23325
  • [NST]Cifu
    #15950
    Lehet, hogy már elvesztettem a fonalat: nem arról volt szó, hogy JC nem tudott optimalizálni, és hogy az MQ és a HQ között a legfőbb különbség a 8xAF? Namost ha az AF a sebességvesztés egyik forrása, akkor azt JC sem fogja tudni kiküszöbölni, hacsak valami ráolvasással rá nem veszi a videókártyákat, hogy az AF-hez hasonló textúraszűrést jóval gyorsabban végezzék el.

    Ha nem ez volt a probléma, akkor csak én vagyok már túl álmos, és megyek aludni
  • hykao #15949
    Ja, azt hittem te is azt mondod, mint az az Istenkirály vagy ki a... , hogy majd csak akkor tudjuk meg milyen a játék (látványra) igazából, ha 512 megás videókártyát veszünk.

    Egyébként szerintem a gépigény nem olyan vészes, mint azt sokan várták, illetve nagyon jól skálázhatóak a beállítások, így low-end kártyákon is elfogadhatóan futtatható, tehát azt kell mondjam az optimalizálás ebből a szempontból nem sikerült rosszul. ...sőt talán túl jól sikerült...

    Viszont továbbra sem vagyok kibékülve a néhol nagyon silány minőségű (főleg az élőlények kidolgozottságához képest) sík, faltextúrákkal, kólásdoboz tetejű, szögletes hordókkal, illetve kihegyezett fejű kopasz karakterekkel. Amik nyílván azért ilyenek, amilyenek, mert ebből a szempontból viszont az optimalizálás nem sikerült jól...

    Ezen kívül a színekkel sem vagyok megelégedve. Némelyik textúra színe olyan, mintha 256 színből dolgoztak volna. Valahogy olyan nem életszerű a színek összhatása, szal ennél sztem ma már több lenne elvárható.

    A sztorira nem írom, hogy 0, mert nem is vártam mást egy id játéktól.
  • Kandurex
    #15948
    és ezt most minek magyarázod nekem?
  • [NST]Cifu
    #15947
    Nézd meg mekkora a külömbség sebességben az MQ és a HQ között, és nézd meg mekkora a sebességveszteség bármely játékban akkor, ha a 0xAF-et 8xAF-re kapcsolják. Szerintem meg fogsz lepődni....

    (ie.: a sebességvesztés jelentős része az AF bekapcsolásából ered!)
  • Kandurex
    #15946
    nekemcsúcsosztkész!

    Jahogy így kell érteni, mer' egyéb iránt nálam a csúcson többen is ülhetnek...
  • [NST]Cifu
    #15945
    Azt felejted el, hogy itt a kis különbségek is meglátszhatnak, mivel a normalmapok apró hibái ugye megjelennek a kinézeten, hiszen a modell kinézetére (a fény/árnyék hatásra) vannak befolyással.

    De egyszerűen kipróbálhatod: állísd HQ részletességre, és a .cfg-ben állísd át 0-ra az AF-et...
  • Kandurex
    #15944
    Jóvan,,tényleg ott van a textura compress...de attól a nem a minőség fog csökkeni ekkora méreten, hanem a memóriát szabadítja fel, észrevehető különbség lsd :15941 nem lesz! A játék nincs optizva itt, ezt el köll fogadni édös fiam...w
  • IStexI
    #15943
    Najo azése szállok be az n+1edik textúraminőség vitába mert annyira nem értek hozzá, hogy értelmes dolgokat tudjak mondani...
  • hykao #15942
    Kandúr mi van veled?
    Nem érted a csúcs szó jelentését vagy mi???

    Ma a csúcs kártya (ATI esetében) az X800 széria tagjai, ez után a 9800XT és csak ezután jön a 9800pro, tehát nem lehet csúcs!
  • Kandurex
    #15941
    Öhöm..na akkor regélj nem különbséget egy mondjuk egy 10megabyte -s bmp és egy 1mb jpg kép közti különbséget...csak megsúgom, szabad szemmel észrevehetetlen.... és most nem az 4 megás bmp és 60kbst jpg esete áll fenn, mert úgye ott észrevehető..
  • [NST]Cifu
    #15940
    Nem. Te írtad, hogy a HQ és az MQ között csak a 8x aniso a különbség. Ez pedig nem igaz. :)
  • IStexI
    #15939
    Imádom amikor mindenki pontosan tudja hogyan kell doom3mat írni, fél évre előre tudja a kiadók marketing terveit és persze minden hardware és szoftware szar...
  • [NST]Cifu
    #15938
    jövőben megxűnik a textura compress

    Pardon, de gondolom nem kell elmagyarázni, hogy a tömörítés veszteséggel jár (legalábbis valami ilyesmiről vartyogtak még a Dxt kapcsán). Tehát az UQ lényege az, hogy 100%-os képminőséget ad.

    Aki meg asszondja, h a 9800 pro nem csúcs kártya az mehet kaszálni a rétre,...vagy soroljon fel nála jobb kártyát..,.a mostjelentemmeg1hónapjaabótbaX800nemérdekel

    9800XT...

    Egyébként nem ártana elfogadni, hogy jelenleg az X800 és a Gf6800 a csúcskártya, mert ha tetszik, ha nem, ez a helyzet...
  • Kandurex
    #15937
    vááááá te képes vagy optimalizálásnak nevezni a textura compress -t + az aniso -t????
  • Kandurex
    #15936
    Egyébként ha befektető lennék egy projectbe NEM biztos, hogy a D3 motort választanám...akkor se ha AVP -ről lenne szó...mindattól függetlenül, hogy a legszebb játék a piacon
  • Kandurex
    #15935
    UQ? Meg a jövő hardwer..muha..a jövőben megxűnik a textura compress...na ja. Aki meg asszondja, h a 9800 pro nem csúcs kártya az mehet kaszálni a rétre,...vagy soroljon fel nála jobb kártyát..,.a mostjelentemmeg1hónapjaabótbaX800nemérdekel
  • [NST]Cifu
    #15934
    Beállíthatod, sőt fut is viszonylag szépen, de még a 256MB-os kártyákon is megesik az a bosszantó dolog, hogy egy új pályarésznél nekiáll a memóriából (rosszabb esetben a vincsiről) töltögetni, mivel a több, mint 500MB-os, tömörítettlen textúrakészlet nem fér el a memóriában.

    Persze a HQ és az UQ között nincs akkora minőségbeli eltérés, ami ezt az igényt indokolná, de játék közben tényleg valahogy szebbnek tünt nekem... csak ez az idegesítő meg-meg akadás ugye...
  • [NST]Cifu
    #15933
    Pontosan erről van szó. Az UQ a jövő hardwerének szól. Ha belegondolsz logikus. A Doom 3 fejlesztése 4 év volt, és a Quake 3 engine ez idő alatt alaposan megkoppot (a végére a különféle fejlesztőgárdák már össze-vissza foltozgatták, hogy még látványosabb legyen, aminek viszont az volt az ára, hogy tényleg nem volt optimalizálva a motor az utólagosan beépített modulok miatt. ezért voltak egyre lassabbak pl. a MOHAA játékok...). Az ID ezért előre lépett, és olyan hardverre is felkészítették a motort, amely még nem is létezik, így még 2 év múlva is talán versenyképes lesz...

    Persze van egy sejtésem, hogy eredetileg az ID sem szerette volna ennyire elhúzni a fejlesztést...
  • gpm
    #15932
    #15922 pls!
  • Csaba
    #15931
    Az Ultra csak Carmack gépén megy jól.:-)))))
  • Csaba
    #15930
    Aha, értem. Köszi a választ.
  • zoli80
    #15929
    milyen cache?hol kell állitani?
  • hykao #15928
    Na de akkor miért választható a menüben az ULTRA HIGH QUALITY?
  • Csaba
    #15927
    Nem féltem őket, előbb-utóbb összedobnak egy fél gigás kártyát...
  • RelakSfromhome
    #15926
    Nemtom, de most, hgy vettem új prockót, helyenként duplájára emelkedett a renderelés. 9700-on hq-n simán veszi a 20 fps-t gorombább helyeken is. 800x600-ban pont most mértem 27 fps-t timedemoval
  • [NST]Cifu
    #15925
    Van egy SG fórumbug, miszerint ha tökéletesen 1x érkezik kettő vagy több hozzászólás, akkor ilyen ilyen dupplázások/triplázások lesznek az egyiknek, a másik (vagy a másik kettő) pedig elveszik.
  • gpm
    #15924
    a forummotor feltengelyes:))
  • gpm
    #15922
    Valaki dobjon mar nekem egy fajl es konyvtar listat a base konyvtarrol-(vissza akarom allitani a pk unrar elotti allapotot)
  • Csaba
    #15921
    Én mondtam. Csaba. Csa kne mértem, miért a te nevedre jegyezte be??
  • [NST]Cifu
    #15920
    Helyesbítek. Nincs olyan gép, amely kihozza belőle a maximumot (ugye már többször is tisztázva lett, hogy az UQ részletességhez 512MB videómemória kellene).
  • zoli80
    #15919
    image cache az micsoda?
  • gpm
    #15918
    #15917-et ki modta???
  • gpm
    #15917
    Jól van na, kicsit félreérthető voltam. Persze, hogy volt optimalizálás. Csak hát gép legyen a talpán még így is, ami kihozza belőle a maximumot.
  • SoDI---
    #15916
    "9800 bizony még csúcs kártya"? Már nem nagyon :-))
  • gpm
    #15915
    3200 barton@2500mhz 1GB dual 6,2,2cl2 ddr400 9800pro XT(430/750)
  • [NST]Cifu
    #15914
    a 9800 bizony még csúcs kártya

    A 9800Pro nem csúcskártya, max. tavaly év közepén volt még az. Ma már középkategória felső része (200-300$), a csúcskártyák a 400$ és afelett értendőek. Persze nem az itthoni helyzetett kell nézni...

    high és medium felbontások között egy 8X aniso áll azaz NINCS OPTIMALIZÁLVA ez a rész

    Tévedés:
    MQ: Tömörített textúrák (normal, diffuse), 0xAF
    HQ: A normal mapok nincsenek tömörítve, 8xAF

    Az FC -t patch nélkül toltam végig és nem emlékszem akár egyetlen bug -ra is.

    Sajnos én egy-kettővel találkoztam...
    Igaz ki lehetett küszöbölni a Radlinkerrel...
  • Zetorg
    #15913
    milyen konfig?
  • Csaba
    #15912
    Nem ülök le, mert nem vagyok programozó.
  • gpm
    #15911
    Nekem 54,5 fps a timedemo 1024*768HQ , singlehez nekem eleg a multa me ugyse nagy vaszisztdasz
  • Kandurex
    #15910
    Vruummm....hadd kotyogja bele ... egyrészt a játék tökszárosan szalad HQ -n egy 9800PRO -n, a 9800 bizony még csúcs kártya, a high és medium felbontások között egy 8X aniso áll azaz NINCS OPTIMALIZÁLVA ez a rész. Az FC -t patch nélkül toltam végig és nem emlékszem akár egyetlen bug -ra is. A többi ok.