23325
  • hykao #16392
    Igen, számít a proci is!
    De a legfőbb szűk keresztmetszet a videókártya.
    Tehát ha van jó videókártya, azért kell mellé a proci is, de azért elfutkározik egy nem csúcs proci melett is, de hiába van valakinek 5 Gigás procija akár, ha nincs mellé videókártya, akkor fúhtja.
  • NeoMaN
    #16391
    Az a baj, hogy mindenki túl sokat vár a mai gamektől. Aki meg eleve úgy áll hozzá, hohgy EZT utálni fogom mer "ezmegaz, ilyenolyan satöbbi", annak télleg nem jön be. Sok féle ember van a világon,. és mindegyik különböző. Van aki ezt szeret van aki azt. Az meg emberi gyarló tulajdonság, hogy beszól annak aki nem azt szertei mint ő (zene, divat, kocsi, hardware, game stb.stb..)
    Én pl imádom a hent gamekat (Doom, Serious, Painkiller), nem szeretem a taktikai elemekkel és bújkálással telebrakott multit...
    SOKKAL jobban vártam a Doom3-at mint a HL2-őt (ezt sztem tuggyátok), de eszembe sem jutna a HL2-őt fikázni, azzal is kurvajókat fogok nyomni singlében.Néha egy-egy kis csipkelődés a HL2 fanoknak belefér persze, de ezt sem gondolom komolyan.
    Ufff....
  • Andie
    #16390
    Erre voltam kiváncsi!!! Köszönöm!!
  • hykao #16389
    Amúgy szerintem az 1600-as AMD sem 1600-on megy hanem ha jól emlékszem 1433-on vagy 1466-on.
  • RelakS
    #16388
    erre csak annyit, hogy 1.46-on pörgetett tualatinomat most cseréltem le 3000+-os athlon-ra, és ahol lehet, ott minimum duplaakkora fps-t produkál a dúmhárom
  • Árnyvadász
    #16387
    Pont azért jó, hogy vannak akik leírják ide nemtetszésüket a játékkal kapcsolatban, mert egyrészt igazuk is van, másrészt pedig ez a játék hibája, ahogy Krinyo is írta. Emellett pedig nem lehet elmenni. Az ID-től többet vártak, az ID többet is ígért, de az ID úgy látszik ahogy mindig is: JC maga. JC pedig a grafika atyaúristene, ebből pedig következik, hogy a játékaik erre fognak építeni a többi feature (AI, játékmenet, hangulat stb...) háttérbe szorul az előbbi oltárán. A gond csak az, hogy az ID most ígéretett tett ezek megcsinálására is, sőt mi több: igazi sztoriorientált FPS-t is ígért. Mindenki döntse el és írja ide nyugodtan ez sikerült e nekik. Én még várok vele, de többen bejönnek mondanak egy két mondatot és ha a fanoknak fáj is, bizony ebben is van igazság bőven. Az AI-val meg JC egyenesen kijelntette nem kíván különösebben foglalkozni, illetve akik ott ezen dolgoznak nem teszik. Pedig 2004-ben az AI-nak már minden játékban nagyon-nagyon komoly szerepe van. Az ID-nél egyszerűen még ehhez a feladathoz nem találtak igazán megfelelő embert. Most ez lehet amiatt is, hogy ebből is szeretnének maximumot kihozni, és ahogy JC az egyik inerjújában elmondta ez eléggé összetett terület és emiatt nem mennének bele (álá marad a jól megszokott szörnyek és zombik világa, azoknak úgy sem kell), másrészt lehet amiatt is, hogy nem értenek hozzá ott még annyira sem, hogy legalább valami nívosabbat összehozzanak belüle. Végül is az ID mindig is a grafikát tette le az asztalra, a többivel elmolyoltak a különböző fejlesztőcsapatok. Kicsit olyan ez, mint a Forma-1-ben a Toyota: Bivalyerős a motor, de a többiben még van mit feljődni. Ergo igazán értékelhető eredmény egyenlőre nincs. De majd lesz az is. :)
  • Krinyo
    #16386
  • Andie
    #16385
    AMD-nél van a 3DNow, ez tuti.
    Nemis ebbe a szaros KT7-be akarom betenni a Bartont, isten örizz. Ha a mostani 1.6-ost se hajtja 1.6-on, akkor elég reménytelen :)
    Új alaplap is lesz - erre is kérni akartam a tanácsotokat, de akkor áttakarodok a magyaritás fórumba, ne offoljak itt ezzel.
    Menjen tovább nyugodtan az egymás anyázása inkább
  • Lacc
    #16384
    Akkor bújj vissza a HL2 topikba fortyogni
  • Kandurex
    #16383
    Oké, proci téma lezárva!
  • hykao #16382
    Csak SSE!
  • hykao #16381
    Barton prociknak nincs SSE2 utasításkészletük!!!
  • Kandurex
    #16380
    Vász? Nem úgy van, hogy (ez most nem biztos, de ilyesmire emlékszem) az Intelt használhatja a 3D now -t, cserébe az AMD pedig az SS2 -őt?
  • Glpetyus
    #16379
    khmm...muszáj itt?
  • hykao #16378
    KT7 szerintem nem támogatja a Bartonokat!
  • Krinyo
    #16377
    muszáj lesz kiadniuk..különben nagyot buknak
  • hykao #16376
    SSE2-t nem tartalmaznak a Bartonok!
    És a legfőbb különbség az a kisebb mikronú gyártsátechnológia.
  • Krinyo
    #16375
    grafikailag lehet hogy nem jobb, de játékélményben nekem jobban tetszett, még a kilopott verzió is!
  • Kandurex
    #16374
    Na, azért csak ki adják már ...ez évben
  • Krinyo
    #16373
    pardon, az ilyen ÉRVek miatt
  • Glpetyus
    #16372
  • Kandurex
    #16371
    Senki egy szóval nem említi az intelt
  • NeoMaN
    #16370
    :) nembaj, megnézzük 2006-ban a HL2 mit mutat majd. :))
  • Krinyo
    #16369
  • Glpetyus
    #16368
    "ilyenek miatt"
  • Andie
    #16367
    Igen, most egy 1.6-os AMD-m van, thunderbird, és senki nem irja róla, hogy ez plusszos, vagy bármi. Szépen menne is 1.6-on, ha ez a rohadt alaplap támogatná (abit KT7a), igy csak 1536-ig lehet felnyomni, utánna elkezd fagyni.

    Namost ha az új alaplapba betenném ezt a monstanit, megy a 2500+ -t (ami effektive csak 233Mhz-el több), akkor kb milyen javulást látnék? (pl 3dmark, vagy doom3, ugyanazzal a memóriával, videóval, stb, csak a 2 proci a különbség)
  • hykao #16366
    Hát ez azért nem ilyen egyszerű!
    Az AMD és Intel processzorok felépítése, működése sokmindenben eltér egymástól.
    A jelenlegi processzorok esetében egy ugyanolyan sebességű AMD jóval gyorsabb egy Intelnél!
    Így az AMD-nél a szám (pl. 2500+) azt jelöli, hogy milyen sebességen működő Intel procinak felel meg a teljesítménye.
  • BEAST #16365
    neszojjábe!
  • Krinyo
    #16364
    kimaradt 2 j....szar a bill mert az ilyenek miatt szétütöttem
  • Krinyo
    #16363
    ha így működne a világ, nem javítanának ki semmit, nem csinálnának igényes munkát, mert ennyivel ellehet intézni a vitát:"nem teccik vazze? csináá obbat"
  • Krinyo
    #16362
    ezt vártam!
  • Árnyvadász
    #16361
    Én úgy tudom a Barton procikban 256Kbyte-al nagyobb a cache mérete (T-bred-Palomino 256kbyte),tartalmazza az SSE2 utasításkészletet (T-bred-Palomino nem, csak SSE1-et) és valamivel több tranzisztor is van benne, plussz kevésbé melegednek mint a másik kettő. Talán több AMD NOW! utasítás is van bennük, de erre nem vennék mérget. Ja meg annyi, hogy ezeknek már 333Mhz-es a működésifrekvenciájuk, míg a T-red-Palomino párosnak mindössze 266Mhz.

    Neked 1600+-os van, vagy valós 1600Mhz-es AMD-d? Mert akkor annak nagyobb a PR aránya... 1533Mhz-es valós az az 1800+, 1566Mhz valós az 1900+ és így tovább...
  • Glpetyus
    #16360
    Csinálj jobbat
  • Krinyo
    #16359
    azért mer ő nem játszik vele attól még megmaradnak a gém "hibái"
    nem lehet szó nélkül elmenni mellettük
  • Glpetyus
    #16358
    Akkor ne játszál vele,ennyi....
  • Shoots
    #16357
    dronkZeroval teljesen egyetertek a 16350es hozzaszolasben,

    grafika szep jatekmenet sablonos unalmas... es nem sertegetni akarok senkit. de nekem ez nagyon nem tetszik.

    ha valaki tudna mondani hogy coop modot hogy lehet neten nyomni azt elfogadnam
  • Braveheart
    #16356
    baz de durva!
  • Krinyo
    #16355
    mellesleg hol a lean?
    nem találtam a controls között
  • Kandurex
    #16354
    Ki lehet pakolni, lépj be a winzip -be vagy egy egyszerű win commander -be és simán ki tudod tömöríteni a *.pak fileokat.
  • NeoMaN
    #16353
    Na itt a harmadik.. Beszarok.. :) Mingyá kezdődik!! :))
    Egyként akkoriban rendesen gombóc volt a torkomban az idegtől, amikor a kommentjeiteket olvastam. :)