a kép valahogy nem igazán tûnik természetes , de az is lehet, hogy csak a fekete háttér miatt tünik kicsit tulvilagittotnak.

Rigley
#2025

most csinaltam.

dddstudio.tk

#2022
oké. örülök, hogy sikerült. amúgy mythief-re küldtem
mi volt a probléma?
#2018
Hali !
Tud valaki valami melót amit Mayaban kell megcsinálni?
#2008
Sziasztok

Mayaban hogyan lehet egy animacioban elmozdulo targy kulcsainak a kepkockankenti poziciojat megnezni/modositani? Anno a 3D studioban tudtam, de itt nem talalom. Szoval egy pl 25 kepkockan keresztul mozgo targy minden egyes kockara eso poziciojat szeretnem latni. Kosz
SpotLamp
#2006
FÚ ez nagyon jó!! Thx Rigley

www.3dsurvival.hu

#2005
Hi, mon!Mayához találsz jó könyvet,de olcsót nem.Éppen most néztem meg www.sns.hu-n árulnak 2 db-ot "akciósan" 40e+ÁFA.DE! Ugyanaz a 2 könyv www.aliaswavfront.com-ról megrendelve, rájön még vagy 35 dollár szállítási költség,de még így is megáll 25300-ban, Ft-ra átszámolva.Az a "méregdrága nyugat" mi?Ráadásul az egyik már 4.5-höz készült.Ha lesz munkahelyem->pénzem tutira megrendelem.Az amazon.com-on is találsz ha rákeresel,némelyikhez még CD is jár.Sok sikert!

#2003
Sziasztok!Steona Nagyon királyak a képeid!A Texturákat honnan szerzed?Photosop?

Na lenne egy kérdés (mint mindig 😊)
Találtam egy oldalt ahol vannak Motion Capture példa fájlok és lelehet tölteni.Hogy kell hozzá rendelni mayában ,egyáltalán hozzá lehet?A helpben láttam valami ilyesmit ,majd átolvasom.
run.amc , tehát amc kiterjesztésû.Ezt milyen fájl formátum?
#2002
na letöltöttem a 4.5-öt és az aw.dat is megy
Rigley
#2001
Egy kis global illum.+hdri leírás + tutorial Maya+Mental Ray-hez.:

http://www.3dluvr.com/intercepto/maya/tutorials/mray_thegathering/introduction.htm

Ajánlom mindenkinek...

dddstudio.tk

K.András
#1998
http://athens.ict.usc.edu/HDRShop/
Ha kell majd a prg felrakom, bármilyen képböl lehet vele hdri-s képet csinálni..
Egyébként mayában nemtom hogy müxik ,de maxban az a lényeg hogy a háttér legyen egy hdri-s kép amit spherical environmentre kell állitani, a beállitások teljesen mások ezért nem mennék bele...

http://druglord.buzz.hu/ ;)

Zocsi
#1996
Lehet, hogy én vagyok béna, de tegnap este nem jöttem rá, hogy lehet "szórt-árnyék" szerû jelenséget létrehozni az MR-ben. Tudna valaki segíteni? Egyáltalán ray-traced shadows-t kell használni, vagy shadowmap-ot?
Itt egy kép, ezt hoztam össze:



Egyébként nem tudom ki foglalkozik folyadék szimulációval, ill. folyadék felhasználással a képein, de annak javaslom próbálja ki a Glu3D nevû plug-int. Azért csináltam egy tesztrendert:



Bõvebb infó és linket az A|W honlapon keressetek.

Rigley
#1995
WoW ! 😊 Szuper... nagyon jók lettek a kövek

dddstudio.tk

#1990
Sziasztok!Esetleg ha valaki tud egy linket a Texture Mapping, III: Projections -ra ,az tegye közkincsé.Ja ,valaki foglalkozik itt gnomon videokkal?
Zocsi
#1988
Ez nem lesz gond, mert az van meg. Megnézem akkor az A|W oldalán.
Köszi!

Rigley
#1987
www.aliaswavefront.com (ingyenessé vált a Maya felhasználók számára), de azt hiszem kell hozzá a 4.5-ös verzio.

dddstudio.tk

Zocsi
#1986
Sziasztok!
Elhatároztam, hogy hosszú idõ eltelte után ismét elõveszem a Maya-t és csinálok vele immár valami komolyabb dolgot. Elõtte azonban fel szeretném fegyverezni magam mindenféle finomsággal. Épp ezért nem tudnátok mondani egy helyet, ahonnan a MR letõltehetõ lenne???
Elõre is köszi mindenkinek!

Üdv!

Rigley
#1985
A Lightwave nagy elõnye , hogy 128 bites a render-engine-je, 32 bit színenként+ az alpha channel. ezért nagyon pontosan tudja tárolni az adatokat. ez pl. a HDRI-nél jól jön.

dddstudio.tk

Rigley
#1984
Én úgy látom ez a módszer kicsit "faking"-jellegû, de azért biztosan mûködik... ha nem is olyan minõségben mint pl. a LW-ben 😉
Remélem tudtam a linkekkel segíteni valamit.
Sok sikert !

RiGLEY

dddstudio.tk

Rigley
#1983
http://socalelite.com/hdrscene.zip ---> ez egy scene ha minden igaz, HDRI beállításokkal.

http://www.geocities.com/ffrog.geo/misc/hdr2tif1.zip ---> ez meg egy másik konverter program ami a *.hdr formátumot lebegõpontos tiff-é alakitja, ezt is ismeri a mental ray azt hiszem

dddstudio.tk

Rigley
#1982
Itt egy kis segíccség a legfontosabbak leforditva:

"Alls you gotta do is use the hdrtoxsi.exe to make the hdr a map file (duh), then... make a large sphere to surround your scene, and apply a surface shader to the sphere. on the color of the surface shader put the .map file. Maya will say, "blah blah im retarded and i cant read .map files so i will annoy you every time you try", but ignore that. Make a point light with 0 light intensity, and link it to the sphere via the light linker (another duh). The light does not need to emit photons. In the mental ray globals, enable final gathering. Thats pretty much it. To adjust what would be the "exposure" of the hdr map, just adjust the color gain attribute for the .map file.
Oh, and don't forget to adjust the rotation of the .map to 90 degrees"

dddstudio.tk

Rigley
#1981
ja e legfontosabbat elfelejtettem...:

http://www.cg-motion.com/timing/tuto_hdri/tuto_hdri_maya.html

dddstudio.tk

Rigley
#1980
Sajnos csak LightWave specifikusan tudnék errõl beszélni, de van egy tutorial Maya-hoz is, csak az a baj, hogy nem angol nyelvû... (és nem is magyar, de azért hasznos lehet) vannak linkek is converter programokhoz, és *.hdr képekhez is.

dddstudio.tk

SpotLamp
#1979
Rigley: Tudnál errõl a HDRI-rõl bõvebben írni. Valojában tudom hogy mik azok a HDRI képek (alaposan utánanéztem a témának), csak mayában hogy lehet felhasználni õket. Pl. shaderre nem lehet ráhúzni, mert a hypershader nem ismeri ezt a formátumot. És hogy zajlik az alkalmazása? Rárakom egy nagy gömbre a HDRI képet pl. az Incandascence csatornára és az MR-el kirenderelem? Bár ez a dolog nem mûködhet, hiszen még be sem tudom tölteni a képet.
Aki egy kicsit jártasabb a HDRI témában az írjon. Érdekel a dolog és szerintem sok kezdõt is 8)

www.3dsurvival.hu

Rigley
#1978
ja, és ha nagyon fikázni akarnám a képet...😉 - de nem akarom - akkor az is mondanám, hogy ha már a lámpa fel van kapcsolva, akkor az a kapcsolon is látszodjon 😉 bár ez mondjuk csak szerelés kérdése. Most jöttem rá, hogy a Maya-ban nem olyan egyszeru a radiosity, de ha ismered a Mental Ray használatát, akkor az is menni fog.

dddstudio.tk