23325
  • lwb
    #16432
    a doom3-é se csak annyi, amennyit az elején látsz. sok dolog csak később derül ki, nyer értelmet. meglepő dolgok derülnek emberekről és a háttérról. ha valaki olvassa az emaileket és hallgatja az audio logokat meg odafigyel játék alatt (mint pl hl1-nél is), akkor egész jó kis történetet kap.
    mondjuk a doom név erősen kötötte a történetíró ember kezét (aki nem id-es), szóval nagy mozgás tere nem volt. ehhez képest, jót alkotott szerintem.
  • NeoMaN
    #16431
    elvakult HL2 fan, miremásra?? :))
  • Gear
    #16430
    Itt a nekedvaló 19" TFT
  • Krinyo
    #16429
    nem is én vontam párhuzamot...
  • Smuge
    #16428
    KÉT VITA KÖZÖTT SEGITSEN MÁR VALAKI!!!! ELAKADTAM!!!
    #16418
  • NeoMaN
    #16427
    HL története kibaszottjó volt. Doom sosem erről szólt...
    Hülyeség így hasonlítgatni sztem.
  • Krinyo
    #16426
    most ezt mire?
  • SoDI---
    #16425
    Na akkor most kicsit visszakanyarodnék, és szólnék néhány szót Carmack védelmében. Én még nem játszottam, és kb még egy hétig nem is fogok tudni játszani a játékkal, így nem tapasztalatból, hanem általánosságban mondok véleményt. Melyek is a legfőbb érveitek a Doom 3 ellen. (-1-) Sötétség: sötét folyosókon játszódó játék esetén ezt én úgy hívom, hogy valósághű. (-2-) AI: Ez a játék a Doom I remake-je lenne. Voltak ott taktikai érzékkel megáldott szörnyek? Na ugye hogy nem! (-3-) Nem túl változatosak a textúrák. No igen, de ez a játék átértelmezi a pályatervezés fogalmát. Nem lehet simán felnyomni a falra a cuccot oszt szasz, hanem csomó réteget kell összehangolni. Persze, hogy látszik, hogy nem a mennyiségre, hanem a minőségre mentek rá! (-4-) Fizika: HL2-nél mi kellett a jó fizikához? Egy jogász, aki megvette a HAVOK-ot, és egy egyetemről frissen szabadulf amatőr bérkóder, aki a meglévő engine-be illesztette. Rohadt nagy teljesítmény, mondhatom! És ugyan miből gondoljátok, hogy a Doom 3 egyedi kialakítású helyszíneihez illene valamilyen hasonló megoldás. Teljesen olyanok vagytok, mint azok, akik a Far Cry vs. UT2004 vitában azzal jöttek, hogy nem érdekli őket az FC technikai fejlesztései, saját gépükön az UT2K4 jobban ámulatba ejtette őket. Ha valakinek nincs szeme, és lelkülete a technológiai ugrások tiszteletéhez, az olyan embert én csak sajnálni tudom...
  • NeoMaN
    #16424
    MOHAA óta nincs olyan fps sztem... (najó a painkiller nálam).
    Mai világban sztem már nem tudnak újat nyújtani a gamek, vagy csak annyira minimálisat, hogy annak aki sokat vár az kevés..
  • Krinyo
    #16423
    a hl-nek kicsit bonyolultabb volt a története, folytonosan történtek dolgok stb.
    Azért mert az eleje hasonló még nem jelenti azt hogy a doom3 története felér a hl1ével
  • xtro
    #16422
    VÉGRE EGY ÉRTELMES EMBER :)
  • Árnyvadász
    #16421
    Ez így van. De azért ha valakinek már az elején nem tetszik, mert egyszerűen unalmas, és véleményt mond, akkor az sem hibás, mert miért nem csinálták meg úgy, hogy ne legyen unalmas. Azért végigvinni csak, mert azért ez mégiscsak a Doom3, azért eléggé csalódás szagú a sok várakozás után. Tehát őket is meg lehet érteni. Igaz lehet azt mondani, nem túl kitartóak... Bár ha elkezdik olvasni a fórumhozzászólásokat, bőven találnak olyat, hogy: 12-ik pályán járok mikor lesz már végre valami, nagyon uncsi, akkor nem biztos, hogy ez olyan hatást vált ki belőlük, hogy na akkor csakazért is végigviszi, mert akkor úgy lesz vele, hogy ő az elején elkönyvelte uncsinak, néhányan még meg is erősítik ebben és akkor úgy lesz vele, akkor végül is jól gondoltam, abba is hagyom. Én végigviszem az tuti, de bizony sok szol amellett, hogy a grafika miatt és hogy lássak új szörnyeket is, meg azért kiváncsi vagyok a pokolra és egyébre... Azonban ez már közelsem az a lerakhatatlan, mindennap nyomom ahogy hazaértem feeling.
  • NeoMaN
    #16420
    Nálam is Painkiller a jelenlegi HENTcsúcs. Doom3-at is inkább ilyennek vártam, nekem nem kell a történet és a sztorivezetés...
    Attól függetlenűl nem csalódtam benne. Sőt örülök, hogy nem KELL VGA-t cserélnem, mert még pont jáccható Gef4-el.
  • rezsofiz
    #16419
    Igy van!
  • Smuge
    #16418
    Itt egy kép és itt egy kép! Plz help!
  • Smuge
    #16417
    Ha jol emléxem pár napja ennél a résznél szintén elakadt valaki, sajnos velem sincs másképp én is megakadtam. Valaki plz segitsen továbbjutni! Kösz!
  • lwb
    #16416
    mondjuk szvsz egy fps-hez nem is kell rpg-szintű sztori. épp csak annyi kell, hogy valami célt adjon az embernek, esetleg legyen benne egy-két meglepetés/nem várt fordulat (doom3-ban 1 minimum volt - legalábbis nekem). szóval a hl2 nálam a sztorin nem fog elcsúszni. ha elcseszik a videók alapján kiváló fizikát és az interaktivitást, akkor már persze más a leányzó fekvése ...
  • lwb
    #16415
    ok. ezt nem olvastam.
  • lwb
    #16414
    nekem nem teccett. szerintem nem egy kategória a doommal. az inkább serious sam klón, tényleg full agyatlan lövöldék. de szándékosan az.
  • KranaZoli #16413
    Korrekció: kb. ebben a kategóriában...
  • Lacc
    #16412
    Nem tudom, ez mind csak szubjektív megérzés :)
  • KranaZoli #16411
    Itt senki nem írta még a PainKiller című játékot, vagy én nem vettem észre. Ebben az FPS kategóriában eddig ez volt a legjobb amivel játszottam az utóbbi időben.
  • Lacc
    #16410
    A Doom3-nál nagyjából ugyanazt mint a HL-ben, és már ott se estem tőle hasra. És amit eddig hallottam a játékről, megitn valami hasonlót akarnak letenni az asztalra. Támadnak az idegenek hajjjajajjaj.
  • Árnyvadász
    #16409
    Kis korrekció: A D3 és nyilván lesz még egy két hasonló amolyan a gépünk minden alkatrészét megdolgoztató program, viszont jelentősen támaszkodik a processzorra is. De a programok többsége azért mégis inkább vkártya függő, illetve egy jobb vkártyával sokkal jobb teljesítményt lehet elérni, a képminőségről nem is beszélve. Nyilván a D3 miatt csak nem érdemes procit venni, akkor azt már a jövőben megjelenő játékok miatt érdemes, ha hosszabb távon gondolkozol, de akkor már úgy is egy teljes gépfejlesztésen fogsz átesni. Bár én még azt sem mondanám, hogy most rohanj fejelszteni, szerintem ebben az évben kifogod húzni a GF3 és a többi alkatrészeddel, aztán jövő év elején egy cakummpakk váltás befigyelhet, ha szeretnél még játszani élvezhető minőségben. Ami meg most van azon tuti lehet találni olyan beállításokat, hogy élvezhető legyen a játék, max. a felbontás már csak 800*600 vagy 640*480 maradhat és nyilván pár effektek butítani kell, vagy kikapcsolni, illetve a DX9-et használó effektek nem fognak megjelenni a DX8-as kártyán. A ram lehet talán gázos, abból az év vége fele is elképzelhető, hogy az 512MB már-már kevéske lehet, persze ez sem minden játékban, csak egy két nagyágyúban. Én a BF2-re gondolnék, de ne nekem legyen igazam.

    Hogy legyen egy kis ON is: Ma este dúmozok, csak jussak már haza :D
  • Krinyo
    #16408
    ugyanaz a személy irja a történetet mint az első résznél, tehát szvsz a történet biztos jó lesz.
    (mert doom3nál mit kaptunk történetként? )
  • Kandurex
    #16407
    Miért? Már tudod?
  • Lacc
    #16406


    (bár szvsz a HL2-nél sem kapunk majd olyan egetrengető storyt az arcunkba)
  • lwb
    #16405
    addig nincs is baj, hogy kihangsúlyozzák egy játék hibáot, mert ugye azok vannak és eltitkolni nincs értelme (a doom3-nak is vannak). az viszont nagyon nemszeretem dolog, amikor olyan ember fkázza a sztorit és nevezi agyatlan hentnek, aki még az alpha labs-et sem vitte végig, nemhogy befejezte volna a játékot. mert ezzel az erővel akár az AvP2-t is nevezhetnénk agyatlan hentnek, mert a doom3 sztorija igen erősen hajaz az AvP2 Marine-es küldetéseire és egy picit az undyingra is.

    nem kiemelkedően eredeti a története, de pl. az FC-é, a COD-é vagy szinte bármelyik nemrég megjelen shooteré sem. a hl2-nél pont a sztori és a jó fizika/interaktivitás az, amit mindenki vár. a doom3-nál nem ezen volt a hangsúly.
  • Lacc
    #16404
    Labirintus? Nem is emlékszem ilyenre.
  • Árnyvadász
    #16403
    Nézd Andie. A processzorcsere jó dolog. De ettől ne várj majd csodákat. A mostani játékok a vkártyára építenek és ha abból veszel jobbat, sokkal jobban jársz. Régebben sokat számított a processzorok teljesítménye, de a te 1533Mh-en üzemelő procid azért még nem elavult technológia. Tény, hogy van jobb is. Ha ehelyett beletennél egy jobb 2500+-os Bartont-t (de én is úgy tudom, nem fogadja be a KT7 csak a T-bredeket és azt 2600+-ig, meg persze a Palomino-t is, de abból a legnagyobb 2200+-os, amúgy 2400+-os T-bred-ek nagyon elterjedtek, 2600+-ost alig kapni...) egy 8-9-1 fps növekedést kapni fogsz, de ha a Vkártyádat cserélnéd le egy fejlettebb megoldásra, akkor a régi procid mellett akár 20-30 fps különbségek is lesznek. És még bőven Aniso-AA-hatsz is mert azt is jobban bírja majd. A proci a fizikai motorok számolásánál viszont jól jön, ha minnél nagyobb, plussz az újabb Vkártyákból is jobban kihajtja a szuflát. Tehát ha kevés pénzed van, és vagy proci vagy Vkártya jöhet szóba, a kettő együtt nem, akkor egyértelmű, hogy a Vkártya mellett döntessz jobban. Több fps-t fogsz kapni és még a kapott kép is szebb lesz, a GF3 után.

    Pl: 3DMark2003-ban 2000+-os proci és egy FX5700 2900 pont
    2800+-os proci és egy FX5700 2950 pont

    Igaz ez szintetikus teszt, de jól ábrázolja a játékoknál is, hogy inkább a VGA a fontosabb, pl STALKER korai verzió:

    3200+-os és 9800Radeon: 195fps 1024*768
    2000+-os és 9800Radeon: 189fps 1024*768

    Ezekből jól látható, hogy a processzor alig ad némi plussz fps-t... De ezt mutatja a megélt tapasztalat is, és sok egyéb teszt is, de ennek majd járj utána... Remélem ez azért majd ad egy támpontot...
  • rezsofiz
    #16402
    :)))))))))))))
  • RelakS
    #16401
    nédda, ték :)
  • RelakS
    #16400
    szerintem meg kelljen agy, de amit a DukeNukem 3d végefelé belevittek (olyan lapirintus, hogy az agyam hányta a cigánykerék), na az már túlzás :D
  • Krinyo
    #16399

    mekkora poén lenne línelgetve futni mint mohaa-ban
  • NeoMaN
    #16398
    Szal nekem bejött, azt kaptam amit vártam (ugyanúgy mint az új SW részek).
    Hent, kis para, monszták. Nekem ez a PDA-zás már sok is kicsit. Nálam a game legyen game. No agy, csak beragadt tűzgomb... :)
  • RelakS
    #16397
    Nincs "lín", elég "lín"eáris a történet maga
  • RelakS
    #16396
    stimm, FC ezért gyorsult nekem sokkal kisebb mértékben
  • RelakS
    #16395
    Jah, történet? :D Baszki, a mai játékokban legalább van egy kis bemelegítés, itt meg egyből ránkszakad az ég. Igaz, hogy csak holmi zombik kiséretében, de akkor is... Szó szerint szakad :D (gyk plafon)
  • hykao #16394
    Én elhiszem, csak azt nem értem miért nekem írod ezt?
  • Krinyo
    #16393