1956
Melyiket vegyem szerintetek?????Számít az a pár fps valamit?????Vagy a jövőre gondolva DDR?
  • Anee
    #1901
    ezért nem rakok fel ekszpít
  • Bilux
    #1900
    98-ban nekem is folyt 4xFSAA-val 1600-ban!Csak ekszpível rángatózik!
  • HealerGOD
    #1899
    Nekem is XP-n, és az utolsó XP-s driverrel, aminek a verziószáma hirtelen nem ugrik be, a tweakben hiába próbáltam nem jár látványos változással.
  • Anee
    #1898
    win98SE
  • Bilux
    #1897
    Xp-vel?
    Mert akkor jöhet egy tweak beállítás meg driver verziószám!
  • Anee
    #1896
    hát NFS5 nekem is jól megy 1600*1200*32ben semmi baj nincs
  • Bilux
    #1895
    Hát nekem is az nfs5-ben és Xp alatt nem szaggat!! hanem rángatózik a kép de mitől?
    Hja és tökmire rakom a kamerát ugyan úgy rangatózik mintha kecske tejet ivott volna!
  • Anee
    #1894
    próbálkozz esetleg tweakerben kavargatni
  • HealerGOD
    #1893
    Tudna valaki segíteni? A probléma a következő:
    Radeon LE-m van, és bármilyen D3D-s játéknál, ha az alap képen kívül bármit még rárak, pl.: Diablo 2-ben ha előhívom a térképet, illetve NFS5-ben a kilóméteróra, térkép be van kapcsolva, akkor borzalmasan nekiáll rángatni az adott játék.
    OpenGL alatt semmi probléma, de ezeken nem tudok segíteni. Mindkét utolsó drivert próbáltam, de semmi változás.

    Ha valaki tudja a megoldást dobna nekem egy mailt?
    előre is Thx.
  • Anee
    #1892
    hát nekem a win alatti nem marad meg
  • Pace
    #1891
    XP alatt mégsem megy :) De refresh FIx megoldja...elviekben
  • Pace
    #1888
    Ha XP-ről beszélsz, nem a refreshfiX progira gondolsz?
  • Anee
    #1887
    nagyonhülye kérdés de hol lehet beállítani hogy xxxx*xxxx felbontáshoz milyen frissités tartozzon?mert tom hogy winfosba hun kell csak hát játékok alatt lekapcsol 60Hzre
  • Lulu
    #1886
    Az eredeti ATI Radeon 32DDR-re rá van írva a Radeon elé az "ATI" is és a jobb felső sarkán a dióda sárga színű!
    Az amit én leírtam Radeon 32DDR LE, de egy későbbi változat (2001. szeptemberben vettem és akkor már egy pár hete a különböző hazai topicok foglalkoztak vele), amit egyes kereskedők Radeon LE Ultrának hívnak, mások meg bizalmasasan fülbe súgják, hogy ez az ATI Radeon 32DDR de a kifutás miatt már LE-ként szállították! Biztos, hogy nem ATI Radeon 32DDR, hanem csak Radeon 32DDR LE! Ennek a kártyának a feszültség szabályozása át lett tervezve az eredeti ATI-hoz képest!
    Még egy: kibontás után 153 MHz-el indul!
    Minden más ami korábban volt a Radeon 32DDR LE-ről itt található:
    http://www.dewdew.sg.hu/article.php?cid=65
  • Bilux
    #1882
    Egyszer nekem is megált az ütő mikor a híres radedittel sikerült a ramot cas1 -re raknom és úgy égettem be hát még szép hogy nem indult el..
    Akkor megoldás isa slotba régi karesz jó *.rom ot beégetni és már kész is van..
  • Anee
    #1881
    ügyi vagy
  • Anee
    #1878
    nem kell nagyker van szinte mindenhol
    3 testőrben nincs azt tom de máshol van
    de őszintén a 7500at vedd van benne annyi +power ami megér +7000ret
    jah az powermagic
  • Rosep
    #1877
    Hát én pont ilyen 7200-est vennék. (bár a hidraról le kell mondanom)
    Anee! Tudsz esetleg egy konkrét nagykert, ahol van ilyen?
  • Anee
    #1876
    jah 2 ramdac kell rájuk .
    Amúgy télleg bennük van a hydravision
    Ha nekem nem kell csúcs kártya szerintem vagy egy 7200 SDR 64MB TV vagy egy kicsit komolyabb 7500 ami powermagic ami 7ropival több
  • Rosep
    #1874
    Most olvastam valahol, hogy a 7500, 8500 tartalmaz(hat) HydraVision-t.
    A kérdésem annyiban módosul, hogy ránézésre honnan tudhatom egy Radeon-ról, hogy van-e rajta. A DVI csatolótól szerintem még nem egyértelmű. Úgy tudom még egy RAMDAC-t kell keresni rajta!?
  • Rosep
    #1873
    Rosszul tudod. 7000=VE az pont a dualhead-es (HydraVision). Csak éppen 64 bites memória sávszéleséggel. Magyarul mindre jó csak játszani nem. Vagy nincs igazam? Én már kiművelődtem ám. :)
    Csak azt nem tudom 7500-ösből van-e hidrás? És van-e rajtuk Rage Theater chip?
  • Efreet
    #1871
    rage3D.com-on van új fincsi driver minden alá (6043 2K/XP, 9016 98/ME vonalra) tutigyors, az openGL teljesítmény nálam nagyjából duplázódott :)
  • Anee
    #1870
    Van Radeon 7200 64MB SDR....nekem 32megás van
    De én valahogy nem hallottam a BX kontra 7500 bajokról.
    Amúgy hisravizsön van a 8500ban is
  • Efreet
    #1869
    nekem Radeon VIVO 64DDR van, mostanában alias Radeon7200
  • Rosep
    #1868
    És neked 7500-ös van?
  • Efreet
    #1867
    legjobb tudásom szerint a többféle frekvenciát csak a Hydra ismeri. nekem a R64DDR-em ha kirakom tvre, akkor szépen leveszi a monitorfrekit is 50-60ra... le is szoktam kapcsolni a képet, mert monitoron ezt rossz látni.
  • Rosep
    #1866
    Üdv!
    Nagyjából végigolvastam a topicot. Egy-két kérdésem lenne.
    Vett-e már valaki Radeon 7200 64 SDR TV OUT kártyát? (pl. PasyPC) Vagy ha nem is vett még senki, egyáltalán ez valós kártya-e. Mert a PasyPC árlistáján kívül sehol nem láttam még 7200 64 SDR-est. A 7200-as meg már le is került az ATI oldaláról!!!
    A másik. Melyik Radeon tudja, hogy a monitorra nem a TV képét és a frissítését rakja? Magyarul a monitor megy mondjuk 1024-en 100 Hz-en, a TV meg 800-on 50 Hz-en. Asszem HydraVision-osnak kell lennie, igaz!? De ezt nem csak a VE tudja? Mert az nem kell...
    Mielőtt nekem szegezitek a kérdést: miért nem veszek 7500-öst? = úgy hallottam, hogy a BX-et nem komálja. És nekem egy tökéletesen működő alaplap+proci+ram trióm van. Meg azt hiszem ennél a gépnél egy 7500-ös nem nyújtja a valós teljesítményét. (De ha valakinek tökéletesen megy a 7500-ös BX-ben, az szóljon ám!!!)
    Szóval segítsetek! A lényeg, hogy Radeon legyen, 64 megás (nem baj ha SD-s) és tudja az alább részletezett TV kimeneti képességeket.

    Ja és még egy. Lehet-e kapni valahol a Gigabyte AR64S-H kártyát? (ez egy 7500 LE) Amúgy ez a Supergamez-en közzétett speckókkal ellentétben nem DDR-es!
  • Bilux
    #1865
    minek az órajele?
    a kártya a régi 200/200Mhz
    A procit meg látod...
  • Anee
    #1864
    mért most irjam le neki hogy Lulu féle extra tuningal nyerhetne még.?
    Jó eredmény bár egy kis optimalizálás ráférne..ha nekem is fut 3100at..
    Bilux: órajele?
  • Anee
    #1862
    minden megy rendesen
  • Mathias
    #1861
    Nekem gond nélkül ment.
  • Biker
    #1860
    egy két véleményt várok, miszerint radeonon gond nélküli-e a tvout használata?
    gondot értek a detonátoros szívások és a kyroII hibái alatt.
  • Anee
    #1859
    persze...az enyámnél jobb...
  • Bilux
    #1858
    Anee?? gyó ez?
  • Bilux
    #1857
    nyah kis tuli celeroncs teszt!
    Ezzel vezetem a madonion celeroncsos pont versenyt!
    RESULTS
    3DMark Score 3661
    Game 1 - Car Chase - Low Detail 59.8 fps
    Game 1 - Car Chase - High Detail 26.1 fps
    Game 2 - Dragothic - Low Detail 55.4 fps
    Game 2 - Dragothic - High Detail 32.8 fps
    Game 3 - Lobby - Low Detail 66.5 fps
    Game 3 - Lobby - High Detail 33.4 fps
    Game 4 - Nature N/A
    Fill Rate (Single-Texturing) 280.6 MTexels/s
    Fill Rate (Multi-Texturing) 793.3 MTexels/s
    High Polygon Count (1 Light) 8.5 MTriangles/s
    High Polygon Count (8 Lights) 3.0 MTriangles/s
    Environment Bump Mapping 77.6 fps
    DOT3 Bump Mapping 48.7 fps
    Vertex Shader 26.6 fps
    Pixel Shader Not supported by hardware
    Advanced Pixel Shader Not supported by hardware
    Point Sprites 0.2 MSprites/s
    CPU INFO
    CENTRAL PROCESSING UNITS
    Manufacturer Intel
    Family Celeron
    Internal Clock 1.36 GHz
    Internal Clock Maximum 1.36 GHz
    External Clock 138 MHz
    Socket Designation Socket 370
  • Anee
    #1856
    a driver z radeonhoz van igen s az a legfrisebb bár már nem tom...
    szerintem a radeon VE vel van a baja őszintén
    az egy ment vele? egy új drivert esetleg próbálj meg bár az Omegások a legjobbak azt szegggy le.
  • Anee
    #1853
    elvileg lehet de valahogy mégsem......:-)
    de azért..
    Hkey local mashine/software/Delphine soft/Motoracer3/1,00,000/ és ezen belül vannak a fileok.
    egy alapértelmezett,egy datapatch ahibe az van beírva hogy hol a cd pl: X/install ,egy language ami 9, uninstall helye ,felhasználó neve s szerial szám
  • Anee
    #1850
    konfighibák előrordulnak de egyedi ugye a gép
    a driverekkel semmi gond nincs a többi már csak a véletlen műve
  • Anee
    #1848
    www.rage3d.com
  • Anee
    #1846
    most jött ki.
    érdekes de számozás szerint már 9016os drivernél járunk:-)