23325
  • [NST]Cifu
    #15909
    Az FPS valóban nem lehet magasabb, max. a kevés memóriával rendelkezők esetén kissebb a swappeléssel járó sebességcsökkenés... (nem kell kitömöríteni).
  • davos80
    #15908
    Ez is lehet egy magyarázat, a win dologra, de a másik is elfogadható sztem.
  • rage
    #15907
    A 98 indításához szolgáló exe-t már én is megcsináltam, még kora délután

    Innen le lehet tölteni :
    http://users.atw.hu/r/a/rage/games/Doom98mh.exe

    Nem kell csinálni mást, mint a játék könyvtárába
    a másik exe mellé bemásolni, s ezzel indítani a játékot
    Az msi file meg ilyesmi nem kell, hisz installálni lehet Win98 alatt.

    Amúgy ez a verzió a multihackes/nocd változat
  • gpm
    #15906
    Az tartott negy evig , h beletegyek a nuku Win98 nevu peccset. hehe
  • [NST]Cifu
    #15905
    Ha egy kicsit értenél a témához nem beszélnél ilyen zöldségeket...
  • _Atti_
    #15904
    optimizálás nuku?
    hülye vana fejedben..
  • [NST]Cifu
    #15903
    Kissé el vagy tévedve. Anno a Q3 esetén is működött emlékeim szerint ez a kitömörítősdi, tehát semmi meglepő nincs benne. Ami a játék sebességét illeti te is elköveted azt a hibát, hogy úgy véled, hogy a többi játék Low/Med/High beállításaihoz kell viszonyítani a D3 LQ/MQ/HQ/UQ beállításait. Ez pedig finoman szólva is hiba, hiszen a Doom3 olyan grafikát mutat fel, amihez csak a FarCry volt fogható (és emlékszünk ugye még arra, hogy a FarCry esetén még mennyi probléma merült fel, patch-várás, meg ilyenek). Ráadásul a HQ egyértelműen a mai csúcshardvereknek szól, a Radeon 9800Pro pedig ma már nem csúcshardver - mégis elfut rajta szépen HQ-ban...
    Ami az optimalizálást illeti, szerintem nagyon szép munkát végeztek a JC-ék...

    A Win9x/Me téma terén pedig én gyanakszom arra, hogy inkább az óvatosság miatt cselekedtek így. A legtöbb hardvergyártó cég már nem nagyon fejleszt Win9x-re drivereket, az M$ pedig 2004 Január 1.-étől nem ad ki WHQL minősítést Win9x/Me driverekre. Plusz a Win9x OS-nek van pár olyan ismert hibája, ami szintén kiütközhet már a Doom3-nál (pl. a gyenge memóriakezelés), az ilyen hibákat pedig az id és az Activision gárdájának kell lenyelnie, hiszen tobzódnának az elégedettlen felhasználók, ha a drága pénzem megvett játék lefagyna vagy játszhatattlan lenne Win9x alatt. Ha beveszik a támogatott szoftverek közé, akkor ezt le kellene nyelniük - így kihúztak egy méregfogat.
  • gpm
    #15902
    Ulj le bazz es csinalj egy ilyen jatekot , utanna ugass
  • Kandurex
    #15901
    Talán felgyorsítja a betöltést +esetenként a swapoláson is segít...egyebet nem tudok mondani kérem kapcsojjaki :) Erre taláta ki valamelyik féleszű, hogy magasabb lesz az fps? ...loal...
  • Csaba
    #15900
    Csak nem tudom, mi tartott 4 évig ezen, ha optimalizás nuku?
  • gpm
    #15899
    most tesztelem en is:)
  • gpm
    #15898
    1) Go into your \base dir and locate the .PK4-files
    2) Open them one by one in WinRAR, and extract them in the \base dir. Note
    this will take 3 GB extra space!
    3) Move the .PK4-files away. I don't suggest deleting them, but just move them
    away, or the game will use the files anyway.
    4) Now run the game. Maybe it was me, but it didn't work that great for me;

    | Before | After |
    -------------------------------
    Loading Time | 120 | 150 |
    FPS | 20/30 | 40 |

    Note you can't play Multi-player this way, because that required the
    .PK4-files. You can fix this by moving them back though.
  • davos80
    #15897
    Írd már le ezt bővebben, mi az a pk unrar.
  • davos80
    #15896
    Jó hogy nem.
  • gpm
    #15895
    vki multi??
  • SoDI---
    #15894
    Ez a win9x indító ugye nem hivatalos patch? :-)
  • davos80
    #15893
    Mi az a pk talanítás?
  • The Garrett
    #15892
    IZé nemtudom olvastátok-e hardwireden hogy megcsinálták a win98/me indítófile-t doom3 hoz. akinek kell ottvan HW-n a hír és a link.
  • The Garrett
    #15891
    LOL a hídember :D
  • SoDI---
    #15890
    Nem, erről nem a komcsik tehetnek, hanem kivételesen a mocskos kapitalisták. :-) Engem különben az zavar valójában ebben az egészben, hogy amíg a tanulmányaim folyamán tőlem elvárják, hogy mindent végletekig optimalizáljak, addig ezek ennek az ellenkezőjén dolgozgatnak... Na mindegy... Ha felmerül még valami gyorsító praktika, akkor a jövőben se tartsátok magatokban :-)
  • MerlinW
    #15889
    pl Dosbox, egyre több az offical, unoffical patch is, végső esetben kis szerencsével a compatibility opció
  • gpm
    #15888
    katt ide
  • lolee
    #15887
    LOL a DOOM3!
  • gpm
    #15886
    ha jonnel neked is min. ilyesmi kell
  • gpm
    #15885
    csak 2 embert bir el, 384
  • CUCLI
    #15884
    de sok embert má nem fog elbirni.. de pontosan milyen a net? 512/128? vagy mi?
  • Csaba
    #15883
    A pénzből sosem elég. Lehet, hogy az id így akarta kompenzálni a kalózok miatt kiesett bevételt, hogy elküldi a játékosokat a számtekboltba új konfigért meg xp-ért...Cserébe a Msoft meg a karigyártó tejel nekik valamennyit.
    Ez van. Szerencsére megoldódott az oprendszer gond. A gépkonfig még nem annyira...
  • SoDI---
    #15882
    Na jó, az alpha-hoz képest persze, hogy optimalizáltak. Olyannyira, hogy ez az optimalizálás túl jól sikerült, így Carmack-ék ezen a problémán is éjt nappallá téve ügyködtek, mert kötötte őket a szerződés az nVidiával. ... Tényleg ennyire hülyék lennénk mi?
  • Gabe18
    #15881
    Köszi,erre nem figyeltem.
  • gpm
    #15880
    adsl, 60-100 ping most toltunk egy orat:::))
  • CUCLI
    #15879

    neted?
  • gpm
    #15878
    Jon vki multizni???(60-100 ping)
  • Frank99
    #15877
    biztos gerincen lőtted :-)
  • gpm
    #15876
    pk4 unrar tapasztalatok????
  • Frank99
    #15875
    sztem te menj vissza a Pol fórumba.....
    ott etesd a meleg haverokat

    mingyá jön, hogy erről is a komcsik tehetnek....
  • Mr. Perfect
    #15874
    A többi parancs megtalálható itten
  • Mr. Perfect
    #15873
    com_showfps 1
  • Mr. Perfect
    #15872
    Mi az, hogy nem volt annyira ronda? Szerintem k. jól nézett ki!!!
  • SoDI---
    #15871
    No persze nem arról van szó, hogy ne venném meg a bika vasat! Csak éppen majd kombinálom a Win98-cal/PowerStrip/image cache/PK4-telenítéssel :-) Így aztán semmi se ment meg a 1280*1024, high, max aniso, max FSAA átlag folyamatos 80 fps-től :-)
    De akkor is FELHÁBORÍTÓ!
  • uhuqul
    #15870
    Hogy kell kiíratni az fps-t?