23325
  • STFU
    #22605
    felrakom a jatekokt, felinstallalom az 1.3as patch et, amit nem tennek, ha nem akarnamkiprobalni a extreme qualtity mod 1.0-at, de ki akarom es aztirja kell neki 1.3. felrakom mind2ot, inditanam a ajtekot, cdkey-t ker. mi milyet??? hogy lehet ezt a kis gondot elharitani? vagy mit irjak(semmi nem jo)? szaladjak a boltba fele hozzaszolk kimeljenek thx!
  • DarkSector
    #22604
    Akkor valami gáz lehet...a felbontással...biztos a monitorod nem tudja...
    Az akadozás meg csakis az élsimítás miatt lehetséges...
    Nálam 2GB rammal 1024-ben megy 16x-en....
  • IMYke2.0.0.0
    #22603
    1280*1024 és afelett szép a játék...
  • Rick4U
    #22602
    Hello everybody ! lene egy kérdésem a gépem AMD 3500+ és Nvidia 7900 GTX 1 Gb rammal és feltettem a Doom 3-at :) és szaggat :S:S meg felnyomom a grafot 1024 fullra erre úgy néz ki mint ha 640-en lenne :S Pedig más játék normálisan működik :) nem tom mi lehet a baja... segítsetek plízzz
  • Doom 4
    #22601
    na jó kérdés nem emlékszem de az az utolsó fő genya
  • husqarna
    #22600
    Hello Mindenki!
    A ROE-t nyomom, eljutottam a pokolba ahol az a röpködő sárkányszerű
    valami van.Hogy a p...csába kell azt rohadt dögöt kinyírni?
    Valaki segítsen már!
  • DarkSector
    #22599
    Kösz a linket!...:D

    Ilyenkó aludnod kéne nem??????
  • ffxi
    #22598
    Sztem ide írd, itt nagyobb szükség van a segícségekre és tippekre.
  • DarkSector
    #22597
    FIGYELEM!!!!!!!!

    Egy érdekes megoldás a játékokkal kapcsolatban felmerülő problémákra, vagy hibákra!!!!!!!!!!!!!!

    Van egy egyszerű megoldás a legtöbb játék hiba kiküszübölésére!!!
    Példaképpen:
    Volt egy X nevű játék, ami az istennek sem akart feltelepítés után elindulni, de tudtam, hogy semmi baja, hiszen eredeti DEMO játékról volt szó, ami egyik havernál felraktuk, és normálissan elindult!
    Viszont én már vagy 10x próbálkoztam és feltelepítés során mikor el akartam indítani a játékot mindjárt hibaüzenettel fogadott, hogy totális hiba történt és megkér, hogy telepítsem újra.....
    (És utánaérdeklődtem, és már ismerőseimnek is segített ez a módszer egyébb hibák kijátszása szempontjából....)

    [A megoldás a hibákra az volt, hogy a havernál felraktam a játékot, mert ott ugye elindult, ezután csak maga a feltelepített könyvtárat egy lemezre kiírtam és hazavittem. Ezután már meglepetésemre a lemezről is simán indult a gém!!!!!!!!!
    Ezután felraktam a könyvtárat a gépemre és azóta rendessen műkszik a játék!!!!!]

    Ezt csak érdekességképpen tettem fel hátha valakinek megoldást tudok ezzel nyújtani a problémáira.....
  • Doom 4
    #22596
    az baj
  • Prince of Máté
    #22595
    Én már próbáltam ffxi-vel, de nem láttuk egymást...
  • Doom 4
    #22594
    na mikor fogunk muultizni ?
  • DarkSector
    #22593
    Nálam is max 60-at mutat....
  • runner78
    #22592
    Jah, amit még 13 körül irtam, az hülyeség, nem tom mi az a profilos dolog.
    Azt is külföldi fórumban találtam...
  • runner78
    #22591
    Na, ha valakit érdekel megnéztem a dolgokat.
    1. szenvedtem ezzel , hogy ha van net, nem indul a DOOM 3 és a DOOM ROE.
    Ennek megoldása:
    C:\windows\system32\drivers\etc\hosts fájlba be kell irni:
    127.0.0.1 idnet.ua-corp.com (ez csak külföldi fórumban találtam meg)
    2. a felbontás, és képarány.
    Én 1360x768-at szerettem volna 16:9-ben,de csak 1024x768 megy. Az meg ronda széthuzva (az 4:3 ugye)
    Megoldás: Játékban CTRL+ALT+~ konzol, majd beirni:
    r_aspectratio 1
    (amugy: 0,1 és 2 lehet, amik: 4:3, 16:9 és 16:10)

    Felbontásállitás nem ment...amugy az ez lenne:
    r_customwidth 1360
    r_customheight 768

    De persze igy is jó, mert 16:9 lett, és tök jó a kép, játszható már.
  • Prince of Máté
    #22590
    Meg lehet valahogy oldani, hogy a játlk ne legyen leszabályozva 60 fps-re?
    Mert tesztekben olvastam, hogy 180 fps, de nekem folyamatosan 60 fps-en van...
  • Prince of Máté
    #22589
    Nem is a játékban kell!
    HA ati VGA-d van akkor a catalystben, ha NVidiád akkor nem tudom, mert még nem volt geeforceom.
  • DarkSector
    #22588
    Bocsesz a tudatlanságomért, meg hogy ezzel rabolom az idődet, de én nem találom a menüben ezt az "Új profil"-t...
    Hová kellene belépnem...
  • Empty
    #22587
    Akkor már ketten vagyunk.
  • DarkSector
    #22586
    Na ez jó kérdés...
  • Empty
    #22585
    Miért nem indul a játék miután a ROE kiegészítőt feltelepítem?
  • runner78
    #22584
    mindegy, lehet a mostani profilt is iy beállitani
  • runner78
    #22583
    játékban...Új profil (játékos)
  • DarkSector
    #22582
    Azt nem értem, hogy profilt hol lehet csinálni???
  • runner78
    #22581
    Ezt találtam neten:

    1. Csinálj egy új profilt
    2. Állítsd be a profilban a preferenciáidat (irányítás, hang, stb...)
    3. Szerkeszd meg a profilodban található video.con és videocustom.con fájlokat. Be kell állítani maunálisan a képfrissítést pl.: game.setGameDisplayMode 1360 768 32 62 (azaz 1360x768 felbontás, 32bit színmélység, 62Hz frissítés)
    4. Védd le ezeket az átirt fájlokat "csak olvashatóvá", különben ajátk az első adandó alaklommal felülirja a beállításaidat.
    5. Most már játszhatsz a játékkal, csak válaszd ezt az új profilt és NE próbáld mega menüből beállítania video adatokat. Az előbb beállított adatoka menüben NEM fognak megjelnni, de ajáték ezekt használja.

    Majd este kiprobálom otthon...
  • DarkSector
    #22580
    Jah erről még nem hallottam...
  • runner78
    #22579
    parancssorral lehet megoldani...persze doomnál ezt nem ismerem
  • DarkSector
    #22578
    Ha nincs, akkor nem lehet feljebb rakni, de én csak 1280x1024-en tudok játszani vele a monitorom miatt, ezért nem tudtam, hogy van-e ezfelett valami......
  • runner78
    #22577
    nincs a beállitásokban 1360x768...lehet ezért kérdeztem.
  • DarkSector
    #22576
    Ha a vkártyád és a monitorod tudja, akkor gond nélkül, csak feljebb kell kapcsolni a videóbeállításoknál....
    Persze a Doom3 nem mai játék...:D
  • runner78
    #22575
    Tudja valaki, hogy belehet-e állitani 1360x768 felbontást?
    Ma már szinte minden játék tudja...
  • DarkSector
    #22574
    Ettől féltem....
    Akkor odaírhatom azt is, hogy 1900x1600-ban fusson, és akkor úgyis fog menni...háát ez hülyeség szerintem....
    Ezt aki kitalálta az valszeg még életében nem ült gép előtt...
    Akkor már inkább a progit használom...

    FFXI-nek köszönjük hogy segített....
  • ffxi
    #22573
  • ffxi
    #22572
    Ezzel kellett volna kezdeni.
  • DarkSector
    #22571
    Akkor ha nekem megfelel a Detect Optimal Frequencies által beállított órajel, akkor az gondolom teljes biztonsággal használhatom nem?
    Mert ez a kis javítás is segített a játékokban az akadozáson.....
  • Atkamon
    #22570
    De ha te ennyire probléma mentes vagy, akkor magyarázd már el lécci, hogy mi köze ennek a parancsikonhoz. És mit kell vele csinálni?
  • DarkSector
    #22569
    Köszönöm az infót...:D
  • Danecay
    #22568
    Igen, kiválasztod az Override Refresh Rates-t, ekkor engedi változtatni az értékeket és gyakorlatilag ekkor aktiválod az opciót, és a különböző felbontásokhoz beállíthatod a képfrissítés gyakoriságát. Ha mondjuk 1024 X 768 as felbontás mellett 100 vagy 85 Hz-en akarsz játszani, akkor a Default értéket erre állítod, a többi pipához pedig nem kel piszkálni, mert gondolom minden szinmélységben megfelel a kiválasztott képfrissítés.
    Tunning terén pedig van egy olyan lehetőség, hogy Detect Optimal Frequencies, ami gondolom elég elővigyázatosan és biztonságosan detektálja az optimális órajeleket, de egyébként kísérletezgetni is lehet a különböző értékekkel. Gondolok ez alattarra, hogy elkezded húzgálni óvatos léptékkel a GPU-t, a beállítások elmentése előtt úgy is le kell fittatni a Test Changes-t ami teszteli, hogy megfelelő e a túlhajtás és nem kárisítja e a kártyát, ezt megcsinálod a memóriákkal is, tehát megkeresed mind a GPU és a memória terhelhetőségének felső határát, és ha ezzel megvagy ezkből az értékekből, a biztonság kedvéért visszaveszel egy kicsit. Persze a változtatások után érdemes valamilyen tesztprogit, pl. 3D Markot futtatni ami megfelelően terheli a hardware-det. Ha hibázik a képmegjelenítés akkor visszább kell venni a tunningból, és érdemes azért nézegetni a GPU hőmérsékletét, amit a driver beállításoknál szintén megtalálsz a Temperature Settings alatt.
  • DarkSector
    #22567
    Jah meg eddig még nem is tudtam a kártyám órajeleit.....:D
    Most legalább kijelzi....
  • DarkSector
    #22566
    Ja és a hz-et ott állítsam az "Override refresh rate" opcióban....
    És ha csak az 1024-et 32-bit-et és 85hz-t pipálok be, akkor alapban úgy indulnak a játékok???