Maya
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Itt egy nemregi munkam, talan mar lattatok forumokon, ha nem akkor itt is van:
a hatter matte painting az elefantok 3D meg a trollok, meg a hatterben a csorda az uton.
lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com
en az aw.dat ot csak rahuztam keygen.exe re es ment de 4.5 nem tudtam sehogyan se
Adott két polygon cylinder, amiknek a végei nincsenek lezárva. A két henger vége egymás felé áll, de nem érnek össze. Hogy lehet azt megcsinálni, hogy a két felület közti részt összekössem?
folrakni .a szolgaltatom vacakol ezert ha tud adni
helyet megprobalnek ha nem is az egeszet de egy par fejezetet foltolteni.par napja irtam neked egy melt
mert gondolom ugyazokkal aproblemakkal vagyok megaldva mint te voltal 4.5 os installalasa kozben mert hiaba valoztatom meg a halokartya szamat
utana megis keri a szeriaszamot.ha tudod ra vagy ha valaki tud ra megoldast kerem arulja el nekem is
Elõre is köszi!
3.14159265358979323846264338327950288419716939937510582097494459230781640628620899862803482534211706798214808651328230664709384460955....
3.14159265358979323846264338327950288419716939937510582097494459230781640628620899862803482534211706798214808651328230664709384460955....
DC++ ?
mert nem sokaig
b-team.tx.hu
-ra
es keress a Maya 5.0 -ra
matrix-hub.no-ip.com
SpotLamp néven vagyok
www.3dsurvival.hu
Téma még nincs hozzá, de lehet valami elszállt apacs indián lesz belõle

www.3dsurvival.hu
www.3dsurvival.hu
Regisztráltam magam a 3dluvr.com-on, mert azt írta hogy csak így tudom megnézni a video tutorilaokat... Hát erre amikor le akarom játszani elkezdi hogy pufferelés: 1, 2 és 7% -ig megy aztán leáll, és nem tudom sehogy se megnézni a videókat 😞(
Hogy kell?
Elõre is köszi 😊
Ja amúgy miért nézi egy fordító ezt a fórumot?
Youth
steone: nagyon tetszik az oldalad, én is megpróbálok kérvényezni majd egy 3dluvr.com -os oldalt, de pillanatnyilag nem lehet jelentkezni, mert azt írja, hogy megtelt a lista , és várni kell... remélem nem kell sokat... mi a feltétele annak, hogy elfogadják-e ? a jelenlegi oldalam alapján fogják eldönteni, hogy megkaphatom-e ?
Az interneten találtam pár elég jó ref. képet emberi fejekrõl, és elkezdtem modelezni egyet. Nincs nagy gyakorlatom fejmodelezésben... ez az elsõ komolyabb probalkozásom, nem túl részletes a model, de kísérletképpen rávetítettem a referencia képet texturaként, és elég jól néz így ki szerintem. Ezzel a modszerrel könnyen "életre lehet kelteni" 2d-s fényképen levõ személyeket.

dddstudio.tk
Megnézed Ps-ban a képed arányait és kreálsz egy annak megfelelõ plane-t. Arra rádobod textúraként és kész is. Esetleg érdemes külön layerre rakni és kikapcsolni aszerkeszthetõségét, hogy ne zavarjon modellezés közben.
Végre sikerült beizzitanom a Shave&Haircut plugint. Sajnos a helyes töréséhez kell egy hálókártya is a gépbe. Addig nem fog mûködni a plugin. De ha minden megvan.... Ilyen baró cuccot már régen láttam. Érdemes kipróbálni, csak a hálókártyáról ne feledkezzetek meg!!
A kezdeti próbálkozások 8):

www.3dsurvival.hu
Lenne egy kérdésem:
-Ha van egy vonalas "rajzom", akkor azt hogyan tudom berakni a maya nézeteibe (pl.:persp) úgy hogy felhasználhassam a modellezéskor segítségnek. Mintegy a kép lesz a háttérkép a kezelõfelületen, ahol medellezek? Azthiszem ilyet láttam a SpotLamp: Making of Leguan képi közt is. Tud ebben valaki segíteni?
Elõre is köszi!
De várjuk meg elösször mit mondd Ward...
Youth
Nálam van fulos Shake, de anyira más világ volt az AFX után, hogy még egy sima átmenetet is órákig próbáltam kicsalni belõle. A Node-os rendszere nagyon állat. Szerintem ez a jövõ 8)
Az hogy gyors az nem kifejezés. Nálam anno a 300-as pII-n realtime-ban blúrolta a szövegeket DV felbontásnál.
Szoval nagyon jó, csak hozzá kell szokni adizájnos kezelõfelületéhez 8)))
Többet én nem tudok róla, de nagyon érdekelne engem is a progi 8)
www.3dsurvival.hu
dddstudio.tk
Eddig nagyon baba a kocsid... én is csinálok most egyet csak maxban 😊 meg box-modellingel... a llényeg hogy a tied jó, mikorra leszel vele kész kábé?
Balázs:
vagy Ward (nem tudom melyik megszólítást szereted jobban...) a kompozitállással lenne néhány kérdésem... MI a programnak a neve elösször is? Shake 2.5? vagy melyikkel dolgozol? A másik: ha nagyon ráérsz 😊 esetleg nyitok egy külön topicot evvel kapcsolatban és ott begbeszélnénk ha jó neked... nem akarom itt a maya-s topicban ne hogy megharagudjanak rám...
Elõre is köszi 😊
Youth
itt a link a manualhoz, es van demo letoltheto:
http://www.anzovin.com/TSMMayamanual/
hat mayabol maxba atrakas az egy kelloen maceras dolog, hasznalhatsz pl fbx.et az nagyjabol mukodik, de animot nemhiszem, hogy jol atvisz. ha nurb objected van akkor meg ugy szopas ahogy van. nekem volt ilyen problemam nemreg es sokmindent kellett ujramodelleznem emaitt.
es vegul van egy uj making of kepem itt:
itt meg a nagy verzio:
http://www.3dluvr.com/ward/3D_gallery/ward_eleph_Making.of_composite.jpg
bye
ward
lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com
sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE
Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148
www.dddstudio.tk
dddstudio.tk
Amúgy nem értem hogy miért elvárás a Maya... a 3d max-ot nem is használják vagy nem ártem... Tudod még a Maya-ban nem vagyok otthon (majd elekzdem azt is tanulni...) ezért nem tudom összehasolnítani a maxszal... Nagy a különbség?
Youth
Steone: ha jól olvastam a képen akkor: ...the textures wre painted in Photoshop and in Deep Paint.
... The textures were painted in 4k...
ez azthizsem meg is válaszol mindent.
Az én kérdésem az lenne, hogy, Ward, gamedev-el felhagytál, vagy új melóhelyedre csak bedolgozó vagy? Esetleg új melóhely nevét is megtudhatjuk, ha publikus😊
Just tapping 2 buttons! http://wow.allakhazam.com/profile.html?2033148
thanks Youth,
na akkor most letesztelem:
na ennek egy making of kepnek kene lennie a modellezesrol es a texturazasrol, majd most csinalom a kompozitrol szolo kepet, persze ez eleg kicsi lenne, hogy barmit is lassatok, szal itt a link a nagyhoz:
http://www.3dluvr.com/ward/ward_eleph_Making.of_modeling.jpg
ja, Shake, hat az egy kompozit program, node alapu, mint a Digital Fusion pl, es csomo elonyenek koszonhetoen ezt hasznaljak kompozitokhoz filmes korokben. Igazan akkor lehet kihasznalni, ha nagyobb felbontasokban (academy, 2K, stb) kell dolgoznod.
bye
ward
lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com
na akkor most letesztelem:
< img src="http://www.fx2nv.com/ward_eleph_Making.of_modeling_small.jpg" >
na ennek egy making of kepnek kene lennie a modellezesrol es a texturazasrol, majd most csinalom a kompozitrol szolo kepet, persze ez eleg kicsi lenne, hogy barmit is lassatok, szal itt a link a nagyhoz:
http://www.3dluvr.com/ward/ward_eleph_Making.of_modeling.jpg
bye
ward
lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com
Képeket így lehet hogy berakod ezt :
< img src="http://www.tikmindegy.hu/kep.jpg" >
De a kacsacsõrök elött és után nics szóköz!!! ja és e helyett (http://www.tikmindegy.hu/kep.jpg) a te képed helyét adod meg...
Amúgy milyen az a Shake?
Youth
aztan itt a link a CGtalkon levo forumba, gondoltam elkezdem majd szep lassan felrakni oda a making of cuccokat, ha van erdeklodes:
http://www.cgtalk.com/showthread.php?s=&threadid=52586
Youth: thnx, melyik bibliat lattad? a regi magyar 4est vagy az uj 5os angolt?
amugy Rhinot meg nem probaltam, inkabb maya es Shake amire most probalok atallni, meg most dolgozom egy londoni post prod cenek es ok is ezeket varjak el.😊)
valaki megirna estleg, hogy tudok kepeket feltolteni ide, hogy azok meg is jelenjenek??
koszi
lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com
Tényleg eszméletlen nagy vagy, a max bibliában is vannak képeid... Amúgy maxon és mayan kívül nem foglalkozol Rhinoval esetleg?
Youth
gondoltam feldobom akkor a pangast a legutobbi kepemmel,
az elefantot Mayaban modelleztem, a render Mental Ray volt es a composite Shake ben tortent.
s ime link,
http://www.3dluvr.com/ward/ward_elephant1_soft_pal.jpg
itt pedig meg van egy par egyeb hasonlo kep is es info:
http://www.3dluvr.com/ward/3d_gallery.html
lead Lighting TD - Weta Digital www.balazskiss.com

