Maya

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

PaniC-
#2230
tudsz frissebb cimet? login/pass-t?

#2226
Ez 1 Maya Gold topic? 😄D
Zocsi
#2225
Ward: No comment! Nagyon rulez!

youth
#2223
Sziasztok!! Király Ward!
de mi az a mettepaint?

Youth

#2221
Hi Guys,

Itt egy nemregi munkam, talan mar lattatok forumokon, ha nem akkor itt is van:



a hatter matte painting az elefantok 3D meg a trollok, meg a hatterben a csorda az uton.

lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com

#2220
mindenestre es megegyszer kosz hogy segitettelel
en az aw.dat ot csak rahuztam keygen.exe re es ment de 4.5 nem tudtam sehogyan se
#2219
kosz mar osszejott az 5ost felrakni a modszer ugyanaz volt mint a4.5 os nel amit meg a mai nem tudtam feltenni
Zocsi
#2218
Köszi! Eszembe se jutott, hogy ilyen egyszerûen oldjam meg!

Zocsi
#2216
Lenne egy kérdésem:

Adott két polygon cylinder, amiknek a végei nincsenek lezárva. A két henger vége egymás felé áll, de nem érnek össze. Hogy lehet azt megcsinálni, hogy a két felület közti részt összekössem?

#2211
nekem van par konyvem de meg nem tudtam netre
folrakni .a szolgaltatom vacakol ezert ha tud adni
helyet megprobalnek ha nem is az egeszet de egy par fejezetet foltolteni.par napja irtam neked egy melt
mert gondolom ugyazokkal aproblemakkal vagyok megaldva mint te voltal 4.5 os installalasa kozben mert hiaba valoztatom meg a halokartya szamat
utana megis keri a szeriaszamot.ha tudod ra vagy ha valaki tud ra megoldast kerem arulja el nekem is
SpotLamp
#2209
Szerintem az hogy Subdivra még a fejlesztõk sem ajánlják 8)

www.3dsurvival.hu

Zocsi
#2206
Hmmm... Engem is érdekelne Mental Ray e-book! Ha tud valaki linket, vagy bármi mást az írja már le. Jó a DC++ is.
Elõre is köszi!

item
#2202
köszi, sikerült!

3.14159265358979323846264338327950288419716939937510582097494459230781640628620899862803482534211706798214808651328230664709384460955....

#2201
Mail ment !!
item
#2199
esetleg mailben eltudnád küldeni?

[email protected]

Elõre is megköszönném!

3.14159265358979323846264338327950288419716939937510582097494459230781640628620899862803482534211706798214808651328230664709384460955....

#2198
de,hova kéred ?
DC++ ?
#2196
22:00-kor fent leszek ha tudsz akkor gyere
mert nem sokaig
#2194
Nekem megvan gyere DC++ -al
b-team.tx.hu
-ra
es keress a Maya 5.0 -ra
SpotLamp
#2192
Most fent vagyok a MATRIX network-on. Tõlem leszedheted.

matrix-hub.no-ip.com

SpotLamp néven vagyok

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2190
talán így:

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2189
Egy kis unalomûzõ modellezgetés eredménye:



Téma még nincs hozzá, de lehet valami elszállt apacs indián lesz belõle

www.3dsurvival.hu

SpotLamp
#2188
Simán nyomj rá egy planar-t az alsó és felsõ görbére. Esetleg ha egy kicsit le akarod kerekíteni az objekt éleit akkor a felsõ görbébõl csinálj egy Offset-et, arra egy planart aztán egy Freeform Filet-et.

www.3dsurvival.hu

youth
#2185
És magyarul vagy angolul? em tudom tud e magyarul... mert jó lenne 😄D

Youth

youth
#2182
Szia Ward!!!
Regisztráltam magam a 3dluvr.com-on, mert azt írta hogy csak így tudom megnézni a video tutorilaokat... Hát erre amikor le akarom játszani elkezdi hogy pufferelés: 1, 2 és 7% -ig megy aztán leáll, és nem tudom sehogy se megnézni a videókat 😞(
Hogy kell?
Elõre is köszi 😊
Ja amúgy miért nézi egy fordító ezt a fórumot?

Youth

Rigley
#2180
szia Pedja ! 😊

dddstudio.tk

Rigley
#2176
Sziasztok., a Maya 5.0 -t probaltatok már ? A beta letölthetõ innen-onnan, én még nem probaltam, de állítolag sok ujjitas van benne, a legfontosabbak pl. hardware rendering, paint effects polygonokon,... mental ray 3.2.. nem tudom a listát pontosan.

steone: nagyon tetszik az oldalad, én is megpróbálok kérvényezni majd egy 3dluvr.com -os oldalt, de pillanatnyilag nem lehet jelentkezni, mert azt írja, hogy megtelt a lista , és várni kell... remélem nem kell sokat... mi a feltétele annak, hogy elfogadják-e ? a jelenlegi oldalam alapján fogják eldönteni, hogy megkaphatom-e ?

Az interneten találtam pár elég jó ref. képet emberi fejekrõl, és elkezdtem modelezni egyet. Nincs nagy gyakorlatom fejmodelezésben... ez az elsõ komolyabb probalkozásom, nem túl részletes a model, de kísérletképpen rávetítettem a referencia képet texturaként, és elég jól néz így ki szerintem. Ezzel a modszerrel könnyen "életre lehet kelteni" 2d-s fényképen levõ személyeket.

dddstudio.tk

youth
#2175
Nos a topic már megy...
Megkérlek hogy látogass el 😊)) és mindenkit akit érdekel...

Youth

SpotLamp
#2173
AZ nagyon egyzserû:
Megnézed Ps-ban a képed arányait és kreálsz egy annak megfelelõ plane-t. Arra rádobod textúraként és kész is. Esetleg érdemes külön layerre rakni és kikapcsolni aszerkeszthetõségét, hogy ne zavarjon modellezés közben.

Végre sikerült beizzitanom a Shave&Haircut plugint. Sajnos a helyes töréséhez kell egy hálókártya is a gépbe. Addig nem fog mûködni a plugin. De ha minden megvan.... Ilyen baró cuccot már régen láttam. Érdemes kipróbálni, csak a hálókártyáról ne feledkezzetek meg!!
A kezdeti próbálkozások 8):

www.3dsurvival.hu

Zocsi
#2172
Hi all!
Lenne egy kérdésem:
-Ha van egy vonalas "rajzom", akkor azt hogyan tudom berakni a maya nézeteibe (pl.:persp) úgy hogy felhasználhassam a modellezéskor segítségnek. Mintegy a kép lesz a háttérkép a kezelõfelületen, ahol medellezek? Azthiszem ilyet láttam a SpotLamp: Making of Leguan képi közt is. Tud ebben valaki segíteni?
Elõre is köszi!

youth
#2171
Ok!! Csak gondoltam ha sok lenne vele a kérdés akkor minek a maya fórumba írjuk hanem inkább neki is egy topicot csinálnánk mint a max4,5 maya, lightwave... ez meg lenne a kkopozit topic 😊)
De várjuk meg elösször mit mondd Ward...

Youth

SpotLamp
#2170
Nyugodtan leírhatja ide is a Shake trükköket, hiszen a composit is szoros kapcsolatban áll a 3D-zéssel és szerintem minden mayás kíváncsi, hogyan lehet össze Shake-olni a cuccokat 8)))

Nálam van fulos Shake, de anyira más világ volt az AFX után, hogy még egy sima átmenetet is órákig próbáltam kicsalni belõle. A Node-os rendszere nagyon állat. Szerintem ez a jövõ 8)
Az hogy gyors az nem kifejezés. Nálam anno a 300-as pII-n realtime-ban blúrolta a szövegeket DV felbontásnál.
Szoval nagyon jó, csak hozzá kell szokni adizájnos kezelõfelületéhez 8)))

Többet én nem tudok róla, de nagyon érdekelne engem is a progi 8)

www.3dsurvival.hu

Rigley
#2169
Nem tudom, hogy te tudod-e, de ezt a kocsit nem Maya-val, hanem LightWave-el csinálom, jobban szeretek modellezni LW-vel..., azt, hogy mikor lesz kész... hát szerintem soha... 😊 mindig finomítgatok rajta egy kicsit, mivel elvileg egy tutorial alapján csinálom, és még mahga a tutorial se fejezõdött be, nem tudom megmondani.. 😊

dddstudio.tk

youth
#2167
Rigley:
Eddig nagyon baba a kocsid... én is csinálok most egyet csak maxban 😊 meg box-modellingel... a llényeg hogy a tied jó, mikorra leszel vele kész kábé?

Balázs:
vagy Ward (nem tudom melyik megszólítást szereted jobban...) a kompozitállással lenne néhány kérdésem... MI a programnak a neve elösször is? Shake 2.5? vagy melyikkel dolgozol? A másik: ha nagyon ráérsz 😊 esetleg nyitok egy külön topicot evvel kapcsolatban és ott begbeszélnénk ha jó neked... nem akarom itt a maya-s topicban ne hogy megharagudjanak rám...
Elõre is köszi 😊

Youth

Rigley
#2166
Hello, ha kiváncsiak vagytok, itt tartok most:

lassan, de alakulgat 😊

dddstudio.tk

#2165
Steone: ertheto, hat ott uugy hasznalhatsz IKt a boka es a talp kozepso reszen levo csont kozott. Ahogy en tudom a helyes lab becsontozas ugye olyan, hogy van egy combcsont, egy labszarcsont ami a bokanal er veget, van egy rovid csont a bokatol a sarok vegeig es onnan jon ki 2 csont elore a labujjakig. az elso csont veget er vhol a labujjak toveben es az utolso csont lenne a labujjaknak. (persze ha kulon kell labujjat csontozni, akkor az mar mas) amugy epp az elobb nezegettem egy ilyen csontozasi cuccot mayahoz, es kelloen teccik, ajanlom neked is, mivel szeritenm ebben az egesz 3Dben talan a riggeles a leginkabb rabszolgamunka 😊)
itt a link a manualhoz, es van demo letoltheto:
http://www.anzovin.com/TSMMayamanual/

hat mayabol maxba atrakas az egy kelloen maceras dolog, hasznalhatsz pl fbx.et az nagyjabol mukodik, de animot nemhiszem, hogy jol atvisz. ha nurb objected van akkor meg ugy szopas ahogy van. nekem volt ilyen problemam nemreg es sokmindent kellett ujramodelleznem emaitt.

es vegul van egy uj making of kepem itt:


itt meg a nagy verzio:
http://www.3dluvr.com/ward/3D_gallery/ward_eleph_Making.of_composite.jpg

bye

ward



lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com

RelakS
#2160
Kicsit bonyolultabb lesz a dolog, mert nem csak a teteje sokkal puposabb, de a szélvédõ is görbébb a valóságban. Ha meg egy átalakított trabi, akkor meg sz@rdmánle, milyen az eredeti! Ez is éppen elég állat, már csak valami szinezék kéne rája 😊

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Sound
#2159
steone: ne álltalánosságba kérdezz, hanem inkább egy konkrét dologban, úgy még tutorial nélkül is többet tudna segíteni ward, de ne is úgy, hogy hogyan kell karaktert animálni, hanem pl. hogynan lehet mocap + keyframe animot kombinálva használni, vagy tudomisén... szal konkrét dologra kérdezz rá. Anim téma elég nyilt dolog, szvsz😊)

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

Rigley
#2155
én is most csinálok egy hómpédzs-szerûséget, bár sajnos nincs még mit felraknom.... én dreamweaver-t használom, ott ráklikk a kis képre, és alul a properties résznél beállítod, hogy "blank" -ként nyíljon meg a link... nem igazán értek hozzá, nem tudom, hogy lehet megcsinálni álá notepad 😊

www.dddstudio.tk

dddstudio.tk

youth
#2154
Ja amúgy nagyon király amit csináltál... 😊)

Youth

youth
#2153
És a Shake jobb mint a Combustion? vagy lehet egyáltalán olyan megoldásokat csinálni Combustionban mint Shakeban?
Amúgy nem értem hogy miért elvárás a Maya... a 3d max-ot nem is használják vagy nem ártem... Tudod még a Maya-ban nem vagyok otthon (majd elekzdem azt is tanulni...) ezért nem tudom összehasolnítani a maxszal... Nagy a különbség?

Youth

Sound
#2150
Szép munka ward😊 ismét nem ért bennünket csalódás. Kár hogy a sok punnyadt miatt nem lett végülis bebaszXmas😊

Steone: ha jól olvastam a képen akkor: ...the textures wre painted in Photoshop and in Deep Paint.
... The textures were painted in 4k...
ez azthizsem meg is válaszol mindent.

Az én kérdésem az lenne, hogy, Ward, gamedev-el felhagytál, vagy új melóhelyedre csak bedolgozó vagy? Esetleg új melóhely nevét is megtudhatjuk, ha publikus😊

Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148

#2148
buzi szokoz 😊)

thanks Youth,
na akkor most letesztelem:


na ennek egy making of kepnek kene lennie a modellezesrol es a texturazasrol, majd most csinalom a kompozitrol szolo kepet, persze ez eleg kicsi lenne, hogy barmit is lassatok, szal itt a link a nagyhoz:

http://www.3dluvr.com/ward/ward_eleph_Making.of_modeling.jpg

ja, Shake, hat az egy kompozit program, node alapu, mint a Digital Fusion pl, es csomo elonyenek koszonhetoen ezt hasznaljak kompozitokhoz filmes korokben. Igazan akkor lehet kihasznalni, ha nagyobb felbontasokban (academy, 2K, stb) kell dolgoznod.

bye
ward

lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com

#2147
thanks Youth,
na akkor most letesztelem:
< img src="http://www.fx2nv.com/ward_eleph_Making.of_modeling_small.jpg" >

na ennek egy making of kepnek kene lennie a modellezesrol es a texturazasrol, majd most csinalom a kompozitrol szolo kepet, persze ez eleg kicsi lenne, hogy barmit is lassatok, szal itt a link a nagyhoz:

http://www.3dluvr.com/ward/ward_eleph_Making.of_modeling.jpg

bye
ward

lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com

youth
#2146
Aha

Képeket így lehet hogy berakod ezt :
< img src="http://www.tikmindegy.hu/kep.jpg" >
De a kacsacsõrök elött és után nics szóköz!!! ja és e helyett (http://www.tikmindegy.hu/kep.jpg) a te képed helyét adod meg...

Amúgy milyen az a Shake?

Youth

#2145
eloszor is koszi mindenki,
aztan itt a link a CGtalkon levo forumba, gondoltam elkezdem majd szep lassan felrakni oda a making of cuccokat, ha van erdeklodes:

http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=&threadid=52586

Youth: thnx, melyik bibliat lattad? a regi magyar 4est vagy az uj 5os angolt?
amugy Rhinot meg nem probaltam, inkabb maya es Shake amire most probalok atallni, meg most dolgozom egy londoni post prod cenek es ok is ezeket varjak el.😊)

valaki megirna estleg, hogy tudok kepeket feltolteni ide, hogy azok meg is jelenjenek??

koszi

lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com

youth
#2144
Szia Balázs!!
Tényleg eszméletlen nagy vagy, a max bibliában is vannak képeid... Amúgy maxon és mayan kívül nem foglalkozol Rhinoval esetleg?

Youth

Rigley
#2143
szia ward !
nagyon tetszenek a képeid, ez is baromi jól sikerült

dddstudio.tk

Galy
#2141
komoly a kép nagyon!
Galy
#2140
#2139
Hi,
gondoltam feldobom akkor a pangast a legutobbi kepemmel,
az elefantot Mayaban modelleztem, a render Mental Ray volt es a composite Shake ben tortent.

s ime link,
http://www.3dluvr.com/ward/ward_elephant1_soft_pal.jpg


itt pedig meg van egy par egyeb hasonlo kep is es info:

http://www.3dluvr.com/ward/3d_gallery.html

lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com